Skocz do zawartości

Jak poderwać Polkę kiedy jesteś ... z Ukrainy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z góry przepraszam za błędy, źle zbudowane zdania i dziękuję za odpowiedzi bez agresji i negatywu.

 

Mam 26 lat, jestem z Ukrainy, mieszkam w Polsce, najpierw studiowałem, a teraz pracuję. Pracę mam przy komputerze, zarabiam normalnie.

Jak studiowałem w mniejszym mieście, to jakoś nie miałem problemu żeby poznać dziewczynę w internecie przy tym że byłem po prostu studentem, bez pieniędzy. Było tak samo jak w domu. Jak skończyłem studia to wróciłem do domu na pół roku z własnych przyczyn i nikogo przez ten okres nie poznawałem. Potem przeprowadziłem się do Warszawy z myślą że będzie znacznie prościej kogoś poznać bo tutaj jest znacznie więcej dziewczyn, ale to był właśnie błąd.

Ja nie wiem, co się zmieniło, ale tutaj jest wszystko kompletnie w dupie i jest mi bardzo trudno z kim się poznać, a jeśli to się udaje, to szybko się kończy. Nie wiem co się zmieniło, może przez swoją pracę nie mam czasu dla siebie i zrobiłem się nudny, ale prawie jestem pewien, że to przez miasto i moje pochodzenie.

 

Myślę że przyczyny są takie:

1. Pochodzenie

2. Wielkie miasto, większa konkurencja, większe wymagania

3. No i w końcu jestem jestem przeciętny, wszystkie moje parametry są przeciętne

 

Może są jeszcze jakieś przyczyny?

 

Mam na tinderze 50+ lajków, ale z żadną dziewczyną nawet nie umówiłem się na spotkanie, większość nie odpowiada, reszta odpowiada i po przejściu na fb już się zaczyna ignor (w opisie odrazu napisałem skąd jestem). Były kilka razy sytuację kiedy byłem umówiony na spotkanie, po dodaniu na fb (nie czytają opis) leci pytanie "nie jesteś Polakiem?", a potem ignor i unmatch, a ile jeszcze dziewczyn przeczytały opis i przez to odrazu zaczęły mnie ignorować. Przy tym te dziewczyny które otwarto zaczynały ignorować po tym jak się dowiadywały o moim pochodzeniu były średnie z którymi na pewno bym nie planował jakiegoś poważnego związku i nawet one mnie ignorują.

 

Skutkiem tego wszystkiego oczywiście jest to że ja mam po prostu zabite poczucie własnej wartości, już zapominam jak to jest kiedy podobasz się dziewczynie i ogólnie czuję się gdybym był prawiczkiem.

Nie chcę udawać Hiszpana i Warszawa bardzo mi się podoba więc zostaję tylko wyjście rozwijać się we wszystkich kierunkach, ale bardzo się boje rozczarować się w przyszłości.

 

Czy rzeczywiście pochodzenie pochodzenie ma taki silny wpływ na sympatię dziewczyny?

Ja po prostu nie mogę zrozumieć tej logiki, widzi dziewczyna chłopaka i ona nie jest przeciw żeby z nim się spotkać, ale potem jak się dowie ignorować, to zaczyna ignorować, tylko przez same pochodzenie. Czy może ja jej się nie spodobałem, a tak po prostu ona się zgodziła bo jej się nudzi w domu, a jak się dowiedziała, to zdecydowała że jednak nie i jak się będę wysportowany, modnie ubrany i będę miał fajne zdjęcia to sytuacja się zmieni i pochodzenie już nie będzie miało w ogóle wpływu?

Czy mam wgl jakąś szansę poprawić sytuację?

Edytowane przez fokohedamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój polski jest bardzo dobry. Gdybyś nie wspomniał że jesteś z Ukrainy to bym się nawet nie zorientował. 
Generalnie w większych miastach podrywa się łatwiej - więcej ludzi, poczucie anonimowości. 

Odpuściłbym tindera na twoim miejscu bo to miejsce dla księżniczek, którym się w głowach poprzewracało. 
Jeśli masz ogarniętą logistykę(mieszkanie, transport) to w warszawie bez problemów zawijasz loszkę z lokalu na kwadrat. Co weekend.. Kwestia praktyki i odpowiedniej edukacji.

