Skocz do zawartości

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem


Rekomendowane odpowiedzi

@wrotycz przede wszystkim Afryka i część Ameryki Południowej, 

ale tutaj poza ścisłą definicją bym dorzucił jeszcze Indie, Chiny i Koreę Północną.

Rosja to kraj gdzie dba o swój PR poprzez wspieranie militarne lokalnych reżimów (Wagnerowcy),

a także tworzenie biznesowej sieci uzależnienia, propagandy i siatek wywiadowczych.

 

GHPk9kuTURBXy8zZjliNzllNS1hZWYzLTQ1MTAtY

 

Edytowane przez Ksanti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Wrzuciłeś tę mapę w swój komentarz więc rozmawiamy o tej mapie a nie o jakiejś innej oraz nie o krajach które na tej mapie nie mają zaznaczonych pól.

Dlaczego starając się udowodnić swoją tezę wrzucasz jakieś stare dawno już nieaktualne rankingi z jakichś archiwów internetowych? Przez te 11 lat od wydania tej mapy sytuacja na świecie a w Europie zwłaszcza zmieniła się diametralnie. Kogo Ty chcesz Tymi starymi i nic już nie znaczącymi danymi urobić? Jaki to ma cel taka manipulacja? I wreszcie kto się na takie rzeczy w ogóle łapie poza forumowymi rusofilami?

Gdyby taką mapę zrobić teraz cała Europa poza Serbią i Białorusią zaznaczyłaby że Rosja jest największym zagrożeniem. Oraz wszystkie państwa które wysyłają Ukrainie jakiekolwiek wsparcie. A Cały Półwysep Arabski najprawdopodobniej zaznaczyłby że Izrael.
 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Tadamichi Kuribayashi said:

Wrzuciłeś tę mapę w swój komentarz

 

Żeby udowodnić tezę ogólną a nie spierać się o łajdactwa, jakich dokonali Amerykanie.

 

Stany Zjednoczone Ameryki to współczesne Imperium Rzymskie, robi dokładnie to samo i dokładnie tak samo. Dba o swój interes kosztem innych i każdy kto opowiada, że tak nie jest jest ich agentem. Świadomym czy nie, płatnym czy nie, nie ma znaczenia. Propaguje ich propagandę więc jest ich agentem. Nawet jeśli jest tylko wierzącym w ich propagandę pożytecznym, dla nich, idiotą.

 

Takie są fakty, które starałem się pokazać, i taka jest, wynikającą z nich teza. Moim zdaniem, w sensie naukowym, jest to teoria naukowa.

 

Jak ci się nie podoba to ja obal ale nie czekaj się mnie, że dałem niedoskonałą ilustrację obrazującą moje wnioski. Zrób lepszą.

 

Przy okazji odsyłam do tematu na temat upadku Rzymu gdzie można prześledzić analogie, które przytoczyłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Chcesz dyskusję o Starożytnym Rzymie i analogie historyczne stosować? A nie wiesz nawet gdzie leżą jakie kraje na współczesnej mapie świata. Łącznie z tymi które obecnie znajdują się w dawnych granicach Imperium Rzymskiego. Nie brzmisz zbyt zachęcająco. Jeszcze przy tych manipulacjach i naciąganiu faktów rodem z RT jakie stosujesz to już w ogóle nie ma to sensu taka dyskusja.
 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tadamichi Kuribayashi said:

Chcesz dyskusję o Starożytnym Rzymie i analogie historyczne stosować? A nie wiesz nawet gdzie leżą jakie kraje na współczesnej mapie świata.

 

Znalazłem  źródłowe badania do tej mapy to się, wygodnie, nie odniosłeś. Nie mam żadnej wątpliwości, że twoim celem w tej dyskusji jest się za wszelką cenę przypier papier dolić a nie dyskutować. Nie masz żadnych argumentów. W jaki sposób brak jednego czy czy dwóch krajów na mapie zmienia wnioski z badania, wg którego USA jest postrzegane jako światowy żandarm, zagrażający pokojowi, przez największa liczbę respondentów?

 

To tylko i aż, dowodzi, że ludzie na całym świecie widzą, że Amerykanie wywierają swój wpływ przy pomocy armii. Nawet, twój Wietnam, który tak cytowałeś, tak uważa.

 

1 hour ago, Tadamichi Kuribayashi said:

Łącznie z tymi które obecnie znajdują się w dawnych granicach Imperium Rzymskiego.

 

Co to ma do rzeczy? A może jeszcze powinienem je nazywać tak jak w starożytności? Tyle że to już nie są te same kraje ani Ci sami ludzie co w starożytności.

