Skocz do zawartości

Squid Game - koreański hit na Netflixie bez poprawności politycznej


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszym odcinku i kompletnie nie rozumiem o co tyle hałasu. 

Gdzie tu ta głębia, rewelacja, fabuła?

 

Film 'piłopodobny', 'hunger games podobny' , nie mówiąc o tym,  że King napisał taką nowelkę 'Wielki Marsz' ... kilkadziesiąt lat temu.

Nic mnie nie zaskoczyło, nic nie zszokowało, ot, znane tematy ubrane w kolorowe azjatyckie szatki.

 

Przerysowane emocje. 

To że film nawiązuje do innych dzieł, czy historii, jeszcze samo z siebie nie czyni go dziełem ;) 

 

Może dam jeszcze szansę drugiemu odcinkowi, ale słyszałem że poczatek jest lepszy niż odcinki za połową, wiec to nie zachęca. 

Póki co : dobre na odmóżdżający seans z browarem w ręce po intensywnym umysłowo dniu w pracy, nic więcej 😜

Edytowane przez andrzej2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

 

Czemu, z ciekawości zapytam? :)

Podzielam zdanie @UncleSam

Tandeta, kicz...

Mierna gra aktorska.

 

To takie uczucie jak jesc wyrob czekoladopodobny, niby wyglada jak czekolada, slodkie tez jest, a zbiera sie na wymioty bo czuc sztucznosc.

 

Podobnie mam z filmami z Jackie Chanem, sa dla mnie na najwyzszym poziome zenady, kiczu, jak  Pamiętniki z Wakacji, czy "glebokie" piosenki disco polo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RENGERS Na ekino.pl lub efilmy

Nawet nie musisz się rejestrować. 

Przy włączeniu filmu kilkukrotnie wyskakują dodatkowe okna, które trzeba zamykać i może być to wkurzające. Na tych portalach masz co rusz kinowe hity, stare filmy, seriale. 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Signal - serial z 2016 roku. To jest prawdziwy szczyt geniuszu koreańczyków. Kryminał nie do pobicia przy którym reszta gatunku wygląda pózniej jak gówno. To jedyny minus :)Można obejrzeć na dramaquuen.  

Swoją drogą kto ma netflixa i chce sobie obejrzeć coś od koreanców to może sobie odpalić My Name. Wyszło 2-3 dni temu. Oczywiście jeśli nie przeszkadza komuś bohaterka która rozwala wszystko wokół :P Ale muzyka i sceny sceny walk świetne. Ciekawe czy to też się spodoba. Jestem ciekaw opini.
 Oto krótki opis: 
Fabuła opowiada o Jiwoo — kobiecie, której ojciec został brutalnie zamordowany na jej oczach. W zemście kieruje swoje kroki do potężnego szefa gangu, którego prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy. Cena jest jednak nietypowa. Mężczyzna chce, by ta weszła w szeregi policji.

Sorki, że post pod postem ale nie da się już edytować. 

Edytowane przez MoSSu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, zrezygnowałem z N z uwagi na poprawność polityczną.

Chcą żebym wrócił, nie dziękujcie. 

On 10/15/2021 at 8:55 PM, Throgg said:

zamiast ,,Squit Game''

Squid też nie szukaj, bo ci mogą japońskie "ciekawostki" wyskoczyć ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Obliteraror napisał:

Mnie się jedynie VIP-y w tym serialu nie podobały. Tak stereotypowo, podręcznikowo zrobione, jak z komiksu. Reszta sztos.

Nie jest powiedziane że to nie bazuje na komiksie. 

 

26 minut temu, Martius777 napisał:

Obejrzałem, jednak Alice in Bordelans miał lepsze zagadki i to z haczykami :D (tylko pierwsze 20 min żenujące a potem wciąga!)

 

 

Alice in Borderlands to jest zupełnie bazujące na mandze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał:

Alice in Borderlands to jest zupełnie bazujące na mandze.

To prawda, jednak zagadki miała lepsze i z haczykami, były bardziej dramatyczne, sprawdzały inteligencję uczestników, wykorzystywała ich animozje, niektóre to były pułapki słowne. Najlepsze zagadki były z wilkiem, autobusem i z samobójczynią.

 

Było także studium stworzonego społeczeństwa z guru.

 

Jestem ciekaw czy ci uczestnicy squid game by umieli rozwiązać zagadki z Bordelanda :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Ostatnie odcinki jednym okiem.
Fabuła prosta i przewidywalna do bólu, w 4. odcinku byłem praktycznie pewny co, kto i jak.
To taka krwawa jatka bez ładu i składu dla nastolatków, ze zbliżeniami na wypływające mózgi i połamane kończyny.

Do tego typowa gra azjatyckich aktorów czyli ekspresja na 1000%. Główny bohater jest tak dobry i empatyczny, że zahacza o chorobę psychiczną.

Ale fakt, że propagandy LGBT nie uświadczysz, co zapisuję na plus.

 

Kompletnie nie rozumiem hype na ten serial.

 

Zgadzam się z przedmówcami, że japońskie "Alice in Borderland" było o kilka długości lepsze, a jakoś przemknął bez echa.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Spokojnie, dałeś dobrą propozycję, jedynie musisz brać na poprawkę jak to mawiała moja babcia - dla jednego złoto, dla drugiego błoto.

 

Fajnie się oglądało, miło spędziłem wieczory podczas weekendu, jednak bardziej podobał mi się serial Alice in Bordeland i tyle. Nie zrażaj się pierwszym odcinkiem bo Azjaci mają tak, ze zawsze w pierwszym pokazują żenujących bohaterów, którzy potem dorośleją i rozwijają swój charakter :D Zerknij abyś miał porównanie poziomu zagadek i zrozumiał dlaczego kilka osób chętniej wskazuje na ten serial.

 

Każdy wybiera co lubi, tak jak przy szwedzkim stole.

 

„Squid Game” to antyutopia totalitarna, „Alice in Borderland” – anarchistyczna.

 

I każdy tygrysek zadowolony :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Martius777 napisał:

„Squid Game” to antyutopia totalitarna, „Alice in Borderland” – anarchistyczna.

 

Tak mi się przypomniało a propos tej tematyki, jeśli wam się spodobały Squid game i alice to polecam świetnego "Gantz" @Martius777 i @mac tyle, że to manga była na topie przez wiele lat w Japonii i w mojej ocenie, jest dosyć podobny do Alice, także @Martius777 jeśli się nie mylę, to jak Alice cię wciągneła, to w gantz przepadniesz :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.