Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, cst9191 said:

Bo żaden podmiot prywatny nie zapłaciłby tyle co (nie)rząd.

Jest mnóstwo leków całkowicie refundowanych, czyli de facto kupionych przez rząd (aka podatnik) tak w dystrybucji zamkniętej (dystrybucja przez prywatne podmioty) jak i swobodnie aptecznej. Co do jednego możesz być blisko - prywatnie nawet obywatele by nie kupili takich ilości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

naprawdę zaczynam się zastanawiać, czy szczepienie nie podziałało negatywnie na Twoje zdolności kognitywne. Weź Ty przeczytaj co piszesz i jak się to ma do moich argumentów i rzeczywistości.

Nie sądzę :) Po prostu się nie dogadamy, bo opcje są tylko dwie. Tertium non datur. Albo ja dałem się zrobić potężnie w trąbę, albo Wy (piszę Wy, bo stanowię mniejszość w tym temacie i może faktycznie szkoda powtarzać po raz N-ty te same sprostowania, argumenty i korekty). Szkoda, bo ta dyskusja odbywa się do tej pory w następujący sposób: argument o charakterze spiskowym - kontrargument - negacja kontrargumentu z powodów ideologicznych i spiskowych (bo "BF", bo z "głównego nurtu", bo "na pewno opłacony") itd.

 

Nie dogadamy się w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie sądzę :) Po prostu się nie dogadamy, bo opcje są tylko dwie. Tertium non datur. Albo ja dałem się zrobić potężnie w trąbę, albo Wy (piszę Wy, bo stanowię mniejszość w tym temacie i może faktycznie szkoda powtarzać po raz N-ty te same sprostowania, argumenty i korekty). Szkoda, bo ta dyskusja odbywa się do tej pory w następujący sposób: argument o charakterze spiskowym - kontrargument - negacja kontrargumentu z powodów ideologicznych i spiskowych (bo "BF", bo z "głównego nurtu", bo "na pewno opłacony") itd.

 

Nie dogadamy się w ten sposób :)

 

Jednak różnisz się od osobników pokroju Kolegi, czy Batorego, bo nie widziałem, abyś był zwolennikiem pałowania antycovidowców haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

bo nie widziałem, abyś był zwolennikiem pałowania antycovidowców haha

Nie byłem, nie jestem i nie będę. Podobnie jak ograniczeń w dział.gosp. ustalanych na szczeblu centralnym, a nie indywidualnej decyzji przedsiębiorcy.

:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczne i światopoglądowe gównoburze to codzienność każdego internauty. Gdy człowiek widzi przed oczami informację przeczącą jego osobistym przekonaniom, to zamiast chociaż zastanowić się nad tym, w co wierzy i co uznaje za słuszne, jeszcze bardziej okopuje się na swojej pozycji. Zachodzi u niego tzw. efekt pożaru. Zjawisko to opisali po raz pierwszy Brendan Nyhan i Jason Reifler. Według nich ludzie o ekstremalnych poglądach politycznych nie reagują na oczywiste dowody świadczące o ich omylności. Jesteśmy zaprogramowani, by ignorować informacje niezgodną z naszymi poglądami.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Nie dogadamy się w ten sposób

Przecież to nawet nie jest tak jak sobie wytłumaczyłeś dla wygody, że każą rzecz sprowadzamy do spisku BF. Od początku masz naiwną ufność i przyjmujesz że mainstream Ci dostarcza "naukę", podczas gdy my rozgłaszamy Twoim zdaniem teorie spiskowe.

 

Jak na razie nie sprawdziło się nic "naukowego" za czym optujesz - ludzkość nie wymarła, dwa tygodnie nie wystarczyły, lockdown 5.0 nie pomógł, szczepionki nie rozwiązały problemu, tylko najprawdopodobniej go powiększyły, nie przywrócono "normalności", podróżowania itd. Za to jedna po drugiej sprawdzają się nasze "teorie spiskowe" snute na bazie "folarskich założeń" i "szurskich teorii". Drastycznie zmienia się świat, rośnie cenzura, zmienia się rola rządu, przedkładany jest interes bardzo wąskiej grupy, spada status (coraz bardziej) poddanych, zaczyna się ich stygmatyzacja przez znakowanie, mamy dryf narracji rządowych w kierunku faszyzmu. Co do czego tu się mamy dogadać? Przecież wszystkie wydarzenia mówią same za siebie, stając się faktami. To tak jak byśmy widzieli leżący na ulicy kapsel po piwie i musieli ustalać w drodze debaty i walki na argumenty, że to jest kapsel.

  • Like 12
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.co.uk/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-9894487/amp/Booster-Covid-vaccines-mandatory-care-home-staff-foreign-trips-UK.html

 

Wyglada na to ze po 6 miesiacach podwojnie_jab_nieci musza brac booster bo inaczej  traca swoje przywileje .Gratulacje 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Obliteraror said:

Szkoda, bo ta dyskusja odbywa się do tej pory w następujący sposób: argument o charakterze spiskowym - kontrargument - negacja kontrargumentu z powodów ideologicznych i spiskowych (bo "BF", bo z "głównego nurtu", bo "na pewno opłacony") itd.

 

Gadaj zdrów.

Dostałeś argument naukowy, przeciwko twoim twierdzeniom o nienaukowości i co? I jajco. Nic. Bo nie masz argumentów więc lepiej się nie odzywać.

Czekam tylko kiedy nastąpi atak na mogą osobę.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Nawet dokumenty własne Pfizera** (str. 69) ostrzegają, że białko S może się przenosić pomiędzy ludźmi, co dopiero między częściami naszego ciała.