 

1 hour ago, Tadamichi Kuribayashi said:

Nie brzmisz zbyt zachęcająco. Jeszcze przy tych manipulacjach i naciąganiu faktów rodem z RT

 

A jakich, konkretnie? Może mi powiesz? Może użyjesz argumentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ksanti said:

Rosja to kraj gdzie dba o swój PR poprzez wspieranie militarne lokalnych reżimów (Wagnerowcy),

a także tworzenie biznesowej sieci uzależnienia, propagandy i siatek wywiadowczych.

 

Cieszę się, że odpowiedziałeś na pytanie i za to jestem wdzięczny, ale ośmielę się wrócić do wątku, którego się podjąłem.

 

Cieszę się, że potwierdzasz moją tezę, w sensie, że Rosyjskie "imperium", choć tak daleko bym osobiście nie poszedł w nazewnictwie, dba o swój interes a nie o cudzy.

 

I to ma dowodzić tego, że Stany Zjednoczone to robią czy że tego nie robią? Czy jak, bo nie rozumiem czemu ma tu służyć przykład Rosji, tak w ogóle?

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

To Ławrow żądał od Amerykanów NASZEGO KURWA terytorium jako swojej strefy wpływów 2 miesiące przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. 

No właśnie...

Jak to się ma do obecnego:

19 godzin temu, SuperMario napisał(a):

Putin wielokrotnie w tym wywiadzie puszczał oko do państw zachodnich. Powtarzał że są gotowi na negocjacje, że to Ukraina nie chce rozmawiać, odrzuca wyciągniętą rękę,

 

Albo Rosja jest na tyle słaba, że chce się zadowolić tym co zajęła, albo gra pod publikę, że ona się tylko broni przed agresją Zachodu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Cieszę się, że potwierdzasz moją tezę, w sensie, że Rosyjskie "imperium", choć tak daleko bym osobiście nie poszedł w nazewnictwie, dba o swój interes a nie o cudzy.

 

I to ma dowodzić tego, że Stany Zjednoczone to robią czy że tego nie robią? Czy jak, bo nie rozumiem czemu ma tu służyć przykład Rosji, tak w ogóle?

Każde mocarstwo tak robi i ma do tego pole i środki. Polska jako kraj jest za słaba i niesamodzielna. Geograficznie jest to też teren łatwy do podboju, a przy tym trudny do obrony. Na samodzielność można sobie pozwolić jak nie ma się dużo silniejszych sąsiadów, który jeden chce zniewolić ekonomicznie, a drugi militarnie. Niestety mamy też historycznie szlachtę, która za własne korzyści jest w stanie sprzedać cały kraj. [Rosja z perspektywy Polski jest mocarstwem, z perspektywy Ameryki głównie ze względu na broń atomową]. 

 

Jako ciekawostka odnośnie historycznego DNA/ strategii "rozwojowej" Rosji:

 

Co ciekawe Rosja w historii wielokrotnie dostawała wpierdziel od dużo słabszych krajów. Jest nastawiona zawsze na agresywny podbój, przez co defensywnie leży. Ma wielowiekową tradycję skłócania propagandą i napadania na osłabione wewnętrznie kraje. Amerykanie być może po prostu tego się od nich uczą, ale mistrza nie prześcignęli. Rosjanie mają w sobie odwieczny mesjanizm i przedłużenie etosu imperium bizantyjskiego, a przy tym mongolski brutalizm. Nie ważne, że ludzie zdychają, bo każdego można poświęcić w imię "wyższych" idei. Jest to też mentalność bardziej prymitywnych cywilizacji do której Polacy jak i Ukraińcy nie chcą należeć/ chcą zerwać więzi kulturowe dlatego się bronią.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Brat Jan said:

Albo Rosja jest na tyle słaba, że chce się zadowolić tym co zajęła, albo gra pod publikę, że ona się tylko broni przed agresją Zachodu.

 

Słaba Rosja? Wojna ich wykańcza czy sankcje? Ani jedno ani drugie. 

 

Na współpracy gospodarczej z zachodem świat się nie kończy, obok są Chiny, indie, Iran, jest też BRICS. 

 

O właśnie, Iran, ile to już lat obłożony sankcjami z zachodu? Gdyby to działało to już dawno powinni zdechnąć z głodu. 

