Skocz do zawartości

Jaki jest cel ostateczny lewicy?


Gixer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Porównywanie rozwoju mysiej cywilizacji do rozwoju ludzkiej cywilizacji to trochę porównywanie bananów i jabłek - niby owoc, ale jednak bardzo różny od siebie 😊

 

Być może dlatego ja wolę referować do historii zamiast do eksperymentów na zwierzętach, niemniej jednak wnioskowanie na podstawie mysiej utopii jest spoko ale nie można bezmyślnie przyjmować tego za paradygmat

Edytowane przez rkons
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pasuje tu wywiadzik z dwiema "gwiazdkami" młodego pokolenia - Dominke Lasotę znacie może z działalności eko-terrorystycznej :P

 

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,30342959,boja-sie-reakcji-otoczenia-ale-jest-jeszcze-inny-glebszy.html

 

Soczysty fragment:
 

Cytat

 

Powiedzmy sobie szczerze: Anna Moskwa była marionetką.

Dominika: Natomiast mamy przykłady świetnych liderek, jak Jacinda Ardern, która przez sześć lat była premierką Nowej Zelandii, czy Nicola Sturgeon, była pierwsza ministra Szkocji. Inspirującą polityczką jest najbardziej progresywna kongresmenka w USA Alexandria Ocasio-Cortez.

To, że liderki podejmują lepsze dla obywateli decyzje, było doskonale widać w pandemii. W krajach rządzonych przez kobiety mniej ludzi umierało na COVID. Nie twierdzę, że to się sprawdza zawsze, natomiast generalnie kobiety w polityce to jest inna jakość, inna energia. Więcej empatii, a mniej ego, na którym niestety skupiają się panowie.

W naszej polityce nie brakuje mocnych kobiet. Czekam i liczę na to, że nastaną czasy, kiedy partie polityczne będą na nie stawiać, a nie robić z nich marionetki. 

 

Oj naiwna młodzież, naiwna... Z resztą pamiętacie może jak wesoło mieli w Nowej Zelandii podczas kowideła...  O pani AO-C nawet nie wspominam :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie lewicy nie ma celu jako takiego. 

W najogólniejszym sensie lewica jest skrajnie egzodynamiczną częścią społeczeństwa. Działanie lewicy przypomina działanie nowotworów, których jedynym celem jest replikacja (podtrzymanie ciągłości swojego własnego procesu), a że niszczy on organizm macierzysty? Cóż, takie życie. 

Lewica może być narzędziem w cudzych rękach, tych postawionych zdecydowanie wyżej, podobnie jak pies może być użyty do wykrywania materiałów wybuchowych (który nie rozumie celu, do którego realizacji jest użyty). 

Lewica istnieje na górkach cywilizacyjnych, czyli w czasie stosunkowo dużego współczynnika swobody, a ich egzodynamizm zmusza ich do wydatkowania energii, dlatego muszą rozwiązywać problemy przez siebie stworzone. Celem nie jest rozwiązanie żadnego problemu, ale sam proces ich rozwiązywania (wydatkowania energii). A że problemów jest coraz mniej (wskutek rozwoju technologicznego), to zgodnie z zasadą zachowania energii te problemy muszą zostać wymyślone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo tytułowe pytanie jest źle zadane bo sugeruje, że istnieje jakiś cel poza zmianą tego co jest.

 

Lewica jako idea i lewica jako wypadkowa dzisiejszych dążeń poszczególnych działaczy to też różne rzeczy.

 

Imo jest to dużo bardziej pragmatyczne i przyziemne, reprezentować słabych/ innych i walczyć/ zmieniać system za pieniądze silnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 06:51, Libertyn napisał(a):

A czymże jest sytuacja demograficzna jeśli nie dzietnością. Po wojnie był spory przyrost demograficzny pomimo tego że kraj był obrócony w perzyne. Potem aż do lat 90 była tendencja wzrostowa. A w latach 90 przyrost populacji najpierw hamuje by zaraz potem  się kurczyć

 

Wynika to z tego że w PRL była gwarancja pracy i jakiegoś tam poziomu życia. Nie było traktowania macierzyństwa jako problemu.

