Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam z utęsknieniem na New World Order. Na chipy, kontrolę totalną, pensję minimalną dla każdego i przejęcie każdej pracy przez roboty. Oczywiście wiem, że nie obędzie się bez ofiar przy wprowadzaniu tego systemu, ale jak najbardziej warto walczyć o stworzenie takiego świata.

 

- chipy, kontrola totalna gwarantuje, że rządzącym nic się już nie zawali, nikt nie obali komuny ani nie upadnie sama z siebie

 

- pensja minimalna za brak pracy spowoduje, że ludzie zamiast pracować zajmą się zabawą, a pracę będą traktować jako hobby. koniec z walką o przetrwanie, koniec koszmaru. brak zależności od kogokolwiek byle zarobić na posiłek

 

- ludzie od zawsze chcieli tylko ruchać, chlać i spać, byli szarą masą. i pozostaną nią, a zgodnie z hermetyczną zasadą 'jak na dole, tak i na górze' również klasa najwyższa z powodu braku konkurencji rozleniwi się jak szara masa na dole, i rządzący dadzą nam wreszcie spokój

 

- rządy anulują długi w zamian za przejęcie przez najbogatszych całej światowej własności, 'bogaci się bogacą, biedni biednieją' w tym momencie zatrzyma się, klasa średnia zniknie

 

Dalszy rozwój świata:

 

- eugenika, aborcja, rozwój medycyny. rodzą się sami atrakcyjni fizycznie ludzie. szczęście to bycie zdrowym i atrakcyjnym oraz bycie pożądanym przez innych. wszyscy tacy będą. oczywiście wszyscy będą ze sobą sypiać. będą się rodzić dzieci wyłącznie chciane. koniec z koszmarem bycia niekochanymi

 

Raj bibiljny, gdzie mężczyźni nie muszą już pracować w pocie czoła, a kobiety rodzić w bólach.

 

COVID owszem pochłania ofiary, ale nie przeraźliwie dużo. Tu działa sam STRACH jak zmutuje wirus. STRACH co jeszcze wprowadzi nam 'Masoneria/Żydzi', którzy rządzą światem. Ich tajność to szopka, ich 'satanizm' również. Wszystko po to by wywołać strach. Wystarczy że pomachasz nożem i już przejmujesz cudzą własność, nie musisz go używać - im więcej strachu wywołasz, tym mniej musisz faktycznie zrobić.

 

---
Zapraszam do polemiki. :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha to co fantazja. Dochód gwarantowany to utopia która była testowana w tylko w malutkich ośrodkach i to z wynikiem negatywnym. Coś co jest darmowe i dostępne bezwarunkowo nie ma realnej wartości. Tylko psuje to rynek i napędza inflacje. Realny poziom życia jest z pracy. We Francji wprowadzono koło 2000 r 35- godzinny tydzień pracy. Efekt? Zubożenie społeczne, wzrost bezrobocia, ucieczka kapitału z kraju. Człowiek jest stworzony do rywalizacji, zycie ludzkie to jedna wielka rywalizacja. W Norwegii ludzie niewykwalifikowani zarabiają 10-12 tys zł w przeliczeniu  na naszą walutę- a nadal żyją jak bieda w wynajmowanych mieszkankach na obrzeżach miast i są pozycjonowanie jako niska warstwa społeczna. Gra tyczy się nie o to by operować na samych cyfrach jak w PRL-u. Ludzie wtedy mieli pełne kieszenie gotówki ale nie rozumieli, ze to pieniądz jest bezwartościowy. Gra tyczy się o to by wywalczyć sobie dobra pozycje w społeczeństwie wtedy będziemy bez względu na okoliczności pozycjonować się wyżej niż większość zatrudnionych. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gigi ale nie mógłbyś już mieć kawalerki na wynajem. 

Nie wiem czy dałbyś radę tak żyć.

 

A po drugie nie będzie takiego czegoś. Najwyżej będzie wyższa kasta żydowska, która będzie rządzić resztą równych. Tak samo jak w każdym komunizmie.

