Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Popieram gesslerową - oczywiście, kobieta pięknie się zachowała przyjmując ich pod dach, ale z jakiej racji teraz prosi osobę trzecią niezwiązaną z tematem o pomoc?

 

Zgadza się.

Niektórzy bezrefleksyjnie podeszli do tej pomocy ba raczej to wygląda na lans, modę na przyjmowanie uchodźca.

Wpierw trzeba kalkulować zyski i straty oraz potencjalne zagrożenie z tym związane.

Natomiast jak to w naszym narodzie bywa zamiast myśleć racjonalnie ludzie poddali się emocjom i mesjanizmowi

zbawiania kolejny raz świata za poklepanie po plecach.

Skoro ktoś decyduję się na przyjęcie uchodźcy musi się liczyć z tym, że będzie trudniej a nie od razu angażować w

to osoby trzecie, które nie mają obowiązku pomagać bo to nie ich problem.

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 20:48, maroon napisał:

A czy wśród tych milionów Rosjan i Ukraińców, co tu przyjadą, będą jakieś studentki pierwszego roku? 🤔

Widzę, że zawsze czujny w sprawie studentek :D

 

Są takie. Możesz "postudiować".

 

Tylko pamiętaj, mają takie same oprogramowanie co polskie witaminki, jedynie lepiej się maskują :D

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Patton said:

Podobnie było z szyciem masek.

Teraz jest szycie siatek maskujących. 

30 minutes ago, Iceman84PL said:

Skoro ktoś decyduję się na przyjęcie uchodźcy musi się liczyć z tym, że będzie trudniej a nie od razu angażować w

to osoby trzecie, które nie mają obowiązku pomagać bo to nie ich problem.

Dokładnie, to że u kogoś mieszka, to tylko część kosztów ponoszonych przez wszystkich.

Przede wszystkim, nie ma kontroli kto został wpuszczony, wśród tych ludzi będą np. uciekinierzy z więzień, nielegalni imigranci którzy w zawierusze wojennej kupili sobie paszport itd. Po to się robi obozy dla uchodźców, koło granicy, by ich kontrolować i odesłać gdy wojna się kończy.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Martius777 said:

Widzę, że zawsze czujny w sprawie studentek :D

Ogólnie to sobie jaja robię. Poza tym studentki coraz głupsze są. Żaden fun. 

 

14 minutes ago, Orybazy said:

. Po to się robi obozy dla uchodźców, koło granicy, by ich kontrolować i odesłać gdy wojna się kończy.

 

 

Dziś sobie na ten temat ze znajomą rozmawiałem. Wyszło, że jak jestem za obozami (teraz to już i tak za późno, mleko się rozlało, a "rzond" przepierdział sprawę), to jestem nieczułym skurwysynem. 

 

Także ten. 

 

Kręcimy sobie od lat stryczek i to wszystko z uśmiechem na ustach. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ewelina napisał:

 

W sumie to nie wiem za bardzo, co sądzić o obecnej sytuacji, czyli o napływie Ukraińców.

Mam nadzieję, że wszystko się dobrze potoczy.

 

 

 

W sumie to nikt nie wie co sądzić o tej sytuacji. Tak to się porobiło.
Też mam taką nadzieję, że się dobrze potoczy.
Ci z którymi mam kontakt byli w Warszawie jedną dwie noce i już pozdrawiają z Norwegii, Niemiec i Austrii.
Z moich osobistych doświadczeń widzę - młodą babcie która jest profesorem pedagogiki na Uniwerku w Charkowie i zaraz pewnie będzie przedszkolanką w Warszawie (tak btw 45 lat i już jest babcią) i jedną studentkę architektury ale jej raczej amory nie w głowie, tak jakby niektórzy pewnie by chcieli bo też szuka pracy na już.
Wczoraj wracałem nocą przez Targową od strony Dw Wschodniego dwie kobiety ciągnęły  gromadkę dzieci z plecakami okropny, przejmujący  widok na  pustej ulicy w środku nocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

@Iceman84PL Popieram gesslerową - oczywiście, kobieta pięknie się zachowała przyjmując ich pod dach, ale z jakiej racji teraz prosi osobę trzecią niezwiązaną z tematem o pomoc?

Zgadzam się. Chcąc komuś pomóc trzeba potrafić/mieć możliwości tej pomocy udzielić. Jak się ratuje tonącego, przede wszystkim samemu trzeba umieć pływać. Same chęci mogą być niewystarczające. 