Pytanie na ile to zasługa PRL a na ile to się wbrew PRL odbyło. Pewna zasługa PRL to pewnie reforma rolna-bo ogromny wzrost demografii był na wsiach, i opóźnienie przyjścia rewolucji seksualnej- wynikające z ogólnego zapóźnienia gospodarczego. 

 

Co do lewicy-pewnie nie ma na to jednej odpowiedzi. Część to naiwni ideowcy, a większość myślę ma dużo bardziej przyziemne cele. Spora część robi za pożytecznych idiotów różnych korporacji i elit. Ziemkiewicz zdaje się o tym książkę napisał: "Strollowana rewolucja" (chyba taki tytuł?). 

 

Bogaci i korporacje przejmują/sponsorują  nawet słuszne postulaty lewicy żeby je wykoślawić i obrzydzić społeczeństwu.

 

Co do promowania prostytucji i rozwiązłości u kobiet- tu chyba spora zasługa niemieckich mediów- gdzieś były zestawienia co oni tam suflują Polkom,  więc być może to rodzaj wojny hybrydowej z Polską rodziną/demografią.

 

Gazeta Wyborcza (zwana-przynajmniej kiedyś-w środowisku "Głos Jeruzalem") też to robi. 

 

 

Generalnie lewica to szerokie pojęcie, jest wiele grup które pewnie i chce dobrze ale wychodzi jak zawsze, a resztę wspierają różne grupy interesu- niekoniecznie dobrymi intencjami. 

 

Już nie mówiąc o tym że w Polsce lewica jest rozbita na wiele obozów. Lewica socjalna/ekonomiczna to PIS a ta która sobie miano prawdziwej "lewicy" zawłaszcza- blizej jej do tzw. lewicy kawiorowej/salonowej albo jak kto woli genitalnej- dla znudzonych mieszczuchów.

 

Więc jak na ironię w Polsce to PIS jest bliższy  tej lewicy socjalnej- roztaczającej opiekę nad najsłabszymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Pytanie na ile to zasługa PRL a na ile to się wbrew PRL odbyło. Pewna zasługa PRL to pewnie reforma rolna-bo ogromny wzrost demografii był na wsiach, i opóźnienie przyjścia rewolucji seksualnej- wynikające z ogólnego zapóźnienia gospodarczego. 

OK, ale powinno to wyhamować krótko potem

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Co do lewicy-pewnie nie ma na to jednej odpowiedzi. Część to naiwni ideowcy, a większość myślę ma dużo bardziej przyziemne cele. Spora część robi za pożytecznych idiotów różnych korporacji i elit. Ziemkiewicz zdaje się o tym książkę napisał: "Strollowana rewolucja" (chyba taki tytuł?). 

Pamiętajmy też że mamy tendencje do małpowania po USA, gdzie lewica to jest partia liberalna a ich lewicowość wynika głównie z tego że dymają biedotę i klasę średnią z flagą mniejszości seksualnych zamiast z krzyżem w łapie

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Bogaci i korporacje przejmują/sponsorują  nawet słuszne postulaty lewicy żeby je wykoślawić i obrzydzić społeczeństwu.

Ale czasami sama lewica to robi. Tak samo feminizm. I tak mamy feministki 2 fali które nadają w konserwatywnych podcastach na feminizm 3 i 4 fali. Bo feministki późniejszych fal zniszczyły feminizm. 

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Co do promowania prostytucji i rozwiązłości u kobiet- tu chyba spora zasługa niemieckich mediów- gdzieś były zestawienia co oni tam suflują Polkom,  więc być może to rodzaj wojny hybrydowej z Polską rodziną/demografią.

Otóż nie. Bo jeśli by to dotyczyło Polski to bym się zgodził. Ale to dotyczy całej zachodniej kultury, i nacieka na daleki wschód. W Polsce jest i tak spoko. Na takim showupie masa dziewczyn nawet twarzy nie pokaże bo się wstydzi.
A na zachodzie "empowerment" pełną gębą i panie mają zonka że tracą pracę po tym jak sobie robią sesje na only fans w przedszkolu. 

