Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

@Strusprawa1Raczej ja się tak z ciekawości pytam. 

 

Ruscy na okrągło mówią, że ginie wielu Polaków na froncie. Tylko filmów potwierdzających nie ma... Jakiś dokumentów ani flag nawet. 

 

Może po prostu dla nich ukraiński brzmi obco i wydaje im się, że to Polski. 

 

Ukraińcy też mówią, że język Polski jest podobny do ruskiego dla nich. Kto tam ich wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bassfreak napisał:

To po chuj ludzi zmuszać do czegoś czego nie chcą albo do czego się nie nadają?

 

Po to aby w każdej chwili szkolony żołnierz czy to z odjebaną ręką czy nogą na polu walki, wypełnił rozkaz, od tego zależy życie kolegów. - zinterpretuj to jak chcesz. 

 

A szef kompani będzie dla Ciebie jak matka, ale surowa matka. 

 

Chyba czas młodszym kolegom znaleść linki do kawalerii powietrznej i samowolki. Aby przez ekran trochę lizneli dojeżdżania młodszego rocznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bassfreak napisał:

BTW to czy laski chodzą na komisje wojskowe i są wrzucane do rezerwy? co naszymi vitaminkami one też polecą na ćwiczenia?

Każdy lekarz i piguła jest po przeszkoleniu i posiada książeczkę wojskową. Tak było za moich czasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NoHope napisał:

Kobiety nie maja książeczki. 

Tak jak myślałem 

 

Jeszcze bardziej zabetonowałem się w przekonaniu że to państwo to burdel na kółkach, niech żyje równouprawnienie !!!

 

W najgorszym wypadku jakiegoś pierdolnika w kraju czeka mnie służba zastępcza, w zasadzie co to może być?

 

 

Edytowane przez bassfreak
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bassfreak napisał:

Jeszcze bardziej zabetonowałem się w przekonaniu że to państwo to burdel na kółkach, niech żyje równouprawnienie !!!

Polska po prostu bardzo przypomina kraje wschodnie jak Białoruś, Ukraina czy Rosja. To widać coraz bardziej; po sposobie władzy (ani polska ani kraje ktore wymieniłem nie są demokratyczne), podejście do obywateli (to miecho), przeogromna korupcja i też bycie cuckiem - patrz wypuszczanie kobiet, a siłą zatrzymywanie mężczyzn na ukrainie.

Edytowane przez NoHope
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, NoHope said:

Panowie, w rozważmy następujący scenariusz:

 

"Szanowna komisjo, ja jestem rusofilem i popieram Rosję. Putin? Kocham gościa. Proszę zobaczyć, mam go nawet na tapecie telefonu, o tutaj! Łukaszenka też jest super, bardzo go szanuję że nie poddał się tej Kowidowej histerii i nie robił lockdownu. Z takimi prezydentami to bym poszedł w ogień. Cokolwiek tylko zechcą. Zacząłem się również uczyć hymnu rosyjskiego. Mogę zaśpiewać, ekhem ekhem, BRACKICH NARODAW SAJUUUZ WIEKAWOOOOOOJ!!! Marzę też o tym, by pojechać na Plac Czerwony zobaczyć defiladę okazji Dnia Pabiedy, pardą, dnia zwycięstwa.To co, kiedy dacie mi jakiś automat do strzelania, albo granat?"

 

Ciekawe co wtedy? Jak myślicie, wyślą kogoś takiego na dalsze ćwiczenia? 😁

Edytowane przez manygguh
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NoHope napisał:

Polska po prostu bardzo przypomina kraje wschodnie jak Białoruś, Ukraina czy Rosja. To widać coraz bardziej; po sposobie władzy (ani polska ani kraje ktore wymieniłem nie są demokratyczne), podejście do obywateli (to miecho), przeogromna korupcja i też bycie cuckiem - patrz wypuszczanie kobiet, a siłą zatrzymywanie mężczyzn na ukrainie.

Czyli słusznie zawsze powtarzam że jesteśmy krajem 3 świata za nami tylko Rosja, Ukraina i Etiopia

Teraz, manygguh napisał:

 

Ciekawe co wtedy? Jak myślicie, wyślą kogoś takiego na dalsze ćwiczenia? 😁

Gdybym był biegłym to dostał byś od razu żółte papiery i okrągły dowód ode mnie i kategorię E ale to tylko moje zdanie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze za ustawą o obronie ojczyzny głosowały wszystkie partie w tym konfederacja ale tylko  5 bodajże politykow sie wstrzymało i do tego grona zaliczal sie uwaga uwaga Korwin xD

 

To pokazuje ze niewazne co wybierzesz i tak jestes w dupiu.

 

Ustawa nie dotyczy ofc politykow i ksiezy xD

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, zuckerfrei said:

Do psychiatryka, szybko nie wyjdziesz

No jeśli w takiej formie, to możliwe. Ale jeśli im normalnie powiedzieć coś w ten deseń, tak, żeby to oni sami nie chceli dać przydziału i żeby uznali za potencjalnie niebezpiecznego/ nielojalnego, który mógłby coś odwalić, to chyba wtedy by nie ryzykowali? Ciekawe jak to działa. 

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Wielu próbowało. Byli sprowadzeni do parteru. Odpowiedzialność zbiorowa.  Mówi Ci to coś? Koledzy z izby Cię dojadą, sprawiasz problemy, wszyscy mają problemy. Nie takich kozaków trepy robiły. 

Inna sprawa, że pod wpływem stresu faktycznie mi odpierdoli, powystrzelam ilu się da a na koniec siebie. Też biorę taki scenariusz pod uwagę. Czasem mam już naprawdę dość wszystkiego i może brakuję mi już tylko małego szturchniecia by przekroczyć tą granicę...

