Skocz do zawartości

ALL lives matter


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

I te wszystkie lewicowe dziewczyny na fejsbukach z awatarami "black lives matters". Aż mi się przypomina Simon Moleke, bohater lewicy, antyfaszysta roku, warszawski celebryta, wielki poeta... który zaraził HIVem kilkanaście lewicowych aktywistek. Te które chciały w gumie oskarżał o... no o co mógł je oskarżać? Oczywiście o rasizm ? no i mu dawały, a teraz one i ich chłopacy/narzeczeni/partnerzy seksualni nie żyją. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, StatusQuo napisał:

na ulice wychodzą pożyteczni idioci i robi się z tego efekt kuli śniegowej. Państwo/gubernatorzy muszą reagować

Ha ha ha.

Czy wam TOWARZYSZE czegoś to nie przypomina?

 

STAN WOJENNY.

Zniszczenia.

Pacyfikacja.

Ofiary.

 

Odbudowa.

Rozwój.

Noworodki.

 

Upadek ubezpieczalni.

Powstanie fabryk.

Nowy narybek socialny/post indoktrynacja.

 

Show must go on.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Libertyn said:

Spójrzmy na SS. Głównie to były ludzkie pizdy które nie miały innego powodu do dumy poza wmówionym im aryjskim pochodzeniem.

https://www.haaretz.com/1.4747962

Historia rzadko jest tak czarno-biała, jak chcemy ją widzieć. Tak, powołuje się na Haaretz, izraelskie źródło.

17 hours ago, Libertyn said:

Biały śmieć z trailer parku jest często największym rasistą.

Tu już chyba przywoływałem genialnego Dylana, który podsumował cały temat jedną piosenką:

 

A South politician preaches to the poor white man
"You got more than the blacks, don't complain
You're better than them, you been born with white skin, " they explain
And the Negro's name
Is used, it is plain
For the politician's gain
As he rises to fame
And the poor white remains
On the caboose of the train
But it ain't him to blame
He's only a pawn in their game
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami budzę się w nocy z żalem do samego siebie że urodziłem się biały i  heteroseksualny, w dodatku chłopem.

 

Brzydzę się tego że jestem podłym mężczyzną, który w  tym obrzydliwym patriarchalnym świecie prześladuje biedne kobitki :)

 

Niedługo urodziny - obetnę sobie kutasa, zafunduję przeszczep sromu, po czym z radością udam się na paradę równości wykrzykując znamienne słowa :

 

 " Tak, dla równości "

 

" Moje ciało, moja wola " 

 

" I JUST WANT LOVE ! " 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowem suplementu o tym nieszczęsnym Sienkiewiczu - prawda, że w dzisiejszych czasach pewne fragmenty "W Pustyni w Puszczy" wywołują we współczesnym człowieku pewien niesmak (i chyba nie tylko @mirek_handlarz_ludzmi się ze mną tu zgodzi), ale trzeba pamiętać, że dzieło powstało w konkretnym czasie i kontekście społeczno - polityczno - ekonomicznym. W kontekście potęgi epoki kolonialnej i władzy Imperium Brytyjskiego, nad którym "nigdy nie zachodziło słońce".

 

Chociaż i tak z PiwP mam jeden ulubiony cytat (prócz evergreena o moralności Kalego)

 

Słuchaj, Stasiu! Śmiercią nie wolno nikomu szafować, ale jeśli ktoś zagrozi twej ojczyźnie, życiu twej matki, siostry lub życiu kobiety, którą ci oddano w opiekę, to pal mu w łeb, ani pytaj, i nie czyń sobie z tego żadnych wyrzutów.

 

A Sienkiewicz, pisarz znakomity, ale i pisarz, jak go niektórzy krytycy określali "pierwszorzędny pisarz drugorzędny", to taki polski Verne bez kontekstu fantastyczno - naukowego, a "ku pokrzepieniu serc". Dla mnie wielkie nazwisko,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

prawda, że w dzisiejszych czasach pewne fragmenty "W Pustyni w Puszczy" wywołują we współczesnym człowieku pewien niesmak (i chyba nie tylko @mirek_handlarz_ludzmi się ze mną tu zgodzi), ale trzeba pamiętać, że dzieło powstało w konkretnym czasie i kontekście społeczno - polityczno - ekonomicznym. W kontekście potęgi epoki kolonialnej i władzy Imperium Brytyjskiego, nad którym "nigdy nie zachodziło słońce".

Szczerze, to nie pamiętam które. 