 

Ruscy to się śmieją że sankcje zachodu głównie uderzyły w zachód bo mają teraz drogie surowce XD coś w tym jest

 

A tutaj Iran:

 

 

Pełne centra handlowe, zachodnie brandy, co z tego że zachód dał ban jak to wszystko wjeżdża na pełnej z chin np. 

 

*BTW Ola i Borys z planeta abstrakcja byli w Iranie, nasza szeroko znana polska gościnność chowa się w porównaniu. Zobaczcie u nich na kanale jak to tam wyglądało, jak gościnni są zwykli ludzie. Przecież oni chyba z tydzień do innego miasta tym stopem jechali bo ktokolwiek ich podwiózł to zapraszał do siebie na noc 🤯 szok. 

 

 

Wracając do Rosji, może jakiś globalny konflikt by ich ruszył ale nie mała wojenka gdzieś na obrzeżach. 

 

I oczywiście że jest to narracja dla świata zachodniego, ludzie to obejrzą, zaczną wywierać wpływ na polityków i wajcha zacznie zmieniać kierunek. Takie rzeczy nie dzieją się w miesiąc, czy dwa, ale pierwszy krok został wykonany. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Redbad napisał(a):

A no i jedna ważna kwestia - jedyny człowiek który nie boi się publicznie, bez politycznej poprawności nazywać ukraiński sado-nacjonalizm po imieniu i dostrzegać w nim problem jeśli chodzi o współczesne jego kultywowanie.

ty tak na serio czy Bóg Cię opuścił? 

 

 

 

Powiem szczerze że tak jak kocham Polskę, wracam do niej jak często mogę i gdzieś tam nadzieja się tli, że jeszcze będzie u nas normalnie, ludzko i zdrowo…

 

Wała.  Nie będzie. Bo mentalnie mamy po prostu nasrane w głowie. Wystarczy na coś przylepić krzyżyk, wmówić że coś jest antypolskie, wskazać wroga (najcześciej wyymaginiwanego) i łykacie jak pelikany.

 

Z takim mentalem będziecie za kilkanaście lat zapierdalać za miskę ryżu pod ruskim butem i jarać się, że Polska wielka i wspaniała bo mieliśmy papieża a flaga nadal powiewa jak była, a źle nam bo zachód zgniły. 

 

Oglądacie wywiad z ludobójcą, jaracie sie poziomem rozmowy i warsztatem dziennikarza (stawiam wypłatę że tam nie było nic spontanicznego i nie miało prawa wyjść inaczej niż putin chciał) i uważcie, że „noo sensownie blablabla” Ja prdl. Tego się nie da nawet cenzuralnie komentować. 

 

Jak czytam opinie w niektórych tematach to się odechciewa i marzenia o powrocie do kraju w jakiejś niezbyt oddalonej przyszłości wydają się nie tylko coraz dalsze ale po prostu głupie.  

 

Co się z Wami dzieje? 

Nie tylko ten temat mam na myśli. 

Ogólnie. Nawet mój ulubiony wątek z memami jest jakiś taki smętny. Nie ma nic na temat hobby, pasji, męskich spraw. Jakiejś

Grzyby, halucyny, baby złe i wszytsko kał.

 

 

Dobra.

 

Niezdrowe to dla mnie a mam za dużo na głowie. Ja mam tydzień konkretnej pracy przed sobą. Dyżury ciężkie a do tego treningi, nauka i kobieta. 

 

Żeby wysmarować poprzedni post za długą przerwę na siłowni zrobiłem. Niezdrowo.

 

Oficjalnie proszę o kicka na tydzień. 

Dla równowagi, spokoju, koncentracji i żebym nie zaczął ludzi obrażać w wątku tym lub podobnym. 

Edytowane przez Albert Neri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Albert Neri napisał(a):

ty tak na serio czy Bóg Cię opuścił?

Oczywiście że serio! Całkowicie serio. Nie jestem zniewolony metalem polskiego jedwabnika przeznaczonego do zapierdalania i ginięcia w imię interesów cwaniaków z narodów uprzywilejowanych.

 

1 godzinę temu, Albert Neri napisał(a):

Bo mentalnie mamy po prostu nasrane w głowie. Wystarczy na coś przylepić krzyżyk, wmówić że coś jest antypolskie, wskazać wroga (najcześciej wyymaginiwanego) i łykacie jak pelikany.

No masz nasrane w głowie, zobaczyłeś w telewizji wroga, którego z dziada pradziada masz nienawidzić i oddasz ostatnią koszulę by ten wróg miał choćby troszkę gorzej niż ty, obrzydliwy mental upodlonego niewolnika.