 

No dobrze a jeśli ma się papiery z roboty, mówiące o tym że podczas wojny zostaję się w zakładzie by utrzymać ciągłość produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pietryło napisał:

Czasem mam już naprawdę dość wszystkiego i może brakuję mi już tylko małego szturchniecia by przekroczyć tą granicę...

Pamiętaj takie przypadki już były, doświadczone trepy będą obserwować. W czasie wojny to jeszcze sami Cię odjebią, w najlepszym przypadku do aresztu - myślisz, że czemu zabiorą Ci sznurowadła, pas itd? Tak! Nie ty pierwszy! 

4 minuty temu, Pietryło napisał:

No dobrze a jeśli ma się papiery z roboty, mówiące o tym że podczas wojny zostaję się w zakładzie by utrzymać ciągłość produkcji

Jak inżynier zbrojeniówki to tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, manygguh napisał:

chyba wtedy by nie ryzykowali? Ciekawe jak to działa

Zakładając, że konflikt byłby na wschodzie powiedzieliby, że jesteś za rus a ludzie sami by wymierzyli karę - lincz. Bez wyroków. 

 

Na ukr i w ru lepiej chyba tak nie mówić bo po obu stronach za takie coś się traci głowę podobno. 

 

------- 

Młot kowalski, Wagner - facet mówił, że chce walczyć po stronie ukr bo ma tam rodzinę itd. 

Zatłukli go młotem kowalskim.

 

Najlepiej to łapówkę podobno.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bassfreak said:

To po chuj ludzi zmuszać do czegoś czego nie chcą albo do czego się nie nadają? 

Czemu zaraz zmuszać. Stawia się krnąbrnego na dziobie na oku w sztormowy listopadowy dzień... Zamyka wszystkie zejsciówki od środka... 😁

 

Zwykle wystarczy aplikacja 3-4 wacht po 2 godzinki. 😁

 

Słyszałem też, że łatwo się potknąć na pokładzie i wpaść do bardzo zimnej wody w basenie portowym. 😱 Kolega kiedyś opowiadał, że mieli takiego, co ciągle się potykał. 😱

 

A żołnierz czołgać się widział? 😁

 

 

Ps. Zasadniczo celem szkolenia jest zwiększenie przeżywalności. Amerykanie mawiają, że każde wiadro potu na ćwiczeniach, to wiadro krwi mniej w walce i coś w tym jest. U ruskich mobiki średnio 12 dni żyją, a szkolenia prawie żadnego nie mają. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bassfreak napisał:

psychicznie biorą

To, że w czasie działań wojennych ludziom klęka głowa to normalne. Oj pany życia to wy nie znacie. 

 

Co znaczy być zrównoważonym czy nie?

 

Są działania wojenne to nie ma zmiłuj się           . 

 

Pany, do wojny jeżeli w ogóle daleko, a szkolenie was nie zabije. Trochę jajec pokażcie. 

@maroon to jednak fachowiec jest. Pamiętać należy tam były kamery.  😎

Ten tunel małpim gaju jest króciutki. Tam jest zakręt i dlatego było ciemno. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, może ktoś się realnie zna.

 

Czy jeśli mieszkasz w innym kraju EU, przykładowo Norwegia, Hiszpania itd czy te państwa pod przymusem czasem nie mogą odesłać obywatela na wojnę?

Koniec końców to NATO więc wszystkich mogą zaciągać. Dodatkowo my nie tylko jesteśmy kimś kto mieszka i pracuje ale państwem frontowym, gdzie w razie co przecież to u nas będzie jatka co za tym idzie, każdy "Polak na wagę złota".

 

Innymi słowy czy państwa a w szczególności kraje NATO/EU - mają moc prawną forsować, zamknąć mnie w kajdanki i odesłać na front do Polski?

Mówię tu nade wszystko o czasach wojny, gdzie jak wiadomo pojawiają się nie jako nowe prawa na właśnie jej czas trwania. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

Pamiętaj takie przypadki już były, doświadczone trepy będą obserwować. W czasie wojny to jeszcze sami Cię odjebią, w najlepszym przypadku do aresztu - myślisz, że czemu zabiorą Ci sznurowadła, pas itd? Tak! Nie ty pierwszy! 

Będę udawał, że wszystko w porządku;) ludzie mówią mi że mam coś z psychola, może coś w tym jest.

 

6 minut temu, zuckerfrei napisał:

Jak inżynier zbrojeniówki to tak

I inżynier będzie stał przy maszynie, ustawiał detale i klepał programy, człowiek renesansu;)

 

Dobra, dobra, a teraz poważniej. Ja już tu dwa lata temu czytałem o obozach dla nie posłusznych co do szczepki, jakiś nitkach w maskach, czipach (które pewnie kiedyś będą) i Bóg jeden wie co tu jeszcze było. Pożyjemy zobaczymy... 

Jeśli będą pobory, nie daj Boże wojna to dla siebie widzę 4 opcję. Sam się odjebie, mój stan zdrowia mnie wykończy bo po prostu z nerwów pękną mi wrzody w żołądku, rozwali mnie rakieta lub co mało prawdopodobne, przeżyje. Uciec z kraju? Nigdzie się nieodnajde, zresztą  gadałem o tym z żoną w lutym, ma tu braci rodzinę, nie chce wyjeżdżać, jeśli mamy zginąć to razem. Pozostałe przyjąć ewentualną śmierć z możliwie jakąś godnością, kto wie może spotkam się z synem...

A może będzie wszystko dobrze, zobaczymy.

 

Idę spać, znowu się zaczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.