Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, armin napisał(a):

Jej zasługi dla regionu i lojalność wobec partii nie wystarczyły jednak, by wygrać z Mejzą.

Oczywiście, że nie. Jedną z przyczyn odsunięcia się części wyborców od PiS jest fakt, że ludzie uczciwi związani z tą partią w większości zostali wycięci, albo się nią rozczarowali. Trzecia kadencja PiS oznaczałaby tak na prawdę umocnienie lokalnych układów i zwiększenie bezkarności ludzi związanych z tą partią. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Zwróciłem uwagę, że ludzie przekręcają nazwę "ordo iuris" na "orgio jurnis", nawiązując do afery obyczajowej która kiedyś tam miała miejsce i jakoś mi się spodobał ten neologizm.


Mordo Siuris. Instytut Na Rzecz Ruchania Zony Kolegi.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:
8 hours ago, Baca1980 said:

Rysiu Petru wrócił do Sejmu :).

 

Niebawem będziemy z nim świętować 6 króli. 😊 Gospodarczo i społecznie w większości mi odpowiadał,

 

To  fajnych masz idoli.Petru jest  godnym uczniem swojego  promotora,  Balcerowicza, a to świadczy o nim nie najlepiej.

Miał Ty nawet swoje 5 minut jak debatował z Mentzenem i jakoś mu nie poszło.

Jest skutecznym biznesmenem, skutecznie realizuje zasadę - nie ważne co potrafisz, ważne kogo znasz.

Nieprzypadkowo zaczął zarabiać po tym jak był politykiem a nie przed. Skoro był takim wielkim ekonomistą to dlaczego się nie dorobił zanim został politykiem?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrotycz napisał(a):

To  fajnych masz idoli.

 

Już drugi raz post skierowany do mnie, oparty na sofizmacie rozszerzenia.

Dlatego dodaję Cię do czarnej listy, bo nie mam ochoty na czytanie chochołów i wymysłów

oraz marnować czasu na odpowiadanie na takie głupoty. Miłego wieczoru życzę i żegnam. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Obliteraror said:

Sośnierza szkoda, że mu się nie udało dostać. Jeden z niewielu libertarian i tych, którzy mówili jasno o prawach mężczyzn z mównicy sejmowej. W samym środowisku Konfy wbrew pozorom jest masa bluepilla, np. Wielomski.

 

Jedyny człowiek w parlamencie, który zajmował się prawami mężczyzn, i przyjdzie Ci taki i nazwie go kucem.

Bardzo merytoryczne kryterium wyboru kandydata.

Czym to się różni od wyzywania od Tusków, Kaczorów, krulów, itd., itd.?

 

Ale każdy na swój rozum i podejmuje własne decyzje.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 17:19, ViperV10 napisał(a):

Jakby odjąć głosy kobiet, cuckoldów, patologii i nieznających się na polityce, Konfa miałaby 99% poparcie. 


A jakby odjac glosy wszystkich wyborcow poza moim starym to Bezpartyjni Samorzadowcy mieliby 100%

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dworzanin.Herzoga said:

Już drugi raz post skierowany do mnie, oparty na sofizmacie rozszerzenia.

 

Na czym? Przecież to ty powiedziałeś, że, cytuję:

 

9 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Gospodarczo i społecznie w większości mi odpowiadał, (...)

Także dla mnie ok, że będzie w sejmie.

 

Przez chwilę myślałem, że to sarkazm ale później wyjaśniłeś, że to na poważnie.

To co mam sądzić na podstawie wychwalania tego osobnika?

 

Każdy ma takich idoli na jakich zasługuje. ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke został wyrzucony z Rady Liderów Konfederacji oraz zawieszony jako członek partii za... sabotowanie kampanii:

 

https://nczas.info/2023/10/18/pilne-janusz-korwin-mikke-wyrzucony-z-rady-liderow-konfederacji-i-zawieszony-w-partii/

 

Jest już komentarz samego Korwina:

 

https://nczas.info/2023/10/18/janusz-korwin-mikke-komentuje-decyzje-o-wyrzuceniu-go-z-rady-liderow-konfederacji-i-zawieszeniu-w-prawach-czlonka-partii/

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krugerrand napisał(a):

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke został wyrzucony z Rady Liderów Konfederacji oraz zawieszony jako członek partii za... sabotowanie kampanii:

 

https://nczas.info/2023/10/18/pilne-janusz-korwin-mikke-wyrzucony-z-rady-liderow-konfederacji-i-zawieszony-w-partii/

 

Jest już komentarz samego Korwina:

 

https://nczas.info/2023/10/18/janusz-korwin-mikke-komentuje-decyzje-o-wyrzuceniu-go-z-rady-liderow-konfederacji-i-zawieszeniu-w-prawach-czlonka-partii/

 


No to maja winnego, to nie błaznowanie Muncena tylko kuhwin, ale beka, ta partia zamienia się w mem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Perun82 said:

Zawsze nim była.