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Generalnie lewica to szerokie pojęcie, jest wiele grup które pewnie i chce dobrze ale wychodzi jak zawsze, a resztę wspierają różne grupy interesu- niekoniecznie dobrymi intencjami. 

Bo lewica to idealiści. Damy prawa gejom do adopcji i dzieciom do zmiany płci. Co może pójść nie tak? 
Jednocześnie typowy młody lewak nie ma do czynienia z "robolstwem".
Ja z lewicy lubię tylko politykę mieszkaniową i świeckość. 
Jak mi to zaproponuje memcen to zacznę głosować na Konfe.
 

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Już nie mówiąc o tym że w Polsce lewica jest rozbita na wiele obozów. Lewica socjalna/ekonomiczna to PIS a ta która sobie miano prawdziwej "lewicy" zawłaszcza- blizej jej do tzw. lewicy kawiorowej/salonowej albo jak kto woli genitalnej- dla znudzonych mieszczuchów.

Historycznie (i prawidłowo) o podziale prawica i lewica decydował światopogląd. 
Prawica bardziej restrykcyjna, lewica bardziej liberalna.

Bo jak zaczniemy patrzeć po interwencjonizmie w gospodarkę czy ekonomii w ogóle (co ma sens tylko w USA, które ślepo małpujemy) to nagle się okazuje że lewicowcami byli wszyscy monarchowie Europejscy bo każdy bez wyjątku tłamsił wolny rynek i regulował gospodarkę

PiS to jest prawica która po prostu zapewnia chleb (socjal) i igrzyska (TVP)
 

22 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Więc jak na ironię w Polsce to PIS jest bliższy  tej lewicy socjalnej- roztaczającej opiekę nad najsłabszymi. 

Razem też jest blisko, ale tej części nie tęczowej i nie ekologicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/27/2023 at 11:14 PM, BumTrarara said:

Postępowe femi środowisko, postępowa uczelnia, wymagane lektury do zaliczenia same femi/gender, potem identyczne środowisko pracy... i masz.

 

Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie, którzy nigdy nie przyglądali się światu.

 

Ogórki, które świata na oczy nie widziały będą co mówić jak świat wygląda i jak ma wyglądać.

Typowe uosobienie heglowskiej dialektyki.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Najwięcej takich uczonych idiotek jest właśnie na uczelniach, także w Polsce. Zaraz mi tu wyskoczy ekspert od "twardych danych", z których ma wynikać że p0lka nie istnieje ale tak patrzę, i patrzę, i widzę coś innego.

Theft of Gramsci? On the radical right, radical left, and common sense - "studium" opublikowane w Dialect Anthropology, 2022; 46(4): 417–436
 

Czujecie, że pani Mag. Dr. Agnieszka Pasieka, analizuje "skrajnych prawicowców" w świetle filozofii Gramsciego? Komunisty i komunistycznego ideologa Gramsciego.

Wypisz wymaluj dzieciątka gramscistowskiej rewolucji z lat 1960.

Wydawało się, że kiedy „upadł komunizm”, a cenzura została zakazana przez art. 54 ust. 2 konstytucji, sprawa cenzury jest już zamknięta. Niestety okazało się inaczej. Jak słusznie zauważył ś.p. prof. Bogusław Wolniewicz, komunizm wcale nie „upadł”, tylko mutuje, przybierając rozmaite barwy ochronne. Komuniści zresztą zawsze to robili i dlatego nazywani byli „złodziejami szyldów”, bo albo podszywali się pod szermierzy wolności, albo - co zresztą zalecał Antoni Gramsci, autor nowej strategii komunistycznej rewolucji, w której pierwszym krokiem do zwycięstwa będzie uzyskanie panowania nad językiem mówionym – opatrywali tradycyjne i dobrze kojarzące się rzeczowniki przymiotnikami wypaczającymi ich sens pierwotny; np. wolność i „wolność prawdziwa”, demokracja i „demokracja socjalistyczna” krzesło i „krzesło elektryczne” - i tak dalej. Jak zauważył Sławomir Mrożek, „wolność prawdziwa” pojawia się tam, gdzie nie ma wolności zwyczajnej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę na nich głosował od teraz. Przecież to co jest i tak musi upaść. Chyba lepiej jeśli prędzej niźli później. Zidiocenie spoleczenstwa i rozwydrzenie niektorych babonow siega granic pojecia. Niech juz przyjdą Mohamedy i wyleczą gangrenę. Zdaję się że oni mają całkiem proste życie a my tutaj sobie jej komplikujemy. Może tak właśnie tak jest lepiej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 10:52, rkons napisał(a):

