Skocz do zawartości

Protesty zbuntowanych


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Libertyn napisał:

W średniowieczu rycerze mieli mizerykordie. Po bitwie używali ich by do dorzynania rannych którzy i tak by w niedługim czasie pomarli w bólu i cierpieniu

Zdajesz sobie sprawę, że czasy się nieco zmieniły?

Co to za argument?

11 minut temu, Libertyn napisał:

Aborcja to też miłosierdzie. Dla potencjalnej osoby której jedynym doświadczeniem życia będzie bolesna agonia lub bolesna wegetacja. 

Powiedz to np. jemu: 

 

 

4 minuty temu, absolutarianin napisał:

Taki tani chwyt, żenada. Za chwilę będzie, że 'kobity obaliły złych pislamistów' i

Napuści się jednych na drugich, pozwoli lewakom narozrabiać. Będzie pokazywać do obrzygania migawki z "wypierdalaj", aż naród po raz kolejny wybierze Jarka zbawiciela, jako jedynego gwaranta stabilizacji.

 

Tak się kręci teatrzyk dla gawiedzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem właśnie wiadomości i program ''Alarm;; na tvp. W ogóle na tych marszach pełno bardzo młodych dziewczyn. Wiele z nich to siksy na oko nawet po 16-19 lat.  Nasze narodowe media, politycy i elita nagle spostrzegły  jakie nasze młode dziewczyny mają spaczone poglądy i osobowość, jak potrafią być agresywne i sfeminizowane. Wypowiadał się jakiś ekspert i wręcz nad tym rozpaczał.   Mam 25 lat i ja już o tym wiedziałem kiedy miałem 15/16 lat  a jakiś wielki znawca ludzkiej psychiki dopiero teraz spostrzega ,że coś z młodymi jest nie tak.   Teraz elity i cały naród spostrzegły jak tragicznie wychowują lub wychowały swoje córki . 

 

Jak mówiłem o tym kiedyś moim rodzicom to się ze mnie śmiali. Dzisiaj cała rodzina dopiero teraz przyznała mi rację jak zobaczyli w telewizji co się dzieje. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, absolutarianin napisał:

Powód? Oczywiście drastyczny wzrost zachorowań na straszliwego wirusa, którego te idiotki 'rozniosły' przy aprobacie władzy i kamerach telawizji, by janusz oderwany od kiełbasy nie miał wątpliwości, kto jest winny.

I zupełnie przypadkowo, mimo czerwonej strefy w całym kraju, służby nie interweniowały mimo zakazu zgromadzeń. Jak to kontrastuje z niedawnymi protestami rolników... Cel jest jasny i jest nim kolejny lockdown (a docelowo przymus szczepień), o czym zapewne przekonamy sie najdalej w przyszłym tygodniu. Zresztą cichaczem przepchnięto już przepis, którego interpretacja pozwala na przymusowe szczepienia, a w mediach rozpoczyna się kampania zachwalająca tempo i jakość prac nad nową szczepionką. 

Edytowane przez House
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Yolo napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że czasy się nieco zmieniły?

Czasy się zmieniły? Ale ból jest ten sam. Choroby też. 

4 minuty temu, Yolo napisał:

Co to za argument?

Powiedz to np. jemu: 

A on się urodził bez płuc? Bez nerek? Z roszczepem twarzoczaszki? Ilu jemu podobnych kończy w DPSach i całe życie z nich nie wychodzi? . 

4 minuty temu, Yolo napisał:

 

Napuści się jednych na drugich, pozwoli lewakom narozrabiać. Będzie pokazywać do obrzygania migawki z "wypierdalaj", aż naród po raz kolejny wybierze Jarka zbawiciela, jako jedynego gwaranta stabilizacji.

Norma. Oglądałem wiadomości TVP. Normalnie jakby wskrzesili Goebbelsa

4 minuty temu, Yolo napisał:

Tak się kręci teatrzyk dla gawiedzi. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się coraz większy syf. Dzisiejszy post z feministycznej strony Dziewuchy Dziewuchom:

 

