Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Obliteraror said:

Czy popiera Pan/Pani wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom?

Czy popiera Pan/Pani waloryzację świadczenia 500+ do 800+?

Czy popiera Pan/Pani ograniczenie możliwości korzystania z gotówki?

Po co w pierwszym imigranci? Wystarczyłoby zapytać o jakiekolwiek "socjale" ;)

W drugim, "czy popierasz zamianę świadczenia 800+, na ulgę podatkową -1000zł". Nie płacisz podatków, nie odpisujesz z nich ulgi... i trzeba pracować, by "działała".

Trzecie, "czy zgodziłbyś się na podatek obrotowy 2% i cyfrową gotówkę, zamiast wszelkich innych podatków i danin na rzecz państwa (PIT, CIT, VAT, akcyza, ZUS, NFZ itd.)" - bo obok kija, musi być i marchewka.

 

PS: właśnie wpadłem na ciekawy pomysł - porównując czas i odległość między dwoma transakcjami cyfrową gotówką, można wystawić mandat za przekroczenie "odcinkowego pomiaru prędkości".

2 hours ago, manygguh said:

takie wybory to bezpłatny feedback dla zarządcy terytorium Polski

Na poziomie wyższym, złożenie jakiegokolwiek głosu, to manipulacja psychiką wyborcy. Zasada konsekwencji - "skoro głosowałeś, to teraz nie możesz protestować".

Ktoś kto poszedł się podpisać (nawet krzyżykiem), będzie stał przy konsekwencji swych czynów i znacznie więcej "wyczymie".

 

Z drugiej strony, wybory (nie referendum) są ważne, niezależnie od frekwencji. Na prostym przykładzie 10 wyborców:

- 5 zostanie w domu / odda nieważny głos

- 3 wybierze PO

- 2 wybierze PiS

Wynik - 60% zwycięstwo PO (i większość konstytucyjna, i 150 tysięcy imigrantów, osłodzone resztkami po KPO).

Trzech z dziesięciu, da druzgocące zwycięstwo jednej ze stron - i wyznaczy poziom życia i dobrobytu pozostałym siedmiu. Ochlokracja.

 

Na kogo ja zagłosuję?

Nie zdecydowałem, ale mając wybór między złodziejami a zdrajcami, nie wybiorę zdrajców.

O ile kiedyś bez wahania oddawałem głosy na partie "bez szans", o tyle teraz - stawka jest zbyt wysoka.

Przy wyborze pomiędzy Niemcami, USA i Rosją - nie wybiorę tych, co mają do nas/Polski osobiste pretensje. USA - to tylko biznes, bez mydła ale biznes, a nie wendetta.

Ha tfu i kilka litrów "resetu" w płynie, ale zostaje jedynie PiS. Może czas jeszcze coś zmieni.

 

Paradoksalnie, największego dla mnie argumentu przeciw PiS, nikt nigdzie nie głosi. Gdyby wygrali wybory, a Kaczyński zmarłby podczas kadencji - to dopiero byłby pierdolnik bez trzymanki.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Konferencja byla w 12 wrzesnia. Czyli po tym kiedy Armia Polska sie juz zalamala i nie bylo juz po ptakach. Wojne wtedy juz przegralismy. Czyli jest to co napisalem wczesniej w swojej wypowiedzi. Sami nie wywiazalismy sie ze swoich postanowien wiec nie bylo juz czego bronic.

Cyt:"Obowiązki Francji i Wielkiej Brytanii na wypadek niemieckiej agresji na Polskę zostały zawarte przede wszystkim w dwóch dokumentach. Z Francją w protokole końcowym francusko-polskich rozmów sztabowych przeprowadzonych w dniach 15-17 maja 1939 r., a z Wielką Brytanią w układzie o pomocy wzajemnej między Polską a Wielką Brytanią z 25 sierpnia 1939 r." Połaczone lotnictwo Anglii i Francji miało zdecydowaną przewagę nad Luftwaffe, nie wykorzystano tego. Poza tym słynna "dziwna wojna" też świadczy o tym jak sojusznicy zadziałali w naszej sprawie. Nie da się tego inaczej określić.

