Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, slusa napisał:

Dlatego zniszczyli im skład wojskowy prawie w centrum miasta xD zachód nie ma one nie technologi zdolnej sprawnie przechwycić rosyjskie pociski 

Skład paliwowy był w Wasylkowie, który jest 10-15 km od miasta. 
Przecież Patrioty są w stanie strącać Iskandery, ale Ukraina korzysta z systemów S-300. xD
1 kłamstwo na zdanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, RedPill12 said:

Dlaczego Rosjanie nie uderzają w czynniki przywódcze w Kijowie?

 

Bo chcą ich wziąć żywcem i wytoczyć pokazowy proces. Atak na dowództwo gdzie jest dużo cywili wyglądałby też bardzo paskudnie, a już wystarczająco kłamstw o nich napisano. Lepszego wytłumaczenia nie widzę 

2 minutes ago, Strusprawa1 said:

Skład paliwowy był w Wasylkowie, który jest 10-15 km od miasta. 
Przecież Patrioty są w stanie strącać Iskandery, ale Ukraina korzysta z systemów S-300. xD
1 kłamstwo na zdanie. :D

 

Mówię o przeładunkowej stacji kolejowej, z półtora miesiąca temu, nie było tego za bardzo jak przekręcić na korzyść ua to o tym nie słyszałeś 🤷

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RedPill12 napisał:

Niech ktoś wytłumaczy mi dlaczego Rosjanie nie niszczą infrastruktury krytycznej ( wodociągi, elektrownie, linie kolejow, porty, gazociagi itp. )

Wam to się nie da dogodzić. 😲

 

- Rosjanie nie niszczą wodociągów i elektrowni atomowych?

AAaaaa to ustawka11!!!! dziwna wojna!!!11 Co oni robią???!!!!1/1/

 

- Rosjanie wywożą Ukraińców do łagrów, strzelają w tył głowy burmistrzom/przedstawicielom lokalnych władz, bombardują zakłady naprawy sprzętu wojskowego razem z okolicznym przedszkolem...

AAaaa turańska dzicz, buriacja, mongolska horda!!!!

 

29 minut temu, RedPill12 napisał:

Za chwilę Polska przestanie istnieć już w niektórych miejscowościach jest ponad 30% ukraińców.

I naprawdę chcesz żeby kacapstwo zaczęło niszczyć "infrastrukturę krytyczną" i wygnało do Polski następne 10 mln uchodźców?

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół tego wątku to bełkot jednego proukraińskiego debila... Niesmacznie się to czyta. 

 

Natomiast ukry dostają po dupie na froncie. Tyle było bełkotu o wielkiej ukraińskiej ofensywie, a potem....nic, Rosjanie posuwają się powoli do przodu. I płaczą upaińce, że ich rosyjska artyleria bombarduje. Ojej, a Himars miał ich zbawić. Ojej, jak mi przykro.

 

Jeżeli ktoś nie zauważył, to robiony jest hype wokół kolejnych "wunderwafel" ukrorzeszy. Najpierw był cudowny Javelin i cudowny Bayraktar, potem cudowna M777, a teraz cudowny Himars. Po czym ukrowehrmacht i tak przegrywa. 😁 A głupie poliniaki się na to nabierają. (Nie mylić z Polakami)

Edytowane przez Armengar
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Mówię o przeładunkowej stacji kolejowej, z półtora miesiąca temu, nie było tego za bardzo jak przekręcić na korzyść ua to o tym nie słyszałeś 🤷

Słyszałem. Jednak gdyby było prawdą to co mówi rosyjski MON, to Ukraińcy teraz nie broniliby się tak dobrze. 

7 minut temu, Armengar napisał:

Natomiast ukry dostają po dupie na froncie. Tyle było bełkotu o wielkiej ukraińskiej ofensywie, a potem....nic, Rosjanie posuwają się powoli do przodu. I płaczą upaińce, że ich rosyjska artyleria bombarduje. Ojej, a Himars miał ich zbawić. Ojej, jak mi przykro.

No tak, zdobyli całe 10 km kwadratowych w dwa tygodnie. POBIEDA. 
Szo to upaińce? Potrafisz pisać po polsku czy cię nie nauczono? 


No przykro ci. :( Kibicujesz armii rosyjskiej, która wprost mówi, że po Ukrainie nas wezmą. Ale już tacy jak ty kręcą nóżkami i nie mogą się doczekać jak będą kolaborować przeciwko złym homopolińczykom, oj nie mogą. xD

Miało być "gdy ojczyzna wzywa moim obowiązkiem jest walka", a będzie "gdy ojczyzna wzywa, moim obowiązkiem jest kolaboracja z wrogiem". Brawo!
 

