Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie się zastanawiam jak Korwin mógł odpalić protokół 4.9 % skoro schowali go do szafy?

Brauna coś było mało nie wiem dlaczego?

 

Nie spodziewałem się cudów ale że lewica ma więcej poparcia niż konfa? w sumie patrząc na ilość julek i oskarków to się nie dziwię ale i tak te wyniki jebią na kilometr.

 

Bóg jeden wie co nasz czeka, ja się boję. 🤯

 

Jesteśmy SKOŃCZONYM NARODEM tyle w temacie. Teraz brać popcorn i czekać aż pierdolnie wszystko na AMEN.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, prawdziwe wybory odbyły się już tak dawno, że nie pamiętamy, bo na etapie układania list. To raz. A dwa - ordynacja do spóły z najbardziej tandetną potrzebą jedwabnika - by trzymać ze zwycięzcą. Przez to jedwabnik nie głosuje jak by chciał (choć mu się tak wydaje), bo przecież to czy tamto ugrupowanie "nie ma szans", więc dlaczego ma się na własne życzenie czuć przegrywem, trzymając z przegranymi? 

 

@Dworzanin.Herzoga ja to polską scenę widzę ogólnie tak, że najsilniejszy blok tworzą bolszewicy, krzyptolewacy i lewica kawiorowo-kanapowa. Więc oczywiście - zwycięstwo murowane. Ale jak się tak zastanowię, to z perspektywy swojej wsi, mogę to serdecznie pierdolić :D Przynajmniej dopóki oni się nie rozlokują po tym małym zamieszaniu "wyborczym" i nie zaczną znów ostro pierdolić nas. 

  • Like 3
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zatęsknicie za PISem.

 

Zobaczycie jak opozycja rozjebie Polskę w imię wracania na tory europejskie. Najpierw czeka nas jednak walka o stołki w spółkach skarbu państwa. Później destabilizacja i kłótnie pomiędzy Hołownia, Tuskiem i Kosiniakiem. Oni się rzucą na siebie. Zatrzymanie inwestycji strategicznych. 

 

Jestem zły na Konfederację. Liczyłem jednak że te kuce będą miały bliżej 10% a tu Julki ze skrobanką ich przegoniły. PIS + Kuce to dawało szansę powstrzymania destabilizacji kraju przez lewicową hołotę. 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RealLife napisał(a):

Jestem zły na Konfederację. Liczyłem jednak że te kuce będą miały bliżej 10% a tu Julki ze skrobanką ich przegoniły. PIS + Kuce to dawało szansę powstrzymania destabilizacji kraju przez lewicową hołotę. 

Jeszcze nic straconego.

Prezydent powierza PiS owi bo ma najwięcej głosów.

PiS szuka koalicjantów, Konfa i PSL powinny na to przystać. A może i cała 3 droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Brat Jan said:

Jeszcze nic straconego.

Prezydent powierza PiS owi bo ma najwięcej głosów.

PiS szuka koalicjantów, Konfa i PSL powinny na to przystać. A może i cała 3 droga...

 

Oby coś wymyślili bo co najważniejsze dla kraju to stabilny rząd. PIS idealny nie był ale stabilność gwarantował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Jeszcze nic straconego.

Prezydent powierza PiS owi bo ma najwięcej głosów.

PiS szuka koalicjantów, Konfa i PSL powinny na to przystać. A może i cała 3 droga...

Teoria ale...72% więc Exit Poll może być taki jak na Słowacji. Natomiast w tym przypadku raczej na korzyć KO. Ale załóżmy, że PiS ma te 200 osób to co zrobić? Tylko jedno...idziesz do Bosaka mówisz Krzysiu wyszło jak wyszło nie patrz już na Mentzena spróbuj z tych 10-12 osób ogarnąć 5-7 my pójdziemy do PSL rzucimy propozycje 5 ministerstw, spółek rolnych i czego tylko zechcą. Jak to nie przejdzie to siadamy w  opozycji. Nie przejdzie.

 

Ale na linii KO Holownia PSL Lewica będzie wesoło już na etapie dzielenia łupów, to że nic dobrego z tych rządów niw wyniknie to jest oczywiste.

 

PiS dobra 1 kadencja, fatalna druga to nawet nie ma co zakłamywać rzeczywistości Ale sam wynik % rewelacja jak po takich numerach. Natomiast Kompromitacja ośmieszyli całą Prawą stronę, jest demokracja mogę nie lubiec Tuska Ale szacun za walkę determinację, a nie to co Mentzen krótkie gacie. Najbardziej chodzi mi o to że te wszystkie Lewackie działaczki będą się teraz wywyższać i obsmiewac a czekajcie jak zaczną swoje pomysły wdrażać to macie pewne że tematów na forum nie braknie długo. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy wybrali socjalistów i neo komunistów kto by się spodziewał😏

 

Konfederacja storpedowana do 6% przez wygłupy starego dziada, który zawsze przed wyborami musi coś niestosownego powiedzieć.

