Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tytuschrypus napisał:

Niestety najważniejsza i najbardziej potrzebna już ze dwa tygodnie temu, czyli zamknięcie granic nie została podjęta. I to jest gigantyczny minus, wszystko inne psu w dupę jak granice są otwarte. Szereg krajów wykonał takie posunięcia, na czele z ukochanymi przez pisiory Węgrami. A tu nic.

Zamknięcie granic.

 

Zamknięcie, barów, klubów, restauracji.

 

Odesłanie części urzędników (głównie tych lokalnych) do pracy zdalnej, w urzędach zostawić tylko najbardziej niezbędnych.

 

Wyposażyć wszystkie służby, które mają kontakt z ludźmi (policja, straż pożarna) w zwiększoną ilość materiałów sanitarnych i dezynfekujących.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś @Mosze Red wyżej, gdyby państwu zależało na dobru swoich obywateli zrobiono by tak jak powyżej, ja bym dodał jeszcze specjalne konta na koszt państwa by ludzie w kwarantannach nie potracili interesów i umów, bo wiadomo, że to różnie i spłacaliby by w ratach %.

 

Wszystko idzie zrobić ale tylko jak faktycznie rządzi mądrość a nie ignorancja.

U mnie w biedronce babka ma typowe objawy korony i co? Nawet maseczki nie miała tylko rękawiczki z lateksu no ale szkoda, że kaszląc i obsługując klientów mogła zarazić XXX ludzi w tym i mnie, może to moje ostatnie tygodnia życia? 

W mojej ocenie to jest śmieszne, bo Polacy mają wywalone jajca na bliźnich katolików, to znaczy może chcą by Ci szybciej spotkali się z Bogiem - nie wiem.

 

Co do wirusa, wasze zapasy mają sens gdy macie je na minimum pół roku i gdy nie będziecie wychodzić z domu.

Ciekawe ilu z was panikarzy ma zapasy na tak długi czas, przypominam również, że należałoby załatwić sobie broń. Co z tego, że macie zapasy jak jakiś Rick z Walking Dead wparuję na koniu jak to szanowny Analkoda sobie wyobraża i odbierze wam zapasy rewolwerem przyłożonym do skroni, potem stworzycie grupę silnych i będzie fajnie :D 

 

Jeżeli chcecie przeżyć to brać kredyty, porobić zapasy minimum pół roku, 2 litry do picia na dzień, czyli cysternę sobie załatwcie, od cholery jedzenia i obserwujcie newsy. Może was nie złapie.

 

A jak chcecie to was dodatkowo postraszę :))

 

http://www.deagel.com/country/forecast.aspx

 

Tu są przewidywania, które były dostępne już 2 lata, że w samej Polsce do roku 2025 będzie o 5 milionów Polaków mniej :D 

A w Ameryce umrzy 100 milionów.

 

Także chłopaki, róbcie zapasy na co najmniej 5 lat :) 

Mam nadzieję, że jeszcze żyjecie?

Czy serca wybuchły ze strachu? ;) 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam reagować na słowo ,,koronawirus” tak jak na ,,czad”.

 

Pojechałem wczoraj po karmę dla kota i jakieś alko, żeby sobie drineczka spić.

Ja pierdole. Te oszołomy wykupują w panice papier toaletowy w ilości, żeby starczyło na 2 lata. Będą siedzieć w domu i sobie srać całą rodzinką w panice.

 

Rzygam już tym wirusem. Pierwsze co zrobiłem dzisiaj jak się obudziłem, to pomyślałem jak Bukowski:

,,Postanowiłem zostać w łóżku do południa. Może do tego czasu szlag trafi połowę świata i życie będzie o połowę lżejsze.”

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Reddodałbym jeszcze sklepy wielkopowierzchniowe albo ograniczenie wejścia na ich powierzchnię jak we Włoszech. Oraz obowiązkową kwarantannę dla tych, którzy wrócili z zagranicy i ich jeszcze wpuścimy. Surowa kara za złamanie kwarantanny, może być taka jak w Czechach, gdzie jest to w przeliczeniu ok. 500 000 zł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła Grażyna, dawaj do biedromki, kurła przez tego ko..korłono..kurłowirusa to zaraz wodeczke wykupią, dobro narodowe, w Japonii stosują to i w Polsce kurła wykupią. Ryżu nakup, kaszy i chleba, bo bez chleba to się nie najesz ?

 

- opis typowego Janusza w chwili grozy.

 

A poważnie, jak wyżej chłopaki piszą, jak ktoś chce coś dokupić, to chyba ostatnie chwile ma na to, bo podobno do końca następnego tygodnia może być 4cyfrowa liczba zakażonych.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KolegiKolega napisał:

Brat @SzatanKrieger też pracuje w banku?

?

 

SZATANDER i KRIGSON sp.z.o.o ?

 

Brać kredyty bo póki okazja, drugiej takiej okazji nie byndzie! 

