Jump to content

Filmy o tematyce militarnej

Recommended Posts

Czas Apokalipsy, Pluton - oba Wietnam, oglądnij koniecznie;

serial: Kompania braci - tak samo, musisz obejrzeć.

Z polskich filmów : 'Demony wojny wg Goi" - Bałkany czy Karabala - Afganistan, jak na polskie standardy dobrze zrobione.

Takich już nie robią, bo "poprawność" :

W zasadzie szpiegowsko - wojenny, ale też ok :

Pogranicze w Ogniu :

O wojnie koreańskiej :

Polskie:

Szwadron

Hubal

I Wojna:

Spaghetti wojenne

Coś o samolotach :

mniej więcej Ardeny

No i Bohater @Patton

• 2 months later...
W dniu 5.11.2020 o 12:49, spacemarine napisał:

Wzgórze złamanych serc z Eastwoodem, polecam.

Uwielbiam ten film i wypowiadane kwestie przez Eastwooda są ponadczasowe??

W dniu 4.11.2020 o 21:52, Trevor napisał:

Siema,

Zawsze lubiłem oglądać filmy wojenne. Pamiętam jak dzisiaj jak na TVN wyświetlali Kompanię Braci i jak oglądałem ją gdy wszyscy domownicy poszli już spać. Desant 506 pułku przedstawiony w serialu w nocy z 5/6 czerwca 1944 roku przedstawiony był w sposób który naprawdę wgniatał w fotel. 

Dzisiaj już tak się nie kręci filmów (choć jest kilka wyjątków) 

Spore wrażenie zrobiła na mnie też scena z filmu Battle Los Angeles (o inwazji kosmitów na USA - no bo gdzie indziej). Ujęcie na Lotnisko Santa Monica z którego utworzono FOB w której podczas lądowania śmigłowców widać setki żołnierzy i chmury dymu spowijające plaże. Świetne zdjęcia (choć film średni - głównie przez pretensjonalną grę aktorską, i mizernie nakręconą historię). 

Jest jeszcze mój ulubiony Helikopter w Ogniu (cały film - majstersztyk widziałem ten film tyle razy ze nie zliczę). Podobny do niego nieco jest Tajna misja: 13 godzin w Benghazi. Świetny film z dobrymi aktorami dobrze zagrany - trochę zbyt dużo wybuchów momentami (wiadomo Michael Bay), ale film z jajem i bardzo dobrze nakręcony (o dziwo dla tego reżysera!). Kolorystycznie trochę przypomina dyskotekę (wszędzie to oświetlenie charakterystyczne dla Bay'a) ale mimo to kawał dobrego militarystycznego kina.

Polecicie jakieś mniej znane filmy wojenne? Jakie są wasze ulubione sceny w tego typu filmach?

Dobre wojenne filmy Szeregowiec Ryan, Wróg u bram, Helikopter w ogniu, Pearl Harbor, Byliśmy żołnierzami, Pluton, Cienka czerwona linia.

Z seriali Kompania braci, Pacyfik, Polskie drogi, Pogranicze w ogniu, Czas honoru. 

Edited by Iceman84PL
  • Like 1
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • Similar Content

• By Voqlsky
      Ciekawe kanały YT "245msp" i "Mike Guardia" z materiałami wojennymi.
      Tytuły z translatora.

-Szturm na Grozny w 1995 roku.
      https://www.youtube.com/watch?v=ghzFoJkCVOU

-Czeczenia. Atak na Grozny (1 kampania)
      https://www.youtube.com/watch?v=22hTTOYuvXs

-Walki uliczne w Groznym (Czeczenia)
      https://www.youtube.com/watch?v=g6ZaVczBxi0

--Czeczenia. Salman Raduev, Aslan Maskhadov.

-Czeczenia, Grozny styczeń 1995 Więźniowie.

-Russian Combat Footage - Chechnya 1996

-Raw Combat Footage - Chechnya's Road of Death

-Czeczenia, Gudermes 1995 Vologda OMON - 1 część (bitwa)

-OMNS/SOBR

Dagestan
      -Dagestan. Specjalna operacja FSB i MVD Ministerstwa Spraw Wewnętrznych we wsi. Gimry, 23 czerwca 2015

-18+ Dagestan. Operacja specjalna we wsi. Chontaul

-Dagestan. Operacja specjalna we wsi Semender 18.01.2014

• By CastoR
      Witajcie bracia
      Nie wiem jak wy ale ja nie wierzę w przypadki w życiu. Całkiem niedawno "przypadkiem" odkryłem kanał na Youtube pewnego jasnowidza który zajmuje się również stawianiem kart tarota. Nazywa się Nazar Ibraimow i dość niedawno bo od września 2020 roku wystartował ze swoim kanałem. Kanał dość szybko staje się popularny. Nie puszcza on tam żadnych reklam i jak sam twierdzi zaczął nadawać na youtube żeby pomóc jak największej liczbie Polaków. Mówi on o agresji Federacji Rosyjskiej i początku III światowej w drugiej połowie tego roku. Wcześniej ma nastąpić duża inflacja w kraju ( co stwierdza na swoim kanale) Nie wrzucałbym tu tego filmiku gdyby nie to że gdy wróci się do jego poprzednich wizji nastąpiła bardzo duża sprawdzalność jego przewidywań.  Gość jest też dość konkretną osobowością. Nie wiem jak wy ale ja zaczynam traktować go coraz bardziej poważnie ( wiem jak to może brzmieć z boku) ale pomału zacząłem sam robić zapasy na godzinę W.
      Dajcie znać co o tym myślicie.
      Link do jego kanału poniżej. W wolnej chwili myślę, że warto przesłuchać

https://www.youtube.com/c/NazarTarotIbraimowTarocistaijasnowidz/videos

• By Moriente
      Bracia, szykujcie kamasze
      Kolejne etapy planu w realizacji. 

"Jednak plany są ambitne. Na obowiązkowe ćwiczenia wezwanych może zostać nawet do 200 tys. mężczyzn będących w rezerwie. To planowany limit średnioroczny na 2021 rok" 
      https://www.money.pl/gospodarka/wojsko-powola-rezerwy-moze-wezwac-nawet-200-tys-osob-6566582822386336a.html
    • By Rodanek
      Artykuł, ze starej gazety  „Maariv” z 21 lipca 1971 r wyjawia stare sekrety mordu katyńskiego na naszych wojskowych i policjantów.  Żymianie powiadają iż to Stalin ich do tego zmusił.
       W mojej rodzinie również zginęła osoba będąca policjantem w Warszawie. Został zamordowany w Ostaszkowie.
       Polecam poczytać artykuł. To trochę wyjaśnia kulisy tej tragedii.

https://www.wykop.pl/ramka/5446465/katyn-1940-zaskakujace-informacje-w-izraelskiej-gazecie-maariv/
    • By tomekbat
      temat mi się zdublował - DO USUNIĘCIA
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.