 

1 godzinę temu, Albert Neri napisał(a):

Oglądacie wywiad z ludobójcą, jaracie sie poziomem rozmowy i warsztatem dziennikarza (stawiam wypłatę że tam nie było nic spontanicznego i nie miało prawa wyjść inaczej niż putin chciał) i uważcie, że „noo sensownie blablabla” Ja prdl. Tego się nie da nawet cenzuralnie komentować

Warto pamiętać też o innych ludobójcach, którzy naszego narodu bezpośrednio dotyczą. Tylko ty masz wkodowane kto jest jedynym ludobójcą i tego masz się trzymać i posłusznie się trzymasz. 

 

1 godzinę temu, Albert Neri napisał(a):

równowagi, spokoju, koncentracji i żebym nie zaczął ludzi obrażać w wątku tym lub podobnym.

Nie jesteś w stanie obrazić ludzi racjonalnie myślących, bo to czym się posługujesz to resentymentalne wysrywy, prymitywny odruch Pawłowa wyhodowany przez elity Zachodu, który powoduje u ciebie wydzielanie śliny na wyuczone hasła: onuca, ruski, Putin. Ty nie masz problemu z forum, ty masz problem z garem i potrzebujesz odpoczynku od swego siebie, a nie forum. Forum to ty zostaw w spokoju, bo to miejsce gdzie na szczęście jeszcze można wyrazić swoje zdanie, mimo że po drugiej stronie ekranu siedzi ośliniony z agresji pies Pawłowa taki jak ty.

 

I nie próbuj tych tanich sztuczek dorabiania gęby jak w przypadku naszej narodowej polaryzacji, że jak nie jesteś za PiS to musisz być za PO. Jak powiesz coś obiektywnie o Ruskich a nie daj Bóg skrytykujesz braci z Ukrainy toś onuca. 

 

Bez odbioru typie.

Edytowane przez Redbad
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ksanti said:

Każde mocarstwo tak robi

 

Czyli Stany Zjednoczone też.

 

2 hours ago, Ksanti said:

Na samodzielność można sobie pozwolić jak nie ma się dużo silniejszych sąsiadów

 

Tak i nie.

 

Jak się dasz, tak się masz. Nie jesteśmy aż tacy słabi, żeby nie móc prowadzić swojej polityki.

 

Tak że, w zasadzie, odpowiedź powinna brzmieć: nie.

 

2 hours ago, Ksanti said:

Niestety mamy też historycznie szlachtę, która za własne korzyści jest w stanie sprzedać cały kraj.

 

Wciąż mamy, nie tylko historycznie.

 

dzisiejsi emeryci pasożytują na koszt pracujących,

(...)

To jest komunistyczna szlachta, a podatki od pracy i konsumpcji to niewolnictwo. Komuch dorasta to dostaje kilku Polaków jako niewolników, by go utrzymywali płacąc podatki za własną, prawdziwą pracę.

 

----

 

2 hours ago, Ksanti said:

Jako ciekawostka odnośnie historycznego DNA/ strategii "rozwojowej" Rosji:

 

To jest właśnie opinia kogoś, kto nas mojej mapce zaznaczył "Rosja", jako światowego żandarma. Jest tylko jeden taki kraj.

 

Gdybym zapytał Niemców, kto jest "bandytą Europy", powiedzieli by Francja, to samo Anglicy, zaś Francuzi powiedzieliby Niemcy, albo Anglia, podobnie Czesi powiedzieliby Niemcy. Tak że wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za tego gościa żeby został prezydentem USA. "Powiedziałem prezydentowi innego kraju - jeśli nie będziecie płacić, nie będziemy Was chronić jako NATO". Uczcie się Nędzymorzanie jak się robi politykę nie ierdoleniem o historii, Katyniem, Miednoje, Syberią, "pomocą z dobrego serca" etc. rusofobicznym obłędem etc. tylko negocjuje się wtedy kiedy Was potrzebują - czytaj - trzeba było docisnąć Ukrainę w lutym 2022 rok. I brać - przeprosiny za Wołyń, ich fabryki, nieruchomości, naukę języka polskiego w szkołach udział w "prywatyzacji" Ukrainy etc. a jakby się nie zgodzili - zamknąć granice na amen i tak długo trzymać zamkniętą aż przyszliby na kolanach.

Dlatego właśnie - Polsce potrzeba księgowych i biznesmenów u steru władzy, a nie kolejnych obłąkańców z chorą wizją "bycia mocarstwem" albo 51 stanem USA.