 

Mnie zastanawia jeszcze zwracanie się o bezpośrednią pomoc do zamożnych ludzi. Taka Gesslerowa czy inne bogate osoby to nie są przecież instytucje charytatywne czy coś w tym rodzaju. Że też ludzie nie mają wstydu, tak wypisywać i żebrać o kasę😳? To że ktoś jest bogaty nie oznacza, że swój majątek ma obowiązek rozdawać na prawo i lewo. Takie decyzje powinny od każdego samoistnie wychodzić, a nie na zasadzie wymuszania. 

 

Ja sytuację tej pani z dialogu, który wstawił @Iceman84PL widzę następująco 😂:

,

 

  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kot i tekst „CZŁOWIEK POMUSZ”

 

 

 

4 godziny temu, gman98 napisał:

 ich nadgodziny są od razu do wypłaty zaliczane, nie na bank godzin itp. Ogólnie lepiej pracuje się teraz Ukraińcowi, niż Polakowi.

Do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić 😐.

15 godzin temu, Shark napisał:

Właśnie dzisiaj usłyszałem od kolegi, że to co Polska i sąsiednie kraje odwaliły z uchodźcami z Ukrainy to dowodzi, że jesteśmy rasistami...

Faktycznie, nieźle nas podsumował 😂! Mi nawet taka myśl do głowy nie przyszła.

Przed jednymi uchodźcami budujemy mur, a innych sami zapraszamy do naszych domów, a cały świat w tym nam jeszcze kibicuje 😂😂😂. No komedia po prostu 😁.

 

Edytowane przez ewelina
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ewelina napisał:

Mnie zastanawia jeszcze zwracanie się o bezpośrednią pomoc do zamożnych ludzi. Taka Gesslerowa czy inne bogate osoby to nie są przecież instytucje charytatywne czy coś w tym rodzaju. Że też ludzie nie mają wstydu, tak wypisywać i żebrać o kasę😳? To że ktoś jest bogaty nie oznacza, że swój majątek ma obowiązek rozdawać na prawo i lewo. Takie decyzje powinny od każdego samoistnie wychodzić, a nie na zasadzie wymuszania. 

 

Jakoś intuicyjnie czuję, że to ten sam typ mentalności, co domagający się surowszych kar finansowych dla osób zamożnych za te same przewinienia, np na drodze. ;)

 

No faktycznie, niektórzy uważają, że ktoś zamożniejszy zawsze ma obowiązek pomagać, a niektórzy idą z tym jeszcze dalej - pamiętam,  jak Lewandowski przekazał dużą

kwotę na jakiś cel charytatywny, to pojawiły się głosy, że mógł więcej dać, bo tyle co ofiarował, to dla niego nic. 😮 

Tylko nie kojarzę teraz dokładnie kontekstu tamtej sytuacji.

Ciekawe, czy takie osoby przekazały wtedy proporcjonalny % swoich dochodów, zresztą znam odpowiedź heh.

 

Poza tym taka osoba publiczna z dużą ilością obserwujących takie prośby dostaje regularnie w dużej ilości, pomoże jednej osobie, nie pomoże drugiej, też odezwą się głosy oburzonych o braku serca. Każdy poświęca tyle zasobów ile chce i może, grunt to dobrowolność.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Jakoś intuicyjnie czuję, że to ten sam typ mentalności, co domagający się surowszych kar finansowych dla osób zamożnych za te same przewinienia, np na drodze. ;)

 

No faktycznie, niektórzy uważają, że ktoś zamożniejszy zawsze ma obowiązek pomagać, a niektórzy idą z tym jeszcze dalej - pamiętam,  jak Lewandowski przekazał dużą

kwotę na jakiś cel charytatywny, to pojawiły się głosy, że mógł więcej dać, bo tyle co ofiarował, to dla niego nic. 😮 

Tylko nie kojarzę teraz dokładnie kontekstu tamtej sytuacji.

Ciekawe, czy takie osoby przekazały wtedy proporcjonalny % swoich dochodów, zresztą znam odpowiedź heh.

 

Poza tym taka osoba publiczna z dużą ilością obserwujących takie prośby dostaje regularnie w dużej ilości, pomoże jednej osobie, nie pomoże drugiej, też odezwą się głosy oburzonych o braku serca. Każdy poświęca tyle zasobów ile chce i może, grunt to dobrowolność.

