Skocz do zawartości

Zarobki państwowo regulowane? "Politycy nadużywają swojego rozumu"


Rekomendowane odpowiedzi

I to "gówno" ma czelność nazywać się prawicą. To są socjaliści, ale wierzący. Regulacja płac, czy to w jedną stronę jak ustalenie płacy minimalnej, czy w drugą poprzez ustalenie płacy maksymalnej kończy się tak samo, czyli źle. Od regulaowania płac jest tzw. rynek, czyli pracownik i pracodawca. Jeśli pracownik jest w swojej dziedzinie wybitny i ma duże osiągnięcia, jeśli jego praca jest warta więcej niż proponowana maksymalna, to czemu nie płacić mu więcej? To zależy od pracodawcy, a nie polityka. Ale cóż. Co polityk może wiedzieć o mechanizmach rynkowych, skoro całe życie "pracował" na państwowym i jego pensja nie była nigdy uzależniona od tych obiektywnych mechanizmów ale od "widzi mi się" innych polityków. Panu Grodzkiemu proponuję zając się czymś pożytecznym. Dla przykładu u nie na bazarze szukają pracowników do piekarni.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Krugerrand said:

I to "gówno" ma czelność nazywać się prawicą. To są socjaliści, ale wierzący.

Nigdy tego nie rozumiałem gdy mówiono o PIS jako o prawicy. Mamy narodowych socjalistów i międzynarodowych socjalistów od 1989. Skąd miała by się znaleźć konserwatywna prawica w Polsce jak ją wyrugowała II RP, wojna i PZPR.   

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krugerrand napisał:

Od regulaowania płac jest tzw. rynek, czyli pracownik i pracodawca. Jeśli pracownik jest w swojej dziedzinie wybitny i ma duże osiągnięcia, jeśli jego praca jest warta więcej niż proponowana maksymalna, to czemu nie płacić mu więcej?

 

Niestety potrzebna jest minimalna. Kolega miał być  zatrudniony jako osoba co ma wyremontować cały dom, firma zaproponowała mu zlecenie, 800 zł na rękę co miesiąc.  Odmowił zszokowany taką  propozycją. Janusze biznesu by kwiczeli z radości i dawali jak najniższe pensje. To smutny fakt, o którym się nie mówi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Martius777 said:

Odmowił zszokowany taką  propozycją. Janusze biznesu by kwiczeli z radości i dawali jak najniższe pensje. To smutny fakt, o którym się nie mówi.

Każdy by chciał płacić jak najmniej ale płaci tyle za ile uda mu się coś znaleźć. Też bym chciał ekipom przy budowie płacić jak najmniej ale podzwoniłem i nikogo za pół darmo z doświadczeniem nie znalazłem ... . Płaciłem ile rynek to wyceniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orybazy napisał:

 Mamy narodowych socjalistów i międzynarodowych socjalistów od 1989. Skąd miała by się znaleźć konserwatywna prawica w Polsce jak ją wyrugowała II RP, wojna i PZPR.   

Taka jest niestety mentalność tego narodu:

Dej

Należy mnie się 

Rozdajo to bier

Jakie my biedne som, wszystkie nas nienawidzo, tylko zniszczyć te Polskiem kcom 

 HURRAA! HUSARIA!

PiS dał na bombelki, PEŁO co? Tylko zabierali

PEŁO lepsze było, sobie "Biobreaki" robiłem w moim "company"

Te moje pracowniki w Januszexie to siem leniom, nie bedem im płacił. Za to sobie łazienkie w marmurach z Italii zrobię. Swoją drogą ciekawe gdzie ta Italia cała leży,  co Grażyna?