No i z racji tego że jesteś z Ukrainy masz i będziesz miał ciężej. Dlatego w miejscach typu tinder, weź zaznacz że skończyłeś polską uczelnie wyższą. Zawsze to jakoś postawi cię w innym świetle.
Powodzenia bracie

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fokohedamu napisał:

Czy rzeczywiście pochodzenie pochodzenie ma taki silny wpływ na sympatię dziewczyny?

No wiesz, Twoi dziadkowie i inni rodacy zrobili Ci taki "mocny" PR dziesiąt lat temu, że do dziś nieźle trzyma ;)

Na przykład mojemu dziadkowi spalili jego malutką siostrzyczkę, mu się udało uciec, inni nie mieli tyle szczęścia.

Jakby Ciebie ktoś okradł a potem z jego rodziny przyszedł i chciał z Tobą randkować, to pewnie chętnie byś w to wszedł.. czy nie? ;)

 

No właśnie a póki co proszę innych o nie odpisywanie w takich temat, bo naprawdę, mija się to z celem.

Niektórzy bracia pamiętają o tym, niech inni biorą z nich przykład.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, a nie przyszło Wam do głowy, że fokohedamu jest polskiego pochodzenia więc jakieś dziwne komentarze mogą być zdecydowanie nie na miejscu. Poza tym nawet jeżeli to Ukrainiec z krwi i kości, to nie każdy popiera, to co robiło UPA.

A wracając do tematu i odpowiadając na pytanie autora uważam, że akurat Polki prują się chętnie z każdym kto ma kasę, albo nawet sprawia wrażenie, że kiedyś będzie miał więc kwestia tego skąd pochodzi jest drugorzędna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie Autorze,

nie mam nic do Ukraińców (no może mam...), jednak nie zgadzam się na udzielanie Ci porad, żebyś Ty mógł poderwać moją Krajankę (narzekanie na kobiety narzekaniem, ale mimo wszystko). Jeśli ignorują to bardzo dobrze.

Mam pytanie, dlaczego nie oglądniesz się za Ukrainkami? Przyjechało ich całe mnóstwo do Polski... To mnie bardziej interesuje.

Edytowane przez Cagliostro
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy podobnie gdy jeździmy do Niemiec np.

Ogólnie kobiety maja kosmiczne wymagania więc jest to duzy problem. Są zwiazki Polek z Ukraińcami, także sie nie zrażaj. Natomiast na Twoje pochodzenie bym nie zrzucał, my wszyscy mieliśmy tutaj jakieś jazdy z paniami.

 

Dowiedz sie jak kobiety dzialają bedzie Ci łatwej.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fokohedamu

1. Po co Ci Polka? Ale tak szczerze. Pytam, bo nie sądzę żeby była jakaś szczególnie duża różnica między Polkami a Ukrainkami. A często ta różnica jest nawet na korzyść Ukrainek, bo w Polsce jest jednak więcej feminizmu i kobiety są tutaj bardziej zepsute pod tym względem. A także Ukrainki często są ładniejsze i bardziej się starają i idą na kontakt. A polskie księżniczki to trzeba przecież zabawiać, usługiwać, zapraszać itd. 

 

Tak więc po co? By wziąć ślub i mieć stały pobyt lub obywatelstwo? Albo dla samego faktu posiadania, tak jak murzyni i Arabowie chcą białe europejki bo podświadomie utożsamiają to z czymś lepszym? 

 

Nie ma sensu za bardzo skupiać się na narodowości (zwłaszcza z tego samego kręgu kulturowego), bo na głębszym poziomie wszystkie kobiety są takie same, bo sterują nimi te same instynkty (silny alfa samiec, zasoby, wygląd fizyczny, status społeczny). Może Azjatki w Azji są bardziej user-friendly, ale między Polkami i Ukrainkami nie ma jakiejś znaczącej różnicy, a już raczej na pewno nie na korzyść Polek. 

 

2. Mechanizmy są takie same:

Wygląd + kasa + status społeczny (styl życia, popularność, itd.) = dużo chętnych kobiet. 