 

29 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Nasza doktryna jest realizowana i to lepiej niz zakladano poniewaz odsuwa sie zagrozenie dla Polski. Wszystko idzie zgdonie z jej zalozeniami

Odsuwanie zagrożenia, a osłabianie się do zera to dwie różne kwestie. Powtarzam jeszcze raz: Litwa wie, że nie może oddać całego sprzętu by odsuwać zagrożenie od siebie. 

 

30 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Jeszcze raz prosze Ce abys podal mi wszystkie kraje ktorych sie obawiasz ze Nas zaatakuja a ja Ci na spokojnie wyjasnie dlaczego ten kraj nie jest dla Nas zagrozeniem. Prosze wymien je a ja Ci wytlumacze.

Ty mi tego nie wytłumaczysz, z całym szacunkiem. To mogą zrobić zawodowcy w tym temacie pokroju Kinissgera czy pana Mearsheimer'a. Ty i ja to możemy sobie tutaj powróżyć z fusów co najwyżej. Natomiast ja nie wskazuje konkretnego zagrożenia ze strony konkretnych krajów, ja mówię o ogólnej doktrynie obronnej, która zakłada zmienność stosunków międzynarodowych, zmienność rządów itd. Pokaż mi kraje, które przekazują całe zasoby obronności państwowej w imię polityki prewencyjnej??? I tu uparcie wracam do Litwy, która jasno o kategorycznie zasygnalizowała, że nie zrobi tego co Polska. I tacy ludzie mogą mi tłumaczyć pewne racje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na betclicku są takie zakłady specjalne:

 

CRZC4lF.png

 

Niestety, nie da się z tego stworzyć kuponu, tylko jedno zdarzenie na jednym kuponie można obstawić. :P 

Także mało opłacalne, ale ciekawe nawet heh.

 

IMO pewniaczek to lewica poniżej 8,5%. Z każdej stówki na czysto by było 162zł z groszami. 😊 [chyba, że przekroczy kwotę 2280zł wygrana, to wtedy

jeszcze 10% wygranej zapierdalajooo].

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad Tak to mozna w nieskonczonosc odbijac pileczke. Ja Ci jasno napisalem gdzie sa bledy w Twoim rozumowaniu ktore glownie wynikaly z braku wlasciwego spojrzenia na problemy w szerszym kontekscie a po czesci z propagandowych bzdur ktore na nieszczescie gdzies kiedys wyczytales a ja staralem Ci sie je naprostowac. To ze tego nie rozumiesz albo co gorsza nie chcesz zrozumiec to juz nie jest moja wina. Dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu bo czegokolwiek bym Ci nie napisal i czegokolwiek bym Ci nie wyjasnil to zawsze wymyslisz jakakolwiek riposte chociazby nie wnosila niczego. Zreszta i tak sie zrobil duzy off top bo temat byl zupelnie inny od tego o czym pisalismy.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Obliteraror said:

Albo nie pójdę wcale, albo zacisnę zęby i zagłosuję na Konfederację, z którą w paru ważnych kwestiach mi kompletnie nie po drodze (albo lepiej powiedzieć - z paroma liderami K. mi nie całkiem po drodze).

 

Dziambor startuje z list PSL. To tak w kwestii tego czy uważam ich za uczciwych ludzi. 

5 hours ago, Mosze Red said:

Ja już mówiłem, że głosuję na PiS, bo w tym kraju zmieni się na lepsze jak wszystko p....e, a PiS jest najlepszym gwarantem tego, że wszystko p....e. 

 

Też tak kombinowałem. Tylko tak ich wyborcy cokolwiek zrozumieją, ale finalnie oni stworzą nowy twój partyjny przemalują się i dalej będzie to samo.

 

Osobiście na wybory nie idę. W PL zostaje max do końca października i wyjeżdżam. Mam nagraną robotę, dach nad głową i przejazd. W 2024 jak zaczną podbijać płace minimalną dawać te 800+ i inne gówna to się wszystko znowu popieprzy. Mam już dosyć czekana a ż w tym kraju coś się zmieni na lepsze. W głosowanie tez nie wierzę. Moim zdaniem to koniec i jak ktoś chce się jeszcze bawić w ratowanie tego bajzlu to be my guest.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

@Redbad Tak to mozna w nieskonczonosc odbijac pileczke. Ja Ci jasno napisalem gdzie sa bledy w Twoim rozumowaniu ktore glownie wynikaly z braku wlasciwego spojrzenia na problemy w szerszym kontekscie a po czesci z propagandowych bzdur ktore na nieszczescie gdzies kiedys wyczytales a ja staralem Ci sie je naprostowac. To ze tego nie rozumiesz albo co gorsza nie chcesz zrozumiec to juz nie jest moja wina. Dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu bo czegokolwiek bym Ci nie napisal i czegokolwiek bym Ci nie wyjasnil to zawsze wymyslisz jakakolwiek riposte chociazby nie wnosila niczego. Zreszta i tak sie zrobil duzy off top bo temat byl zupelnie inny od tego o czym pisalismy.

