Skocz do zawartości

Przygotowania do paniki (zapasy), dot. wirus z Wuhan


Rekomendowane odpowiedzi

Wg moich szybkich obliczeń, opakowanie z 8 rolkami papieru powinno starczyć jednej osobie na co najmniej 7 miesięcy. No nie wiem, chyba że ktoś sra 10 razy dziennie bo panika czy tam coś.

 

Albo wgl ludzie wynoszący ze sklepów po 10kg cukru, kisnę z tego.

Edytowane przez leto
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam i posiadam zero cukru, no ale kurwa, nawet jak ktoś słodzi herbatę i kawę a od czasu do czasu lubi upichcić ciasto, to jak długo będzie te 10 czy 50kg przerabiał? Rok? Pięć lat? No jakaś abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wojkr napisał:

0,5 czystej bezglutenowej na ziemniakach.

Wczoraj robiłem male zakupy jak zwykle. Stoję w kolejce, za mną para/małżeństwo. 

Pani do pana: A ty co kupiłeś?? Bo ja jedzenie dla nas i dzieci, na ewentualny przypadek. A ty??? 

Facet ze stoickim spokojem odpowiada: Litra whisky?

Pani: Jak to? Tylko?

Facet: O kurwa, o coli zapomniałem....

  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, leto said:

opakowanie z 8 rolkami papieru powinno starczyć jednej osobie na co najmniej 7 miesięcy

Widzę, że nie mieszkasz z kobietą :).

57 minutes ago, leto said:

10 czy 50kg przerabiał? Rok? Pięć lat? No jakaś abstrakcja.

Nie słodzę ale moja partnerka tak. Schodzi 4kg cukru na rok na herbatki i ciasta. 10kg w domu może leżeć, nie zepsuje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Normalny said:

U mnie w sklepach wszystko jest.

Wczoraj Kaufland jest wszystko poza najtańszym makaronem spaghetti. Kolejki spore ale sprawne.

14 hours ago, wrotycz said:

I te rogi, na pewno chodzi o ochronę przed wirusem.

Jaki wirus, taka korona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić racje żywnościowe o długim terminie spożycia, nie tylko na czas wirusa, ale wogóle na wszelkie potencjalne ciężkie czasy: https://sklep.bearway.pl/pl/p/Racja-zywnosciowa-NRG-5-hermetyczna/424 

Nazywają się  NRG-5 i są niemieckiej produkcji, normalnie kosztują około trzydziestu kilku zł za 500 gram i o 20 letniej dacie spożycia, tak dwudziestoletniej. Produkt jest w formie ciastek i na 500 gram ma około 2000 kalorii, skład typowy ryż, cukier, olej palmowy (niestety). Obecnie na allegro widzę cena skoczyła do 50 zł co jest trochę absurdem, ale jak widać przez koronowirusa ludzie mają przyśpieszony kurs survivalu.

Parę miesięcy temu kupowałem jedno opakowanie za 33 zł, czyli na dwadzieścia lat rocznie wychodzi 1,65 zł. Opakowań wziąłem 20, więc w cenie około 35 zł mam na wiele dni żywność dla całej rodziny. Nie jest to wykwintna potrawa, słodkawa, sypka, ale da się zjeść. Oczywiście rodzina pukała się w czoło jak to kupiłem, ale teraz i po wcześniejszych zakupach konserw widzę, że w końcu do nich dotarło, że zawsze trzeba mieć odłożone na ciężkie czasy. 

NRG-5 to produkt niemiecki, najlepszy w swojej klasie, są też z Norwegii, ale za 20 zł mają tylko 5 lat daty spożycia. Oczywiście jak termin się będzie zbliżał końca to oddam pewnie do banku żywności i kupię ponowny zapas. Jak zwykle lepiej nie być zmuszony tego używać, ale lepiej mieć by spać spokojnie. Nigdy nie wiadomo.

8eaff2096bd7900d62a9f9c9b145bf28.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w 3 marketach, nie dało się kupić zwykłego chleba. Zostały, takie po 6 - 7 zł. Kasierka twierdzi, że ludzie brali nawet po 15 szt. 

Sami nakręcamy panikę?

Gdzie ludzie będą przechowywać to pieczywo? Do większości zamrażalników zmieści się do kilku sztuk.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morfeusz

15 sztuk to głupota, zamrozić ile możesz? Z kilka i jeszcze zostać musi miejsce na resztę, bez sensu. Lepiej kupować jeśli już to puszki, makarony, ryż, płatki owsiane itd. Ludzie zaczynają głupieć i ten kto zrobił wcześniej zakupy może siedzieć spokojnie.

Kupcie spirytus/wódkę, jak trzeba będzie coś odkazić to na razie nie ma nic lepszego, dostawy płynów dezynfekujących ponoć mają być na dniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobry chleb się kilku dni nie utrzyma, zwłaszcza w mieszkaniach.

Na zamrażanie miejsca szkoda, są cenniejsze rzeczy do mrożenia.

Wczoraj wieczorem byłem w sklepie - makaronów do wyboru do koloru.

Oczywiście nie była to Biedronka.

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleb się je jak jest, piekarze czy ludzie w sklepie mogą dotykać, i czy chleb nie będzie jedzeniem podwyższonego ryzyka ? Może zamiast mrozić to na kilka min do piecyka ok 100*C coby zabić to co na nim może się znajdować. 

 

Rozumiem w obecnej sytuacji kupić przy okazji chleb w markecie ale jak ludzie w dużych miastach tam na co dzień kupują to masakra u mnie nawet z małych okolicznych piekarni chleb jest lipny i tylko w poszczególnych jest dobry i z niewielu bardzo dobry i trzeba wiedzieć gdzie go kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dwóch sklepów:

 

1. Dyskont z Portugalii: papier toaletowy, chusteczki - brak; makarony - bardzo mało ale jest (nitki i te droższe jak na dyskont), woda, cola, soki, wędliny, sery, wódka i SPIRYTUS - jest.

2. Lokalny duży market: papier toaletowy, chusteczki - jest (oprócz tych najtańszych); makaron - jest; woda, cola, soki, wędliny, sery, wódka i SPIRYTUS - jest.

 

Nie siejmy paniki. Bo widzę, że niektórzy tym "żyją".

A jak zakupy to nie w hipermarkecie - chyba, że ktoś lubi dramy.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nooo, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. I to przy jakich obrotach.

3b8f75046a20f.png

 

Dziadzio Rotschild zawsze powtarzał: "kupuj gdy na ulicach leje się krew". 

Bardzo ciekawe co inwestorzy antycypują, skoro taka skala wyprzedaży, zwłaszcza przy alternatywie w postaci szmacianych obligacji. Po co im płynność w takiej skali?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.