Wrzucałem już info o białku s wykrywanym w osoczu zaszczepionych pracowników służby zdrowia, średnio 2 tygodnie, rekordzista 29 dni. Oczywiście to, że przestaje być wykrywane w osoczu nie znaczy, że znika. Jak dla mnie sprawa jest w tym momencie jednoznaczna - zostaje na długo, ale nie wiadomo, na jak długo. Organizmy myszy i ludzi mogą się różnić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, zychu said:

Talibowie przejęli władzę w Afganistanie.

 

Tak swoją drogą to mam pewien respekt dla Talibów. Ganiać w sukience z ręcznikiem po górach ze starym mosinem pamiętającym czasy 2 WŚ i pokonać najpotężniejsze imperium nuklearne świata majace bazy dosłownie na całym świecie, którego budżet na zbrojenia jest większy niż 6 następnych krajów razem wziętych, którego wojska uzywają noktowizji termowizji artylerii pojazdów zmech. i opanc. pojazdów, dronów, helikopterów, myśliwców, bombowców stealth, sił specjalnych i elitarnych oddziałów, saperów, inzynierów, satelit, itp itd. to szacun. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trevor napisał:

 

Tak swoją drogą to mam pewien respekt dla Talibów. Ganiać w sukience z ręcznikiem po górach. 

 

Oczywiście można się z nimi nie zgadzać ale za jajca pomiędzy nogami należy im się respekt. 

 

Fakt faktem gdyby tylko USA chciała to by zmiotła ich z powierzchni w ciągu tygodnia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor, z mosinami to oni biegali w latach siedemdziesiątych. A teraz to już mają całkiem przyzwoite uzbrojenie - w sam raz na skirmish z naszymi terytorialnymi. :)

Jedyne, co mnie wkurwia, to typowy dla takich okoliczności wysyp "ekspertów", którzy będą teraz pierdolić, ku własnej medialnej chwale. Jest chwilowe wzmożenie, a za miesiąc cały ten świat zachodnich latte-wrażliwców będzie miał inne zmartwienia - na przykład niewybredne żarty z homosiów w serialu Przyjaciele...

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Trevor napisał:

 

Tak swoją drogą to mam pewien respekt dla Talibów. Ganiać w sukience z ręcznikiem po górach ze starym mosinem pamiętającym czasy 2 WŚ i pokonać najpotężniejsze imperium nuklearne świata . 

Gdzies tam czytalem ze kitajce juz robia biznesy z afganami .Byc moze dogadali sie tez z duzym izraelem ktorych tam nikt nie lubi.Tamci aby odejsc "z twarza " wzgledem swoich zaprzyjaznionych napadaczy udaja ze daja ciala w walce z poganiaczami koz .Biznes is biznes .

Aaaa zapomnialem o tym ze dzisiejsza retoryka czerwonych komisarzy z luni-pejskiej byla nastepujaca : talibowie drastycznie lamia prawa kobiet .Szybko trzeba zebrac ekipe i im wpier..c .To ze oni maja nas za idiotow to truizm ale ze az takich 😂

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thyr - polityczny pragmatyzm. Chiny to nie UE, dogadują się z tymi, którzy naprawdę rządzą. Realpolitik. Kto wie, może za cenę religijnego zamordyzmu Afganistan otrzyma względną stabilizację*. Iranem też rządzą autorytarni religianci, a jednak cały świat musi się z nimi jakoś układać. 

 

 

* co nie znaczy, że stabilne będą kraje ościenne.

Na marginesie - trzeba przyznać, że Talibowie nabrali nieco ogłady - nawet ich rzecznik zapewniał, że talibom zależy na tworzeniu inkluzywnego rządu opartego na poszanowaniu mniejszości. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext tak jak mówiłem - nie dogadamy się w tym temacie:) Nie wiem, skąd u człowieka inteligentnego takie umiłowanie spisków i znachorów różnego autoramentu.

 

Kilka nowych ciekawych wieści:

 

Współczesne znachorstwo to świetny biznes na naiwnych:

 

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8221697,internet-fake-news-szczepionka-pandemia-covid.html

 

Teksas zbiera żniwo swojej polityki (wzrost wykładniczy, rekordy zgonów i szpitale na krawędzi możliwości)

 

https://edition.cnn.com/2021/08/09/health/us-coronavirus-monday/index.html

 

https://covid-19.tacc.utexas.edu/dashboards/texas/

 

Izrael rozpoczyna szczepienia trzecią, podtrzymującą dawką.

 

https://www.timesofisrael.com/pm-says-3rd-covid-shot-to-be-offered-to-under-60s-starting-next-week/

 

Niezaszczepieni zatykają amerykańskie szpitale

 

https://www.kff.org/policy-watch/covid-19-vaccine-breakthrough-cases-data-from-the-states/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Krugerrand napisał:

Szkoda, że koleś nie zaprezentował sam jak to niby ma wyglądać:D

 

No chyba, że tak:

This company made a mask that lets you safely drink through a straw |  Curated

 

W sumie dobre, ale zapewne ludzie mają przefiltrowywać płyny przez materiał. ;) Gdyby ten otwór miał większą średnicę, to maskami zainteresowałyby się seks shopy.

Edytowane przez zychu
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zychu napisał:

Gdyby ten otwór miał większą średnicę, to maskami zainteresowałyby się seks shopy.

Już są, dział dla masochistów, maska z kneblem zawierająca obrotową piłeczkę, można polewać piłkę herbatę i ją zlizywać. Najwyższa ochrona przed koronawirusem, poziom 999.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.