Zatem kończac już. Ja odbijam piłeczkę, bo inaczej się nie da kiedy widzisz jak ktoś bezlitośnie nagina fakty historyczne (dowodzisz że Polska sama sobie jest winna tego, że sojusznicy zostawili nas na lodzie, a tak naprawdę nas nie zostawili) po to by uzasadnić to co dzisiejszy rząd robi w kwestii wojny na Ukrainie. Chcesz mi wytłumaczyć na siłę i kategorycznie jakich państw nigdy nie musimy się obawiać, uzasadniając to historią, podczas gdy nasz zachodni bezpośredni sąsiad niejednokrotnie, tak jak Ruscy, okazywał się zagrożeniem. Ja mówię, że polityka potrafi być bardzo zmienna, a wydarzenia bardzo dynamiczne, a sojusze w tym wszystkich kruche i nic niewarte. Amerykanie, których tak starasz się tu pudrować na wielkiego protektora, rozpętali rewoltę na Ukrainie prawie dwie dekady temu, a całkiem niedawno porzucili Kurdów, a wcześniej wydymali Afganczyków po tym jak 20 lat ich okupowali i mieli im przynieść zachodni dobrobyt. Tak się zmienia geopolityka i w tym kontekście należy dbać o dobro przede wszystkim swoje tak jak to robi Litwa, Węgry czy Turcja, która negocjuje, targuje się, a nie wywala cały sprzęt w imię realizacji odwiecznych antagonizmów i zagrożeń, których do końca nie da się podeprzeć twardymi dowodami. I Ty mi mówisz, że nie chce zrozumieć co masz do przekazania, tak, owszem, nie chce rozumieć takiego sposobu myślenia, Bonin w przeszłości przynosił Polakom więcej strat niż korzyści. Krzyczysz wyłuszczonym tekstem jakiego to mordercę mamy po wschodniej granicy, który tak dużo namordował naszych rodaków. A ten po wschodniej granicy od czasów Prus sprzed kilkuset lat po Niemcy nazistowskie to mało nam nawyrzadzał? No ale nie, tego już nie widzisz, bo wpasowuje się to doskonałe w wiodącą dzisiaj linie ideologiczną, ktorą już kiedyś trafnie zdiagnozował Dmowski "bardziej nienawidzą Rosje niż kochają Polskę".

 

Jeszcze apropos sojuszników z kręgu kulturowego, co do którego chciałeś mi tłumaczyć jak to się po nich niczego złego spodziewać nie można. Już zapomniałeś co usłyszała Ukraina w.peirwszych dniach wojny z ust niemieckiego ministra. Tomka przypomnę: nie pomożemy, bo wy dłużej niż trzy dni nie wytrzymacie. Tyle są warte te wrózby o sojuszach i pewności kto nas zaatakuje, kto nie, a kto za nas będzie krew przelewał.

 

Nie, nie chce tego rozumieć. Zakończmy dyskusję.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Redbad napisał(a):

kiedy widzisz jak ktoś bezlitośnie nagina fakty historyczne


Albo nie. Nie zostawie tak tego bo takiego steku bzdur sie nie da zostawic obojetnie. Nie masz wiedzy historycznej kompletnie a jak Ci ktos probuje wytlumaczyc to nie przymujesz tego do wiadomosci. To pokaz nieprawdopodobnej ignorancji. Wszystko Ci napisalem a Ty dalej brniesz w te swoje wywody.
 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

Chcesz mi wytłumaczyć na siłę i kategorycznie jakich państw nigdy nie musimy się obawiać, uzasadniając to historią, podczas gdy nasz zachodni bezpośredni sąsiad niejednokrotnie, tak jak Ruscy, okazywał się zagrożeniem.


