Jump to content

Czy Polsce w najbliższym czasie grozi niebezpieczeństwo?


Recommended Posts

W kontekście obecnych wydarzeń, dziwnych słów polityków, wizyty Dudy oraz Tuska w USA, pożyczce danej Polsce na zakup dużej ilości uzbrojenia od USA, w tym 821 rakiet dalekiego zasięgu JASSM-XR, uważacie, że sytuacja w Europie jest dalej stabilna, czy może warto zacząć myśleć o planach awaryjnych na wypadek konfliktu? 

 

Niby jesteśmy w NATO, niby mamy gwarancje, ale historia już wiele razy pokazała, że jak przyjdzie co do czego, to nie mamy na co liczyć :)

 

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jednak myślę, że tak jak straszyli w latach 2020-2022 covidem, tsunami zgonów, następnymi falami, urządzali seanse nienawiści względem niezaszczepionych i tak dalej i dzięki temu robili hajs oraz

pod stołem przepychali masę  rzeczy niekorzystnych dla społeczeństwa, często w ogóle niezwiązanych z "pandemią" wykorzystując grupowe zastraszenie, to robią obecnie to samo, tylko zamiast

covida jest podgrzewany temat wojny wiszącej w powietrzu.

 

Oczywiście, coś może spontanicznie jebnąć, ale póki co się nie spodziewam, żeby w PL było jakieś tąpnięcie.

 • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Czy Polsce w najbliższym czasie grozi niebezpieczeństwo?

Nie. Polska od bardzo dawna jest pod okupacją władz wyłącznie polskojęzycznych, nie mających nic wspólnego z Polakami. Kto walczył o interes Polski, Bolek? Kwachu "chlaj litra"? Nieboszczyk kaczyński przerywający miejsce zbrodni niemieckiej w Jedwabnem, tym jednym ruchem przekreślający cały trud w wyjaśnienie sprawy?

 

Polska już jest dawno pod okupacją a Polacy, a tym bardziej polskie kobiety w dupie mają swój kraj i swój interes. 

 

A co do pytania o konflikt zbrojny - wystarczy popatrzeć na historię Polski aby nabrać pewności, że konflikt będzie prędzej czy później. 

 

Czy będzie czy nie będzie - tego nikt z nas, gojów nie wie. 

Goje nie mają na to wpływu, ale... Goje mają wpływ na to, jak się sami przygotują na taką ewentualność.

 

Kto z Was ma paszport, sprawny środek transportu, oszczędności, jakieś przydatne rzeczy, kto zna język? Ten sobie poradzi. A kto nie? To tylko współczuć. Łatwe wybory trudne życie, trudne wybory łatwe życie. 

Osobiście nie wierzę a atak Rosji, za to atak polskiego mięsa armatniego pod zarządem władz polskojęzycznych sterowanych odgórnie uważam za prawdopodobny. Już Polacy zostaliście rozbrojeni, jesteście osłabieni a w ramach równouprawnienia wasze witaminki w objęciach mokobe na zachodzie będą płakać nad losem polskich flepiarzy w okopach, a szarak i kolega kolegi będą was wyłapywać i kierować na front jeśli dojdzie to tego, o czym myślicie. 

 

Wg mnie coś się dzieje i to poważnie od czasów srovida, i wydaje mi się iż Europa jest coraz gorszym miejscem do życia i bardziej od wojny boję się wywłaszczenia i pauperyzacji społeczeństwa oraz pozbawienia jakichkolwiek praw. 

 • Like 11
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rosja ma najechać Europę, w sytuacji kiedy przez 2 lata nie są w stanie wygrać z "postsowiecką bananową republiką krainy U"?

 

To już prędzej strasznie dla utrzymania władzy przez "lewicowy establishment".

 • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Patrzac sie na obecnych wybrancow  z warszawiwu mozna smialo stwierdzic, ze juz nic bardziej gorszego nie jest w stanie spotkac tego narodu. Tu nie potrzeba jakiejs rosji czy  innego “zewnetrznego wroga”, oni sami pchaja nas w przepasc z usmiechem na ustach.

 • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Już dawno po nas! 
Dano nam Flagę, Hymn, możliwość posługiwania się w języku przodków, grunt, i tą naszą wiarę.
 

