Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-po-10-tys-zlotych-od-polskiego-rzadu-dla-ukrainek-michal-dwo,nId,6228519

Cytat

- Chodzi o 52 kobiety, które przeżyły dramatyczne chwile w niewoli rosyjskiej. Są wśród nich osoby służące w wojsku, ale również panie porwane przez separatystów czy żołnierzy Putina - mówi Interii szef KPRM Michał Dworczyk pytany o szczegóły polskiej pomocy dla Ukrainek. Pieniądze będą pochodziły z rządowej Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Przewidziano jednorazową zapomogę w wysokości ok. 10 tys. złotych (80 tys. hrywien)

Ludzie w komentarzach wkurwieni. Nie dziwię się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perun82 napisał:

 

Zgłupiałeś - Polak ma wychować a nie mieć przyjemność. Na zdjęciu powyżej - Baćka zrobił, Polak wychowa  Jak szukać frajerów- tylko w Polsce.

To akurat pisał troll na fb, bo niektórzy, choćby na wykopie, mają niezłą bekę z robienia ludzi w ch/ja na grupkach. 

Natomiast jeśli chodzi o związki, to z tego co mi wiadomo jest 5 razy więcej związków Ukrainka-Polak niż Polka-Ukrainiec. 
Raczej tu wszystko wciąż rozchodzi się o blackpillowe teorie. Polak ma łatwiej - szczególnie teraz. Jest łatwiej w Polsce niż w Niemczech czy Anglii. Tam zdobycie kobiety to hardkor...

Było jeszcze parę śmiesznych wrzutek - jak znajdę, to wstawię. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim życiu zagadywałem do Ukrainek i raz do Białorusinki i nawet łatwo szło, ale nigdy nie chciałem nic więcej (wiadomo cimcirimci nigdy) i ostatecznie jako patriota powiatowy wziąłem koleżankę z liceum ze swojej prowincji. Tak najlepiej.
Takie wyznania na które można tylko odpowiedzieć "fajnie, ale co mnie to obchodzi?" xD

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

To akurat pisał troll na fb, bo niektórzy, choćby na wykopie, mają niezłą bekę z robienia ludzi w ch/ja na grupkach. 

Natomiast jeśli chodzi o związki, to z tego co mi wiadomo jest 5 razy więcej związków Ukrainka-Polak niż Polka-Ukrainiec. 
Raczej tu wszystko wciąż rozchodzi się o blackpillowe teorie. Polak ma łatwiej - szczególnie teraz. Jest łatwiej w Polsce niż w Niemczech czy Anglii. Tam zdobycie kobiety to hardkor...

Było jeszcze parę śmiesznych wrzutek - jak znajdę, to wstawię. xD

To trochę jak Polacy na zachodzie, Niemiec weźmie półkę, Niemka Polaka już nie koniecznie (pomijając urodę statystycznej Helgi)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zychu napisał:

 

- tylko kobiety 

Ponieważ kobiety są największymi ofiarami wojny jak to kiedyś ktoś mądry powiedział. :D

Parę dni temu przyjechał szwagier, który prowadzi firmę w Niemczech i zatrudnia Ukraińca, z którym także był. Przyjaźnią się od 6 lat. Opowiadał, że przez pierwsze 2 miesiące bardzo go ciągnęło by wracać (normalnie po polsku mówi, bo jest z okolic Tarnopola), ale właśnie szef błagał go by nie robił tego i jak szwagier gdzieś jeździ, to bierze go ze sobą, aby nie miał głupich pomysłów.

Opowiadał, że jego sąsiad się zaciągnął i mocno oberwał w nogę w okolicach Iziumu (chyba do amputacji). Także wielu ziomków z czasów szkolnych się zaciągało i jest ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perun82 napisał:

FadP7VKX0AEeR22?format=png&name=900x900

oj. Ale źródło trochę prorosyjskie jest. 

Nie uderzą. J. Wolski o tym dogłębnie mówił. 