9 minut temu, Armengar napisał:

Po czym ukrowehrmacht i tak przegrywa. 😁 A głupie poliniaki się na to nabierają. (Nie mylić z Polakami)

Ojeju jaki ty oświecony wielki Polak jesteś. To proszę wytłumacz mi, tępemu polińczykowi, jaki jest interes Polski teraz? Co Polacy i Polska mają zrobić, by w dłuższym okresie być wolnym, niezależnym i bogatym krajem, z którego ludzie by nie uciekali? Kogo mamy wspierać? 
No dawaj, wypowiedź się na kluczowe tematy, bo widzę mamy tu alfa i omegę. :D 
Przekaż mi swą mądrość wielki POLAKU. 
 

PS. Gdzie wprost przegrywają? Bitew są dziesiątki na różnych odcinkach frontu. Przypominam, że Ruscy mieli iść na NATO, a teraz zobacz potencjał militarny NATO i Ukrainy. 

Aha i żeby prośba o odpowiedź na pytanie nie skończyła się jak prośba do twojego umysłowego klona:
HZ3gcFV.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Co Polacy i Polska mają zrobić, by w dłuższym okresie być wolnym, niezależnym i bogatym krajem, z którego ludzie by nie uciekali? Kogo mamy wspierać? 

Wspierać (byle nie z całych sił) powinniśmy jednych i drugich, przecież dla nikogo nie jesteśmy wrogiem :)

Niech się oba kraje wykrwawią. To jest nasz interes. 

A potem wywieźć na taczkach tych wszystkich "naszych" rządowych głąbów, byle tam gdzie zimno jest. Ale to już druga część bajki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Rnext said:

Wspierać (byle nie z całych sił) powinniśmy jednych i drugich, przecież dla nikogo nie jesteśmy wrogiem :)

Niech się oba kraje wykrwawią. To jest nasz interes. 

A potem wywieźć na taczkach tych wszystkich "naszych" rządowych głąbów, byle tam gdzie zimno jest. Ale to już druga część bajki. 

 

> sugerowanie że mamy na coś wpływ

 

To jak się skończył protest truckerów w Kanadzie wyjaśnił temat

 

Jeszcze z poziomem zaawansowania mitygacji ruchów antyrządowych jaki się przed nami szykuje na zachodzie, analityka real time potencjalnie całego ruchu w internecie, zapomnij

 

Obecnie jakiekolwiek próby wyjścia przed szereg to jak rzucanie się do walki podczas powstania warszawskiego

 

Tylko się oznaczysz w systemie jako potencjalne zagrożenie

 

Ten pociąg u nas już dawno odjechał, ale może się jeszcze gdzieś na świecie zatrzyma, może nawet w miejscach po których najmniej się tego wszyscy spodziewają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, slusa said:

sugerowanie że mamy na coś wpływ

Bo mamy. Najtragiczniejsze jest przyjęcie postawy rezygnacyjnej, na którą nas programują.

W sumie dlatego mamy to co mamy a będziemy mieli więcej z tego co nam szykowane. 

 

18 minutes ago, slusa said:

Tylko się oznaczysz w systemie jako potencjalne zagrożenie

Ja to chyba w systemie od dziecka, jeszcze na tekturowych karteczkach w eSBecji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Rnext said:

Bo mamy. Najtragiczniejsze jest przyjęcie postawy rezygnacyjnej, na którą nas programują.

W sumie dlatego mamy to co mamy a będziemy mieli więcej z tego co nam szykowane. 

 

Sory, poszedłem na skróty

 

Na system - żadnego, biorąc pod uwagę takie tematy jak zupełne już przejęcie mediów przez służby, stopień skupienia się władzy (kasy) w rękach nielicznych, możliwości inwigilacji obywatela lub segmentacja oraz kontrola mas.

 

Mamy jednak całkowity wpływ na siebie samych, i na tym trzeba się skupić, głównie na edukacji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, slusa said:

 

Mamy jednak całkowity wpływ na siebie samych, i na tym trzeba się skupić, głównie na edukacji

To najlepszy start i jednocześnie prezent jaki możemy sobie dać. Szczególnie przez wzgląd na troskę systemu o duraczenie mas (i nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rnext napisał:

Wspierać (byle nie z całych sił) powinniśmy jednych i drugich, przecież dla nikogo nie jesteśmy wrogiem :)

No właśnie. A że Ukraina jest mniejsza, słabsza i walczy przeciwko temu, który groził nam wprost w grudniu, to Polska słusznie wspiera ich. 
UWAGA SCIENCE-FICTION ALTERNATYWNA RZECZYWISTOŚĆ
Gdyby natomiast Ukraina miała 140 milionów ludzi, broń atomową zaś Rosja miała 35 milionów ludzi podbiła Woroneż, zagroziła Moskwie, i oblegała Wołgograd, zaś właśnie ta Ukraina zagroziłaby, że po Rosji będziemy my, to z całym oddaniem wspierałbym Rosję i to jest oczywiste! 
Natomiast jest odwrotnie. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

No właśnie. A że Ukraina jest mniejsza, słabsza i walczy przeciwko temu, który groził nam wprost w grudniu, to Polska słusznie wspiera ich. 