Cytat

❗ZAPNIJCIE PASY. Jeśli do tej pory myślałyście, że jesteście w****ne, to trudno nam sobie wyobrazić, co poczujecie po tej wiadomości. Rząd Morawieckiego, po cichu i w tajemnicy przed mediami głównego nurtu, zapisał nas właśnie do antyaborcyjnej międzynarodówki! Polska została jednym z trzech państw europejskich (obok Węgier i Białorusi), które podpisały Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Dokument powstał z inicjatywy USA i sprzeciwia się uznaniu aborcji za powszechne prawo człowieka! Ordo Iuris już wznosi toasty za ten "przełomowy" moment.
Sygnatariusze deklaracji stwierdzają, że każdy człowiek ma niezbywalne prawo do życia, a w żadnym wypadku nie należy promować aborcji jako "metody planowania rodziny". "Dziecko potrzebuje specjalnej opieki przed porodem i po nim" - można przeczytać w dokumencie.
W dalszej części państwa przyznają, że w prawie międzynarodowym nie istnieje pojęcie prawa do aborcji, ani zobowiązanie państw do jej finansowania lub ułatwiania. Jednocześnie zwracają uwagę na fakt, że każde z nich ma prawo do kształtowania własnego ustawodawstwa w tym zakresie.
To absolutny skandal, krok wstecz i działanie sprzeczne z innymi dokumentami międzynarodowymi podpisanym wcześniej przez Polskę. Rekomendacje UE, zobowiązania wynikające z ratyfikowania Konwencji Stambulskiej i wskazania ONZ mówią o konieczności liberalizacji prawa antyaborcyjnego w naszym kraju. To naprawdę jest wojna - polki rząd wypowiedział ją właśnie społeczeństwu.
---
Deklaracja została podpisana 22 października - tuż po ogłoszeniu wyroku w Trybynale (Nie)Konstytucyjnym.


Jeden, znamienny komentarz pewnej kobiety: 
 

Cytat

Czytałam. I dlatego nawet jeśli to ma prowadzić do wojny wręcz to nie możemy się cofnąć, nawet jeśli swoje prawa będziemy musiały wywalczyć siłą.


Link: https://www.facebook.com/dziewuchydziewuchom/photos/a.1022204137854601/4543146295760350/


Proszę się szykować szanowni państwo, szykują się turbulencje. Prosimy zapiąć pasy, bo najciekawsze przed nami.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, de braun napisał:

u mnie w nieduzym miescie tez wczoraj pochod zorganizowaly. czerwone pioruny na czole namalowane... wiekszosc wieku jakies 18-21 lat... no i ci mlodzi chlopcy ktorych czesto ciezko odroznic od dziewczyn... sporo kolorowych wlosow co mnie juz zupelnie nie dziwi, od razu wiadomo jakie srodowisko to zorganizowaly

W tym uczestniczą nawet siksy młode po 17 lat  Wiem bo mam na facebooku jedną 17 latkę w znajomych i wstawia zdjęcia i filmiki ze swojego udziału w tych protestach.

Zauważyłem w ogóle, że większość tych ludzi to dziewczyny w wieku 16-23 lat.  Zresztą widać to po profilach na instagramie czy facebooku,gdzie wklejają zdjęcia i relacje z tych protestów.. Głównie protestują dziewczyny w takim przedziale wiekowym. Podejrzewam, że wiele z nich robi to z nudów i żeby się dobrze zabawić. 

Edytowane przez Everson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Everson napisał:

Podejrzewam, że wiele z nich robi to z nudów i żeby się dobrze zabawić. 

Podejrzewasz ? Włacz oko.press albo TVN24 posłuchaj o czym one mówią . Jeśli tak wypowiadają się 16 letnie dziewczyny to jest nieźle no ale zawsze możemy za Doktorre Szarpanki powtarzać że wszystkie to Julki , Juleczki i Altenatywki albo odtworzyć sobie stare filmiki pyta.pl. W zasadzie takie "żartobliwe"  podejście zamyka dyskusje i w ogóle zrozumienie o co tym ludziom chodzi.
Rano ktoś napisał, że te demonstracje to pewnie dlatego że są niedpchnięte ...no boki zrywać, żart wujasów jak duetu Sklepowicz/Rola. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Throgg said:

chciałbym tutaj zwrócić uwagę na pewien szczegół, który wydaje mi się, że tutaj nie padł, a mianowicie, że PIS złożył zapytanie do TK w sprawie w aborcji już w grudniu 2019r. O covidzie wtedy nikt w Polsce nie słyszał, zaś zaczęło o nim być głośno dopiero gdzieś w połowie lutego 2020r. Łączenie kropek więc w ten sposób, że wyrok TK Kaczyński wyjął nagle z dupy, żeby rzucić tłuszczy kość, o którą będą sobie skakać do gardeł, świadczy dużo o tym, że ,,rysownik" chuja ma pojęcia w tym temacie.

Słuszna uwaga.