Mają spore straty, a także demografia im nie sprzyja. Charakterystyka tej wojny jest taka, że trzeba mieć chyba pięciokrotną przewagę w sprzęcie i ludziach, aby rozpoczynać ofensywę na tak rozległym terytorium. 
Także byliby zmuszeni na całym froncie iść, bo inaczej skończyłoby się jak pod Iłowajśkiem lub Debalcewem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Przyznam szczerze, że nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby wymyślić 10 tys. złoty za traumę. xDDDD 

Cóż. Aż dziwne, że tego nie dostrzegłeś ;)

Polska, jak widać na załączonym obrazku, najpewniej była agresorem i zamiast FR zaatakowała Ukrainę, przegrała a teraz płaci kontrybucję/odszkodowania obywatelom Ukrainy.

 

Że też tak głęboko można wejść w ukraiński anus i kompletnie nic z tego nie mieć. Jest to na swój sposób fascynujące.

 

Kukold (podobno) ma satysfakcję seksualną jak patrzy na byka, który jego żonę chędoży.

 

A państwo - kukold? 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mmario napisał:

To trochę jak Polacy na zachodzie, Niemiec weźmie półkę, Niemka Polaka już nie koniecznie (pomijając urodę statystycznej Helgi)

Ja 3 lata temu miałem wyjazd na studiach na badania terenowe (coś tak można nazwać) i podwoziłem Czeszkę z erasmusa oraz później wspólnie byliśmy w dwuosobowej grupie. Wyglądem była właśnie jak taka typowa Helga niemiecka. Umiarkowanie otyła, ciemny blond i skóra mocno biało-czerwona.

Dużo gadaliśmy o wszystkim (po angielsku) i w końcu przeszliśmy na tematy co w Czechach sądzą o Polakach i generalnie o stereotypach. 
To mi opowiedziała szczerze, że Polak dla nich to taki narzekający wiecznie chłop z piwem (stereotypowo łysy lub zgolony), który pracuje za minimalną (choćby w Czechach), a także że nie dbamy o siebie i jesteśmy powierzchniowo katoliccy. 
Niezbyt przyjemne słowa, ale chociaż powiedziała, że łamię ten stereotyp. 
Nie chciałem z nią związku, bo i tak byłem zajęty (poznali się xD)

No ale zawsze dobrze wiedzieć...

13 minut temu, Obliteraror napisał:

Że też tak głęboko można wejść w ukraiński anus i kompletnie nic z tego nie mieć. Jest to na swój sposób fascynujące.

Nie no mamy, że Ruskich ubijają, ale Czechy, Litwini itd. aż tak się nie zachowują, a też mają ich sporo (no może poza zbiórkami na drony, ale to jest oddolne). PiS ma jakąś chorą manierę rozdawnictwa i to już wiadome od dawna, ale kurwa.....

 

19 minut temu, Mmario napisał:

To trochę jak Polacy na zachodzie, Niemiec weźmie półkę, Niemka Polaka już nie koniecznie (pomijając urodę statystycznej Helgi)

Właśnie przez to nigdy nie wyjadę na zachód może poza Islandią czy Norwegią - bo jako Polak zawsze będę postrzegany jako gorszy dla kobiet mimo że wyglądem mi bliżej do niebieskookiego Rumuna...

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zychu napisał:

 

 

W tym artykule jest ciekawe zdanie kontrastujące z liczbą 52 Pań:

 

Cytat

Polska pomoc dla Ukrainek. Szczegóły finansowania

Fundusze są przekazywane przez rządową, podległą Ministerstwu Spraw Zagranicznych Fundację Solidarności Międzynarodowej. W 2021 r. rezerwa celowa na współpracę rozwojową będąca w dyspozycji resortu to 191,7 mln zł, a łączna wartość środków pomocy rozwojowej to ponad 3 mld zł - przekazała nam KPRM.

Na działalność funduszu Klemensa Szeptyckiego polskie władze przeznaczyły około 8 mln zł. Wnioski o wsparcie od polskiego rządu przyjmowane są przez internet od 17 sierpnia.