Ale juz nie jest bo jestesmy z nim w sojuszu. Wiesz co to sojusz wojskowy? Ze dwa panstwa sie nie atakuja i w razie ataku kogos innego to sie bronia przed nim.
 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

Amerykanie, których tak starasz się tu pudrować na wielkiego protektora, rozpętali rewoltę na Ukrainie prawie dwie dekady temu


O czym Ty teraz piszesz? Ze Euromajdan to byl wywolany przez USA? Takie slowa to tylko w ruskiej telewizji propaguja i tylko ruscy tak uwazaja. Protesty ogarnęły Ukrainę po tym, jak 21 listopada 2013 roku prezydent Wiktor Janukowycz odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Zawiązany wówczas ruch polityczny, znany jako „Euromajdan”, żądał zbliżenia z Unią oraz odwołania Janukowycza ze stanowiska.
 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

a całkiem niedawno porzucili Kurdów


A wiesz jaki byl kontekst tego? Bo ich Turcy poprosili. Wiesz z kim USA ma sojusz? Z Turcja a nie z Kurdami wiec musieli wybrac albo stana po stronie sojusznika albo po stronie kogos z kim w sojuszu nie sa. Czyli zrobili to co sie powinno robic. Zreszta wojna w Syrii to bym istny kociol gdzie wiele frakcji walczylo ze soba i co jakis czas zmieniali sojusze wiec takie zagrywki to tam byla norma.

 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

a wcześniej wydymali Afganczyków po tym jak 20 lat ich okupowali i mieli im przynieść zachodni dobrobyt.


Przez 20 lat szkolili ich wojska ktore same sie poddawaly Talibom bez walki bo mieli w dupie obrone wlasnego panstwa. Amerykanie probowali ucywizilowac tamten rejon ale sie nie dalo po prostu. Afganskie milicje daly ciala. Amerykanie zrobili co mogli i sobie odpuscili bo nie beda za raczke ich prowadzic przez kolejne dziesieciolecia.

 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

A ten po wschodniej granicy od czasów Prus sprzed kilkuset lat po Niemcy nazistowskie to mało nam nawyrzadzał? No ale nie, tego już nie widzisz, bo wpasowuje się to doskonałe w wiodącą dzisiaj linie ideologiczną, ktorą już kiedyś trafnie zdiagnozował Dmowski "bardziej nienawidzą Rosje niż kochają Polskę".


Ale teraz Niemcy sa z Nami w sojuszu a nie sa Naszymi wrogami, sa Naszym najwiekszym partnerem gospodarczym i Nasze relacje sa dobre.

 

29 minut temu, Redbad napisał(a):

Jeszcze apropos sojuszników z kręgu kulturowego, co do którego chciałeś mi tłumaczyć jak to się po nich niczego złego spodziewać nie można. Już zapomniałeś co usłyszała Ukraina w.peirwszych dniach wojny z ust niemieckiego ministra. Tomka przypomnę: nie pomożemy, bo wy dłużej niż trzy dni nie wytrzymacie.


Bo to cud ze wytrzymali. Ruscy mieli ich zniesc ale nie dali rady. Zreszta nie bylo wiadomo czy czasem Ukraincy nie poddadza sie bez walki tak jak w 2014 to przeciez nie broni sie kogos kto nie chce sam sie bronic. No i najwazniejsze co Ci pogrubie: Niemcy nie byli w sojuszu z Ukraina. Wiec nie musieli jakkolwiek im pomagac bo zadne zobowiazania ich nie dotyczyly.

Ogolnie to jest nieprawdopodobne jakie klamstwa i manipulacje tutaj stosujesz. Niewarygodne po prostu.

@Redbad Albo pelnymi garsciami czerpiesz ruska propagande 24/7 z Russia Today, albo czytasz strony internetowe z ruska propaganda albo ogladasz niewlasciwe rzeczy z YT bo to co Ty piszesz to w 90% powielanie wlasnie ruskich bzdur na te tematy. Co ciekawe nawet przez chwile niczego zlego nie powiedziales na temat ruskich. Na wszystkich gadasz tylko nie na ruskich. Ciekawe to. A moze sam jestes ruskim trollem siedzacym w biurowcu w Petersburgu a ja glupi sie produkuje myslac ze rozmawiam z Polakiem?