Jarosław Kaczyński jest mistrzem intrygi. Często używa różnych wynalazków do podgrzewania swoich wyznawców lub opinii publicznej. Od 2010r. to było paliwo smoleńskie, potem reparacje od Niemiec, teraz piątka dla zwierząt i aborcja. W obu ostatnich przypadkach, jestem za tym, że nie chodzi tylko o samo paliwo emocjonalne dla gawiedzi i zasłonę dymną ale jeszcze o coś. W tym przypadku dobrze to jest opisane tutaj. Ale poza tym, fakt, że to wypływa dopiero/akurat teraz, choć było "w obiegu" od grudnia, świadczy właśnie o tym, że naczelnik państwa postanowił wreszcie wyjąć asa z rękawa bo uznał, że teraz jest mu potrzebny. Na tę chwilę nasz as służy rozhuśtywaniu opinii publicznej w celu ukrycia działań zakulisowych i być może przyszłym interesom z lewicą ale ta pierwsza funkcja jest najważniejsza. nie ma co do tego wątpliwości, chyba że ktoś wierzy, że takie zapytanie do TK posłowie PiS mogliby złożyć samodzielnie, z własnej inicjatywy. No chyba nikt nie jest taki naiwny, żeby uwierzyć, że ktokolwiek w PiS mógłby mieć własną inicjatywę.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Everson napisał:

Podejrzewam, że wiele z nich robi to z nudów i żeby się dobrze zabawić. 

Nie, bardziej z powodu głupoty i bezmyślnego owczego pędu.

W zasadzie i tak je to skreśla z listy zdrowych emocjonalnie dziewczyn.

 

122686421_3977892598907023_4306509213534

Edytowane przez Ksanti
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JudgeMe napisał:

Nie ma tu znaczenia jakość życia. Poza tym jest to niemierzalne. 

Nie ma.? Ma cholernie wielkie znaczenie. Oczywiście. Są tacy co gadają że cierpienie uszlachetnia. Ale sami go unikają. Czemu nie wyjdziesz za incela? Za gościa przykutego do łóżka? Czemu mu nie pomożesz?

Nie dasz rozkoszy i radości w jego życiu? 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kumulacja jakiegoś mega raka, na ten protest chciał iść nawet brat mojego kumpla który ma 13 lat i jego matka ma bardziej męskie rysy niż on sam do tego chciał zrobić sobie trwałą i pomalować paznokcie. WTF z tym pokoleniem? Coś się zjebalo z genami chyba bo ten mój kumpel to testosteronowy chad. 

 

Już nie mówiąc że widać często tęczową szmate na tych protestach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ksanti napisał:

Nie, bardziej z powodu głupoty i bezmyślnego owczego pędu.

Albo dbania o swój interes. I interes swoich potencjalnych partnerów. Bo jakbym musiał z partnerką czekać na poród a potem patrzeć jak potworek umiera . To osobom za to odpowiedzialnym chętnie zrobiłbym takie rzeczy że pobyt na Szucha w 44  byłby niczym Spa

Cytat

W zasadzie i tak je to skreśla z listy zdrowych emocjonalnie dziewczyn.

W zasadzie to nikogo z płci przeciwnej nie obchodzi. Ty i tak masz małe pole do popisu z racji na własne wymagania. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hatmehit napisał:

W Gdańsku było bardzo spokojnie, tak jak w całym Trójmieście. Protestujący nie robili głupot, a policja głównie kierowała ruchem. Obie strony siebie nawzajem nie prowokowały. 

Za to w wawie ktoś już nie wyrobił i wjechał autem w dwie protestujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Dewastować pomnik Jana Pawła II?

JP2 wiedział o pedofilii w swojej organizacji, w swoimi państwie Watykan. Nie zrobił nic aby zapobiec zbrodniom, ba wyświęcił wielu pedofilów. Nie wiedział o tym? Proszę Cię... A Hitler nie wiedział o obozach. 

 

Dla mnie to zdrajca jak bolek i szkoda że Ali Agcy nie zrobił z nim porządku. 

 

Ja bym wszystkie pomniki, nazwy szkół, ulic itd usunął raz na zawsze. 

 

Co do tematu: to przykrywka pod inne sprawy. Nie żebym się nie zgadzał, bo dla mnie poprzednie prawo było bardzo dobre, ale spójrzmy na to w ten sposób:

- większość była za pis lub po,

- każdy wiedział co zrobi pis, jakie ma plany a mimo to głosowali bo "pińcet złotych",

- skoro wiedzieli to odpowiadają za obecny stan rzeczy, koniec kropka,

- co pięć lat jest możliwość "protestu", a ludzie zamiast "protestować" podczas wyborów to wybierają w kółko jednych gorszych od drugich.