 

Niewolnicy zamiast wziąć sprawy w swoje ręce oddali stery za profity, które uprzednio władza im zabierze.

 

To koniec tego państwa. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż mi się w kieszeni otwiera gdy dociera do mnie że ogromna większość wyborców zagłosowała na partie które ograniczały im wolność tak niedawno. Zaniki pamięci czy syndrom Sztokholmski? Co z tymi ludźmi? Mentalność niewolnika jak nic. Nie widzę nadziei dla tego kraju. 

 

Elementarne poczucie wolności leży i kwiczy. Z tymi ludźmi można zrobić wszystko, czy tego chcą czy nie, i słowem się nie odezwą a później znów wybiorą oprawcę żeby im mówił co mogą a czego nie mogą robić, mając w zasięgu opcję na odrobinę wolności.

 

Sprane mózgi, nie do uratowania. 

 

Z perspektywy kraju, czarna dupa imho.

Podatki, opłaty, koszty życia, koszty regulacji ekologicznych z UE, przepisy, biurokracja, tego będzie tylko więcej, idę o zakład że lepiej nie będzie. 

 

Z mojej perspektywy, tu jest trochę lepiej, mam na szczęście pewne opcje. 

 

A większość zapewne ucieszy się na podwyżkę 500+, ale że za te 800 kupią mniej niż 3 lata temu za 500, to o tym nikt nawet nie pomyśli. 

 

To jest zwyczajnie smutne. 

Edytowane przez SuperMario
  • Like 9
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzgqdn, @Magos Dominus, no właśnie również jak @Brat Jan uważam, że to referendum było ważne jako legitymacja przed Brukselą, aby zmniejszyć nacisk przeciwko Polsce. Teraz to trochę wygląda tak jakby PO uratowało swój interes a Unia ma argument, że Polacy nie są w większości przeciwni nielegalnym imigrantom. Dlatego trudno mi zrozumieć tą logikę, która na pierwszy rzut oka wygląda jak samobójczy strzał do własnej bramki.

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksanti napisał(a):

@bzgqdn, @Magos Dominus, no właśnie również jak @Brat Jan uważam, że to referendum było ważne jako legitymacja przed Brukselą, aby zmniejszyć nacisk przeciwko Polsce. Teraz to trochę wygląda tak jakby PO uratowało swój interes a Unia ma argument, że Polacy nie są w większości przeciwni nielegalnym imigrantom. Dlatego trudno mi zrozumieć tą logikę, która na pierwszy rzut oka wygląda jak samobójczy strzał do własnej bramki.

 

 

Na tik tokach i innych gównach krążyła narracja, że referendum jest po to, żeby z UE wyjść. To młodzi ludzie kart nie brali i elo. Takie to czasy nastały.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti, przy dobrej polityce dyplomatycznej nie potrzebujemy tego referendum. Ilość Ukraińców jaką przyjęliśmy powinna dać nam nietykalność przeciw najeźdźcom z południa. Tą kartą rząd powinien grać, że jak inne kraje przyjmą po 2mln ludzi tak jak my ukrów to możemy zacząć rozmawiać,  a na razie wara.

 

Młodzi? 60%  nie wzięło kart, mlodzi i w średnim wieku - wzięli za to głównie emeryci bo tak im proboszcz kazał. 

 

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się zachowują jakby nie mieli mózgów i nie myśleli. Pchanie się z jednego gówna w drugie. Od bodajże 40 lat tylko dwie partie w tym kraju i nic. Aż mi się niedobrze zaczyna robić jak osoby pokroju tych co piepszą o lgbt że to problem najważnieszy Polski lub to że kobiety są wiecznie pod butem teraz dorwą się do władzy na czele z Tuskiem gdzie wystarczyło 8 lat aby naród zapomniał co ten koleś odwalał. 

2 minuty temu, bzgqdn napisał(a):

Tą kartą rząd powinien grać, że jak inne kraje przyjmą po 2mln ludzi tak jak my ukrywam to możemy zacząć rozmawiać,  a na razie wara.

Raczej to nie przejdzie z Tuskiem na pokładzie i całą jego lewacka świtą
Teraz zacznie się odkręcanie tego co Pis zrobił plus rozliczania plus przyjęcie narracji zachodu i pewne inne nastawienie do USA

Edytowane przez maVen
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.