Janusz płacić nie che, nie bedem na tego złodzieja tyrał, idem na zwolnienie

Po co siem bedem uczyła, simpy mi zapłacą za zdjęcie piersi, a później znajdę sobie bogatego miljaredra 

Po co siem bedem uczył,  cycunie, to je życie 

Itd itp

Ale ciężko żeby było inaczej jak ludzie od 200 lat są uczeni jak być niezdolnymi do samodzielnego myślenia...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orybazy napisał:

Każdy by chciał płacić jak najmniej ale płaci tyle za ile uda mu się coś znaleźć. Też bym chciał ekipom przy budowie płacić jak najmniej ale podzwoniłem i nikogo za pół darmo z doświadczeniem nie znalazłem ... . Płaciłem ile rynek to wyceniał. 

 

Nie jest potrzebna minimalna, jak ktoś będzie się godził na robotę za 800zl na miesiąc to i tak się zgodzi tyle że na czarno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Lambert said:

Ale ciężko żeby było inaczej jak ludzie od 200 lat są uczeni jak być niezdolnymi do samodzielnego myślenia...

Ale jest lepiej niż w PRL. Ludzie zobaczyli przepaść jaka dzieliła gospodarki wolnorynkowe i centralnie sterowane. Zobaczymy czy dadzą się omamić by wrócić do PRL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orybazy napisał:

Ale jest lepiej niż w PRL. Ludzie zobaczyli przepaść jaka dzieliła gospodarki wolnorynkowe i centralnie sterowane. Zobaczymy czy dadzą się omamić by wrócić do PRL. 

Dadzą, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Żeby cokolwiek zmienić w tym kraju potrzebna jest kompletna zmiana mentalności społeczeństwa. A kto ma to niby zrobić? My? Pokolenie naszych rodziców? Młodzież?

Nie oszukujmy się, nic się nie zmieni. Nikomu nie jest na rękę żebyśmy myśleli samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Martius777 napisał:

Niestety potrzebna jest minimalna.

Minimalna powoduje bezrobocie wśród osób o najniższych kwalifikacjach lub wchodzących dopiero na rynek, ewentualnie takich co są w trakcie zmiany kwalifikacji. Kilka lat temu drastyczne podniesienie minimalne z 8 do 15 dolarów za godzinę w stanie Nowy Jork spowodowało wzrost bezrobocia wśród uczniów oraz studentów, i tym samym spadek zatrudnienia w tych sektorach gospodarki, które nie potrzebują wykwalifikowanej siły roboczej. Twojemu znajomemu widocznie bardziej opłacało się nie podejmować takiej pracy i szukać gdzieś indziej za lepsze i pewnie znalazł, niekoniecznie w remontach lub też siedzieć na bezrobotnym.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Lambert said:

Nie oszukujmy się, nic się nie zmieni. Nikomu nie jest na rękę żebyśmy myśleli samodzielnie.

Wielu ludzi wyjechało, trochę zobaczyło że można inaczej żyć, pracować itd. Myślę że kwestia kilkudziesięciu lat i Polska będzie mniej socjalistyczna niż reszta Europy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orybazy napisał:

Wielu ludzi wyjechało, trochę zobaczyło że można inaczej żyć, pracować itd. Myślę że kwestia kilkudziesięciu lat i Polska będzie mniej socjalistyczna niż reszta Europy. 

Nie zgadzam się ale szanuję twoje zdanie. Uważam, że to są nasze cechy narodowe, tak samo jak bycie simpem i posłusznym beta providerem. Patola goni patole. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Lambert said:

Uważam, że to są nasze cechy narodowe, tak samo jak bycie simpem i posłusznym beta providerem. Patola goni patole. 

Lata zaborów, wojny, selekcja pasywnych ludzi podporządkowujących się władzy to pewnie stworzyło te cechy narodowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orybazy napisał:

Lata zaborów, wojny, selekcja pasywnych ludzi podporządkowujących się władzy to pewnie stworzyło te cechy narodowe. 

 

Dodałbym jeszcze mentalność chłopa pańszczyźnianego. Od którego pochodzi 90 % społeczeństwa. Pod tym względem bliżej nam do czarnych braci. Których złapano w siatkę i wywieziono za ocean.