 

W sumie to obiecałem sobie, że nie będę się odzywał w wątkach dotyczących tego, co dzieje się w USA i jakie są tego echa w Polsce i na świecie, ale co mi tam.

 

Dla mnie - męża Afrykanki i ojca pół Afrykańczyka to, co się wyprawia, to jest jakaś abberacja pozbawiona kompletnie konsekwencji a przede wszystkim pełna wrzasku ignorantów. Przykład: na Facebooku mój znajomy (bodajże Tanzańczyk) udowadnia, że nie powinno się mówić "Murzyn", gdyż to słowo pochodzi od słowa "Negro". Te dwa słowa nawet nie brzmią podobnie i o ile mi wiadomo, "Murzyn" pochodzi od "maur", którym w czasach prehistorycznych określano niewolników. Facet, o ile pamiętam, nie potrafi sklecić jednego poprawnego zdania w języku polskim i chyba nawet nie jest świadom istnienia w nim koniugacji, ale z pełną powagą wypowiada się publicznie na temat pochodzenia tych i owych polskich słów. Powiedziałbym, że zachowuje się, jak zwykły ciemniak, ale jeszcze komuś się źle skojarzy. Żenada.

 

Ktoś inny udowadnia, że wbrew temu co mówią autorytety (profesor Bralczyk, profesor Miodek) słowo "Murzyn" jednak jest słowem pejoratywnym, bo jego korzenie tkwią, jak wspomniałem w starożytności, gdzie oznaczały niewolnika. Doskonale, ale czemu zatem słowo "niger" pochodzące od słowa "negro" także jest pejoratywne? Przecież jego pierwotny wydźwięk absolutnie pejoratywny nie był. Słowo to było używane zarówno przez czarnoskórą, jak i białą ludność USA i dopiero w latach 60' Czarne Pantery nadały mu negatywne konotacje, które dziś skutkują tym, że co bardziej poprawni (albo zesrani groźbą otrzymania etykietki rasisty) używają sformułowania "n word". Bułkę w bibułkę...

 

Kolejna rzecz - niszczenie pomników, niszczenie sklepów. Kurwa serio? Wyrazem buntu przeciwko czemu jest pozbawianie współobywateli dobytku? W Internecie krąży film, w którym czarnoskóra staruszka narzeka na tych, którzy pod sztandarem #blacklivesmatter zniszczyli jej sklepik i okradli. Does really every black live matter? Bo z filmu wynika coś innego.

 

Czekam aż się protestujący zabiorą za spuściznę po Harriet Beecher Stowe. Skoro orędownik praw niewolników, niejaki Kościuszko im przeszkadzał, to pewnie prędzej, czy później autorka "Chaty Wuja Toma" też dostanie "za swoje". 

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

ale Murzynka Bambo Tuwima nie ruszają. A ja wiem, dlaczego : ))

A jednak:

 

z26008167Q,9Protest-pod-Ambasada-USA-po-

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Słowo to było używane zarówno przez czarnoskórą, jak i białą ludność USA i dopiero w latach 60' Czarne Pantery nadały mu negatywne konotacje,

Słuszna uwaga. Poniżej pierwsza okładka "10 Murzynków" Christie z 1939 r.

 

And_Then_There_Were_None_First_Edition_C

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

 "Murzyn" pochodzi od "maur", którym w czasach prehistorycznych określano niewolników.

Maur, to określenie mieszkańca Mauretanii, po angielsku ,,Moors" - czyli po spolszczeniu ,,Murzyni". Te słowo w języku polskim nie ma żadnych konotacji z niewolnictwem.

3 godziny temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Kolejna rzecz - niszczenie pomników, niszczenie sklepów. Kurwa serio? Wyrazem buntu przeciwko czemu jest pozbawianie współobywateli dobytku? W Internecie krąży film, w którym czarnoskóra staruszka narzeka na tych, którzy pod sztandarem #blacklivesmatter zniszczyli jej sklepik i okradli. Does really every black live matter? Bo z filmu wynika coś innego.

Protesty BLM odbywają się w USA cyklicznie od 2014r. (za każdym razem z powodu śmierci czarnego z rąk policji) i do tej pory nie eskalowały do takich rozmiarów. Tylko że media o tym nie wspominają, żeby odwrócić uwagę od faktu, że społeczny wkurw wziął się z ogólnej sytuacji jaka obecnie panuje w Stanach i winę zwalać na konflikt rasowy, podczas gdy w ciągu kilku ostatnich miesięcy kilkadziesiąt milionów ludzi wywalono z roboty, co w amerykańskiej rzeczywistości często jest równoznaczne z pójściem na bruk. Te zamieszki to nic innego jak społeczne powikłania po covidozie, gdzie idea BLM służy jako zasłona dymna (zarówno mediom, jak i samym szabrownikom).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Throgg napisał:

Maur, to określenie mieszkańca Mauretanii, po angielsku ,,Moors" - czyli po spolszczeniu ,,Murzyni". Te słowo w języku polskim nie ma żadnych konotacji z niewolnictwem.