 

3 mld zł, ktoś wogóle kontroluje jak rozliczana jest ta kasa? A pamiętacie słynnego ministra PO co lubił drogie zegarki co miał kilka spraw i pracował u naszego sąsiada. Przy tej skali korupcji u wschodniego sąsiada NIK powinien się zając wydatkowaniem tych pieniędzy, ja coś czuje że to doskonała okazja dla wielu by zrobić sobie spadochron w razie, gdy wybory się nie udadzą.

 

Natomiast komentarze pod artykułem to najlepszy barometr nastrojów społecznych.

16 minut temu, Obliteraror napisał:

Cóż. Aż dziwne, że tego nie dostrzegłeś ;)

Polska, jak widać na załączonym obrazku, najpewniej była agresorem i zamiast FR zaatakowała Ukrainę, przegrała a teraz płaci kontrybucję/odszkodowania obywatelom Ukrainy.

 

Że też tak głęboko można wejść w ukraiński anus i kompletnie nic z tego nie mieć. Jest to na swój sposób fascynujące.

 

Kukold (podobno) ma satysfakcję seksualną jak patrzy na byka, który jego żonę chędoży.

 

A państwo - kukold? 

 

Coraz bardziej się zastanawiam czy to nie jest transfer środków, aż tak głupi nie są, sytuacja nadzwyczajna to kto to rozlicza.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nie uderzą.

Oczywiście że żadnej wielkiej ofensywy na Chersoń nie będzie. Nie ma takiej potrzeby. Sytuacja kacapów na prawym brzegu Dniepru zaczyna przypominać to co mieli pod Kijowem - logistycznie jest to nie do utrzymania. Nie dowiozą. Nie dowiozą amunicji, paliwa, żywności, uzupełnień sprzętu i ludzi  Linie zaopatrzenia za długie jak na możliwości archaicznej logistyki armii orków. Pociąg nie dojeżdża i ruska logistyka leży i kwiczy. Nie dalej niż za dwa miesiące, przed Wszystkich Świętych ruskie "w geście dobrej woli" wyniosą się z zachodniego brzegu Dniepru wraz z Chersoniem.

 

A potem będzie Krym. Nie Donbas ale najpierw Krym. Most pójdzie w powietrze i będzie znów to samo. Tylko na kolejny "gest dobrej woli" przyjdzie nam dłużej poczekać. To będzie więcej niż dwa kolejne miesiące. Ale to nieuchronne.

 

Nikt z was nie chciałby teraz być kacapem na prawym brzegu Dniepru pod Chersoniem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rozeznanie wśród młodzieży? Abstrachując od poglądów, ciekawi mnie jaka część dzieci jeszcze wierzy w ukraińską propagandę typu "zaraz bedziemy mieć 1 mln armię" czy "zobaczcie jaki zelenski to odważny i świetny prezydent, nagrodził rannych żołniezy". Jaka część się zredpillowała pod tym względem?

 

12 minutes ago, KolegiKolega said:

Oczywiście że żadnej wielkiej ofensywy na Chersoń nie będzie. Nie ma takiej potrzeby. Sytuacja kacapów na prawym brzegu Dniepru zaczyna przypominać to co mieli pod Kijowem - logistycznie jest to nie do utrzymania. Nie dowiozą. Nie dowiozą amunicji, paliwa, żywności, uzupełnień sprzętu i ludzi  Linie zaopatrzenia za długie jak na możliwości archaicznej logistyki armii orków. Pociąg nie dojeżdża i ruska logistyka leży i kwiczy. Nie dalej niż za dwa miesiące, przed Wszystkich Świętych ruskie "w geście dobrej woli" wyniosą się z zachodniego brzegu Dniepru wraz z Chersoniem.

 

Nie zawiodłem się, czasem warto kliknąć i sprawdzić xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia. Rosja od 6 miesięcy nie może zająć donbasu. Odpalcie sobie mapkę zajętego terenu po 2 tyg i teraz. Różnicy dużej nie ma. 