Gdy Europa podbijała świat. My byliśmy niewolnikami we własnym kraju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jonash napisał:

Nie jest potrzebna minimalna, jak ktoś będzie się godził na robotę za 800zl na miesiąc to i tak się zgodzi tyle że na czarno. 

Też nie jestem za ingerencją państwa w rynek ale w tym przypadku nie widzę innego rozwiązania. Jak gdyby nie minimalna to by ludziom płacili teraz 12zł za godzinę, co to jest 2100 brutto miesięcznie? Inna sprawa że na czarno tyle płacą jakimś ukraińcom (mam im to za złe, uważam że psują tym pozycję na rynku polskiego pracownika), ale przynajmniej w firmach działających w 100% legalnie nie ma takiego dziadowania i ochroniarz z panią sprzątaczką mają te 18,30 zamiast 12 na godzinę. Tak samo uważam że ten pierdolony wynajem mieszkań powinien być opodatkowany na 50% i to nie jest lewackie pierdolenie, tylko w takich kwestiach wychodzą największe brudy kapitalizmu, gdzie człowiek bez pleców musi zapierdalać na mieszkanie 30 lat bo firma z Niemiec kupiła 30 osiedli pod wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Zgodnie z wtorkowymi zapowiedziami marszałka Senatu już wkrótce prace ma rozpocząć zespół do spraw reformy wynagrodzeń w sektorze publicznym. Nazwa może być jednak nieco myląca, bo Tomasz Grodzki ma bardziej dalekosiężne plany.

- Chcemy przygotować rzeczywiście prawdziwą reformę wynagrodzeń w Rzeczpospolitej, ale nie mówię tu tylko o politykach, żeby było jasne, nie mówię tylko o samorządowcach, nie mówię tylko o budżetówce. Chcemy przygotować system trochę wzorowany na II Rzeczpospolitej, gdzie to było zdecydowanie bardziej przejrzyste i zrozumiałe - powiedział we wtorek Grodzki na konferencji prasowej.

 

Toż to jest pomysł liberalno-postępowych elit z POKO. :lol:

PIS PO, jedno zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech tak jest.

 

Jest 9 kategorii. I podane minimalne wynagrodzenie jakie musisz otrzymać na danym levelu.

 

Pierwszą jest chyba uczeń, robol czwartą a dziewiątą profesor.

 

Robol nie może dostać mniej niż 12,50brutto na godzine profesor coś koło 21.

 

Nie popieram tego uważam, że zaniża zarobki tym co naprawdę coś umieją ale to i tak ich kolektywna mentalność jest determinującym czynnikiem a takie rozwiązania to tylko jej efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

Ale jest lepiej niż w PRL. Ludzie zobaczyli przepaść jaka dzieliła gospodarki wolnorynkowe i centralnie sterowane. Zobaczymy czy dadzą się omamić by wrócić do PRL. 

Sentyment do PRL jest bardzo duży, zwłaszcza wśród starszych ludzi. Na wsiach tęsknią do PGRów, do SKRów, do kombajnów, które "za darmo" pracowały, a teraz płacić trzeba. Ogrodnicy np. za PRL na pniu wszystko sprzedawali i żyli jak pączki w maśle. Często też młodzi myślą, że za PRL było samo mleko i miód, bo dziadkowie tak opowiadali.

 

Więc to nie takie proste. Ogólnie PRL pod względem społecznym wiele się nie różnił od kapitalizmu. Były grupy którym się dobrobyt przelewał i były takie, co tyrały od zmierzchu do świtu za nędzną pensyjkę. Różnica była w narracji i dostępności produktów. 

 

Jednak pis to są ciężkie debile, bo nawet reżimy typu chińskiego w końcu się domyśliły, że bez gospodarki rynkowej to działać nie będzie. I w Chinach mimo zamordyzmu jest wolny rynek. 

 

A u nas jeden z drugim skurwysyn niewolników by chciał mieć. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.