Sam nie wiem kto pomaga.
Widziałęm raz taką scenkę w Żabce obok Dw Wschodniego gdzie starszy pan i pani wyglądający na emerytowanych nauczycieli, skromnie ubranych robiło w ostatnią niedzielę zakupy kobiecie z dzieckiem z Ukrainy rozmawiając z nią pięknym rosyjskim. Wygladało to troche absurdalnie ale przede wszystkim poruszająco.
Czy oni sie przy tym fotografowali na Insta albo klnęli na prawicę, kościół i bogatych? No nie.
Warto czasami wyjść z chaty, wyłaczyć komputer i zobaczyć jak to wszystko wygląda - gdzie w tym polityka lub geopolityka, złość na bogatych , wkurw na PiS.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Personal Best napisał:

Czy oni sie przy tym fotografowali na Insta albo klnęli na prawicę, kościół i bogatych? No nie.

Warto czasami wyjść z chaty, wyłaczyć komputer i zobaczyć jak to wszystko wygląda - gdzie w tym polityka lub geopolityka, złość na bogatych , wkurw na PiS.

 

Dokładnie się z tym gadzam. Też pomagam jak mogę, wg swoich zasad. Głównie nastawiony jestem na pomoc dzieciom. Widok tych niewinnych dzieciaków jest przejmujący, a ich ilość niewyobrażalna. Mówię z perspektywy Warszawy. 

 

Jestem realistą, potrafię przewidzieć przyszłe skutki, swój wpływ na to lub też jego brak. To właśnie przez tych niepoprawnych optymistów, naiwnie myślących jesteśmy w tym, a nie innym miejscu. Teraz płacimy frycowe za brak narodowej wyobraźni, a Europa za brak ponadnarodowej wyobraźni zapłaci już w krótkiej przyszłości.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewelina napisał:

Zgadzam się. Chcąc komuś pomóc trzeba potrafić/mieć możliwości tej pomocy udzielić. Jak się ratuje tonącego, przede wszystkim samemu trzeba umieć pływać. Same chęci mogą być niewystarczające. 

 

Mnie zastanawia jeszcze zwracanie się o bezpośrednią pomoc do zamożnych ludzi. Taka Gesslerowa czy inne bogate osoby to nie są przecież instytucje charytatywne czy coś w tym rodzaju. Że też ludzie nie mają wstydu, tak wypisywać i żebrać o kasę😳? To że ktoś jest bogaty nie oznacza, że swój majątek ma obowiązek rozdawać na prawo i lewo. Takie decyzje powinny od każdego samoistnie wychodzić, a nie na zasadzie wymuszania. 

 

Ja sytuację tej pani z dialogu, który wstawił @Iceman84PL widzę następująco 😂:

,

 

  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, kot i tekst „CZŁOWIEK POMUSZ”

 

 

 

Do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić 😐.

Faktycznie, nieźle nas podsumował 😂! Mi nawet taka myśl do głowy nie przyszła.

Przed jednymi uchodźcami budujemy mur, a innych sami zapraszamy do naszych domów, a cały świat w tym nam jeszcze kibicuje 😂😂😂. No komedia po prostu 😁.

 

To akurat popieram. Przed mężczyznami z innych kultur zamykamy drzwi, a przyjmujemy kobiety z podobnej kultury. Tak się buduje naród. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.03.2022 o 19:29, Armengar napisał:

Ukraińcy są bardzo podobni do Rosjan - z pozoru są normalni, przy wódce bardzo spoko, ale w innych sytuacjach wychodzi z tych ludzi Azja i różne dziwne rzeczy. 

 

W mojej ocenie Rosjanie bardziej nas szanują niż Ukraińcy, mimo wszystko.

  • Like 8
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 12:10, Wielokropek napisał:

W mojej ocenie Rosjanie bardziej nas szanują niż Ukraińcy, mimo wszystko.

 

Tak. U Rosjan mimo wszystko jest więcej przyzwoitości, poczucia honoru, a u Ukraińców więcej cwaniactwa. 