 

Sprytnie to rozegrał - Polska i Pribaltica są tak zastraszone ewentualną "inwazją Rosji" że zapłacą dużo, a on przy okazji dogada się z Putkiem.

 

Tak się kroi leszczy (Nędzymorzan) na duży hajs:

 

Czekam na wywiad ze Snowdenem - tam szambo dopiero wywali.

❤️

 

Nadal pozostawiam otwarte pytanie - co zrobi Nędzymorze, kiedy Trump zostanie preziem w USA, a w EU w parlamencie europejskim wygrają partie nie rusofobiczne, a raczej sceptyczne do ruchawki na Ukrainie?

Jaki "plan B" ma PiS, PO czy jakakolwiek inna partia popierająca bezwarunkowo Ukrainę?

Czyżby żadnego "planu B" nie było?

No chyba, że chodzi o to aby znów "dzieci poszły w bój" jak w przeszłości...

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach głównego nurtu od lewa do prawa już oburzenie na Trumpa, że jak on śmie handlować bezpieczeństwem, że tak się nie robi, skandal itp. I oczywiście cytaty jakichś niemieckich czy holenderskich generałów, żeby się szykować do wojny za kilka lat. W wywiadzie u Otokieła Wielomski uznał, że to strasznie jest celowe i ma doprowadzić obudzenia potrzeby armii europejskiej, którą potem nie będą mogły sterować rządy krajowe. 

W mediach głównego nurtu od lewa do prawa już oburzenie na Trumpa, że jak on śmie handlować bezpieczeństwem, że tak się nie robi, skandal itp. I oczywiście cytaty jakichś niemieckich czy holenderskich generałów, żeby się szykować do wojny za kilka lat. W wywiadzie u Otokieła Wielomski uznał, że to strasznie jest celowe i ma doprowadzić obudzenia potrzeby armii europejskiej, którą potem nie będą mogły sterować rządy krajowe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Machine89 napisał(a):

I oczywiście cytaty jakichś niemieckich czy holenderskich generałów, żeby się szykować do wojny za kilka lat

Wspominałem o tym ostatnio, że coś zaczęli w Europie grzać temat nieuniknionej wojny z Ruskim, Bild nawet napisał precyzyjny scenariusz ataku. Mam na to swoją skromna teorię. Wydaje mi się, że Niemcy z Francją, Holandia uznali, że jak już jest wojna tak blisko UE, to można poświęcić kraje mniej wartościowe jak Pribałtyka z Polską, wpaść z jakimś kontyngentem wyzwoleńczym a potem instalować usłużne rządy, robić korzystne interesy i zmaterializować sen Spinellego o federacyjnej Europie. Nie ma lepszej okazji by budować rewolucyjny twór administracyjny jak tylko na zgliszczach starego porządku i z wystraszonym, umęczonym ludem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Redbad said:

Nie ma lepszej okazji by budować rewolucyjny twór administracyjny jak tylko na zgliszczach starego porządku i z wystraszonym, umęczonym ludem.

 

Nawet nie. Wystarczy postraszyć ryskimi żeby zdobyć poparcie dla europejskiej armii. Gdy to się ziści to nic już ich nie powstrzyma. Władza wyrasta z lufy karabiny. Jak będą mieć swoje karabiny (Europejska armię) na rozkaz to nic ich już nie powstrzyma.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

No masz nasrane w głowie, zobaczyłeś w telewizji wroga, którego z dziada pradziada masz nienawidzić i oddasz ostatnią koszulę by ten wróg miał choćby troszkę gorzej niż ty, obrzydliwy mental upodlonego niewolnika.

 

Nie oglądam telewizji.

 

Ty mi przypisujesz mental niewolnika. Ty? Pożyteczny idiota, który żyje teoriami spiskowymi i kupi wszystko na co nalepi się etykietkę „patriotyzmu”. 

 

To byłoby śmieszne gdyby nie było żałosne. I przerażające, bo ten rodzaj bezmyślności jest niestety w Polsce popularny. 

Wami się da manipulować bez żadnego wysiłku. Nalepka patriotyczna, wskazać wrogów ojczyzny i viola. 

 

 

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

 

Warto pamiętać też o innych ludobójcach, którzy naszego narodu bezpośrednio dotyczą. Tylko ty masz wkodowane kto jest jedynym ludobójcą i tego masz się trzymać i posłusznie się trzymasz. 

 

Różnica polega na tym, że tamte ludobójstwa były kilkadziesiąt lat temu, a spadkobiercy tamtych ludobójców od tego się odcinają. 

