Skocz do zawartości

Euro 2020 (2021) - temat zbiorczy


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o ich powściągliwość i optymalizację sił pod wynik. 
Dla mnie jest to coś nowego, od dzieciaka oglądam piłkę i wg mnie udało im się połączyć widowisko z kalkulacją.

 

Akurat jeżeli chodzi o grę na sędziego to trafiają na równych sobie a może i lepszych.
 

Oby było ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsza akcja meczu:

 

E6C1EhkXMAgHZVT?format=jpg&name=large

 

W ogóle to Angole nie powinni w przyszłości organizować jakichkolwiek zawodów. Takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Mocni tylko na swoim terytorium i gdy mają zdecydowaną przewagę liczebną. Pamiętacie jak spieprzali przed gromadką Ruskich na EURO 2016? 

 

https://www.meczyki.pl/newsy/skandaliczne-zachowanie-anglikow-przed-finalem-euro-rzucali-butelkami-w-okna-skakali-po-fladze-wloch-wideo/169540-n

Edytowane przez cst9191
  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cst9191 napisał:

Najładniejsza akcja meczu:

 

E6C1EhkXMAgHZVT?format=jpg&name=large

 

 

Nie wiem czemu to ujęcie kojarzy mi się z XVIII wiekiem gdzieś w Stanach, gdzieś na plantacji...

a niedawno klękali, żeby oddać hołd zmarłemu czarnoskóremu kryminaliście. ☺️

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Nie wiem czemu to ujęcie kojarzy mi się z XVIII wiekiem gdzieś w Stanach, gdzieś na plantacji...

a niedawno klękali, żeby oddać hołd zmarłemu czarnoskóremu kryminaliście. ☺️

Włosi też klękali? Nie widziałem początku...

 

Anglia przegrywa i niezmiernie mnie to cieszy.

 

 

edit: jednak klęknęli:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/wlochy-anglia-pilkarze-klekneli-przed-meczem-euro-2020/w1tq83p,d87b6cc4

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cst9191 napisał:

Włosi też klękali? Nie widziałem początku...

 

Anglia przegrywa i niezmiernie mnie to cieszy.

 

edit: jednak klęknęli:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/wlochy-anglia-pilkarze-klekneli-przed-meczem-euro-2020/w1tq83p,d87b6cc4

 

Ja nawet nie widziałem tego meczu, chodziło mi o ogólną tendencję. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...! Mija prawie 27 lat odkąd mniej lub bardziej świadomie kibicuję Italii. Chociaż przed meczem więcej argumentów było po stronie Anglii to jednak puchar trafia do właściwych adresatów :D

 

I połowa mogła przypominać finał Euro 2012. Świetnie przygotowani motorycznie Anglicy grali na sporym luzie przez kilkadziesiąt minut. Potem jednak, z w sumie niezrozumiałych przyczyn, Włosi doszli do głosu. No dobra, prawie wszyscy, bo Immobile to chyba od paru spotkań przestał dawać cokolwiek drużynie. Ciro to chyba włoski Krzysztof Warzycha - żywa legenda calcio i antybohater w kadrze. Słabiej radził sobie też Barella, żeby nie powiedzieć że środek pomocy w ogóle od meczu z Hiszpanią ledwo zipiał.

 

Italia tak naprawdę ma dość ograniczoną kadrę, a gdyby tak rozłożyć drużynę na części pierwsze to okazałoby się, że umiejętnościami czysto piłkarskimi odstają od czołówki. Włosi mieli jednak piłkarskiego nosa/szczęście.

Taki Spinazzola praktycznie co kawałek doznaje ciężkiej kontuzji, a akurat na tym turnieju grał perfekcyjnie. Chiellini i Bonucci są po przeciętnym sezonie w Juve, a na turnieju mogli się podobać itd., itd. 

Triumf Włochów cieszy bardziej, że niektórzy piłkarze, jak ci wspomniani wyżej, ale też np. Verratti nie dostąpili zaszczytu zwycięstwa w LM. A puchar Euro jak gdyby unieśmiertelnia ich.

 

Ostatecznie  to jest sport, a nic tak nie cieszy jak porażka bałamutnych i pyszałkowatych Anglików :D

Ciekawe jak się czuje Southgate i tercet, pudłujący w finale Euro. Daję sobie łeb uciąć, że Mancini, czyli w sumie ledwie dobry trener klubowy, z taką kadrą jak Anglicy pokonałby Włochów.

 

Wątpię, że Włosi rozpoczęli erę dominacji w futbolu, ale liczę że nie przegrają jeszcze z 2 spotkań i będą samodzielnymi rekordzistami w liczbie nieprzegranych meczów. Oby ich kolejnym rywalem nie była Hiszpania w LN :D

Edytowane przez rampampam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie godne pożałowania drużyny. Włosi najwięksi aktorzy i symulanci. Jak dla mnie powinni w finale dostać dwie czerwone, w 96 i 114 minucie. Anglie jebać za zachowanie kibiców/bydła i niesłusznie wymuszony karny w półfinale. Zastanawia mnie to ogólnie że mając do dyspozycji VAR i cały szereg sędziów nadal zdarzają się sytuacje że o wygranej na takim szczeblu decyduje przypadek. No i zapomniałem o śmiechu wartej sytuacji z poprzedniego meczu Włochów jak jeden się wywalił w polu karnym i symulował a jak kilka sekund potem strzelili to nagle wstał i pobiegł celebrować z innymi. Przedstawienie teatralne nie piłka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Włosi 🇮🇹🏆🥇moim zdaniem najlepiej grająca drużyna na tym Euro. Pokonali Belgię, Hiszpanie, Anglię w finale, która zagrała swój najlepszy mecz na tym turnieju. Mieli słabsze momenty, ale ostatecznie jak to mówią zwyciescow nikt nie sądzi. Co do Angoli za samo propagowanie BLM i żałosne klękanie przed pierwszym gwizdkiem pokazuje słabość tych miernej jakosci"mezczyzn". Szczerze mówiąc poza Danią, która powinna być w finale to angole mieli średnie drużyny do ogarnia. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PrzemAss napisał:

Dwie godne pożałowania drużyny. Włosi najwięksi aktorzy i symulanci. Jak dla mnie powinni w finale dostać dwie czerwone, w 96 i 114 minucie. Anglie jebać za zachowanie kibiców/bydła i niesłusznie wymuszony karny w półfinale. Zastanawia mnie to ogólnie że mając do dyspozycji VAR i cały szereg sędziów nadal zdarzają się sytuacje że o wygranej na takim szczeblu decyduje przypadek. No i zapomniałem o śmiechu wartej sytuacji z poprzedniego meczu Włochów jak jeden się wywalił w polu karnym i symulował a jak kilka sekund potem strzelili to nagle wstał i pobiegł celebrować z innymi. Przedstawienie teatralne nie piłka. 

Już pomijając Var, to dokładnie było widać na powtórce jak Jorginho władował się nakładką na oczach sędziego, który miał widok jak na dłoni, dla mnie ewidentna czerwona. Oczywiście nie rozpaczam z tego powodu, bo cieszy mnie porażka angoli tym bardziej po tym przekręcie w półfinale z Danią. Mnie najbardziej wkurwia Sterling, który przy każdym kontakcie w polu karnym kładzie się gdy tylko ktoś go dotknie. Nawet Neymar mnie tak nie wkurwiał, przynajmniej była beka z jego turlania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.