Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Armengar napisał:

Mam wrażenie, że ostatnio słyszę na ulicy rosyjski/ukraiński (nie odróżniam) częściej od polskiego. 😡

 

U mnie chyba dalej w ogóle ich nie ma. Ale czytałem że w gminie już są, 49 osób to dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to nie wiem za bardzo, co sądzić o obecnej sytuacji, czyli o napływie Ukraińców.

Z jednej strony wydawać by się mogło, że Polacy trochę przesadzają z tą gościnnością- mam tu na myśli to pierwszeństwo dla Ukraińców w służbie zdrowia i sytuacje, gdy przez przybyszów cierpią rodacy.

Natomiast można się doszukać też plusów. Chyba lepszy napływ Ukraińców niż gdyby miał to być napływ ludzi z kręgu muzułmańskiego. Ukraińcy to jednak ciągle nasz krąg kulturowy, wyznają podobne wartości, też łatwiej się z nimi dogadać- rosyjski czy ukraiński mają wiele wspólnego z językiem polskim.  

Nie znam osobiście żadnych Ukraińców, więc nie potrafię o nich nic więcej powiedzieć. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze potoczy.

 

 

 

Edytowane przez ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, rynek matrymonialny dla zainteresowanych zmieni się na lepsze, złote czasy dla P0lek już się skończyły. 

 

I bardzo k...a dobrze. XDDD

 

Nie ma to jak będzie można sobie postać i poobserwować to wszystko z boku. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek92

Stary, czytając ostatnią wymianę informacji rozumiem, czemu samice mają taką beke z mężczyzn, że są tacy niedomyślni.

 

Maniek92 (samiec): Samice byda miały przechlapane...

Ewelina(samica): Bzz bzz misiu!

samiec: yrrrrghh, nom tak sądzem...

samice: bzzzzzz?

samiec: nie pojemaje, yyyy, o co tutaj chodzi...

 

Innymi słowy promocja sama póka Ci do drzwi! :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eknm2005 napisał:

@Maniek92

Stary, czytając ostatnią wymianę informacji rozumiem, czemu samice mają taką beke z mężczyzn, że są tacy niedomyślni.

 

Maniek92 (samiec): Samice byda miały przechlapane...

Ewelina(samica): Bzz bzz misiu!

samiec: yrrrrghh, nom tak sądzem...

samice: bzzzzzz?

samiec: nie pojemaje, yyyy, o co tutaj chodzi...

 

Innymi słowy promocja sama póka Ci do drzwi! :D

Napisałbym, że masz rację, ale to było by za bardzo homo xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek pracy nie jest z gumy, żeby się rozciągnął i objął uchodźców, którzy zdecydują się osiedlić. 

 

Myślę, że pozostałe europejskie kraje z ogromnym deficytem pracowniczym skorzystają na tym bardziej - hej, UK!

 

Bardziej na miejscu będzie zapytać - kiedy skończy się wielka solidarność z ukraińską bracią, a zacznie jechanie po nich. To samo jechanie, które miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tej grupie uchodźców są wyspecjalizowni inżynierowie, to chyba zacznę z nerwów nie spać po nocach. 

 

Głównie kobiety, wiemy, że wejdą do gówno prac, za gówno pieniądze. Jak na to zareagują, mogę się tylko domyślać. Moja kobieta już mnie pyta i sprawdza moją reakcję na napływ Ukrainek. Widać, że kobiety już między sobą na te tematy rozmawiają. Znają swoje realia i to one boją się wzrostu Ukraińców, tzn. Ukrainek, bo taki powinien być tytuł wątku.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Conrad napisał:

Jeżeli w tej grupie uchodźców są wyspecjalizowni inżynierowie, to chyba zacznę z nerwów nie spać po nocach. 

 

Głównie kobiety, wiemy, że wejdą do gówno prac, za gówno pieniądze. Jak na to zareagują, mogę się tylko domyślać. Moja kobieta już mnie pyta i sprawdza moją reakcję na napływ Ukrainek. Widać, że kobiety już między sobą na te tematy rozmawiają. Znają swoje realia i to one boją się wzrostu Ukraińców, tzn. Ukrainek, bo taki powinien być tytuł wątku.

 

Wcześniej znaliśmy imigrację robotniczą - budowlanka, produkcja - głównie ludzie albo odważniejsi, albo w desperacji.

Specjaliści jak coś to był outsourcing zdalny.

 

Teraz mamy napływ klasy średniej, która wcześniej na Ukrainie jakoś sobie radziła.

Np. widziałem już 3 ogłoszenia dentystek poszukujących miejsca w jakiejś polskiej klinice.

 

Ukraina też ma solidny przemysł, zredukowany kryzysami, ale nadal - lotnictwo, zbrojeniówka, energetyka jądrowa, hutnictwo, górnictwo.

To tam nadal jakoś żyje i coś robi.

Dla takich inżynierów u nas może nie być roboty.

Ale dobrze by było, jakby była, jeśli jakaś integracja z Ukrainą by wyszła - to takiego przemysłu nam brakuje bardzo, bo u nas już solidaruchy posprzątały na niemieckie zlecenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maciejos napisał:

Myślę, że pozostałe europejskie kraje z ogromnym deficytem pracowniczym skorzystają na tym bardziej - hej, UK!

Nie ma czegoś takiego jak deficyt pracowniczy. Jest deficyt taniej siły roboczej

 

Godzinę temu, ewelina napisał:

Chyba lepszy napływ Ukraińców niż gdyby miał to być napływ ludzi z kręgu muzułmańskiego.

Właśnie dzisiaj usłyszałem od kolegi, że to co Polska i sąsiednie kraje odwaliły z uchodźcami z Ukrainy to dowodzi, że jesteśmy rasistami...

 

Poza tym, do tych co cieszą się z wojny, że naprawi rynek matrymonialny w Polsce, to pamiętajcie że witaminki nigdy nie konkurowały o beciaków a waszą kasę i tak dostaną przez transfery socjalne i "woke" firmy. Teraz gąb, do których płynie nasienie od czadów i kasa od całej reszty, będzie po prostu więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL Popieram gesslerową - oczywiście, kobieta pięknie się zachowała przyjmując ich pod dach, ale z jakiej racji teraz prosi osobę trzecią niezwiązaną z tematem o pomoc? Niech nadgodziny zapierdala, jak jeszcze chce pomóc. Albo napisze prośbę na jakimś lokalnym spotted, to będzie bardziej sensowne.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.