Głupio myślimy, że o to chodzi w Państwowości. Niepodległość nabyta od Pana z wąsem, co umarł w piędziesiątych zeszłego wieku. 
 

Polaków nie opłaca się najeżdżać tym bardziej okupować, pokazaliśmy nie raz, że nie warto, łatwiej i taniej nami manipulować. I tak jesteśmy rozgrywani. 
 

Jak fikniemy za bardzo to dostaniemy po głowie. 

Za wolność naszą i waszą. 

Edited by zuckerfrei
 • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
Cytat

Donald Tusk ogłasza nagły szczyt Trójkąta Weimarskiego


W piątek odbędzie się nieplanowany, nagły szczyt Trójkąta Weimarskiego. Będę w Berlinie rozmawiał z prezydentem Macronem i kanclerzem Scholzem. Sytuacja jest trudna, nie ma co ukrywać — powiedział premier Donald Tusk w TVP Info we wtorek wieczorem po rozmowach z prezydentem USA Joem Bidenem w Waszyngtonie.

 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donald-tusk-w-usa-oglasza-nagly-szczyt-trojkata-weimarskiego/bbdky5m,79cfc278

 

 

Edited by Maurycy
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Iceman84PL pinned and featured this topic

Wiedziałem, wiedziałem że nie było

warto otwierać tego wątku i czytać. 

Tak samo jak wątek o covidzie i wojnie w Ukrainie. 

Tylko zwątpić, skisnąć i załamać się można nad tymi mądrościami wygłaszanymi tonem znawców oświeconych. 

 

 

 • Like 1
 • Thanks 1
 • Confused 3
Link to comment
Share on other sites

Czy grozi niebezpieczeństwo, pewnie ta, natomiast czy będzie wojna w ciągu najbliższych 5 lat z kimkolwiek? Wątpie. 

Zgadzam się z opinią Marka Budzisza:

- Putin blefuje, bo za chwile będzie siadał do stołu negocjacyjnego i chce być postrzegany jako groźny i nieobliczalny

- Rosja nie ma sił by walczyć z NATO, skoro z Ukrainą jej idzie średnio na jeżą zważywszy na przepaść gospodarczą i populacyjną Rosji nad Ukrainą

 

i Tyszki:

- Pełowcy straszą wojną, bo wtedy łatwiej się rządzi jak ludzie żyją w strachu

 

Bartosiak czy kto narkęcił takie strachy na lachy w Polscę, że wojna niby będzie? Tak samo bzdury wg mnie gada z tym, że Chiny przejmą prym na świecie po Amerykanach, jak Chiny mają ogromne problemy. Dzietność się sypła, gospodarka się sypie, deflacyjny kryzys, a Ameryka stoi na mocnych nogach i rozgrywa wszystkich.

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Maurycy

 

Jeśli prezydent USA powiedział, że Polska jest bezpieczna to ja mu tak samo wierzę jak gwarancjom brytyjskim w 1939 roku i tak samo jak to, że w Iraku Ameryka znalazła dowody na broń masowego rażenia.

 

Jeśli Pan Prezydent Dudu i Pan Premier Tusku mówią, że Polska jest bezpieczna ja im tak samo wierzę jak wtedy kiedy mówili, że Covid to choroba, która zabije miliony ludzi, jeśli nie będziesz nosił maseczki i się szczepił.

 

Jeśli kupno ofensywnej broni w Ameryce, razem z rakietami, które mogą razić cele na terytorium Rosji oraz doposażanie polskiej armii, żeby w razie konfliktu stanowiła główne siły kiedy państwa południa i Zachodniej Europy + Węgry i Słowacja nie będą za bardzo chciały iść na wojnę powiększyło nasze bezpieczeństwo to ja wybitnym analitykom pokroju Bartosiaka, Budisza, Wolskiego wierzę.

 

Jeśli Pan generał Skrzypczak mówi, że wojna z Rosją to nic strasznego i Ukraina zaraz ją wygra, a inni wojskowi mówią, że służby w armii nie należy się bać tylko śmiało składać przysięgę bo inaczej jest się tchórzem, któremu się powinno zabrać obywatelstwo- to ja im wierzę.

 

Także śmiało możesz się kredytować na chatę w Warszawie bądź jeszcze lepiej na wschód od Wisły, a forumowych debili i szurów nie słuchaj, to i tak nieudacznicy, którzy nic w życiu nie osiągnęli.