 

Może to dlatego, że świat rosyjski to od stuleci tyrania, ale jednak z jakimiś elementami porządku i zasad. Za to Ukraina ma tradycje anarchii i rozbójnictwa. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2022 o 15:37, slusa napisał:
W dniu 28.02.2022 o 15:21, Wielokropek napisał:

Nasze "dobre" kontakty z Ukrainą są efektem przede wszystkim beznadziejnej polityki Merkel (która rok po rosyjskiej inwazji zdecydowała się na budowę Nord Stream II), co chyba po raz pierwszy w historii zmusiło Ukraińców do spojrzenia na Niemców inaczej. Bo to właśnie do partnerstwa z tym krajem naszych sąsiadów najbardziej ciągnęło i jest też to zgodne z ich mentalnością, gdzie jak pokazuje historia Ukraińcy w walce przeciwko wpływom Moskwy za protektora wybierali Berlin.

 

Gdzieś zasłyszałem, że nasze stosunku z UA całkiem nieźle się rozwijały, do momentu aż za pomocą majdanu do ukrainy wszedł zachód. Od tego czasu plują nam w twarz. Wychodzi na to, że anglosasi bardzo nie chcą, abyśmy z UA mieli dobre stosunki, więc ja bym się w ciągu następnych kilku mc spodziewał szczucia polaków na imigrantów z ukrainy. Co w świetle tego, jak ci ludzie się zachowują, będzie proste jak drut

 

 

Nasze kontakty z UA są mniej więcej te same od lat, jeśli nie wieków- nabieramy się na słowiańską twarz Ukraińców zapominając o ich tatarskich korzeniach. Polacy różnią się mentalnie od "krajów" Rusi Kijowskiej i to jest fakt za którego nieznajomość przyszło nam płacić wielokrotnie.  My myślimy o kresach jak o idylii, która ma miejsce jedynie w naszych głowach. 

 

Ukraina w przeciwieństwie do nas ma sprawną politykę historyczną. Ileż to ja głupot o strasznych polskich panach usłyszałam-ot, jak to Kozacy mieli u nas tragicznie, jak to Piłsudski ich zdradził, jak okropna była akcja polonizacji czy to, że na Wołyniu to zarzynanie było obustronne i w ogóle to sobie zasłużyliśmy.

Tereny do Krakowa to w ogóle ukraińskie są i zawsze były, a Jan III Sobieski to król ukraiński (true story)

 

Anglosasi jako typowo żydowska rasa wszędzie knują, ale szczerze mówiąc w przypadku tych ziem, to nie muszą się z tworzeniem podziałów specjalnie wysilać. Niemcy i Rosja zrobiły swoje.

 

W całej historii Ukrainy wyróżniam jednego prezydenta, który faktycznie dbał o przyjazne kontakty z Polską- Janukowycz. Jedyny zarzut jaki można mu było postawić, to fakt, że był za bliskim sojuszem z Rosją i swoistym hamulcem w integracji Ukrainy z Zachodem. Niemniej, sama zastanawiam się czy to faktycznie była jego wada ;)

 

W przypadku Majdanu relacje polsko-ukraińskie, nie uległy zmianie, po prostu pokazały ambicje ukraińskie w pełnej krasie. 

To, co natomiast Majdan zmienił to relacje rosyjsko-ukraińskie, co stanowi jeden z filarów agresji Rosji na Ukrainę i zapewnia poparcie rosyjskiej części świata Putinowi. Ukraina to nie jest niewinna owieczka, rzucona na pożarcie Niedźwiedziowi, jak chce to pokazywać zachód. Sprawą delikatnie mówiąc dyskusyjną jest kto kogo mordował przez lata na terenach wschodniej Ukrainy. Sprawą niepodlegającą dyskusji jest nasilający i finansowy od lat nacjonalizm ukraiński. Rok 2022 jest oficjalnie ogłoszony rokiem UPA.

 

Ogromną zadrą (i niech tutaj osoby deklarujące, że "Wołyń to historia, nie ma co tego teraz przywoływać" mocno się zastanowią nad tym co wspierają) jest głośna sprawa z referendum w Odessie z dnia 2 maja 2014 roku, gdzie ukraińscy nacjonaliści spalili żywcem oraz dobili za pomocą -podobno- toporków do mięsa (nie mam problemów by w to uwierzyć) oficjalnie 50 osób w budynku urzędu. 