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ogolnie to jest nieprawdopodobne jakie klamstwa i manipulacje tutaj stosujesz. Niewarygodne po prostu.

Tak, tak Twoje to są argumenty, a czyjeś to odbijanie piłeczki i kłamstwa, no chyba że popiera Twoje to wtedy argumenty 😂

 

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Nie masz wiedzy historycznej kompletnie a jak Ci ktos probuje wytlumaczyc to nie przymujesz tego do wiadomosci

Posługuje się wiedzą ogólnie dostepną, to że Polska została zdradzona przez Zachód to nie jest teoria z filmów z żóltymi napisami. Jestem dumny z Ciebie, że masz swoje zdanie, ale proszę zachowaj te sztuczki retoryczne umniejszające rozmówcy, bo to nie uwiarygadnia Twojego punktu widzenia. Być może młode padawany chwycą jakim jesteś kozakiem z historii i politologii i jak umiesz dowalić, ale ja się nie wystraszyłem 😉

 

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ale juz nie jest bo jestesmy z nim w sojuszu. Wiesz co to sojusz wojskowy? Ze dwa panstwa sie nie atakuja i w razie ataku kogos innego to sie bronia przed nim.

Ja miałem na myśli również gwarancję, zwyklą protekcję czy zobowiązania to już jest formą sojuszu. My natomiast w '39 mieliśmy zobowiązania sojusznicze na papierze, też niewiele dało.

 

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


O czym Ty teraz piszesz? Ze Euromajdan to byl wywolany przez USA? Takie slowa to tylko w ruskiej telewizji propaguja i tylko ruscy tak uwazaja

Tak, wszyscy co przeciwko kochanym Jankesom to szuria i onuca. To już jest tak wytarty argument, że zdrowemu człowiekowi powinno być wstyd go używać. Ale zrobię wyjątek i odpowiem Ci: całkiem dziwnie składają się wydarzenia, które związane z ówczesnym prezydentem Ukrainy działają na szkodę stosunków z Rosją, a całkiem już przypadkiem przypadków nagrana rozmowa pani Nuland, urzędniczki departamentu stanu USA, która piała z zachwytu jak to USA wydaje miliardy dolarów na wsparcie zmiany władz w Kijowie, a totalnie przypadkiem przychylnych Zachodowi 😂 Wiesz co stary, jak już tak bardzo wchodzimy w szczególy, to nie udawajmy durniów, bo szkoda prądu w smartfonie, tam zwyczajnie 😉

 

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

A wiesz jaki byl kontekst tego? Bo ich Turcy poprosili. Wiesz z kim USA ma sojusz? Z Turcja a nie z Kurdami wiec musieli wybrac albo stana po stronie sojusznika albo po stronie kogos z kim w sojuszu nie sa. Czyli zrobili to co sie powinno robic

Turcy nie proszą, to po pierwsze. Nie kalkuj polskiej polityki z pozycji kolan na poważne kraje, które mają interesy i negocjują. Teraz do Kurdów. Cyt z DGP z 2019r

"Za wycofanie wojsk z północnej Syrii – de facto zielone światło dla tureckiej ofensywy – na Donalda Trumpa spadły gromy krytyki nawet od najbliższych sojuszników. Senator Lindsey Graham z Karoliny Południowej przestrzegał, że po tak gwałtownym zwrocie (obecność żołnierzy USA była jak parasol ochronny nad syryjskimi Kurdami) w przyszłości Ameryce trudno będzie znaleźć sojuszników na Bliskim Wschodzie do realizacji swoich interesów" Nie wiem jaki sojusz z Kurdami mieli Jankesi, ale Kurdowie na pewno za puszczenie oczka nie byliby najbardziej oddanym sojusznikiem w walce Amerykanów z ISIS. Jaki by to nie był sojusz, to to co napisałeś, że Turcja była ich prawidłowym sojusznikiem oraz inne fakty, dowodzą, że Jankesi z łatwością przehandlowują mniej wartościowego sojusznika. I teraz jak to rokuje dla Polski? No chyba nie chcesz powiedzieć (chociaż ja już się wszystkiego po Tobie spodziewam) że my w geopolitycznej rozgrywce jesteśmy dla USA bardziej Turcja niż Kurdami. Rozumiesz przypowieść?

