Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

@Januszek852 O jakim liberalizmie mówisz w 3 drodze, jeżeli to wydmuszki korporacji. Hołownia chce zlikwidować gotówkę, wprowadzając potem CBDC, nad którym kontrolę mają politycy. Już w Kanadzie protestującym przeciwko "plandemii" odcinano dostęp do kont bankowych.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pietryło napisał(a):

masy maja zerowy wpływ na to, no ale to tylko moje zadanie

Gdyby to była prawda do dzisiaj gniłbyś w komunie. Albo rządziło by PO i byłoby dużo gorzej niż za rządów jedynej, słusznej partii, więc nie siej defetyzmu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/23/2023 at 2:47 PM, Margrabia.von.Ansbach said:

Ale widać to się sprawdza.

Więc temat należałoby roszerzyć.

Nie tyle 'na kogo zagłosujesz'.

Ile:

Czy uważasz, że czas zakończyć z powszechną demokracją jaką znamy.

POKAZANO nam - masom - jak działa ochlokracja.

Po co?

Bo czas na zmianę... sami o nią mamy poprosić. Demokratycznie zakończyć demokrację.

"Czasem wiele się musi zmienić, by wszystko zostało po staremu".

 

On 9/23/2023 at 3:12 PM, bzgqdn said:

o tyle uzależnianie jego wagi od zarobków to nonsens, wtedy bajbogatsi wybierali by nam rząd.

Uwaga - już dziś, tak się dzieje.

Jest bezpośrednie przełożenie pomiędzy funduszami wyborczymi, a wynikiem.

Najbogatsi (czy lobbyści) mają wpływ na układanie list wyborczych.

 

Pod pewnymi względami, kapitalizm jest najuczciwszy - ile wpłaciłeś do kasy państwa, taki masz proporcjonalny głos.

Ile zrzuciłeś do czapki, tyle wypijesz.

Wartość człowieka, której NIKT nie potrafi docenić - jest jak starożytny antyk. Może piękny, może wartościowy - ale bez kupca - bezużyteczny. A państwo ma być właśnie - użytecznością publiczną.

 

On 9/23/2023 at 8:13 PM, lxdead said:

Gdzie tu masz PiS? Moze czas na powtórkę z czytania ze zrozumieniem? Xd

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bohater-memow-bedzie-kandydowal-do-sejmu-zaczal-od-wideo-panie-areczku/6dd4dbt

Quote

W 2018 r. dostał się do Sejmiku Województwa Podlaskiego z list PiS i pełnił funkcję wicemarszałka. Zaangażowany był w tworzenie formacji Jarosława Gowina — najpierw został jego doradcą, w latach 2017-2021 był sekretarzem generalnym Porozumienia, a od 2021 r. wiceprezesem tej partii.

Jako wiceprezes partii Gowina, miał ponadprzeciętny wpływ na działalność partii rządzącej - PiS. Nie był szeregowym spadochroniarzem z list... był "batem" trzymającym Gowina w mackach PiSu, chociaż pod pozorami "niezależności", od dnia utworzenia PJG. Takie zadanie oznacza bardzo zaufanych ludzi - jak kiedyś Czempiński dla PO.

A dziś w Konfederacji!

 

 

@Morfeusz wybór teraz sprowadza się do jarzma niemieckiego, amerykańskiego i rosyjskiego.

Jedynie dla USA nie jesteśmy zadrą honorową, a jedynie interesem do zrobienia. Reszta ma do nas "porachunki krzywd".

Co do Brauna: https://tvmn.pl/Kim-sa-wspolpracownicy-Grzegorza-Brauna-Znamy-szczegoly-2301a

Tam nigdy nie było przypadkowych osób - może poza Lepperem. Ale on został "usunięty" z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2023 o 01:09, Morfeusz napisał(a):

@Januszek852 O jakim liberalizmie mówisz w 3 drodze, jeżeli to wydmuszki korporacji. Hołownia chce zlikwidować gotówkę, wprowadzając potem CBDC, nad którym kontrolę mają politycy. Już w Kanadzie protestującym przeciwko "plandemii" odcinano dostęp do kont bankowych.