 

Wiecie co to tragedia grecka? Niezależnie co wybierze główny bohater, zawsze skończy się to dla niego źle.

 

Jaka jest tragedia polska? Że idioci wykłóca ją się co jest gorsze, pis czy po zamiast tych kurwów karaczanów wypierdolić raz na zawsze z polityki. Teraz poniosą konsekwencje swojego demokratycznego wyboru, i choć jestem za nimi to zwyczajnie mam w dupie co się stanie.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Czasy się zmieniły? Ale ból jest ten sam. Choroby też. 

Ty to specjalnie robisz? Co to jest, zaklinanie rzeczywistości? 

 

Najpierw używanie argumentów ze średniowiecza (dobrze choć że nie z epoki kamienia łupanego), następnie twierdzenie z cytatu. 

O wyeliminowaniu większości chorób z tamtego okresu nic Ci nie wiadomo? Ciekawe, biorąc pod uwagę częste wtrącenia historyczne.

O postępie w uśmierzaniu bólu też nic? 

 

Podaję Ci przykład człowieka, który wg. Twojego światopoglądu powinien zostać wyskrobany, a Ty się bierzesz za licytacje.

16 minut temu, Libertyn napisał:

Nie ma.? Ma cholernie wielkie znaczenie.

Kto to ma ustalać? Ty?

Od jakiego momentu uznajemy jakość życia wystarczającą, a od jakiego skrobiemy? 

A własnoręcznie potrafiłbyś zabić? Bo do tego to się ostatecznie sprowadza.

 

Do pozbywania się odpowiedzialności, ucieczki przed utratą komfortu. Bo a nuż trzeba się będzie kimś zajmować. To przecież łatwiej wywalić problem do wiaderka.

Wszystko cudzymi rękami i w białych rękawiczkach, sterylnie. Bo tak jest ładniej i 'profesjonalnie'. 

 

Nie jestem fanem tych przepychanek i napuszczania na siebie ludzi. 

Nie wierzę w dobre intencje władzy, bo te powinny się opierać przede wszystkim na pomocy osobom dotkniętym w taki sposób. 

Poza tym, duże szanse że wahadło raz puszczone, po następnych wyborach zmieni pozycję.

 

Ale kiedy widzę co potrafią wypisywać ludzie wydawałoby się inteligentni, ręce opadają.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Yolo napisał:

Do pozbywania się odpowiedzialności, ucieczki przed utratą komfortu. Bo a nuż trzeba się będzie kimś zajmować. To przecież łatwiej wywalić problem do wiaderka.

Wszystko cudzymi rękami i w białych rękawiczkach, sterylnie. Bo tak jest ładniej i 'profesjonalnie'. 

A od tego już bliska droga do eutanazji, a potem do eutanazji przymusowej. Od zawsze jestem zdania, że w pewnych kwestiach nie wolno czynić żadnych wyjątków, bo każdy wyjątek sprawia, że następna liberalizacja jest łatwiejsza. W niektórych krajach ludzie tatuują sobie oświadczenia, że nie wyrażają zgody na eutanazję. Tam też "postęp" nie dokonał się od razu. Oczywiście zarówno aborcja jak i eutanazja promowane są jako narzędzia służące minimalizacji cierpienia. Szkoda tylko, że prawdziwe intencje są zupełnie inne i Libertyn wprost o nich napisał - chodzi o dbanie o swój interes i własną wygodę. 

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że właśnie w tym "sporze" o aborcję, ani jednej ani drugiej stronie nie chodzi o istotę problemu. 

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DOHC napisał:

JP2 wiedział o pedofilii w swojej organizacji, w swoimi państwie Watykan. Nie zrobił nic aby zapobiec zbrodniom, ba wyświęcił wielu pedofilów. Nie wiedział o tym? Proszę Cię... A Hitler nie wiedział o obozach. 

 

Dla mnie to zdrajca jak bolek i szkoda że Ali Agcy nie zrobił z nim porządku. 

 

Ja bym wszystkie pomniki, nazwy szkół, ulic itd usunął raz na zawsze. 

 

Co do tematu: to przykrywka pod inne sprawy. Nie żebym się nie zgadzał, bo dla mnie poprzednie prawo było bardzo dobre, ale spójrzmy na to w ten sposób:

- większość była za pis lub po,

- każdy wiedział co zrobi pis, jakie ma plany a mimo to głosowali bo "pińcet złotych",

- skoro wiedzieli to odpowiadają za obecny stan rzeczy, koniec kropka,

- co pięć lat jest możliwość "protestu", a ludzie zamiast "protestować" podczas wyborów to wybierają w kółko jednych gorszych od drugich.