Tylko, że idea tej myśli jest nieco inna - wspieramy Rosję kupując od niej gaz, ropę i węgiel z aktualnym dyskontem (chociaż ponoć taniej jest kupić polski węgiel z Ukrainy po mniej niż 1k PLN/t) i niech sobie sami czołgi strugają (bo i tak wystrugają za Rupie czy Yuany), nasza gospodarka dzięki najtańszym surowcom w EU nabiera rozpędu, kasuje kosztowo resztę eurokonkurencji, sprzedajemy gaz i węgiel przymarzającym Niemcom za cenę pod sufitem, a za drobne eksportujemy na UKR trochę naszego zdezelowanego sprzętu wojskowego (płatność  może być odroczona, byle w towarze a nie jakiejś Hrywnie), bo i tak jest to amerykańska wojna i oni są głównymi zainteresowanymi w "pomocy". Przecież i tak się im dorzucimy w dolarowym podatku inflacyjnym. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Armengar said:

Niesmacznie się to czyta. 

Smak nie ma nic do wolności wypowiedzi, czy prawa jednostki do swego zdania. Nie ta płaszczyzna.

Niektórzy wolą jednego Fuhrera, jedną Pravdę, jedyny słuszny ustrój, czy jedyną prawdziwą religię. A ja wolę wolność.

26 minutes ago, Rnext said:

chociaż ponoć taniej jest kupić polski węgiel z Ukrainy po mniej niż 1k PLN/t

Jakiś link do sklepu? ;)

Poważniej - nikt nie pisze, po jakiej cenie ma dziś jechać zakontraktowany rok temu, polski węgiel dla elektrowni. Bo wtedy dopiero by się ludzie zdziwili.

27 minutes ago, Rnext said:

nasza gospodarka dzięki najtańszym surowcom w EU nabiera rozpędu

Jak Węgry z najtańszą rosyjską benzyną? Nie ma nic za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

Jakiś link do sklepu?

Ukraiński OLX. 

2 hours ago, Kespert said:

Jak Węgry z najtańszą rosyjską benzyną? Nie ma nic za darmo...

Nie ma. Dlatego napisałem o taczkach dla rządzących - to jest cena, którą powinniśmy być w stanie bez problemu zaakceptować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału łuski opadają ze świętych oczu Ukrainy (a przy okazji domykana jest agenda)

 

I tak jak powtarzałem, tak będę powtarzał - zabużański kacap to mimo wszystko kacap.

I mam nadzieję że wyjadą stąd na swoje stepy, zanim zdążą rozpanoszyć styl kacapski (naturalne kłamstwo, zdradę, autosabotaż, krętactwo, kradzież, korupcję i występek) w naszym kraju. Możemy im dać chwilowe schronienie, ale potem niech wracają do swojej bardaszki. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Łuski spadają z oczu pomału (a przy okazji domykana jest agenda)

Jak byłem na studiach, to Amnesty International wywieszało plakaty (UMCS w Lublinie), które wskazywały, że "UWAGA! PRZYJĘLIŚMY CAŁE 0 UCHODŹCÓW!!!"

Znalazłem nawet zdjęcie. 
JJIxbT4.jpg


To był gdzieś 2017/2018 rok. Typowa lewacka szujnia. 
Widać teoria podkowy działa w najlepsze. Skrajna prawica i skrajna lewica wspiera Rosję, zaś centrowe partie Ukrainę. 
Podobnie jest z kwestią Izraela. 

Czy Ukraina łamie prawa wojenne? No jasne, że tak! Na wojnie nie ma żadnych praw i powie to każdy doświadczony żołnierz. Chodzi o pokonanie przeciwnika, a nie "przestrzeganie praw". Rosjanie też nie stosują się do prawa wojennego i nawet ostatnio jak podałem, że ruski żołnierz wykastrował jeńca, albo jak filmik w marcu, gdzie rusek nagrał jak gwałci niemowlę (tak, nagrał to, to nie jest fejk), to także wielkiego zaskoczenia nie ma. Czy to jest legalne? Nie! Czy na wojnie da się z tym coś zrobić? Mogą zrobić tylko dowódcy, ale jest to część rosyjskiej kultury strategicznej (ma to pewien sens, ale to głębszy temat).

