Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Yolo napisał:

 

Piona, byczku.

To już któryś raz, kiedy na wspomnienie o samej możliwości powołania, ludzie panikują snując najgorsze i fantastyczne scenariusze. 

I to piszą mężczyźni. Nie ogarniam. 

Czyli ze robili nas w chooja z ta armia zawodowa na ktora sie skladalismy jak  i  rowniez ukladami nato ze niby ktos tu kiwnie palcem w razie czego ? Tu nie chodzi o panike tylko o fakt ze nas zwyczajnie wyroochano . Nie pierwszy i nie ostatni zreszta raz . 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, thyr napisał:

skladalismy jak  i  rowniez ukladami nato

Ja to widzę inaczej. My musimy wytrzymać tak długo aby „sojusznicy” nie mieli wyjścia. Z pustego i Salomon nie naleje. Lub bierzemy dowodzenie środkowa Europą na siebie z innymi krajami. Wtedy potrzebujemy armii. 

6 minut temu, Matti napisał:

Ktoś się orientuje jak to się ma do ludzi mieszkających za granicą?

Ja jestem w takiej sytuacji. Jestem wymeldowany i wku i urzędzie miejskim wiedzą, że przebywam za granicą. Od wyjścia do cywila, omijają mnie szkolenia. Papiery musza się zgadzać. Ale ja bym poszedł postrzelać i grochowy pojeść. 

4 minuty temu, Generał Szrama napisał:

walczyć za ten kraj,

Za III RP ginąc nie będę. Za dużo rozumiem, wiem i widzę. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Ja jestem w takiej sytuacji. Jestem wymeldowany i wku i urzędzie miejskim wiedzą, że przebywam za granicą. Po wyjściu do cywila. Omijają mnie szkolenia. Papiery musza się zgadzać. Ale ja bym poszedł postrzelać i grochowy pojeść. 

No właśnie ja mam dalej meldunek w gminie i wku, ale na stałe mieszkam za granicą od 4 lat , co mogę w każdej chwili udowodnić jakby ktoś się sapał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Matti napisał:

jakby ktoś się sapał.

Spoko. Ale oni maja prawo wysłać Tobie bilet ma szkolenie i tak. Bo w papierze jest napisane. A sztuka powołana to sztuka. W razie jakbyś dostał bilet, to nie wał w chuja tylko odrazu dzwon do WKU i przedstaw sytuację. Rozmowa może być nie miła, tam pracują służbiści. Zadbaj o papiery jak będziesz w PL. 

1 minutę temu, Generał Szrama napisał:

To nie tylko polityka, ale też kawał historii, język, kultura, tradycja i nasz dom. 

Za dom uznaje miasto rodzinne(btw od 45 w rękach PRL), dzielnice. Ale za kraj oj nie, głupi już byłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zuckerfrei napisał:

Nakręcaj dalej sraczkę innym. 

Mam nadzieję że wrócisz na te ćwiczenia do polski, i bedziesz dzielnym patriota walczacym na misji :) Liczymy na ciebie.

 

Tak to jest mobilizacja. A nie mamy obowiazkowe cwiczenia w trakcie wojny. Sry xD

Edytowane przez NoHope
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Yolo napisał:

 

Piona, byczku.

To już któryś raz, kiedy na wspomnienie o samej możliwości powołania, ludzie panikują snując najgorsze i fantastyczne scenariusze. 

I to piszą mężczyźni. Nie ogarniam. 

 

Najlepiej gdyby Was, waszych rodziców, rodzeństwa, kobiet i dzieci, Waszego dobytku bronił ktoś inny;) 

Nie chcesz mieć własnej armii, będziesz utrzymywać cudzą. Tu się nic nie zmienia od tysiącleci. 

Ja tam mam wyjebane. To nie 1939rok, że ludzie ślepo idą. 

W Polsce się zyju chujowo. Mamy w chuj inflację i pracujemy najwięcej w Europie. Wiek emerytalny w pizdu wysoki. Wszystko po to, żeby tego wieku nie dożyć. A jak dożyjesz to nie starczy Ci na opłaty i leki. 

No dziękuję bardzo. Wyjebongo, że tak się wyrażę. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, thyr napisał:

Czyli ze robili nas w chooja z ta armia zawodowa na ktora sie skladalismy jak  i  rowniez ukladami nato ze niby ktos tu kiwnie palcem w razie czego ? Tu nie chodzi o panike tylko o fakt ze nas zwyczajnie wyroochano

Nie tylko nas ;) wyjujali postępowcy. Ale to w ogóle robota religijnej wiary postępowego establishmentu tzw. zachodu w "koniec historii".