 

Tutaj filmik z tego wydarzenia- zaczyna się od 10 minuty:

 

Tutaj uroczy komentarz młodej Ukrainki, mówiący między słowami naprawdę wiele o ukraińskiej mentalności:

https://www.youtube.com/watch?v=sCmHCmCpA3Y&t=42s

 

A tutaj dokument francuskiej dziennikarki odnośnie sytuacji w Donbasie i tego, kto tu kogo morduje

https://www.youtube.com/watch?v=b8j0tJsKltg&list=WL&index=124&t=5s

 

Naprawdę, mimo szczerych chęci nie potrafię znaleźć w sobie wiele sympatii do tego kraju. 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek Pewnie masz sporo racji, ale w kontekście Ukraińców przybywających do Polski to chyba to są normalni ludzie, którzy po prostu uciekają przed wojną. Przynajmniej taką mam nadzieję😃.  Już nawet zważywszy na fakt, że otrzymali od nas tyle pomocy powinni porzucić nacjonalistyczne zapędy- o ile je mają oczywiście 😊.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewelina napisał:

Pewnie masz sporo racji, ale w kontekście Ukraińców przybywających do Polski to chyba to są normalni ludzie, którzy po prostu uciekają przed wojną.

Póki co, z tego co zauważyłam do Polski przybywają mieszkańcy środkowej i wschodniej Ukrainy. Nacjonalizm i Bandera to głównie ziemie zachodnie i na ich przybycie (oby nie doszło do skutku) jeszcze trochę poczekamy. Jak już mówiłam w innym temacie Zachodowi i USA jest bardzo na rękę możliwie jak najdłuższe przedłużanie tego konfliktu.

 

Życzę jak najlepiej ludziom dobrej woli, niech układa im się jak najlepiej. To nawet trochę zabawne, że po latach wracają do Rzeczpospolitej, która de facto była przez lata ich domem i do której często tęsknią, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Niemniej, wiem jak wygląda proces kształtowania tożsamości narodowej Ukrainy i na jakim filarze jest on zbudowany. Liczę, że jako społeczność nabiorą trochę rozumu i poddadzą w wątpliwość wkodowaną im narrację dotyczącą Polaków. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wielokropek napisał:

Jak już mówiłam w innym temacie Zachodowi i USA jest bardzo na rękę możliwie jak najdłuższe przedłużanie tego konfliktu

Nie czytałam niestety.  A dlaczego tak jest? Zgaduję, że aby Rosja boleśnie odczuła tę wojnę i przez to się osłabiła, tak? Ciekawe czy naród ukraiński zdaje sobie z tego faktu sprawę- czyli że Zachodowi zależy na długotrwałej wojnie. To by Ukraińcom dobitnie pokazało, że tak naprawdę mają ich gdzieś, jako ludzi i zależy im tylko na swoich interesach. A Ukraina przecież taka zapatrzona w ten cały Zachód i ślepo wierzy w obiecywane im gruszki na wierzbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu byłem w Gminie Inowłódz z dostawą. Gmina duża nie jest. Szału nie ma. 800 osób uchodźców przyjętych. Jak ludziom z okolicy mówię to oczy duże robią. Sam widziałem w gminie namioty dzieci i kobiety. Od znajomego słyszałem że w Lodzi masa ludzi przybyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ewelina napisał:

Przynajmniej taką mam nadzieję

I ta nadzieja nas zgubi.

 

Jak ktoś Cię nienawidzi i oferujesz mu pomoc a on jest z niej zmuszonym skorzystać, to nienawidzi Cię jeszcze bardziej (patrz Żydzi względem gojów znaczy, Polaków)

Jak ktoś czuje się gorszy od Ciebie to samo, a oni czują się gorsi w dodatku wielu nie przyjechało bo chciało, tylko bo musieli a to też jest inne nastawienie.

 

Dodajmy do tego kult morderców ludności naszego kraju i jest problem. Wystarczy, że na 100 masz 2 ekstemistów - powodzenia jak to mówią mieć dziewczynę 23 letnią w okolicy która sama dojeżdża wieczorami np rowerem, czy dziecko które chodzi do szkoły. Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać po jednostce z wypraną psyche a takich na pewno się trochę znajdzie.

 

Polska będzie teraz wciągana w tą wojnę, co już się dzieje na granicach, gdzie kierowcy nie mogą wjeżdżać do Rosji i jest blokowany transpost. Ukraincy mają żal, że EU w tym Polska pozwala na dostarczanie rzeczy do "kraju Putina", który morduje im ludzi.

Co ciekawe, to że np towar jedzie z Holandii, to nikogo nie interesuje - jest na Polskiej ziemi tir, więc to "Polski tir"

i "Polski PROBLEM". i to POlska jest beee.

47 minut temu, ewelina napisał:

że otrzymali od nas tyle pomocy powinni porzucić nacjonalistyczne zapędy- o ile je mają oczywiście 😊.