 

Wystarczy poczytać "Folwark zwierzęcy" i zaczynasz łapać ludzką naturę, gdzie ktoś zawsze będzie chciał być lepszy niż inni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gigi napisał:

- ludzie od zawsze chcieli tylko ruchać, chlać i spać, byli szarą masą. i pozostaną nią, a zgodnie z hermetyczną zasadą 'jak na dole, tak i na górze' również klasa najwyższa z powodu braku konkurencji rozleniwi się jak szara masa na dole, i rządzący dadzą nam wreszcie spokój

To jest najgorsze. Ble. Zauważam często pozostałości po komunizmie w społeczeństwie (szczególnie u osób w wieku średnim i poprodukcyjnym) i być może przez to dążę do zaznaczania swojej odrębności od szarych mas. Lubię odrębność i ludzi, którzy się wyróżniają :).

 

Płaczę wewnętrznie czytając ten trollujący wpis, ponieważ najbliżej mojego serca jest liberalizm wolnorynkowy. Socjalizm rozleniwia najbiedniejszych i okrada najbogatszych. Ponadto gospodarka centralnie planowana nie sprzyja rozwojowi.

 

Dziś czytałam postulaty na jakimś profilu socjal lgbt i o ile społeczność lgbt szanuję, nie mam nic przeciwko nim, niech sobie żyją, zakładają rodziny i mają równe prawa, tak treści jakie czytałam jeżyły mi włos na głowie.

 

Godzinę temu, Gigi napisał:

- pensja minimalna za brak pracy spowoduje, że ludzie zamiast pracować zajmą się zabawą, a pracę będą traktować jako hobby. koniec z walką o przetrwanie, koniec koszmaru. brak zależności od kogokolwiek byle zarobić na posiłek

Zarabianie na własną odpowiedzialność jest świetne. Trzeba kombinować, robić strategie i badać rynek. Idealna zabawa dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych. Jak komuś się nie chce to przecież zawsze może pójść na etat, pensja minimalna jest i może bimbać ;)

 

Godzinę temu, Gigi napisał:

COVID owszem pochłania ofiary, ale nie przeraźliwie dużo. Tu działa sam STRACH jak zmutuje wirus. STRACH co jeszcze wprowadzi nam 'Masoneria/Żydzi', którzy rządzą światem. Ich tajność to szopka, ich 'satanizm' również. Wszystko po to by wywołać strach. Wystarczy że pomachasz nożem i już przejmujesz cudzą własność, nie musisz go używać - im więcej strachu wywołasz, tym mniej musisz faktycznie zrobić.

Mam prawdopodobnie koronawiruska i mogę objąć stanowisko, że rzeczywiście nie ma się czego bać :) Większość ludzi o lekkich objawach i tak testu nie zrobi bo obecne procedury są skomplikowane i czasochłonne. 5 dni czekania na test i ponad 300 wykonanych telefonów!

Najgorsze jest tylko to że nie wiem kto mnie zaraził, ale prawdopodobnie ktoś ze sklepu BIEDRONKA!!! <_<

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wszelkie rozważania na temat jak w poście otwierającym dyskusję są kompletnie pozbawione sensu dopóki ludźmi kierują nie do opanowania emocje i popędy.

 

Owszem takie rzeczy jak dochód gwarantowany spowodują pewne całkiem solidne zmiany w społeczeństwach\ ale czy na lepsze? Ludzie nie będą mieli żadnej motywacji do rozwoju. komunizm to utopia, którą już raz przerabialiśmy z wiadomym skutkiem.

 

Z drugiej strony formuła kapitalizmu się już wyczerpała co widać choćby po tym jak działają gospodarki jak wypaczone zostało obracanie pieniędzmi tworzonymi z powietrza i operacji finansowych przez komputery na giełdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ʎʇuǝɔuᴉʍ napisał:

Wygoda jest istotna, ale o wiele ważniejsza jest wolność. Świat, który opisujesz, świat zaczipowanych ludzi, którzy mogą robić tylko to, na co pozwala władza, to życie w klatce, może i wygodnej, z telewizorem i klimatyzacją, ale ciągle w klatce.