 

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Przez 20 lat szkolili ich wojska ktore same sie poddawaly Talibom bez walki bo mieli w dupie obrone wlasnego panstwa. Amerykanie probowali ucywizilowac tamten rejon ale sie nie dalo po prostu. Afganskie milicje daly ciala. Amerykanie zrobili co mogli i sobie odpuscili bo nie beda za raczke ich prowadzic przez kolejne dziesieciolecia

Gdybym miał ten mental co Ty to już by mi po tym wystarczyło i uzylbym Twojej retoryki żeś, analogicznie do onucy, Jankeski Kamasz, ale nie, dobra, nie idę w to. Każdy argument krytyczny pod adresem USA przemicujesz na ich obronę. Bomba? Tak, ale ta sprawiedliwa, z napisem demokracja. Inwazja? Tak, ale pokojowa. Setki tysięcy ofiar wśród cywilów? Tak, ale Husajny i inni dyktatorzy też ich męczyli. No kurwa, litości 😂

 

Nie ma już siły. Serio, nie odpisuj już. Zgłoś mnie do moderacji, wolę bana na miesiąc niż dalsze Twoje analizy.

 

2030r Polska zrujnowana prze nową wojnę światową, sojusznicy się wypięli, na forum: tak, ale przynajmniej pokazaliśmy światu że można się ruskim postawić 😂 To jest ten gatunek.. po co ja się znów daje wciągać internetowym generałom, do niedawna jeszcze wirusologom, z zamiłowania historykom, komandosom po godzinach...

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad Nie wygracie na Ukrainie. Wasz kraj sie zapadnie od srodka wskutek sankcji. Czeka Was bieda jak za czasow carskich a moze i przewrot wladzy. Ukraina po wojnie sie odbuduje dzieki pomocy calego zachodniego swiata a Wy dalej bedziecie biedni. Nie pisz juz nic bo lecisz na czarna liste i tak nie zobacze Twojej wypowiedzi.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

@Redbad Nie wygracie na Ukrainie. Wasz kraj sie zapadnie od srodka wskutek sankcji. Czeka Was bieda jak za czasow carskich a moze i przewrot wladzy. Ukraina po wojnie sie odbuduje dzieki pomocy calego zachodniego swiata a Wy dalej bedziecie biedni. Nie pisz juz nic bo lecisz na czarna liste i tak nie zobacze Twojej wypowiedzi.

Ech, ile razy w ciągu roku już to słyszałem...

Aczkolwiek to nie temat na taką dyskusję.

 

Podczas poprzednich wyborów zagłosowałem na Konfederację. Teraz mimo tekstów o wywracaniu stolika i końcu rozdawnictwa biorą babę z pisu, która głosowała za wszystkimi wymysłami obecnej ekipy albo wąsatego bohatera memów też z pisu. O listach pokroju matki, żony i kochanki nie wspomnę. Na chwilę obecną to kartę do głosowania mam ochotę wytrzeć gównem, a w referendum dać 4xtak.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Confuser napisał(a):

No przecież to bezsens XD

Od dawna powtarzam, że jest ogromna grupa Polaków, którzy będą żreć tynk ze ściany, a będą się cieszyć, że ruski żre trawę. Mają tak sprane łby, że aż ich szkoda. On myśli, że mnie boli jakąś krytyka względem Ruskich. Mam ich gdzieś, niech Kreml spłonie choćby dzisiaj, powiewa mi to. Ale nie stane razem z nim i jemu podobnymi osobnikami, którzy jak owce łykaja prozachodnią propagandę aby tylko ruskowi dojebać, brzydzę się takim debilizmem i będę to piętnował ilekroć najdzie mnie ochota. A dzisiaj mnie naszła bo ten Tamaguchi Jebiesukunaboska ksiązkowo wypełnia obowiązki prawilnego chuja do bicia dla Pax Americana, on nawet historię własnego kraju zakłamuje by zracjonalizować dzisiejsze działania rządu 😉

58 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ukraina po wojnie sie odbuduje dzieki pomocy calego zachodniego swiata a Wy dalej bedziecie biedni. Nie pisz juz nic bo lecisz na czarna liste i tak nie zobacze Twojej wypowiedzi.