 

A już na pewno nie słuchaj tych debili, którzy mówią, żebyś "w razie W" miał paszport nowo wyrobiony (żeby nie trzeba się było zgłaszać do polskich placówek przez minimum 6-8 lat), miał krypto i złoto,  oraz euro lub dolary aby w razie "W" mieć kasę "na rozruch" gdzie indziej - są śmieszni i żenując.

 

PS A tym już się w ogóle nie przejmuj:

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donald-tusk-w-usa-oglasza-nagly-szczyt-trojkata-weimarskiego/bbdky5m,79cfc278

 

@DOHC bardzo nieładny i defetystyczny wpis, wstydź się! Ogólnie to uważam Cię za tchórza i defetystę, który zamiast pracować w Polsce na to żeby oddać Ameryce 3% PKB zamiast ładować to w system opieki zdrowotnej i emerytury dla Polaków (bo wiadomo, że lepiej jest kupować broń niż mieć dostęp do lekarza czy emeryturę) wyjechał za granicę! Wstyd :( 

 

Słuchajcie fajnopolaków co mówią, że jest zajebiście, szczególnie jak na stałe mieszkają za granicą, a nie jakiś forumowych narzekaczy XD 

Edited by niemlodyjoda
 • Like 15
 • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Bieg wydarzeń nabrał wyższego tempa. Niewielu z nas jest jasnowidzami, ale za to można być dobrym obserwatorem. Tutaj na forum było już wiele głosów rozsądku i też podobnie jak w plandemii uważam, że jaszczurze plemie potrzebuje kolejnych wydarzeń dla osiągnięcia swoich celów. Coś się szykuje, ale nadal wierzę, że nawet jeśli:

 

"ogłoszą wojnę, ale nikt na nią nie pójdzie"

 

To ja tego się trzymam.

Edited by Husquarna
 • Like 5
 • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tam uważam, że zachodni wywiad wyczuł słabość rosssji i mając na uwadze potencjalny konflikt na tajwanie, USA przygotowuje sobie przedpole do gruzowania rosssji w europie rękami eu.

Starali się wciągnąć USA w tyle konfliktów jednocześnie, że widocznie dziadu Bajden postawił europie sprawę jasno. Albo się zaangażujecie albo nara. 
Zresztą mają w perspektywie że Trump moze zostać prezydentem, silna militarnie europa jest tym czego potrzebujemy, bo on robi interesy z silnymi.
Jeśli tylko wywęszy słabość i brak warunków do narzucania oponentowi swojej woli, to rzuci Europę na pożarcie. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Albert Neri napisał(a):

Wiedziałem, wiedziałem że nie było

warto otwierać tego wątku i czytać. 

 

To po co wchodzisz w temat i próbujesz rozkręcić burze swoim niepochlebnym językiem?

Jak się temat nie podoba to omijaj szerokim łukiem. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do tematu.

 

Moim zdaniem żarty się skończyły i wyrobienie paszportu oraz zabezpieczenie oszczędności to minimum jakie każdy z nas powinien zrobić.

Poplecznicy u władzy w PL coś wiedzą, jedni są zadowoleni obietnicami czy pożyczkami bez pokrycia, drudzy przestraszeni tym co szykują nam

"sojusznicy" zza oceanu a czego nam nie mogą oficjalnie powiedzieć by nie wywoływać paniki i obniżenia morali.

 

Na terenie Polski wykluczam jakakolwiek działania wojenne poza prowokacjami jakie szykują by przekonać Polaków do wojny.

Natomiast wysłanie naszych wojsk na Ukrainę już prędzej tak samo jak zamknięcie Polskich granic by mężczyźni nie mogli uciekać i być w razie

czego mięsem armatnim w ramach uzupełnień gdy tego wojska mieć już nie będziemy w wyniku potencjalnych strat jakie poniesiemy na froncie.

 

Rządzący w Polsce wykonują wytyczne, które dawno zostały ustalone przez możnych tego świata.

Jesteśmy pionkiem w grze na szachownicy gdzie akurat nasz poprzednik Ukraina nie potrafi przy wsparciu tej rozgrywki wygrać więc trzeba zrobić

podmiankę by kolejny, naczelny frajer w imię honoru, romantyzmu, mesjanizmu, obcych interesów i pokoju świata się poświęcał.