Czytałeś wypowiedzi generałów francuskich? Już tam głośno mówili, że na taką intensywność strzelania jak na ukr to mieliby amunicji na 2 tyg.

 

Kojarzysz te francuskie haubice samobieżne Cezar? Co je wysłali na ukr.

Okazuje się, że wszystkich, tak wszystkich w służbie, haubic samobieżnych Francja ma koło 40. Tak... wielki kraj europejski ma 40 jeżdżących armatek. Tylko w sumie to po co im? Nikt ich przecież nie najedzie.


link

Cytat

 

Sylvie Matelly, deputy director of France's Institute for International and Strategic Studies (IRIS) has warned  that "the weapons we have here ready to use are the weapons supposed to ensure our national defence.

"If we give them away, if we tap into our reserves, we're causing big headaches for ourselves," she added.

The 18 Caesar systems already delivered to Kyiv constitute a quarter of the French fleet of the mobile artillery platforms.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, thyr napisał:

Czyli ze robili nas w chooja z ta armia zawodowa na ktora sie skladalismy jak  i  rowniez ukladami nato ze niby ktos tu kiwnie palcem w razie czego ? Tu nie chodzi o panike tylko o fakt ze nas zwyczajnie wyroochano . Nie pierwszy i nie ostatni zreszta raz . 

Nikt nikogo nie wyruchał.

To co się dzieje jest obliczone właśnie na taką ewentualność- gdyby nas chcieli sojusznicy ponownie wyruchać.

 

Kiedy zrobi się gorąco, a całkiem blisko już wrze, nikt nas nie wyręczy we wzięciu odpowiedzialności za siebie. Mogą pomóc, jeśli im się będzie interes zgadzał, ale nic ponadto. 

Armia zawodowa była kompromisem, przejściem z ilosci w jakość. Od początku było wiadomo że drastyczne cięcia spowodują, że będziemy zależni od sojuszu. 

 

No i ok, ale w razie "w" lepiej być zależnym i słabym, czy zależnym i przygotowanym? 

 

Większość wypowiadających się tutaj nie ma pojęcia o temacie, ale za to pełne gacie. 

Przez dziesiątki lat byliśmy rozgrywani przez Rosję i Niemcy, którym zależało byśmy byli słabi. 

Teraz mamy akurat szczęście znaleźć się w momencie, kiedy ich nacisk zelżał, za to dotarło do rządzących że realne niebezpieczeństwo istnieje. 

 

Robią zakupy, zbroją armię i próbują przygotować na ewentualność obrony. 

Czego byś od nich oczekiwał? 

 

Kiedy widzę ten temat i postawy, ręce opadają. Poddaliby się bez walki, byle mieć spokój. 

To tak nie działa, nigdy nie działało. 

 

Obudźcie się ludzie. 

6 minut temu, Montella26 napisał:

Ja tam mam wyjebane

 

O proszę. To idź od razu pod cudzy but, robić na panów ze wschodu. 

Na pewno będzie Ci lepiej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrarara W czasie pokoju nie opłaca się trzymać za dużo sprzętu wojskowego bo to drogie i szybko się starzeje. Co do armii zawodowej to racja - wychujali ludzi bo ona nie zapewnia żadnej ochronności.

 

Generalnie już teraz z „ćwiczeń” są zwolnieni politycy i księża. Później zaczną spierdalać wszelkiej maści patrioci którzy głośno gadają, no i masz jeszcze leszczów polaków z zagranicy którzy w ogole są najmadrzejsi. Ale to juz dawno byli polonia nasza to jest najbardziej patriotyczna xD

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maroon napisał:

W U.S. do National Guard idą zapaleńcy, żeby sie pobawić zabawkami dla dużych chłopców. A zabawki naprawdę fajne mają. Żeby tak u nas. Przyczym NG sprawnością bojową nie ustępuje regularnym jednostkom. 

Nie tylko. Służba w Gwardii Narodowej USA daje też np. możliwość sfinansowania edukacji.

Bo tak to musisz sobie sam zapłacić, dostać stypendium z jakiejś fundacji (czyli być super mózgiem bądź przedstawicielem tzw. "mniejszości" - zaleznie od ideolo darczyńcy).