Wołodymyr, niech się ta wasza Ukraina odbuduje, nie mam nic przeciwko, doswiadczyliscie agresji, odzyskajcie co wasze. Ale nie cały Zachodni świat, jak to ująłeś, dołoży się do tej odbudowy, ja niez przynajmniej nie dobrowolnie, jest tu komu wśród moich rodaków pomagać. Zresztą mam dla ciebie złe informacje - to nie pomoc świata zachodniego tylko interesy, ty w swoim małym umyśle uznajesz to za pomoc, ale to tylko czysty biznes.

 

Zobaczysz moja wypowiedź z neutrala, wejdziesz w inną przeglądarkę i zobaczysz jako gość co odpisalem, bo nie będziesz mógł zasnąć, ja to wiem, ty to wiesz 😉 Bo pękłeś, ktoś zburzył obraz twojego nieskazitelnego Zachodu, który walczy z imperium zła, to ciebie dotyka osobiście. 

 

Nie chowam urazy, moze kiedyś zrozumiesz pewne rzeczy, których dzisiaj nie możesz przeskoczyć. Miałem podobnie, też mnie wyleczono 😉 to miałem ją - doktor Redbad 👍

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Obliteraror said:

Czy popiera Pan/Pani wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom?

TAK!I Nie tylko imigrantom, ale każdemu potrzebującemu obywatelowi Europy, pod warunkiem że środki pochodzą z kieszeni Premiera i Prezesa z zarobku na szparagach u bauera w wakacje. Mogą dobrać kolegów partyjnych do pomocy.

 

9 hours ago, Obliteraror said:

Czy popiera Pan/Pani waloryzację świadczenia 500+ do 800+?

TAK! Jak najbardziej a nawet do 1500+ bądź 20k+ pod warunkiem pochodzenia finansowania z zarobków Prezesa i Premiera osiąganych u bauera na szparagach. Z KolegamiKolegów j.w. :D

 

9 hours ago, Obliteraror said:

Czy popiera Pan/Pani ograniczenie możliwości korzystania z gotówki?

TAK, ale tylko przez wszystkich urzędników państwowych jako najbardziej narażonych na korupcję. I nawet nie ograniczenia a zakazu korzystania (z numizmatami włącznie) pod karą dożywocia. 

 

9 hours ago, Obliteraror said:

Czy popiera Pan/Pani zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku?

TAK! Oczywiście! Ale tylko dla tych, którzy to postulują z jednoczesnym ograniczeniem im możliwości poruszania się środkami komunikacji napędzanymi energią nieodnawialną oraz zakazem używania przez nich wszelkich produktów (ubrań/pokarmów/etc.) do których wytworzenia  niezbędne było cokolwiek poza wiatrem i fotonami ze Słońca. Być może da się wówczas zmodyfikować hasło "The Great Resetu" na "urzędnik goły ale wesoły". 

 

No i mamy wymarzone rozwiązanie, przez piewców 4xTAK dla "najlepszego rządu" czy jak go tam przezywają.

 

ps. Energia jądrowa pochodzi z nieodnawialnych złóż Uranu a słoneczna z... nieodnawialnego Słońca ;)

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Baca1980 said:

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „TADZIO ŻYCZY DOBREGO HUMORU Tak się robi chłopków, Drodzy Seniorzy! Przejrzyjcie wreszcie na oczy! obniżyliśmy im podatek z Durni Polacy myślą, że do 12%... Taki ~ i! Doliczyliśmy 17 im składkę mogą zdrowotną, teraz nie drugi podatek 9% odliczyć, której czyli teraz zabieramy tym samym nie tak jak im mówiliÅmy 21%a Tacy są którzy 12%... ryzu! za miškÄ™ mają”

 

Nie kłam bo ci Mikołaj rózgę na gwiazdkę przyniesie. Pensję netto z umowy o pracę liczy się w dosyć skomplikowany sposób. Takie stwierdzenie że tutaj obniżyli o 5 ale tam dodali 9 więc jest gorzej to zwykła manipulacja. 

 

https://www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/polski-lad-to-wzrost-wynagrodzen-pracownikow/

 

Polski Ład to wzrost wynagrodzeń. Możesz sprawdzić w źródłach poza rządowych. Są wyliczenia, które ładnie pokazują ile pensja wzrosła. Tylko na początku był problem bo ludzie PIT-2 nie poskładali.