Też się z takim tłumaczeniem spotkałem. Mimo wszystko wolałem wziąć poprawkę na to, że być może ból dupy, związany z tym słowem nie jest aż tak bezpodstawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna interpretacja pochodzenia słowa "Murzyn" - rzekomo to germanizm, wywodzący się od niemieckiego słowa "Mohr", co również oznacza "Maur" i było określeniem przyniesionym do dawnego "Rajchu" przez niemieckich krzyżowców w średniowieczu na muzułmanów i generalnie osób o ciemniejszym kolorze skóry. Inną wersja jest taka, że wywodzi się to z jednego z dialektów niemieckiego, gdzie oznacza ono dosłownie "czarny". Do Polski przyszło wraz z pierwszą wielką falą niemieckich osadników, przybyłych w XIII wieku. 

 

Jeśli idzie o całą sytuację, to w Polsce występują już pierwsze symptomy i sygnały tego samego, co się dzieje z mniejszościami kolorowymi na Zachodzie. Narazie nieśmiało, ale to powinno być dla Nas ostrzeżenie, że za 10-15 lat może czekać Nas to samo. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RENGERS napisał:

Czasami budzę się w nocy z żalem do samego siebie że urodziłem się biały i  heteroseksualny, w dodatku chłopem.

 

Brzydzę się tego że jestem podłym mężczyzną, który w  tym obrzydliwym patriarchalnym świecie prześladuje biedne kobitki :)

 

Niedługo urodziny - obetnę sobie kutasa, zafunduję przeszczep sromu, po czym z radością udam się na paradę równości wykrzykując znamienne słowa :

 

 " Tak, dla równości "

 

" Moje ciało, moja wola " 

 

" I JUST WANT LOVE ! " 

Mam za dużo lat już..., ale solidaryzuję się z tobą..., i cóż za 50 lat mamy same baby lub pseudo baby..., i wówczas gdzie jest antifa i feminizm? 

Konkurs. Co wówczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasizm!

(ciekaw jestem kiedy tego typu filmiki zostaną zdjęte z YT)

 

 

 

Więcej rasistowskich filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=rmbRNSizDPk

https://www.youtube.com/watch?v=thVhVjn59mg //odważna Pani :)

https://www.youtube.com/watch?v=7CjofkDV12w // i jeszcze jedna

https://www.youtube.com/watch?v=dOjF-OtshVc

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, mac said:

Człowiek bardzo nisko upadł.

Jak widziałem żołnierzy z Gwardii Narodowej czy policjantów/polityków którzy klękali przed tym czarnym tłumem to brało mnie obrzydzenie do tych ludzi. Słabi, bez godności bezwolnie poddają się woli tłuszczy, hałaśliwego tłumu który nigdy nie przestanie wysuwać kolejnych żądań. Gdzie jest ich godność? Gdzie ich szacunek do siebie samych?

 

Burmistrz Minneapolis odpowiada NIE na pytanie tłumu dotyczące rozwiązania departamentu policji w mieście. Co ciekawe jest z demokratów (którzy masowo klękają przed tłumem - niżej): 

 

 

 

6237459_060820-cc-black-caucus-kneel-img

 

Ktoś mógłby powiedzieć że to wariaci i że co nam tam Ameryka. Mają swoje problemy, ale pomyślcie. Amerykanie relokują siły z Niemiec do Polski. Niemcy nigdy nam przyjaźni nie byli. Na obecną chwilę nie są nam wrodzy ale raczej nieprzyjaźnie obojętni. Rosja może chcieć wykorzystać sytuację tak jak to zrobiła na Krymie. Jesteśmy super wiernym sojusznikiem Ameryki (błędnie myśląc że coś nam to da), ale gdy w Ameryce zacznie się dziać bardzo źle ktoś może chcieć to wykorzystać. 