 

Płaczek nie chce likwidować gotówki:

 

 

Mam z nim inny problem - to bezpłciowa chorągiewka. Facet nie ma poglądów, tylko wciska kit by się dopchać do koryta. Szkoda, ze akurat on stoi na czele tego ugrupowania, które miało przecież być w kontrze do wojny na socjal pisu i po.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna mądra kobieta na debacie pani Ewa Zajączkowska z Konfederacji atakowana przez lewaczki i prowadzącą.

Można również zobaczyć jak jest traktowana ładna kobieta przez brzydule, które nie mogą zrozumieć, że inna kobieta może

nie chcieć podzielać feministycznych bzdur a być za normalnym modelem rodziny i bronić praw mężczyzn, które są im zabierane.

 

Lewica, lewaki to dno i pięć metrów mułu.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL Zajączkowska porusza się w strefie rozumu, a tamte w strefie emocji - tanie manipulacje, przedstawianie siebie jako ofiary, ich jako "brunatnych". Ta taktyka w sumie nie jest taka zła. Większość dzisiaj, w szczególności kobiet, kupuje narracje emocjonalne. Ben Shapiro mówił, że z lewicą i obecnym neoliberalizmem powinno się walczyć ich bronią i przedstawiać ich w jak najgorszy sposób od strony moralnej, atakować ich moralnie. Lewactwo nie gra na zasadzie: oni są w błędzie, a my mamy rację. Mówią inaczej: oni są źli, a my dobrzy. Stawiają się w roli autorytetów moralnych, których nie można posądzić o zło. Możesz im zarzucić błędy, ale nie to, że chcą źle. Cała sztuka to pokazać, że chcą źle.

 

Np. argument aborcji - tutaj można walić choćby statystykami powodów dokonywania aborcji. Mówić jak aborcja wygląda, mówić do czego właściwie zmierzają (nie do 12 tyg., ale dalej). Pewnym błędem jest również ciągłe przedstawianie kobiet, które dokonują aborcji jako "te cierpiące". To jest pewne założenie, które wcale nie musi być prawdą.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, I1ariusz napisał(a):

Zajączkowska porusza się w strefie rozumu, a tamte w strefie emocji

Bądźmy szczerzy - owszem, video przedstawia ją jako atakowaną przez pozostałe (nie wiem jaka była rzeczywistość, bo nie śledziłem tej debaty na żywo), ale ona też kręciła się po strefie emocji, choćby wstawka o blondynce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były wielokrotny wyborca konfy mogę Was przestrzec że to będzie zmarnowany głos, bo ta konfa obecna to nie jest to samo co kilka la temu. Powywalali wielu dobrych ludzi, powsadzali na ich miejsce spady z obecnej czapy. Tak Panowie głosując na końce oddajecie głos na koalicje z obecnymi, nikogo nie będzie obchodziło już co działo się w pandemii bo liczą się tylko apanaże. Zastanówcie się 10razy czy chcecie zmarnować głos. Wogole Pan Mun$en to niezły gagatek pijar ma super ale poczytajcie o jego bracie itd.

Mam tyle lat że dawniej głosowałem na Tuska ale po osmiorniczkach zegarkach i aferze Ambjej Guld uwierzyłem w rozliczenie jakie mieli dać obecni. K..a ludzie to co się dzieje w tym kraju sprawia serio że wole gdańskie palermo niż to wariatkowo. Tak wracam Pejło bo wole ciepła wodę w kranie i względny spokój niż mir ru. Serio Panowie jak nic się nie zmieni to czeka nas wpędzenie w wojnę z ru aby przykryć wszystkie afery, zobaczycie. 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jakiś czas temu oglądając konferencje polityków dziwiłem się, że w swoich wypowiedziach stosują oni tak prostackie manipulacje, odwracają uwagę, przerzucają odpowiedzialność na innych, tak jakby mówili do kompletnych idiotów. I w międzyczasie widząc kolejne sondaże poparcia, załapałem. Odpowiedź okazała się prosta: większość ludzi to kompletni idioci.