Ludowbójca którym teraz się jarasz to chwila obecna. To się dzieje teraz i wydaje Ci się nie przeszkadzać. 

To świadczy o tobie wyjątkowo słabo. Podobnie jak o Twoim intelekcie i zdolności perspektywicznego rozumowania. 

 

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

 

Nie jesteś w stanie obrazić ludzi racjonalnie myślących,

🤣🤣🤣

To co tu wrzucasz to nawet nie są Twoje przemyślenia. 

 

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

 nie próbuj tych tanich sztuczek dorabiania gęby jak w przypadku naszej narodowej polaryzacji, że jak nie jesteś za PiS to musisz być za PO.

 

wyjebongo 

 

 

2 godziny temu, Redbad napisał(a):

 

Jak powiesz coś obiektywnie o Ruskich a nie daj Bóg skrytykujesz braci z Ukrainy toś onuca. 

 

Ty nic o ruskich obiektywnie nie powoedziałeś typie. 

Powtarzasz pierdoły które wyprodukował dla Ciebie i podobnych pożytecznych idiotów ktoś inny. 

Słabo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niemlodyjoda napisał(a):

trzeba było docisnąć Ukrainę w lutym 2022 rok. I brać - przeprosiny za Wołyń, ich fabryki, nieruchomości, naukę języka polskiego w szkołach udział w "prywatyzacji" Ukrainy etc. a jakby się nie zgodzili - zamknąć granice na amen i tak długo trzymać zamkniętą aż przyszliby na kolanach.

 

To samo od początku myślałem i zdarzało mi się nawet na forum pisać, że pomoc powinna być po pierwsze proporcjonalna do możliwości, zeby sobie nie zagrozić, po drugie należy zabezpieczać swoje interesy na przyszłość, jak robi każdy poważne państwo - ale PL

po raz kolejny pokazuje, że takie nie jest.

 

Też histeryczna reakcja zwykłych Polaków była porażająca, na twitterku i w innych miejscach na takie głosy jak wcześniej wspomniałem, typowe reakcje "pomagać należy bezinteresownie", "stawianie ukrainie jakichkolwiek warunków to prorosyjskość/onucyzm", "to nie jest dobry moment

na takie sprawy", licytowanie się kto więcej pomógł itd. Teraz widać jakie w praktyce daje skutki, "bezwarunkowa pomoc" na poziomie państw.

Jak była afera ze zbożem z UKR to ukraińscy politycy i media zaczęły pisać, że PL gra w teatrze moskiewskiego aktora

i wcześniejsza pomoc została ekspresowo zapomniana, tymczasem o Orbanie były głosy, że "to nie jest polityk prorosyjski, tylko prowęgierski".

 

A od jakiegoś czasu w PL można powoli obserwować standardowe wychylenie wahadła w drugą stronę, od miłości do nienawiści, jak chodzi

o nastroje społeczne, mało zniuansowanych głosów.

 

Już dawno wspominałem, że w codziennym życiu nie, ale w sytuacjach nadzwyczajnych duża część Polaków przypomina mi kobietę z histrionicznym zaburzeniem osobowości i z czasem tylko się w tym utwierdzam[głównie 4 pierwsze punkty]:

 

Jeśli chodzi o kryteria, na których psychiatrzy opierają diagnozę tego rodzaju osobowości, to jest to zaburzenie osobowości cechujące się:1

  • dramatyzowaniem siebie, teatralnością, przesadnym wyrazem emocjonalnym
  • sugestywnością, łatwością ulegania wpływowi innych osób lub okoliczności
  • płytką i chwiejną uczuciowością
  • stałym poszukiwaniem podniet, doceniania przez innych ludzi i działań, dzięki którym pacjent staje się centrum uwagi
  • niestosowną uwodzicielskością w wyglądzie czy zachowaniu
  • nadmiernym koncentrowaniem się na atrakcyjności fizycznej.
Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

"Powiedziałem prezydentowi innego kraju - jeśli nie będziecie płacić, nie będziemy Was chronić jako NATO".

Trochę to inaczej brzmi w

https://www.rp.pl/polityka/art39816741-andrzej-duda-reaguje-na-slowa-trumpa-przy-okazji-zwraca-uwage-tuskowi

 

Były prezydent Donald Trump powiedział w sobotę, że będzie zachęcał Rosję, aby zrobiła "cokolwiek, do cholery, chce" z każdym krajem członkowskim NATO, który nie spełnia wytycznych dotyczących wydatków na obronę.

