Skocz do zawartości

OLX stworzył spot sprzeciwiający się dyskryminacji kobiet w miejscu pracy, tymczasem w ich zarządzie są sami mężczyźni


Rekomendowane odpowiedzi

Link do spotu: 

 

Info o zarządzie OLX:

 

https://rejestr.io/krs/568963/grupa-olx

 

Czemu mnie to nie dziwi?

 

Tymczasem, w rankingu krajów OECD oceniającym sytuację kobiet na rynku pracy, Polska zajmuje 8 miejsce:

 

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-warunki-kobiet-na-rynku-pracy-polska-w-czolowce-rankingu,nId,4369583

 

Cytat

Polska zajęła 8. miejsce w najnowszym rankingu firmy doradczej PwC oceniającym sytuację kobiet na rynku pracy w krajach OECD.

W naszym regionie wyprzedziliśmy Węgry, Czechy, Estonię, Słowację - wynika z Women in Work Index.

 

Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? ;) 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Może to ta słynna "dyskryminacja pozytywna".

? 

Pewnie tak. A widzieliście stronę? Kompetencje nie mają płci. Ciekawe, bo podobno przemoc już ma.

 

Jak tu ktoś ładnie napisał w innym wątku - kobiety wykonują tę samą jakościowo pracę za mniejsze pieniądze a jednak jakimś cudem pracodawcy wolą zatrudniać mężczyzn. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawcy wolą mężczyzn bo:

- kobieta okrada pracodawcę na macierzyńskim

- team samych mężczyzn nie pajacuje jeśli nie wrzuci się tam kobiet

- same kobiety będą się kłócić

- kobiety na wyższym szczeblu wyżywają się, nie potrafią efektywnie zarządzać pracownikami

- mężczyzna nie oskarży o molestowanie w tyrce

 

OLX za taką akcję powinien moim zdaniem albo zostać znacjonalizowany albo na siłę dać tam połowę kobiet.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie kobiety zarabiały mniej od mężczyzn na tych samych stanowiskach, logiczne byłoby masowe zwalnianie facetów i w ich miejsce zatrudnianie kobiet. Jednak tak się nie dzieje. "Psipadeg? Nie sondzem";)

 

Ktoś, kiedyś w jakimś wątku pisał o koreańskich czebolach, gdzie w wyniku #metoo kobiety postulowały stworzenie zespołów męskich i damskich, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Kierownictwa się zgodziły. W efekcie w zespołach damskich produktywność spadła znacząco, natomiast w męskich albo pozostała na takim samym poziomie lub nieco wzrosła. Okazało się, że w zespołach kobiecych panie nie są w stanie dojść do porozumienia ze względu na ich kłótliwą naturę, wzajemne podjudzanie się i plotkowanie oraz charakterystyczną dla nich jednomyślność. Nie potrafiły podjąć decyzji i działań jeśli choć jedna z nich wyłamywała się ze stadnej racji i proponowała co innego lub była przeciw.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krugerrand napisał:

Gdyby faktycznie kobiety zarabiały mniej od mężczyzn na tych samych stanowiskach, logiczne byłoby masowe zwalnianie facetów

Nie - lepiej zapłacić facetowi więcej i mieć usługę wykonaną bez problemów. Kobiecie trzeba odjąć za ryzyko i mniejszą wydajność. 

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krugerrand napisał:

Okazało się, że w zespołach kobiecych panie nie są w stanie dojść do porozumienia ze względu na ich kłótliwą naturę, wzajemne podjudzanie się i plotkowanie oraz charakterystyczną dla nich jednomyślność

Były jednomyślne a nie mogły podjąć decyzji? Coś tu koliduje. Wyjaśnisz?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem z praktyki. W robocie wiem co do mnie należy, a moja pensja zależy od tego ile wyrobię. Lubię swoją pracę, jestem w tym dobry, mam fajne zyski bez zbędnego zarzynania się, kwestia predyspozycji, doświadczenia. 

Pracuję w dosyć sporej firmie o systemie nazwijmy to korporacyjnym. Nie jakiś januszex, firma międzynarodowa. Do czego pije: zdążył się taki dzień w pracy, że kilku współpracowników z mojego stanowiska zaniemogło, z przyczyn osobistych nie mogli przyjść do pracy, a zapierdol pełną gębą. Przełożona wraz z pracownikiem z zupełnie innego stanowiska postanowiła nas "wspomóc". Tłukli się z robotą 1,5h gdzie każdy z mojego stanowiska w pojedynkę zrobiłby to w 30, maks 40min przy niesprzyjających warunkach.

Dopiero wyżsi przełożeni kontrolujący kilka naszych oddziałów przewyższają nas "robaczków" pensjami. 