 

@spacemarine też mi nie pasuje ten Mentzen. Poza Konfederacją do Sejmu i Senatu startują jeszcze między innymi:

 

-Polska Jest Jedna Rafała Piecha

-Bezpartyjni Samorządowcy

-Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

 

Ale komitety te raczej nie przekroczą progu wyborczego, a głosy na nie oddane przejdą na PIS i inne Platformy.

 

 

@Dworzanin.Herzoga nie wiem jak Ty, ale ja zamierzam w nadchodzących wyborach oddać swój głos na:

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/kandydat/29618/24/2751430

 

Dziennikarz, przedsiębiorca, aktywista społeczny, ekolog, założyciel kilku fundacji pozarządowych.

Potrzebujemy w sejmie ludzi którzy coś w swoim życiu osiągnęli.

 

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cst9191 napisał(a):

Dziennikarz, przedsiębiorca, aktywista społeczny, ekolog, założyciel kilku fundacji pozarządowych.

Potrzebujemy w sejmie ludzi którzy coś w swoim życiu osiągnęli.

 

Nie można zapomnieć o jego idei freeganizmu, lekko zmodyfikowanej, bo w miarę możliwości sprzedawał przeterminowane żarcie z hoboków za biedronką, czy

o biurze podróży prowadzonym w stodole na zapadłej wsi. Człowiek instytucja.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL ja tam do niej szacunek straciłem w momencie w którym wrzuciła wideo odnośnie 500+ że OCZYWIŚCIE że bierze bo to dla niej jest zwrot tego co się jej zabiera w podatkach. Wielu ludzi (w tym ja) nie ma takiego zwrotu, i są łupieni na co dzień. Mogłaby sobie odpuścić te kwestie, i po prostu siedzieć cicho. 

 

Mi to pokazało jak pani jest ideowa a jak bardzo działa tylko dla siebie. Jak się pojawiają pieniądze na horyzoncie to dziwnym trafem większości z tych ludzi perspektywa się odwraca o 180 stopni a to nie wróży dobrze. Przynajmniej by się zamknęła w tym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem się do pracy w komisji. Dostałem info że PiS otworzył w małych miejscowościach komisje i ludzie się masowo pozgłaszali bo tam 3h pracy przeliczenie, i do domciu (i 600 zł wpada) bo w tych miejscowościach jest po kilkadziesiąt osób. Niezłe marnotrawstwo środków publicznych ale mnie to wcale nie dziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Trevor said:

Zgłosiłem się do pracy w komisji. Dostałem info że PiS otworzył w małych miejscowościach komisje i ludzie się masowo pozgłaszali bo tam 3h pracy przeliczenie, i do domciu (i 600 zł wpada) bo w tych miejscowościach jest po kilkadziesiąt osób. Niezłe marnotrawstwo środków publicznych ale mnie to wcale nie dziwi. 

A skąd masz takie info że to będzie tak krótko?

 

Na komisjach byłem parę razy dawno temu, ale siedziało się na tyłku od otwarcia do zamknięcia + czas na przeliczenie.

Nie licząc wcześniejszych spotkań (1-2) gdzie trzeba było wybrać lidera itp.

 

Ogólnie "robota" nudna do porzygu, ale wtedy (dla studenciaka) kasa była git :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, eknm2005 said:

A skąd masz takie info że to będzie tak krótko?

 

Na komisjach byłem parę razy dawno temu, ale siedziało się na tyłku od otwarcia do zamknięcia + czas na przeliczenie.

Nie licząc wcześniejszych spotkań (1-2) gdzie trzeba było wybrać lidera itp.

 

Ogólnie "robota" nudna do porzygu, ale wtedy (dla studenciaka) kasa była git :) 

 

Stworzone zostały komisje które mieszczą się w mikro wioskach gdzie jest kilkudziesięciu mieszkańców to roboty jest na 3h. Potem pewnie siedzą do końca, bibając sobie. Samej roboty jest ultra mało. Kilka lat temu byłem jako wice przewodniczący u siebie w miasteczku to było tyle ludzi że sie w lokalu nie mieścili i tak przez kilka godzin. Na tym polega różnica. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Bosak vs babole. 