Mają i będą mieć je większe. 

 

Nacjonalizm teraz się dopiero zacznie bo dlaczego miałby się rozpuścić? Ludzie się jednoczą w takich chwilach a nie dzielą, a jak Polska nie będzie chciała wspomagać Ukrainy, to zaczną się prywatne wendety na najczęściej nie winnych. Naprawdę my nie mamy pojęcia kto przyjechał.

 

Realne problemy dopiero się zaczynają i chciałbym się mylić.

 

Sam szczerze mówiąc nie do końca wiem co zrobić, natomiast jedno jest pewne Polska straciła swoje atuty, jako kraju, gdzie byliśmy tylko my. Teraz nie ma tylko nas, bo jest też inny kraj w postaci milionów, co jest już bardzo dużą mniejszością narodową. Widziałem na własne oczy jak jest i widziałem bezradnych rdzennych Niemców, w stosunku do zjednoczonych ludzi innych nacji. Po prostu, tworzą się getta, miasteczka są przejmowane, własność sprzedawana po taniości, bo raczej nikt nie słuchać pieśni innego kraju nad uchem. Co prawda Ukraińcy są pracowici ale mają urazy do nas i to magicznie nie znika.

 

My NIE WIEMY kto przyjechał @ewelina bo wpuszcza się wszystko i wszystkich. Stąd gdybym miał córkę, byłbym już dosyć zatroskanym o jej bezpieczeństwo, nie mówiąc już o ogólnej sytuacji na świecie. Póki co jest cisza ale to cisza przed burzą, która będzie się nasilać, lecz nie od razu.

 

Ogólnie, na starej drodze gdzie jeździłem do pracy rowerem przez bardzo fajną dróżkę, to tam teraz mają dowalić od cholery uchodźców. Ja tam śmigałem sam po 22:00. Dziś już bym się MOCNO zastanowił czy aby na pewno chcę jechać drogą, gdzie bez świateł a nie daj bóg święconego księżyca nie widać nic.

Generalnie nie jestem panikarzem ale sam wiem, że przelewki się skończyły i ryzyko wzrosło bardzo mocno by dostać po ryju i zostać skrojonym w takim miejscu.

A będąc babką, bym przez tą drogę już nie jeździł po prostu i zwyczajnie. 

 

14 minut temu, ewelina napisał:

A dlaczego tak jest?

By Rosja jak najbardziej ucierpiała pod każdym względem, po prostu to zwyczajna strategia osłabiania przeciwnika.

 

Również chciałbym by wielu z nich znalazło tutaj swój dom i się stali normalnymi obywatelami tego kraju, lecz to myślenie życzeniowe i część się stanie normalnymi "Polakami" ale część po prostu będzie praktykować swoje sprawy i swoją odrębność, która różnie może się skończyć w takim Przemyślu, gdzie już wcześniej ponoć było ich od groma. 10 po alko Ukraińców będzie sobie gdzieś śmigać i zobaczą samotną Polkę co wtedy? Ktoś bierze takie rzeczy pod uwagę, jak bezpieczeństwo naszych kobiet i dzieci? No nie bardzo. Przecież w razie "W" nikt nie będzie dochodził niczego. Niestety to jest rzeczywistość, po prostu bezpieczeństwo się skurczyło. 

Nie należało wszystkich wpuszczać.

 

I chcę się mylić, dobrym Ukraińcom życzę jak najlepiej.

 

P.S - Nie wierzę w retorykę, że tylko matki i dzieci przyjechały, jestem za stary na takie numery. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SzatanK napisał:

 

Jak ktoś Cię nienawidzi i oferujesz mu pomoc a on jest z niej zmuszonym skorzystać, to nienawidzi Cię jeszcze bardziej

No ja bym była wdzięczna za ocalenie mi tyłka 😆, ale domyślam się, że ludzie są różni.

 

19 minut temu, SzatanK napisał:

Dodajmy do tego kult morderców ludności naszego kraju i jest problem.

Ale to było kilka pokoleń temu, obecni ludzie wychowywali się w innych czasach. Przecież współcześni Polacy chyba normalnie traktują Niemców przykładowo? Zgadzam się, że na Ukrainie pewnie nadal są rodziny, gdzie wychowuje się dzieci w określonym duchu, ale nie wydaje mi się, że wszyscy Ukraińcy przekazują niechęć do Polaków kolejnym pokoleniom. 