 

Albo szukaj Ukrainek, albo szukaj dziewczyn które są wyluzowane i narodowość im nie przeszkadza (w tym przypadku studentki ukrainistyki np.). Bo widzisz, narodowość ogólnie wpływa na status społeczny, dlatego Azjatki czy Latynoski lecą na białych. Albo Polki lecą na Skandynawów, Belgów, Włochów czy Niemców (i tutaj polityka i historia im nie przeszkadzają). Gdyby Ukraińcy mieli w Polsce wysoki status, gdyby kojarzyli się z pieniędzmi, modą, fajnym życiem itp, taki jak np Włosi, to nie było by tematu. 

 

Więc odpowiedz na pytania powyżej, to będziemy mieć więcej punktów zaczepienia do dalszej rozmowy. 

 

EDIT: Myślę, że jeśli miałbyś ciało jak grecki bóg, to laski same szły by na kontakt. Pisałeś, że masz przeciętne parametry, więc jeśli miałbyś kratkę na brzuchu i dobrze napompowane klatkę i bicepsy, to odsetek zlewek by się zmniejszył, bo kobiety podświadomie szukają zdrowego samca, a Ty swoją sylwetką byś to przekazywał. To jest jeden z tych instynktów i kobiety za tym często podążają. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

No wiesz, Twoi dziadkowie i inni rodacy zrobili Ci taki "mocny" PR dziesiąt lat temu, że do dziś nieźle trzyma 

Jeszcze musiałyby znać historię tych czasów. A w większości pewnie nie mają pojęcia 

 

Też bym zapytał autora czemu nie rozejrzy się za rodaczkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen Oczywiście to nie jest wina samego PRu na jaki sobie Ukraińcy w oczach Polaków wypracowali.

Kolejna kwestia, to taka, że oni są zza wschodniej granicy a więc tylko nieliczni Ukraińcy żyją na takim poziomie, który by naszym Polkom zaimponował.

O nie, gdyby nasz user pochodził z Włoch, Francji czy Norwegii to co innego - bą tą sivuple.

Zresztą mam wrażenie, że my - Polacy jesteśmy podobnie postrzegani na Zachodzie jak Ukraińcy u nas (ale bez tego kontekstu historycznego).

 

Łatwiej zdobędzie rodaczkę niż Polkę, jeśli w dodatku jest przeciętny, to kobieta stąd prędzej weźmie rodaka. Niestety, dla autora.

1 godzinę temu, Kleofas napisał:

nie przyszło Wam do głowy, że fokohedamu jest polskiego pochodzenia więc jakieś dziwne komentarze mogą być zdecydowanie nie na miejscu.

Ja stwierdzam tylko fakt, że poprzez tą, że tak poprawnie politycznie mówiąc "niesmaczną sytuację" Ukraińcy mają u nas zazwyczaj taką opinię. Nie mówię, że on coś zrobił, po prostu zbiera owoce swoich rodaków, tak jak uczciwi księża obrywają za pedofili, ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

 

1. Polki są ogólnie rozwydrzone i zbyt wymagające - także dla Polaków. Dlatego niektórzy Polacy preferują Ukrainki, które mają mniejsze wymagania. 

 

2. Twoja narodowość na pewno jest problemem, na 1 lub 2 sposoby, w zależności od kobiety:

 

- Części Polek Ukrainiec kojarzy się z Rzezią Wołyńską dokonaną na polskiej ludności cywilnej przez UPA, podczas której Ukraińcy wyłupiali Polakom oczy, wypruwali wnętrzności dzieciom, obcinali piersi kobietom, etc. Teraz na Ukrainie członków UPA obwołuje się "bohaterami", buduje im się pomniki, a także kłamie się, fałszuje historię, wybielając reputację tych "bohaterów". Dla Polki która o tym wie i dla której takie rzeczy są ważne, jako Ukrainiec jesteś obiektem pogardy i odrazy.