Przynajmniej za tego życia! :D 

 

5 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Kurła Grażyna, dawaj do biedromki, kurła przez tego ko..korłono..kurłowirusa to zaraz wodeczke wykupią, dobro narodowe,

Grażyna wykupiła za 100 zł cały papier toaletowy i teraz cała dzielnica nie będzie miała w co się podetrzeć, no cóż. Bóg na pewno ją pobłogosławi w życiu wiecznym ale tylko jeśli tą stówkę dołoży na kościół ;) 

 

Dobra ja z tego tematu wychodzę i idę żyć swoim życiem. A wirusa mam gdzieś natomiast poróbcie zapasy bo jak to @Quo Vadis? ujął ludzie powykupują wszystko. 

 

@Conrad

Ciężko stwierdzić, wybuch Yellowstone, wojna, koronawirus, jeśli umrze 100 milionów Uesmenów, to wszystko jest możliwe :D 

 

Tak wiesz, chciałem postraszyć dodatkowo panikarzy ? 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

A jak chcecie to was dodatkowo postraszę :))

 

http://www.deagel.com/country/forecast.aspx

Skąd w Rosji taka zmiana parametrów zwłaszcza PPP wzrost z 27k USD na 43k USD, a w Niemczech z 50k USD na 14k USD (kiedy w Polsce będzie wtedy 18k USD)? O jakich tu zależnościach mowa, jaka zmiana na to wpłynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tytuschrypus napisał:

dodałbym jeszcze sklepy wielkopowierzchniowe albo ograniczenie wejścia na ich powierzchnię jak we Włoszech

Kiepski pomysł, ludzie będą się grupowali pod sklepami czekając na wejście, na jedno wyjdzie, szczególnie że to rozwiązanie sprzyja wzrostowi paniki.

 

17 minut temu, tytuschrypus napisał:

Surowa kara za złamanie kwarantanny, może być taka jak w Czechach, gdzie jest to w przeliczeniu ok. 500 000 zł.

U nas jest 5 k, dla większości Polaków to i tak duże pieniądze. Jedyne co trzeba zrobić to złapać kilku łamiących kwarantannę, ukarać i sprawę nagłośnić, żeby ludzie wiedzieli że jest to  egzekwowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam, gość wie o czym mówi i traktuje tego wirusa poważnie.

Nie dziwcie się, że ludzie robią zapasy - jest duża niepewność co będzie dalej.

Szczególnie jeśli ktoś ma rodzinę, to chce zapewnić jej bezpieczeństwo, proste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

czeka nas jeszcze dwie fale szturmów na sklepy.

 

Jedna po oficjalnym ogłoszeniu pierwszego zgonu.

 

Druga gdy zamkną jak we Włoszech sklepy inne niż spożywcze i apteki.

To samo sobie wczoraj pomyślałem.

To co jest teraz w sklepach to tylko przedsmak. 

 

Mój brat jest w zawodowym wojsku i kazali mu się przygotować na nagły wyjazd, akcję związaną z koronawirusem. 

Ma mieć spakowane rzeczy, że w razie potrzeby będzie szybka mobilizacja. 

 

Pomału się robi coraz cieplej.

Czytałem czy komary mogą przenosić to gówno, ale na szczęście nie.

Chociaż taki mały plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mosze Red napisał:

Kiepski pomysł, ludzie będą się grupowali pod sklepami czekając na wejście

We Włoszech są kolejki z odstępami. I tak nas to czeka, tylko do tego czasu w radosnych spędach wśród pustych półek zarazi się więcej Polaków.

 

9 minut temu, Mosze Red napisał:

U nas jest 5 k, dla większości Polaków to i tak duże pieniądze.

Dla Czechów odpowiednik tego w koronach (ekhm) pewnie też, ale mimo to mają tam inny model karania. Moim zdaniem lepszy. Oczywiście, niezależnie od kwoty, kluczowa jest też faktyczna egzekucja więc chociaż to by się u nas przydało.

 

A szczególnie dla takich, którzy kombinują, tak jak jakiś emeryt w Bochni, który żeby nie czekać na sorze celowo skłamał, że ma objawy koronawirusa i miał kontakt z osobą zza granicy. Zamknęli placówkę na dezynfekcję, jego skierowali na zakaźny, w tym czasie ofiarę wypadku musieli wieźć gdzie indziej, bo on kurwa nie mógł czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hogen napisał:

Warszawska giełda tonie. Indeksy lecą na łebna szyje.

W miesiąc 40% w dół (mamy minima z 2009-02) i jeszcze nie koniec, kolejny stop na około ~1260pkt a poźniej ewentualnie lot do 1000 pkt i tam już powinna być bardzo dużą bariera psychiczna do przełamania tej liczby, gdyż byłoby to cofnięcie do kapitalizacji giełdy z roku 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Conrad napisał:

W miesiąc 40% w dół (mamy minima z 2009-02) i jeszcze nie koniec, kolejny stop na około ~1260pkt a poźniej ewentualnie lot do 1000 pkt i tam już powinna być bardzo dużą bariera psychiczna do przełamania tej liczby, gdyż byłoby to cofnięcie do kapitalizacji giełdy z roku 2000.

Wczoraj jeszcze śmieszkowalem. Dziś jestem przerażony. Jesteśmy jedną nogą w kryzysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.