 

Ludzie którzy klękają na tym obrazku gdyby doszli do władzy sprowadzą na swój kraj liczne nieszczęścia. Sytuacja Ameryki bardzo przypomina ostatnie stulecia Imperium Rzymskiego które powoli sie rozpadało przez wieki. I tak pewnie skończy Ameryka (lub tak jak ZSRR). Wydaję mi się że Amerykańska kultura (jaka by nie była) odeszła do przeszłości i ten kraj musi "napisać się" na nowo, ale jeśli podda się żądaniom tłuszczy to koniec. Będzie tam bardzo źle. Koronawirus pokazał ilu jest idiotów na świecie. Kryzys gospodarczy pokaże jak bardzo są oni niebezpieczni.  

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwa polityka, na naszych oczach. Rzadko można taki spektakl spierdolenia ludzkości zobaczyć. Piękne. To pokazuje tylko, że nie ma żadnych szans na wyższy poziom świadomości, transformację systemu. Raczej odwrotnie. Kres norm społecznych, lewackie przeprogramowanie człowieka. Teraz murzyn to nadczłowiek.

 

I to jest już codzienność. Murzyn cię zabije, zgwałci ci rodzinę, okradnie z majątku życia i nic nie zrobisz. Dwa, on nawet nie pójdzie siedzieć. Dostanie prace społeczne, 100 godzin, a i tak mu skrócą do 15.

 

Drabina społeczna.

 

Politykernia, biznesmeneria.

Murzynowo.

Islamabad.

Feminazi.

Zwykły babol.

Dziecko.

Białysamiec.

 

Wyskoczysz z czymś to cię zjebią i zniszczą życie. Masz klęczeć całe życie za to, że się urodziłeś. Ja pierdolę.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trevor napisał:

Ktoś mógłby powiedzieć że to wariaci i że co nam tam Ameryka.

To już nie jest żadna Ameryka. Ameryka to Teksas, Idaho, Wyoming, Missouri, Montana, Oklahoma, Kansas, Kentucky itd. W tej Ameryce byłem, tę Amerykę widziałem na własne oczy. Amerykę małych miasteczek, ludzi życzliwych, pracowitych, ale i dumnych. Amerykę, w której nic nie ma za darmo. Amerykę tych wyśmiewanych przez lewiznę idei krzyża i karabinu i małych wspólnot protestanckich.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co się dzieje w lewackich mediach. Skala fanatyzmu w TVN nawet mnie dzisiaj przeraziła. Przekazy: Ameryka się wali, powinniśmy przepraszać, pogrzeb bandziora w USA, który został bohaterem ostatnio (męczennikiem) transmitowany na cały świat, władze miast rozwiązują policję, nagonki na białych, etc, etc, etc.

Czy ktoś to zatrzyma w stanach?

W latach 60-tych ledwo się obronili przeciwko żydowskiej bolszewii, teraz zapłacą (zapłacimy) znacznie więcej.

20 godzin temu, Trevor napisał:

Jak widziałem żołnierzy z Gwardii Narodowej czy policjantów/polityków którzy klękali przed tym czarnym tłumem to brało mnie obrzydzenie do tych ludzi. Słabi, bez godności bezwolnie poddają się woli tłuszczy, hałaśliwego tłumu który nigdy nie przestanie wysuwać kolejnych żądań. Gdzie jest ich godność? Gdzie ich szacunek do siebie samych?

 

Burmistrz Minneapolis odpowiada NIE na pytanie tłumu dotyczące rozwiązania departamentu policji w mieście. Co ciekawe jest z demokratów (którzy masowo klękają przed tłumem - niżej): 

 

 

 

6237459_060820-cc-black-caucus-kneel-img

 

Ktoś mógłby powiedzieć że to wariaci i że co nam tam Ameryka. Mają swoje problemy, ale pomyślcie. Amerykanie relokują siły z Niemiec do Polski. Niemcy nigdy nam przyjaźni nie byli. Na obecną chwilę nie są nam wrodzy ale raczej nieprzyjaźnie obojętni. Rosja może chcieć wykorzystać sytuację tak jak to zrobiła na Krymie. Jesteśmy super wiernym sojusznikiem Ameryki (błędnie myśląc że coś nam to da), ale gdy w Ameryce zacznie się dziać bardzo źle ktoś może chcieć to wykorzystać. 

 

Ludzie którzy klękają na tym obrazku gdyby doszli do władzy sprowadzą na swój kraj liczne nieszczęścia. Sytuacja Ameryki bardzo przypomina ostatnie stulecia Imperium Rzymskiego które powoli sie rozpadało przez wieki. I tak pewnie skończy Ameryka (lub tak jak ZSRR). Wydaję mi się że Amerykańska kultura (jaka by nie była) odeszła do przeszłości i ten kraj musi "napisać się" na nowo, ale jeśli podda się żądaniom tłuszczy to koniec. Będzie tam bardzo źle. Koronawirus pokazał ilu jest idiotów na świecie. Kryzys gospodarczy pokaże jak bardzo są oni niebezpieczni.  