 

Zapierdalać to trzeba umieć, jak już powiedziałem kwestia predyspozycji i doświadczenia. 

 

W mojej firmie nie ma żadnej kobiety na moim stanowisku, zwyczajnie się do tego nie nadają. Dla mnie to nie raz frajda, mam kiepski dzień, praca pomaga o tym zapomnieć.

 

Rezerwatowiczki chcecie hajsu? Zapraszam na PW, nawet Was zarekomenduję, jeśli zdacie mój test polegający na wykonaniu mojej normy w 70% :D

 

Robota w całej Polsce w większych miejscowościach.

 

Kobiety chcą łatwego hajsu, myślą, że im się coś należy. Otóż za pierdzenie przy biurku przerzucając papiery gówno się należy. Z jajami trzeba się urodzić. Każda praca wymaga samodyscypliny jeśli chcemy coś w niej osiągnąć. Czy to programowanie, czy kopanie węgla. Programista 30k brzmi dumnie? Bierzecie się za programowanie! A nie, lepiej grafika w PS i Karyna Nowak Photography :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fikakowo Nikt normalny nie będzie twierdzić, że to dyskryminacja.  ? 

 

Chodzi o to, że OLX promuje obsadzanie stanowisk [w domyśle wysokich/najwyższych] przez kobiety, co nie przeszkadza im nie stosować się do swoich zaleceń i nie mieć w zarządzie żadnej kobiety.

Taka drobna niekonsekwencja. O to chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak olx na tym zarabia, że wypuszcza taki filmiko-żart? Pewnie tylko w ten sposób, że jest to super reklama, bo będzie to miało dużo wyświetleń, chłopaki się sfrustrują a kobiety ucieszą.

Osobiście nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której kobieta na tym samym stanowisku z tymi samymi umiejętnościami, z tym samym czasem pracy zarabiałaby mniej. Ale może to dlatego, że pracowałem w niewielu miejscach.

Czy ktoś zna takie realne przypadki?

Nawet bym powiedział, że na moim ostatnim stanowisku kobieta ma łatwiej, bo wzbudza statystycznie większe zaufanie i może przez to osiągnąć więcej -> większe wynagrodzenie.

 

Dzisiaj mnie ten cyrk bawi ale może dojdzie już niedługo do sytuacji, że z góry będzie trzeba kobietom dopłacać do pensji, czego już bym nie chciał. Czy macie jakieś realne pomysły jak temu przeciwdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie szkoda tracić prądu na to?

Przecież już znamy strategie wroga, więc nie ma się co bulwersować.

One ciągle chcą więcej i więcej, a polscy faceci są skrajnie niedowartościowani,

no i według tego spota, również przepłacani..

Analizowanie tego spota, ma tyle sensu co kłótnia z kobietą..

3 minuty temu, Pacman napisał:

Ciekawe jak olx na tym zarabia, że wypuszcza taki filmiko-żart?

Granie na emocjach, marketing wirusowy..

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Analconda said:

OLX za taką akcję powinien moim zdaniem albo zostać znacjonalizowany albo na siłę dać tam połowę kobiet. 

Bzdura.


OLX jest prywatną firmą, którą można nauczyć czegokolwiek w jeden i tylko jeden sposób - przez kasę, której im nie dasz zarobić. Taka jest niestety brutalna rzeczywistość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pacman napisał:

Ciekawe jak olx na tym zarabia, że wypuszcza taki filmiko-żart?

Targetuje się na swojej grupie docelowej - jebniętych madkach-mam-horom-córke. 

6 godzin temu, armin napisał:

I w spocie ta nieśmieszna Pakosińska

I Olga Bołądź, czy tam Żołądź. Uosobienie delikatnej kobiecości - zwłaszcza u Vegi w Botoksie albo Służbach Specjalnych.

 

Czemu kurwa Grodzkiej nie zatrudnili??? ? 

8 godzin temu, Baca1980 napisał:

z punktu widzenia korporacyjnych biur.

biurw

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem w połowie.

 

Czekamy na reklamę OLX w której podmiotem będą "cycki i dupa" jako środek do szybkiego awansu.

 

Jestem autentycznie zażenowany oglądaniem tego, co więcej autentycznie zażenowany tymi manginami, którzy świadomie wystąpili w tej reklamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś jeszcze ten temat nie znudził, to tutaj koleś merytorycznie i na spokojnie wytłumaczył, czemu tezy z tej kampanii są nieprawdziwe.

 

 

Sam spot OLX ma na YT proporcje lajków do disslików 2,7 tys vs 2,8 tys.

Niedawno było 1,5 tys. disslików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.