Czaicie? DONBASU. W którym już mieli ważne miejsca zajęte przed wojna - republiki DRL I ŁRL.

 

2d70d3ab1b555.jpg

TYLE mieli terenu zajętego PRZED wojną w 24.02.2022.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZhHS0LX0AAyT26?format=jpg&name=4096x409

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Tak dla przypomnienia. Rosja od 6 miesięcy nie może zająć donbasu. Odpalcie sobie mapkę zajętego terenu po 2 tyg i teraz. Różnicy dużej nie ma. 

Ilu żołnierzy było przygotowanych do tej operacji? 200 tyś - nie jesteś w stanie ogarnąć całego kraju. Zdobyć, a utrzymać to dwa różne pojęcia. 

4 minuty temu, slusa napisał:

ich gospodarka już upada, jeszcze tylko ciut ciut

Dobre :) Paradoksalnie to ruskim zależy na grze na czas do zimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perun82 napisał:

Ilu żołnierzy było przygotowanych do tej operacji? 200 tyś - nie jesteś w stanie ogarnąć całego kraju. Zdobyć, a utrzymać to dwa różne pojęcia

Nie wiem ilu. Wiem, że już stracili dużo sprzętu. I dalej tracą. Ludzi też. 

I ktoś może sobie napisać, że mogą milion, czy dwa nawet ludzi sobie ogarnąć. Problem jest w tym, że tych co wysłali MUSZĄ ogarniać to co robią. 

Czołgi, bwp, łączność, lotnictwo, nawet artyleria nie jest prosta do obsługi. 

 

I straty w sprzęcie to pokazują. Tysiąc czołgów już stracili na Ukrainie - udowodnione nagraniami lub zdjęciami. A ile w rzeczywistości tam gdzie gorąco? 

I to są duże liczby. 

 

Nawet, jak na nich. Ok, mają wiele wiele czołgów. Problem tylko taki, że te co wysłały były gotowe do walki. Miały nowe wyposażenie, dobre załogi itd. 

A te na rezerwie to często muszą przechodzić gruntowne remonty i załogami też problem. 

 

Zauważ nawet różne rakiety precyzyjne DROGIE. Przecież oni już masę użyli ich. Nie zostało im ich aż tak dużo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

I straty w sprzęcie to pokazują. Tysiąc czołgów już stracili na Ukrainie - udowodnione nagraniami lub zdjęciami. A ile w rzeczywistości tam gdzie gorąco? 

I to są duże liczby. 

Mimo to są w stanie utrzymać swoje zdobycze - i jeszcze jedno, cały czas teatr działań wojennych znajduje się na Ukrainie. Mimo pomocy dla Kozaków z zachodu, tubylcy nie są wstanie przeprowadzić sprawnej kontrofensywy,. A nie zapominajmy o Białorusi. Bo tam też dużo fajerwerek przyjechało. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Perun82 said:

Dobre :) Paradoksalnie to ruskim zależy na grze na czas do zimy.

 

https://www.nytimes.com/2022/07/22/business/russia-interest-rate.html#:~:text=Feb.&text=Moving in the opposite direction,before the country invaded Ukraine.

 

"Moving in the opposite direction to much of the rest of the world, Russia’s central bank lowered its interest rate 1.5 percentage points to 8 percent on Friday, taking it even lower than it was before the country invaded Ukraine."

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-08-15/jpmorgan-bofa-among-banks-moving-back-into-russian-bond-trading

 

"A growing number of Wall Street banks are willing to trade Russian bonds that were once viewed as untouchable.

JPMorgan Chase & Co. and Bank of America Corp. are among several banks that have offered to facilitate transactions in corporate and sovereign debt on behalf of clients, according to people familiar with the matter who asked not to be identified.  "

 

+ ceny w Rosji wróciły niemal do tego co było

 

+ RUB jest 50% droższy niż przed inwazją

 

Bardzo, bardzo, bardzo trudna pigułka do przełknięcia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.