Zresztą o tym mówił korespondent Piotr Ryczek, który był tam i wprost mówi, że im bliżej gorącego frontu w Donbasie, tym większa anarchia, mniej kontroli, mniej przestrzegania jakichkolwiek praw. 

 

Podałem bardzo ciekawy fragment, gdzie gość opowiada realia wojny z Siewierska:



Ale jak ktoś będzie szukał, aby się przysrać do Ukrainy w tym konflikcie, bo myśli, że Rosja jest wybawicielem Europy, to oczywiście to zrobi. 
I wiem, że ten mój wpis teraz wywoła wielką sr/czkę, że ślepo popieram Ukrainę - no jasne, że tak! Ator w tym filmie narzeka, że słońce świeci, albo że trawa jest zielona. 
Wojna na tym polega, że jeden wpi/rdala drugiemu, drugi wpi/rdala pierwszemu trochę mocniej, a potem po paru miesiącach mamy sytuację, że nie ma żadnych praw, że liczy się by kompletnie unicestwić przeciwnika i złamać jego wolę pod każdym względem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 to kompletnie nie o to chodzi, patrzysz zbyt jednowątkowo. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że wojna to seryjne zbrodnie.

Do niedawna nie było wolno złego słowa o Ukrainie powiedzieć, jeszcze trochę a beatyfikowano by Zełeńskiego żywcem. Wiatr się zmienia. I to jest sedno. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rnext napisał:

Do niedawna nie było wolno złego słowa o Ukrainie powiedzieć, jeszcze trochę a beatyfikowano by Zełeńskiego żywcem. Wiatr się zmienia. I to jest sedno. 

Nie było nic takiego (no może częściowo, ale jaka jest prawda o Ukrainie każdy wiedział, ale także ludzie znali Ukraińców z pracy i to przesądziło o tak potężnym poparciu dla nich w tej wojnie). Można było mówić i można było wytykać błędy. Przestrzelono pod koniec marca nogi jeńcom? Zajęto się tą sprawą. Krytyka była. To o czym piszesz, to było przesadzone kibicowanie Ukrainie, bo słusznie obawiano się, że Rosja pójdzie dalej i próbowano podpalić Ukraińców do walki na zasadzie "Kibicujemy wam, jesteśmy z wami, także boimy się ruskich, bo nam grozili w grudniu, a teraz macie broń i idźcie na front, bo nam się nie chce umierać, bo nie musimy JESZCZE."
Tak to podprogowo rozumiałem. Przez to też starano się jakkolwiek uciszać nieprzyjemne sytuacje, które się zdarzały. Po obu stronach już od marca wychodziły bardzo pojebane materiały jak choćby od ukraińskiej strony wydłubanie oczów nożem, albo od rosyjskiej zdzieranie skóry azowca. 

 

Gdyby spojrzeć na wojną od sprawy cywilnej, to tam, gdzie filmik ci podałem wprost mówią - Ukraińcy nie mają poparcia od cywilów na Donbasie (obw. doniecki i ługański), przez co wojna tam jest ekstremalnie trudna (brak motywacji + cywile podają namiary na rozmieszczenie wojsk [trochę osób już za to siedzi]). 
Natomiast mają pełne poparcie na Zaporożu, Chersońszczyźnie i mieli koło Kijowa, Sum i Czernihowa, przez co skończyło się masakrą cywilów (nie dziwi mnie, że doszło do mordów przez Rosjan tam i jest to wręcz oczywiste, ale bardzo dobrze, że Ukraińcy nagłośnili tą sprawę).

Trzeba sobie uświadomić, że jest to wszystko część wojny informacyjnej. Ukraińcy starają się cisnąć co im sprzyja i uciszać to, co im nie sprzyja. Przygotowali się bardzo dobrze, bo w 2014 roku wojnę informacyjną przegrali z przytupem. 

A to jak myśli Ator czy inni jemu podobni jest bardzo ciekawe. Coś typu "w końcu prawda wyjdzie na jaw! W końcu ludzie się dowiedzą, że to Ukraińcy są Ci źli i Rosjanie są ci dobrzy!". Nie ma złych i dobrych. W naszym polskim interesie jest żeby Ukraina wygrała i będę i jestem nawet cynikiem w tematach wojny informacyjnej by tłumaczyć pewne kwestie. 

Zawsze jest się cynikiem w zasadzie w każdej dziedzinie życia, ale to dłuższy temat. 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.