19 minut temu, SzatanK napisał:

My NIE WIEMY kto przyjechał

Jak nie? Przecież podobno głównie kobiety, dzieci, osoby starsze. Mężczyźni mieli mieć zakaz, ale przyznam, że dawno żadnych informacji nie oglądałam, więc mogę się mylić. 

15 minut temu, Trevor napisał:

Według danych z 2019 roku roku gminę zamieszkiwało 3 819 osób.

 Czyli raczej dużo, tak? No prawie 1/4 to teraz Ukraińcy 😕

Edytowane przez ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ewelina napisał:

No ja bym była wdzięczna za ocalenie mi tyłka 😆

Ty, ja tak ale nie wszyscy i Ci "nie wszyscy" są tym co nas powinno niepokoić. 

25 minut temu, ewelina napisał:

Przecież współcześni Polacy chyba normalnie traktują Niemców przykładowo? 

Polacy stają się bardziej Niemieccy od Niemców, bo podobnie uważamy ich za rasę panów i mamy kompleks niższości w stosunku do nich. Zresztą nie tylko my. 

My nie mamy jedności w stosunku do Turków chociażby, czy Arabów na ich terenie. Niemiec Polakowi może wpierdzielić i nic mu się nie stanie, powodzenia skroić Araba :) 

Nawet są dokumenty na YT, jak rdzenni Niemcy są dyskryminowani w szkołach (przynajmniej, kiedyś były)

25 minut temu, ewelina napisał:

ale nie wydaje mi się, że wszyscy Ukraińcy przekazują niechęć do Polaków kolejnym pokoleniom. 

Nie no, to nie tak. TU kwestia jest środka masy i tego co masa jest w stanie zrobić, kiedy jest sprawnie pokierowana i zrobiona np fałszywa flaga.

Pracowałem z Ukrainkami i do mnie były bardzo uprzejme i miłe. Pracowałem z Ukraińcami i też złego słowa nie mogłem powiedzieć. Problem jak masz wiele ludzi z danej nacji w kraju którzy nie chcą się integrować tylko tworzą odrębną społeczność. Wtedy jesteś dyskryminowana we własnym kraju np roboty nie dostaniesz (tak się może zdarzyć) ale to już mniejsze problemy.

 

Poza tym ja jestem facetem @ewelina i muszę myśleć o np o takiej Tobie, bo gdybyś była hipotetycznie moją dziewczyną, to ja Ci powinien zapewnić poczucie bezpieczeństwa i chronić, najczęściej własnym kosztem i życiem. (Taka rola faceta)

Dlatego też takimi kwestiami, muszę się interesować i tym kto przyjeżdża. Facet musi patrzeć trzeźwym i bardzo krytycznym wzrokiem, bo od jego decyzji może zależeć Twój dobrobyt, Twoje życie i potomka lub potomkini, no i moje własne. W końcu mi "zaufałaś" i powierzyłaś, że podejmę mądre decyzję, czyż nie?

 

Stąd z mojej perspektywy instynkt podpowiada mi Ciebie chronić i ewentualne dziecko/dzieci.

 

Mam nadzieję, że dając przykład inwidualny, bardziej dotrze co starałem się przekazać. 

 

I jak pisałem, mam nadzieję że się mylę i, że wcale różnych cwaniaków nie wjechało przed wojną tutaj.

25 minut temu, ewelina napisał:

Mężczyźni mieli mieć zakaz,

Za 1.500 euro w łapę, zakazy nie obowiązują, niestety jakaś część zawsze będzie przekupna.

 

Po prostu nie wierzę w oficjalnie retoryki, kto przyjeżdża a kto nie. 

Nie mogę, bo byłbym po prostu naiwny a jako facet nie mogę sobie pozwalać na taki luksus. Wolę dmuchać na zimne i nie wierzyć co słucham, tylko własnymi wnioskami się posiłkować oraz doświadczeniem zebranym, gdzie pracowałem za granicą i z autopsji wiem jak to azylant mi się śmiał w oczy, że ma opłacane wszystko a ja robię za mniej i jeszcze sam wszystko opłacam z głodowej pensji.

 

Ale jak mówiłem, pragnę się mylić i wierzyć, że kobiety z dziećmi przyjechały oraz normalni ludzie - w sumie taka świadomość, jest dosyć kojąca. Niestety facet nie może w ten sposób patrzeć bo to usypia czujność.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.