Idioci!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/film/onetfilm/serial-mala-brytania-usuniety-z-netfliksa-powodem-sposob-ukazania-czarnoskorych/xb0nr7j,681c1dfa

 

Przeminęło z wiatrem też wzięte na cel marksistów:

Cytat

Przypomnijmy, że z oferty HBO Max usunięto słynne "Przeminęło z wiatrem". Film ma powrócić do biblioteki z dołączoną dyskusją dotyczącą historycznego kontekstu filmu oraz potępieniem rasistowskiego przedstawienia postaci.

Tresura bydła innymi słowy. 

 

Może jestem dziwny, ale nigdy nie oglądałem netfiksa ani innych takich i chyba dobrze robię.

EDIT_2:

 

Przypomniał mi się ten film Atora:

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze to:

 

https://nczas.com/2020/06/11/socjalistyczny-kabaret-liderka-black-lives-matter-skierowala-swoje-postulaty-do-bialych/

Cytat

 

Oto postulaty Chanelle Helm, które skierowała do białych:

1. Jeśli nie masz potomków, przepisz swój majątek na jakąś czarną rodzinę. Najlepiej taką, który żyje w ubóstwie pokoleniowym.

2. Jeśli odziedziczysz nieruchomość, którą zamierzasz sprzedać po przyjęciu, oddaj ją czarnej rodzinie. Musisz zarobić te pieniądze w inny uprzywilejowany sposób (Helm twierdzi, że Biali będą mieli łatwiej zarobić te środki ze względu na swe rzekome przywileje – red.).

3. Jeśli jesteś deweloperem lub właścicielem nieruchomości mieszkalnych, zbuduj kompleks w czarnej dzielnicy i pozwól, aby czarni mieszkali w nim za darmo.

4. Jeśli możesz sobie pozwolić na mniejsze mieszkanie, oddaj swój dom czarnej lub brązowej rodzinie. Najlepiej rodzinie z ubóstwa pokoleniowego.

5. Jeśli ktokolwiek spośród ludzi, którym zamierzasz przekazać swoją własność, jest „rasistowskim dupkiem”, zmień wolę i przekaż tę własność czarnej rodzinie. Najlepiej rodzinie dotkniętej przez „ubóstwo pokoleniowe”.

6. Zmieńcie budżet miesięczny, tak abyście mogli przekazać datki czarnym na zakup ziemi.

7. Rasiści muszą być zwalniani z pracy. Wiesz, co oni, ku**a, mówią. Jesteś współwinny, gdy to ignorujesz. Zwolnij swoich rasistowskich szefów.

8. To powinno być łatwe, ale wszyscy ci z Ku-Klux Klan, naziści i inni drodzy biali mężczyźni powrócą do pracy. Zadbaj, żeby zostali wyrzuceni na zbity pysk. Zadzwoń nawet na policję i powiedz, że wyglądają podejrzanie.

9. Jeśli wchodząc gdzieś słyszysz białą osobę wychwalającą rasistowskie działania, najpierw zrób zdjęcie. Dowiedz się kim są i zdobądź informacje o nich. Do diabła, dowiedz się gdzie pracują i zwolnij ich! Ale z pewnością zwróć się do nich, a jeśli będziesz potrzebował to masz ręce: użyj ich.

10. Zaangażuj się w dwie rzeczy: walkę z białą supremacją gdzie i jak możesz, wspieraj finansowo i zawodowo czarnych.

Chanelle Helm jest współzałożycielką i głównym organizatorem Black Lives Matter Louisville.

 

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, a tylko dodam, że "murzyn" pisany z małej litery to ktoś imający się najgorszych robót, wykorzystywany przez innych, np. "robiłem tam za murzyna".

W dniu 9.06.2020 o 13:42, Kespert napisał:

https://www.haaretz.com/1.4747962

Historia rzadko jest tak czarno-biała, jak chcemy ją widzieć. Tak, powołuje się na Haaretz, izraelskie źródło.

W armii tak, w SS raczej nie.

Przypadki żołnierzy-mieszańców były rozpatrywane przez Hitlera osobiście, co musi budzić zdumienie. Cześć z nich została zwolniona z armii, jednak zostawiona w spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.