 

Dlatego Korwin ma racje, kobietom zabrać prawa wyborcze bo do wszystkiego podchodzą emocjonalnie, manipulują.

Te ich przeświadczenie o własnej zajebistości i wyższości nad mężczyznami a w praktyce to na niczym się nie znają.

Bosak nawet w spokoju nie może sie wypowiedzieć i te tanie zagrywki, insynuacje kobietonów😏

 

5 godzin temu, Trevor napisał(a):

Mi to pokazało jak pani jest ideowa a jak bardzo działa tylko dla siebie.

 

Nie wiem, nie widziałem tego nagrania.

Odnoszę sie tylko do tej debaty gdzie faktycznie na tle reszty była merytoryczna, przygotowana i świetnie odbijała piłeczkę🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Iceman84PL said:

Nie wiem, nie widziałem tego nagrania.

Odnoszę sie tylko do tej debaty gdzie faktycznie na tle reszty była merytoryczna, przygotowana i świetnie odbijała piłeczkę🙂

 

Szukałem wszędzie tego wideo, ale najprawdopodobniej zostało usunięte. Jak je zobaczyłem to aż się we mnie zagotowało. Zostawiła bardziej stonowane. Ja sobie zapamiętam to jak się zachowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trevor napisał(a):

 

Szukałem wszędzie tego wideo, ale najprawdopodobniej zostało usunięte. Jak je zobaczyłem to aż się we mnie zagotowało. Zostawiła bardziej stonowane. Ja sobie zapamiętam to jak się zachowała.

 

Mnie bawi ten brak symetrii, nazwać przeciwników politycznych na wizji np. faszystami, brunatnymi chłopcami itp. uwłaczającymi tekstami? Nic się nie stało, 0 tematu, lecimy dalej.

Zajączkowska stwierdza: "tak się rozmawia z blondynką" po entym razie tłumaczenia iście prostej do zrozumienia rzeczy?

 

Trochę dziwne, lekko przerażające ciekawostki – Demotywatory.pl

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, lxdead said:

 

Mnie bawi ten brak symetrii, nazwać przeciwników politycznych na wizji np. faszystami, brunatnymi chłopcami itp. uwłaczającymi tekstami? Nic się nie stało, 0 tematu, lecimy dalej.

Zajączkowska stwierdza: "tak się rozmawia z blondynką" po entym razie tłumaczenia iście prostej do zrozumienia rzeczy?

 

Trochę dziwne, lekko przerażające ciekawostki – Demotywatory.pl

 

 

To jest wszystko teatr. Nie łudź się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iceman84PL napisał(a):

 

Dlatego Korwin ma racje, kobietom zabrać prawa wyborcze bo do wszystkiego podchodzą emocjonalnie, manipulują.

Te ich przeświadczenie o własnej zajebistości i wyższości nad mężczyznami a w praktyce to na niczym się nie znają.

Bosak nawet w spokoju nie może sie wypowiedzieć i te tanie zagrywki, insynuacje kobietonów😏

 

 

Nie wiem, nie widziałem tego nagrania.

Odnoszę sie tylko do tej debaty gdzie faktycznie na tle reszty była merytoryczna, przygotowana i świetnie odbijała piłeczkę🙂


Korwin i podobni to populista tylko prawicowy jest tylko dla kasy stad protokół 3% aby mieć dotacje i nic nie robić, serio myślałem że ludzie już to rozumieją. A muncejn nie lepszy z tym że on jest większym populista od Korwina i nawija farmazony ludziom głównie młodym co to życia nie znają a jak zobaczą koalicje po wyborach konfy z obecnymi to się mocno zdziwią.

5 godzin temu, Trevor napisał(a):

 

To jest wszystko teatr. Nie łudź się. 


Dokladnie musi się wiele zmienić aby zostało wszystko po staremu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.