 

Wiecie co to tragedia grecka? Niezależnie co wybierze główny bohater, zawsze skończy się to dla niego źle.

 

Jaka jest tragedia polska? Że idioci wykłóca ją się co jest gorsze, pis czy po zamiast tych kurwów karaczanów wypierdolić raz na zawsze z polityki. Teraz poniosą konsekwencje swojego demokratycznego wyboru, i choć jestem za nimi to zwyczajnie mam w dupie co się stanie.

 

 

 

Ale sęk w tym, że społeczeństwa się co raz bardziej polaryzują, nie tylko w Polsce. Kaczyński o tym wie i sytuację wykorzystuje. Dojdzie do tego, ze skrajności po lewej i prawej stronie będą tak radykalne, że nawet ktoś o "zdrowych" poglądach, kto się za bardzo polityka nie interesuje, będzie musiał wybrać mniejsze zło. Gdzieś z tyłu głowy będzie myśl, że oddanie głosu na partie niszowe, będzie oznaczało wygrana bardziej radykalnej opcji. Obawiam się więc, że dylemat PiS-PO może mieć niedlugo większość z nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Yolo napisał:

Ty to specjalnie robisz? Co to jest, zaklinanie rzeczywistości? 

 

Najpierw używanie argumentów ze średniowiecza (dobrze choć że nie z epoki kamienia łupanego), następnie twierdzenie z cytatu. 

Stwierdzenie faktu. 

Cytat

O wyeliminowaniu większości chorób z tamtego okresu nic Ci nie wiadomo?

Wiadomo mi wszystko. Ale jak w tamtym czasie rodziły się potworki tak i dziś się rodzą i medycyna gówno może w tej kwestii poza naszprycowaniem potworka morfiną by sobie obumarł naćpany przy pierwszej lepszej okazji

Cytat

Ciekawe, biorąc pod uwagę częste wtrącenia historyczne.

O postępie w uśmierzaniu bólu też nic? 

Jest spory postęp. Ale to jest guano bo nic nie rozwiązuje. Po prostu potworek obumiera otumaniony dragami. A może w trosce o brak bólu lepiej przerwać rdzeń kręgowy? 

Cytat

Podaję Ci przykład człowieka, który wg. Twojego światopoglądu powinien zostać wyskrobany, a Ty się bierzesz za licytacje.

Kto to ma ustalać? Ty?

Nie. Matka i Ojciec. Nie biblijni badacze czy politycy. 

Cytat

Od jakiego momentu uznajemy jakość życia wystarczającą, a od jakiego skrobiemy? 

Od momentu gdy wiemy że urodzi nam się trup.

Cytat

A własnoręcznie potrafiłbyś zabić? Bo do tego to się ostatecznie sprowadza.

Kiedyś matka nie chcąca dziecka zostawiała je w lesie. I nawet przy spowiedzi to nie było kontrowersyjne. 

Potrafiłbym. Z litości. 

Cytat

Do pozbywania się odpowiedzialności, ucieczki przed utratą komfortu. Bo a nuż trzeba się będzie kimś zajmować. To przecież łatwiej wywalić problem do wiaderka.

Rozumiem że po godzinach udzielasz się wolontariacko w lokalnym DPS. 

Cytat

Wszystko cudzymi rękami i w białych rękawiczkach, sterylnie. Bo tak jest ładniej i 'profesjonalnie'. 

O wiele lepiej by bóg dał i zabrał. Sumienie czystsze. Dzieciątko się rodzi i umiera. Jak było za Abrahama, Izaaka i Jakuba. 

Cytat

Nie jestem fanem tych przepychanek i napuszczania na siebie ludzi. 

Nie wierzę w dobre intencje władzy, bo te powinny się opierać przede wszystkim na pomocy osobom dotkniętym w taki sposób. 

Nie stać nas. Byśmy chyba musieli zlikwidować kościół, rozprzedać wszystko co cenne i zastąpić kler gromadą karmelitów bosych. Podnieść podatki i wprowadzić dochód maksymalny przy jednoczesnym braku możliwości migracji podatkowej

Cytat

Poza tym, duże szanse że wahadło raz puszczone, po następnych wyborach zmieni pozycję.

Ile osób w międzyczasie na tym ucierpii? 

Cytat

Ale kiedy widzę co potrafią wypisywać ludzie wydawałoby się inteligentni, ręce opadają.

 

Ojej. Nie podzielam Twoich poglądów. Straszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.