Była już partia-mem, co od puczu w piwiarni zaczynała swą "karierę".

Wszystko czego potrzebują to ten jeden moment za kilka-kilkanaście lat, gdy nie będzie realnej silnej alternatywy, i każdy już PO-KOlana będzie miał wszechobecnej biedy...

Historia powtarza się jako farsa.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał(a):

Wszystko czego potrzebują to ten jeden moment za kilka-kilkanaście lat, gdy nie będzie realnej silnej alternatywy, i każdy już PO-KOlana będzie miał wszechobecnej biedy...


Tak samo mowily nastoletnie kuce od Korwina wiele lat temu gdy jego partia miala te slynne 4.76% ze jak dorosna to beda mieli prawa wyborcze i wtedy sie wszystko zmieni i partia Korwina bedzie miala mnostwo poslow. Lata mijaly a poparacie dla Krula zawsze oscylowalo w granicach kilku procent. Ale tym razem na pewno sie uda i sie wszystko pozmienia za 5 lat. A jak nie to za 10. A jak nie to za 15. A jak nie to za 20.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/mazowieckie/news-poslanka-ko-wciagnieta-do-radiowozu-policja-zmienia-zdanie,nId,7095164

 

Miesiąc po tym, jak Kinga Gajewska podczas wiecu Mateusza Morawieckiego została wciągnięta do radiowozu, policja wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy biorących udział w tym incydencie.  

 

Już srają żarem :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Baca1980 said:

policja wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy biorących udział w tym incydencie.  

 

Już srają żarem :).

 

O co zakład, że im nic nie zrobią? Nowa władza też będzie potrzebować ochroniarzy policjantów, którzy ją będą chronić przed suwerenem przestempcami.

Najwyżej wyślą na inna parafię komendę.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Tak samo mowily nastoletnie kuce od Korwina wiele lat temu gdy jego partia miala te slynne 4.76% ze jak dorosna to beda mieli prawa wyborcze i wtedy sie wszystko zmieni i partia Korwina bedzie miala mnostwo poslow

Dokładnie. Korwin wiele razy przechwalał się, że ma najwyższe poparcie wśród młodzieży (słynna gimbaza) i to będzie "ta jesień". Lata mijały i co? Powstało powiedzenie, że z Korwina się wyrasta. Teraz pan w muszce będzie kozłem ofiarnym, że nie wyszło. Nowej partii nie założy, bo jest już za stary. 

 

 

3 godziny temu, wrotycz napisał(a):

Nieprzypadkowo zaczął zarabiać po tym jak był politykiem a nie przed. Skoro był takim wielkim ekonomistą to dlaczego się nie dorobił zanim został politykiem?

 

Dorobił się, ale przepisał na żonę i potem miał problemy przy rozwodzie. 

https://dorzeczy.pl/kraj/59377/petru-przepisal-majatek-na-zone-i-nie-moze-sie-rozwiesc.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Lata mijaly a poparacie dla Krula zawsze oscylowalo w granicach kilku procent.

Ale co się tu dziwić? :)

Społeczeństwo jest w 3/4 miłośnikami socjalizmu i mniejszej lub większej opieki państwa, kolejne wybory to przecież potwierdzają.

 

A czy to socjaliści z gatunku klęcznikowo - świętojebliwego, czy antyklerykalni (w deklaracjach), mający za to swoje Mzimu w instytucjach unijnych, żadna w sumie różnica. Każdy zaspokaja potrzeby swego elektoratu "dej!", czasem wyrażane w bardziej wysublimowany sposób ;)

 

  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sranie żarem ciąg dalszy :).

 

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-pracownik-mediow-publicznych-szczerze-o-tvp-narod-zostal-upo,nId,7094877

 

 Propaganda, która się lała właśnie przez ostatnie miesiące... ja mogę państwu powiedzieć, ja byłem zawieszony, ponieważ od pewnego momentu nie pasowałem już do tej "linii twardego ataku" - opisywał Wolski, podkreślając, że on starał się "ocieplać" i łączyć ludzi z różnych elektoratów. 

 

Czekam jeszcze na samokrytykę Rachonia i Hołeckiej :).

 

Edytowane przez Baca1980
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.