 

- Nawet jeżeli Polka nie zna historii lub zna, ale ją to nie interesuje, to jako Ukrainiec jesteś człowiekiem z biednego kraju i budzi to skojarzenie, że jesteś biedny, masz niską pozycję społeczną. A dla kobiet to jest nieatrakcyjne - Polacy mają takie same problemy w UK czy w innych bogatych krajach Zachodu, gdzie dla lokalnych kobiet Polak jest człowiekiem z "biednego, gorszego kraju".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, przyjeżdżanie do lepiej rozwiniętego kraju, z kraju biedą płynącego i wiara w to, że tubylcza samica mogłaby zwrócić uwagę na Twoją osobę, bez posiadania ponad przeciętnych zarobków od samych tubylców jest po prostu szczytem idiotyzmu. To tak jakby Polak miał jechać do Anglii, Holandii czy Niemiec, zarabiać śmieszne 1300-1500 euro (czyli ichniejsze średnie) i liczyć na to że żadna dupa nie chce na niego uwagi zwrócić a tym bardziej związać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Ściema. Żeby tak ogarnac jezyk polski w pismie to by musial z 15 lat mieszkac w Polsce. Troll.

A jakie to ma znaczenie? A może @Marek Kotoński też jest trollem, ja jestem trollem, większość z nas to trolle?

 

Mamy problem do rozwiązania i nad nim się pochylmy.

 

Gdybym miał do wyboru Polkę, a Ukrainkę wybrałbym tą drugą. Bardziej kobiece, uległe, uśmiechnięte, otwarte, atrakcyjniejsze wizualnie, ogarniające kobiece czynności, jak np. gotowanie, z czym u młodszych Polek bywa na bakier, nie tak roszczeniowe, zmaskulinizowane, wyrachowane, jak polskie księżniczki.

 

Tinder ma to do siebie, że spory procent profili trzeba odstrzelić, brać pod uwagę, że to są lewe konta napędzające koniunkturę Tindera, do tego są tam lansiary szukające chętnych do zajrzenia na ich inne portale (twit, insta, fejsy). Większość nie czyta opisów i w dupie ma drugą stronę, no chyba, że ktoś jest przystojny albo bije od niego blask złotówek. W związku z tym należy wziąć pod uwagę, że ze zdecydowaną większością nie wymieni się więcej niż 3-4 wiadomości i kontakt zostanie ucięty. Zakładam, że będąc przeciętniakiem utrzymanie dobrego kontaktu z 10% dobranych profili to sukces, a resztą nie należy się przejmować.

 

25 minut temu, lxdead napisał:

Swoją drogą, przyjeżdżanie do lepiej rozwiniętego kraju, z kraju biedą płynącego i wiara w to, że tubylcza samica mogłaby zwrócić uwagę na Twoją osobę, bez posiadania ponad przeciętnych zarobków od samych tubylców jest po prostu szczytem idiotyzmu. To tak jakby Polak miał jechać do Anglii, Holandii czy Niemiec, zarabiać śmieszne 1300-1500 euro (czyli ichniejsze średnie) i liczyć na to że żadna dupa nie chce na niego uwagi zwrócić a tym bardziej związać :D

 

hahahaha powiedz to biednym Jamajczykom, Indusom, którzy w swoim kraju nie dotykali kobiety, a żonę otrzymaliby za 3 krowy z ojcowskiego stada albo murzynom z Kamerunu, na podróż których zrzucała się cała wioska. Oni o tym nie wiedzą i ruchają więcej niż Polak z klasy średniej. Baa, postrzegani przez Polki są lepiej niż Polacy z klasy średniej.

Edytowane przez Mapogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mapogo said:

A jakie to ma znaczenie?

A takie, że wchodzi tu jakiś kasztan, pisze pierdoły, i ma bekę z tych, którzy się produkują żeby mu wyłożyć co i jak.  Jak ci się chce objasniać typowi który ma z Ciebie bekę, to nie widzę przeszkód. Każdy robi jak uważa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki @Ksanti czy @Carl93m co chwilę piszą o swoich problemach i nic z tym nie robią, ale produkujemy się dla nich, bo może przy okazji pomoże to komuś innemu.

 

Niech ma bekę, na zdrowie. Nikogo nie obraża, nikomu nie zawadza, nie ma spamu, więc w czym problem? Jakoś nie podchodzę do tego ambicjonalnie i guzik mnie obchodzi, co o mnie myśli jakiś nick. Może być nawet dziennikarzem Gazety Wybiórczej i klepać gorącego niusa w celu ukazania forumowiczów w złym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.