Edytowane przez BumTrarara
enter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Yolo napisał:

Poddaliby się bez walki, byle mieć spokój. 

To tak nie działa, nigdy nie działało. 

Jak rozumiem jesteś teraz w rezerwie i przeszkolony gotowy do walki? Czy kolejny polak ktorzy duzo gada a gowno robi jak przychodzi co do czego? Takich patriotow to powinni pierwszych wysylac na front w obronie ojczyzny i przeciez wam by to pasowalo co nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NoHope napisał:

Jak rozumiem jesteś teraz w rezerwie i przeszkolony gotowy do walki?

 

Dobrze rozumiesz. 

 

 

2 minuty temu, NoHope napisał:

Czy kolejny polak ktorzy duzo gada a gowno robi jak przychodzi co do czego?

 

To chyba prędzej Ci, którzy się chowają po kątach licząc że inni zrobią za nich. Widać wyraźnie w tym temacie kto takie postawy przejawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, BumTrarara said:

Nie tylko. Służba w Gwardii Narodowej USA daje też np. możliwość sfinansowania edukacji. Bo tak to musisz sobie sam zapłacić, dostać stypendium z jakiejś fundacji (czyli być super mózgiem bądź przedstawicielem tzw. "mniejszości").

 

Tak. I to wszystko daje 

dużą zachętę, bo wielu czuje, że ma z tego korzyść, a nie tylko "żołnierz czołgać się!". 

 

Nie mniej u podstaw zawsze będzie przekonanie, że warto za swój kraj walczyć. A na to składa się bardzo wiele czynników, w tym ekonomicznych. Kiedyś nasze wojo było oparte głównie na przymusie i strachu. Jak przykład Rosji pokazuje, ze zmuszonego żołnierza nie będzie. 

 

Patriotyzm natomiast jest w dzisiejszych czasach problematyczny, bo znowu jak przykład ru pokazuje, na wieść o mobilizacji prawie pół miliona najlepiej wykształconych uciekło za granicę. 

 

Powszechny dostęp do informacji swoje robi. Niby obosieczna broń, bo może ogłupiać, ale kto mądry między wierszami swoje przeczyta i nogami zagłosuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie zrezygnowano z obowiązkowej służby wojskowej. Zamiast likwidować (czy zawieszać), mogli to skrócić do np. 2 miesięcy, takie kurs ktory można w wakacje odbyć.

Jakieś podstawy, strzelanie, pierwsza pomoc, obsluga cięższego sprzetu kierowca/techniczny itd.

Potem wystarczyłoby jakieś weekendowe przypomnienia, albo wstęp na wojskową strzelnicę żeby nie wyjść z wprawy.

 

Ja w woju nie bylem, ale prywatnie strzelalem, i pojadę wszystkim co ma koła (lub gąsienice) więc jakby co dam rade krzywdy soboe nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Szczególnie liczę na to gdy będzie powstawać jedno państwo od Odry, po Słowiańsk i Rygę. 

 

Nie wiem co Ty przedawkowałeś, jakie czytasz rzeczy, ale te farmazony które opowiadasz stają się równie zabawne co niebezpieczne. 

 

21 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Wtedy dołączę do policji by pałować takich.

 

Pamiętam, że był już tu jeden brat, który chciał łapać za pałę i pałować niezaszczepionych. Możecie sobie podać ręce, brawo. Skąd u Ciebie takie zomowskie inklinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Yolo napisał:

To chyba prędzej Ci, którzy się chowają po kątach licząc że inni zrobią za nich

Na to nie liczę bo w wojnę wciągnie nas prawdopobnie rząd. Szansa że rosja sama w sobie nas zaatakuje są zerowe praktycznie. Wynika to z faktu że rosja nie jest wstanie obecnie walczyc i z polakami i z ukrami.

 

Tak samo nie ma potrzeby przywracania poboru a powinni zwiększyć armie zawodowa i dobrowolną. Poborowi poza byciem mięsem są bezużyteczni. 
 

Dzialania rzadu wygladaja tak jakby chcieli wyslac polakow na ukraine bo ukraina przegrywa wojne. Pis chcial wpisac ze rosja jest odpowiedzialna za smolensk wiec elo.

 

Jesli myslicie ze ruscy nas sami zaatakuja i bedziemy sie bronic to elo jestescie debilami.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.