Trump przypomniał rozmowę z jednym z przywódców kraju członkowskiego NATO. - Jeden z prezydentów dużego kraju wstał i powiedział: „No cóż, a jeśli nie zapłacimy i zostaniemy zaatakowani przez Rosję, czy będzie pan nas chronił?” – mówił Trump. - Powiedziałem: ”Nie zapłaciłeś, jesteś przestępcą.  Nie chroniłbym cię. Prawdę mówiąc, zachęcałbym ich, żeby robili, do cholery, co chcą. Musisz zapłacić. Musisz zapłacić swoje rachunki".

 

 

 

Moim zdaniem mówi o tym, że jakieś kraje olewają sobie i nie robią tego do czego zobowiązały się  w ramach sojuszu natowskiego.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał(a):

Nawet nie. Wystarczy postraszyć ryskimi żeby zdobyć poparcie dla europejskiej armii. Gdy to się ziści to nic już ich nie powstrzyma

Słusznie, zapomniałem o tym ciekawym projekcie wspólnej armii Europy. Jak mowi klasyk: nie ma przypadków, są tylko znaki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Trump przypomniał rozmowę z jednym z przywódców kraju członkowskiego NATO. - Jeden z prezydentów dużego kraju wstał i powiedział: „No cóż, a jeśli nie zapłacimy i zostaniemy zaatakowani przez Rosję, czy będzie pan nas chronił?” – mówił Trump. - Powiedziałem: ”Nie zapłaciłeś, jesteś przestępcą.  Nie chroniłbym cię. Prawdę mówiąc, zachęcałbym ich, żeby robili, do cholery, co chcą. Musisz zapłacić. Musisz zapłacić swoje rachunki".

Gdyby zmienić ten tekst np. na "tekst o mężczyznach, którzy mieszkają na koszt kobiety i co należy z takimi zrobić" ;) to cała ta oburzona Trumpem 🤡 opinia publiczna wyłaby: aaaaaaaaaaaaa niech ona go rzuci!!!1111

 

Ktoś uczciwy się dziwi, że USA (akurat tutaj Trump) nie chce robić za simpa-cuka i utrzymywać bogoli (krajów zachodniej UE) na swój koszt?

Kto spełnia 2% z zachodniej EUropy? Tylko GB i Grecy.

defence.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Albert Neri napisał(a):

Ty mi przypisujesz mental niewolnika

Ja ci nie przypisuję, ty się sam doskonale definiujesz. Tak twoja teoria bezwarunkowego strachu przed Ruskimi to objaw zniewolenia umysłowego pod naporem sączonej propagandy. Jeszcze rozumiem racjonalna dyskusje o zagrożeniu ze strony Rosji, bo zgoda, takie istnieje od wieków, według historii, ale ty reagujesz alergicznie, ty masz już odruch bezwarunkowy, nie panujesz nad tym, zobaczysz hasło trigger i piana sama bije.

 

2 godziny temu, Albert Neri napisał(a):

Wami się da manipulować bez żadnego wysiłku. Nalepka patriotyczna, wskazać wrogów ojczyzny i viola. 

Widzisz ty nawet już nie panujesz nad tym co piszesz 😂 przecież to tobie wskazuje się od 2 lat wroga, a od kilku miesięcy to już pandemia strachu, uciekać bo Ruski już pod Elblągiem w jagodnikach w lesie siedzi i czeka, że Polske napaść!! Dlaczego? Nie wiadomo, ale tak jest, bo w Bildzie nawet można zobaczyć tajne plany...

 

2 godziny temu, Albert Neri napisał(a):

Różnica polega na tym, że tamte ludobójstwa były kilkadziesiąt lat temu, a spadkobiercy tamtych ludobójców od tego się odcinają

Którzy spadkobiercy się odcinają od ludobójstwa np. na Wołyniu??? Mówisz o tych spadkobiercach, którzy ochoczo wymahują czarno-czerwoną szmatą i nawet gdy przedstawiciel polskiego rządu przyjedzie to tego nie schowają??? To jest odcięcie? Jedyne odcięcie z jakim tu mamy do czynienia to odcięcie tlenu w twojej głowie. 

 

Właśnie to staram się tobie wykazać, że wszystko przemilczysz, przeinaczysz fakty byle tylko rusek był jebany, to jest najważniejsze, ważniejsze niż własna tożsamość, historia, gospodarka, bezpieczeństwo, tak zdecydowanie to jest nastawienie człowieka wolnego, racjonalnego 😂 

 

2 godziny temu, Albert Neri napisał(a):

Ty nic o ruskich obiektywnie nie powoedziałeś typie. 