Ah ta wolność szwaczek w Dhace robiących po 12 godzin dziennie. 

2 godziny temu, ʎʇuǝɔuᴉʍ napisał:

W życiu najważniejsza jest wolność, możliwość robienia tego, na co ma się ochotę (oczywiście o ile nie krzywdzi się przy tym drugiego człowieka), im dalej od tego odbiegamy, tym bardziej nasze życie przypominać będzie więzienie. Moim zdaniem pełnia życia, to taka presja wywierana na władzę, która pozwala balansować na tej granicy, granicy wolności i wpływania na innych ludzi.

W zasadzie jak nie musisz się martwić o podstawy to możesz skupić się na sobie i samorealizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ʎʇuǝɔuᴉʍ napisał:

Wygoda jest istotna, ale o wiele ważniejsza jest wolność.

Wolność to wybór, jeśli musisz pracować by nie umrzeć z głodu to nie masz wyboru.

 

7 godzin temu, cst9191 napisał:

Arch, czy to Ty? Wzmożona aktywność na forum z Twojej strony...

Tak, to ja.

 

6 godzin temu, Bohun napisał:

Koń zawlony Androgeniczna, co nie ? heh lol XD ;)

Coś często myślisz o tych dołach. :) Może tęsknisz choćby za bałaganem, przynajmniej to by oznaczało że był tam jakiś ruch. :)

 

6 godzin temu, melody napisał:

Płaczę wewnętrznie czytając ten trollujący wpis, ponieważ najbliżej mojego serca jest liberalizm wolnorynkowy.

Może rynek 'jest wolny', ale Ty nie jeśli musisz pracować na swoje przetrwanie.

 

6 godzin temu, rarek2 napisał:

Ludzie nie będą mieli żadnej motywacji do rozwoju.

 

A po co mieliby? A.I. popchnie wszystko do szybszego rozwoju. Odkąd stworzono pierwszy komputer mamy największy rozwój w znanej historii ludzkości.

 

Edytowane przez Gigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gigi napisał:

Może rynek 'jest wolny', ale Ty nie jeśli musisz pracować na swoje przetrwanie.

Szanuję Twoje zdanie, choć mam w tej kwestii odmienne. Mi się podoba praca na przetrwanie i uważam, że każdy powinien dbać sam o swoje życie, majątek i emeryturę. Jeśli noga się podwinie - są fundacje dla bezdomnych, oraz ludzi których nie stać na pożywienie i nie muszą być zasilane z podatków pozostałych obywateli :) Ja po stokroć wolałabym zaprosić kogoś w trudnej sytuacji na obiad i pokierować, jak może polepszyć swoją sytuacje (lub mu pomóc ją polepszyć - np. poszukać mu pracy, zrobić dobre CV) niż żeby utrącali wynagrodzenie i rozdawali, bo komuś się nie chce pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Libertyn napisał:

To będzie też w kapitalizmie.  Za jakiś czas. 

Za to komunizm w tej materii może pochwalić się znacznymi osiągnięciami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę "Powrót z gwiazd" Stanisława Lema, tam jest opisane takie społeczeństwo komunizmu 2.0.

Czego zabrakło w twoim opisie to poradzenia sobie ze skłonnością do konkurowania i agresji homo sapiens.

W wizji Lema był to zabieg na mózgu noworodka obniżający agresywność o 80%.

Społeczeństwo w jego wizji było wyprane z ambicji ale spokojne. Na równi pochyłej jako gatunek bo nie było już selekcji genów pod kątem inteligencji, siły charakteru itd.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orybazy napisał:

Polecam lekturę "Powrót z gwiazd" Stanisława Lema, tam jest opisane takie społeczeństwo komunizmu 2.0.

Uwielbiam Lema, moim skromnym zdaniem jeden z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszy polski pisarz w historii. Warto zwrócić uwagę w tej powieści na "przebłyski" osiągania przez SI i roboty samoświadomości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.