 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Konfa. Jako jedyni byli przeciw sanitarnemu zamordyzmowi. Jako pierwsi zaczęli wytykać idiotyczną politykę - nie tylko socjalną - względem upadliny. Dla mnie to więcej niż dosyć. Różnica między prawem i skurwysyństwem, a kompletnie odklejonymi jest taka, że Ci pierwsi robią laskę jankesom, a Ci drudzy szwabom - podziękował. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdy rozumny, świadomy, zaznajomiony, inteligentny, oczytany i okuratny Polak. 

 

Czyli zagłosuje na Donalda. Trochę mi brakuje jego przekrętów szczerze mówiąc i tych afer. Ludzie już zapomnieli co się działo za jego kadencji i czas im przypomnieć czemu go mieli dosyć. Oczywiście za te kilka lat udam wkurwienie, udam oszukanie i zagłosuje na PiS. Zaś, kiedy Donaldinhio odejdzie (wyjedzie znów do unii choć mówił, że nigdzie nie wyjeżdża z Polski po czym wyjechał xd) znów na PO potem na PiS i znowu na PO i na PiS. No i jak większość będę wyzywał, że nic się nie zmienia.

W sumie to jest geniusz dla ich, że stworzono dwa obozy. Jeden oferujący szkarlatynę a drugi cholerę i, że naród potrafi się jeszcze o bandytów kłócić, który lepsiejszy albo panie jak głosowały na Richarda Petru bo przystojny jest/był a on odszedł z partii z długami i posuwał sobie laseczki. Żeby to jeszcze kłocily się o tą politykę jednostki o małej mocy przerobowej ale zazwyczaj to jednostki że znacznie lepszymi umysłami I znacznie lepiej ogarniające rzeczywistość ode mnie. Co mnie napawa smutkami ugułem.

 

 

Gdyby ktoś się nie skapnal to oczywiście sarkazm moja powyższa odpowiedź. Na 90% nie zagłosuje bo mam w dupie demokracje i, że mój głos jest na równi z "kierownikiem". Od 3 zł na piwo.

Jest to uwłaczajace dla mnie głosować w systemie, w którym moj głos jest uwłaczany już na starcie. Nie jestem żadnym profesorem ale jeżeli mój głos ma równą wartości z kimś kto w ogóle się nie interesuje albo co gorsza jest manipulowany przez telewizornie to sorry ale podpisywanie się pod tym cyrkiem jest żałosne. Zresztą zupełnie jak cała demokracja nie mówiąc, że system liczenia głosów został wykupiony od państwa wybranego. 

 

Ugułem, cholera jasna to szkoda strzepić ryja. W sumie wpadłem na genialny pomysł  zainspirowany dwiemia Polkami blondynkankami z murzynami nad jeziorem (ciekawe czy murzyny musiały pokazać bogate CV, przedstawić dochód roczny i zabić smoka? By zdobyć Polkę?). Dlaczego by nie stworzyć partii, gdzie by jeszcze więcej przyjezdnych chłopów  wpuszczać na maksa ile się da a kobiety  wysyłać w świat dalej, bez drogi powrotnej z naszego kraju. Koniec końców jesteśmy znani z gościnności a PKB się musi zgadzać.

 

Dajcie więcej przyjezdnych! Petru wróć boś Ty przystojny, Ty nas uratujesz. Kobiety wiedzą co mówią one się nie mylą - nigdy. Kobieca intuicja przemawia dla ich przez ich, zupełnie jak Bóg przemawiał przez oddziały SS. Got mit Uns (Bóg z nami) 

 

Idę spać, bo jutro znów zmiana 10 godzinna dla jego za grosze Szkoda, że nie mam cycków tak w ogóle. 10 minutes pokazywania cycków= mój zarobek dniówki. No nic, trzymajta się cholera jasna i miłego głosowania. Tylko dowody wziąć nie zapomnieć! Aha i nie przejmujcie się, że są głosy są fałszowane bo nie są bo to rzetelni ludzie liczą tak by się zgadzało, święta prawda!

To fiksja wszystko ugułem sprzedawana dla ich by mieli poczucie iluzji, że mają na coś wpływ i dla was i dla jego (dla mnie) T

 

No narazie! Aha i najważniejsze by nie zapomnieć to oddajcie kobiecie wszystko bo ona jest tego warta i się dla jej należy.

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.