Powtarzasz pierdoły które wyprodukował dla Ciebie i podobnych pożytecznych idiotów ktoś inny.

Dla ciebie i pokroju takich ktokolwiek cokolwiek powie obiektywnego o Rosji to już onuca, z wami się nie da gadać, wy jesteście przeznaczeni do okopów, stanowicie świetny nawóz propagandy dla globalniackich interesariuszy, a potem naturalnie nawóz ziemi, wy swoim rodakom rzucicie się do gardła by Jankes skorzystał na osłabieniu Ruska.

 

Widziałeś ten wywiad? Pewnie nie, bo zadziałały algorytmy wgrane przez właściwą propagandę czyli wasze pierwsze przykazanie: masz nienawidzić Ruska wroga swego, bardziej niż kochasz siebie samego...

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Gdyby zmienić ten tekst np. na "tekst o mężczyznach, którzy mieszkają na koszt kobiety i co należy z takimi zrobić" ;) to cała ta oburzona Trumpem 🤡 opinia publiczna wyłaby: aaaaaaaaaaaaa niech ona go rzuci!!!1111

 

Ktoś uczciwy się dziwi, że USA (akurat tutaj Trump) nie chce robić za simpa-cuka i utrzymywać bogoli (krajów zachodniej UE) na swój koszt?

Kto spełnia 2% z zachodniej EUropy? Tylko GB i Grecy.

defence.jpg

 

 

Dzięki!

 

https://www.nato.int/docu/review/pl/articles/2023/07/03/wydatki-na-obrone-utrzymanie-poziomu-wysilkow-w-perspektywie-dlugoterminowej/index.html

 

W następstwie nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję, członkowie NATO zatwierdzili Zobowiązanie do Inwestycji Obronnych paragraf 14 komunikatu ze szczytu w Walii w 2014 roku, które do dziś pozostaje politycznym fundamentem ich zobowiązania do zwiększenia wydatków na obronę. Zobowiązanie to zostało starannie sformułowane w celu osiągnięcia wyników w ciągu dekady (do 2024 r.) - jest wymagające, ale realistyczne. Nie tylko wyznaczono cel 2% PKB na wydatki obronne, ale także ustanowiono dodatkowy cel dla członków Sojuszu polegający na „poświęcaniu ponad 20% swoich budżetów obronnych na podstawowy sprzęt, w tym na powiązane badania i rozwój" - co jest równie ważne, ponieważ zachęca członków Sojuszu do inwestowania w nowe zdolności obronne. Nawet uwzględniając ten dodatkowy niuans szybko stało się jasne, że poziom 2% był podstawowym finansowym i politycznym punktem odniesienia, w stosunku do którego miały być oceniane wysiłki poszczególnych państw członkowskich, w tym w kontekście wznowionych transatlantyckich sporów o podział obciążeń podczas prezydentury Trumpa.

Jak wykazano w Corocznym raporcie Sekretarza Generalnego NATO z 2022 r., wysiłki na rzecz osiągnięcia tych celów były znaczne. Od 2015 roku, zgodnie z oficjalnymi danymi NATO, liczba państw spełniających cel 2% wzrosła z 3 do 7, a liczba państw przekraczających cel 20% inwestycji wzrosła z 7 do 26, spośród 30 członków Sojuszu (Finlandia stała się 31. państwem członkowskim NATO w 2023 roku, a zatem nie jest uwzględniona w tych danych). Większość członków Sojuszu ma obecnie zdecydowane plany spełnienia wytycznych w nadchodzących latach, a łącznie oznacza to dodatkowe 350 mld USD, które zostały wydane przez członków Sojuszu spoza USA (w porównaniu z przewidywanymi wydatkami, gdyby budżety pozostały na niezmienionym poziomie od 2015 r.).

Chociaż przytłaczająca większość członków Sojuszu zwiększyła wydatki na obronę w stosunku do PKB, nadal istnieją wśród nich znaczące różnice. Generalnie należą oni do jednej z trzech grup, z których każda reprezentuje około jednej trzeciej Sojuszu: tych, którzy już osiągnęli cel 2% lub prawie go osiągnęli; tych, którzy szybko zmierzają w kierunku tego celu i oczekuje się, że osiągną go w najbliższej przyszłości; oraz tych, którzy planują osiągnąć cel 2%, ale nadal pozostają w tyle (obecnie poniżej 1,5%) i jest mało prawdopodobne, aby wkrótce osiągnęli cel.

 

66d708_1_grand_defence-expenditures_2022

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.