 

Niestety taką rolę przypisali Polakom dzięki polskojęzycznej władzy, która jak zwykle pełna kompleksów, małości, potrzebuje rozgłosu, poklepania

po pleckach, połechtania po jajkach oczywiście wykorzystując do tego Bogu ducha winnych Polaków.

 

Dokładnie obserwujcie wydarzenia i przy pierwszych ewakuacjach polityków, celebrytów, ważnych osobistości z kraju powinna wam się zapalić czerwona lampka.

 

Na koniec wstawiam audycje sprzed 8 lat kiedy to Wojtuś wtedy jeszcze nikomu nieznany mężczyzna w mundurze powiedział publicznie to co dzisiaj staje się faktem.

 

 

 • Like 10
 • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Co do wyrobienia sobie paszportu i posiadania obcej waluty plus złota to pełna zgoda. Kierunek San Marino (nie jest w UE) i później do zastanowienia się. Zwłaszcza, że każdy polityk straszy ruskimi czołgami za dwa lata. Chociaż tych czołgów boję się mniej niż polityków. 

Moim zdaniem jest coś o czym nam nie powiedziano. Co w sumie przywieźli Duda i Tusk ze Stanów? Kolejne zakupy i kredyt? Przecież po coś takiego nie ściąga się dwóch najważniejszych polityków w kraju.  

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nasi politycy po obserwacji tego, co się dzieje z majątkami oligarchów ukraińskich tylko ręce zacierają na wojenkę i podżeganie do wojny, żeby zwyczajnie nakraść, ile się tylko da z pomocy i profilaktycznych funduszy, które prawdopodobnie dostarczy wujek USA. Podżeganie do wojny to czysty biznes i czysty zysk w warunkach potencjalnego zagrożenia, ale bez angażowania prawdziwych sił. Utrzymanie ludzi w strachu, stresie, nienawiści, a jednocześnie pozyskiwanie funduszy na wszelki wypadek i robienie kiepskich interesów to okazja jedna na całe życie. Jak dla mnie to będzie, jest grane już.

 

Wzrost podatków pod dodatkowe działania osłonowe też prawdopodobny wielce, jakieś fundusze i wały na tym tle.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, UncleSam said:

Zresztą mają w perspektywie że Trump moze zostać prezydentem,

No i tu powstaje pytanie - co zrobi/nie zrobi Trump (jeśli wygra) więc do czego musi się spieszyć Bidet. 

 

4 hours ago, Iceman84PL said:

Na terenie Polski wykluczam jakakolwiek działania wojenne poza prowokacjami jakie szykują by przekonać Polaków do wojny.

Natomiast wysłanie naszych wojsk na Ukrainę już prędzej tak samo jak zamknięcie Polskich granic

Zwróć uwagę, że i wysłanie polskiego żołnierza UKRom, było jeszcze miesiąc temu "nie do pomyślenia"...

Więc z tą płonącą polską ziemią różnie być może. Osobiście mam złe przeczucia. Od operacji covid postępuje eskalacja strachu na potrzeby przemytu pogrubiania łańcuchów na naszych szyjach i może zaistnieć sytuacja, kiedy trzeba będzie konkretnie przepłoszyć eurojedwabnika. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Magos Dominus said:

Co w sumie przywieźli Duda i Tusk ze Stanów? Kolejne zakupy i kredyt? Przecież po coś takiego nie ściąga się dwóch najważniejszych polityków w kraju.  

IMO w ogóle nie było potrzeby takiej podróży. Rozkazy i polecenia to może ambasador przywieźć w kopercie. Jak NBP kupował niedawno obligi U$A za grube bańki, to nikt po nie nie musiał jechać z teczką. Podobnie teraz ze szczytowaniem "Trójkąta Weimarskiego". To są przedstawienia teatralne mające na celu przekonanie jedwabników o powadze sytuacji i ogromnym wysiłku polityków. Podczas gdyby politycy nie robili szumu, właściwie nic by się nie działo. A tak - jedwabnik naprężony jak struna i w swej bierności pozbawionej nadziei na jakikolwiek wpływ na bieg spraw, gotowy na akt trzeci teatrzyku Muppetów w reżyserii braci sióstr Wachowskich.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.