Gdybym mógł to raczej bym taki eksperyment przeprowadził

A co maooo myszek polnych  dookoła?

W dniu 29.10.2023 o 10:52, rkons napisał(a):

go ekstrapolować 1:1 na ludzi bo poprostu nie jesteśmy myszami

Teraz kapcie ulatuujo w kosmosa prosto z cosmodrona:

....pomijając oddychanie(spalanie/utlenianie węgla)...W kolejności- jeść/wydalać/odpoczywać/kopulować.

To są jedyne 4 bity prawdy aby gatunek przetrwał.

Nawet zmiana kolejności/priorytetu jest zagrożeniem cyklu.

 

Czym myszy się różnią?

Jedzą?

Srają?

Śpią?

Kopulują?

Chmmm🤔

Tak faktycznie szympansy też to robią i też majooo przeciwstawne kciuki jak my.

Generalizując, reszta, intelekt to nad budowa behavioralnego pancerza do siły w stadzie.

Jak popaczyysz w lejku wynalazków to za niewiele bogaczy/siłaczy tam znajdziesz. No może poza wyjątkiem sztuki(drogie farby i te sprawy) A do tego każdy był okraszony mega ilością Alko lub opiatów.

Tudzież grzybków do rozsychronizowania jaźni.

Taki jeden akwarelysta nie przebił się ze swoją pseudo sztuką, to zdeptał w zemście połowę Europy.

Dopiero jak mu dupa do gaci  przymarzła zawrócił z pod samiuskiego stalingoorodu.

Wracając myszy vs ludziki, cykl upadku RomanEmpire miał IDENTICO LaFinito cyklo sromotno Grande......

Zaś w wersji biblijnej opis sodomygomory to czysta rospusta/weneryki/zerozasad....Itd.

CzyliX ten sam modusoperandi w cyklu.

Zawartość cukru w cukrze jest CONSTANS.

Kończąc zadługi opis, zmywanie gnijącego ciała w dawnym sumerze oraz rydwany ognia to opis walk termojądrowych.

Zeszklone budynki, te sprawy.

W dniu 29.10.2023 o 11:22, rkons napisał(a):

jest spoko ale nie można bezmyślnie przyjmować tego za paradygmat

NO CHYBA TY 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado jasne, to co piszesz to prawda, jednakże rodzaj ludzki ma potencjal do porozumienia ponad podziałami, tak mi się wydaje.. albo jestem naiwnym ignorantem

 

Możemy w międzyczasie skolonizowac Marsa i bajka się zacznie od początku 😊

 

Inteligentny człowiek ma jednak rozwiniętą świadomość świata w którym żyje i ma możliwość spojrzenia na swiat z globalnej perspektywy, chodzi mi o to, że jeżeli rozumiesz historię np. Grecji i Turcji i wiesz dlaczego oni się napierdalają o Cypr to jak się spotka dwóch ministrów spraw zagranicznych Turcji i Grecji to może uda się wypracować porozumienie ponad historycznym podziałem - rozumiesz o co mi chodzi?

 

Tak samo jak myślę, że da się pogodzić muzułmanów z chrześcijanami ale to musiałyby być turbo inteligentne jednostki potrafiące wzniesc się z myśleniem ponad ten chory podział..

 

Ja się zgadzam, że intelekt to nadbudowa do instynktu ale no właśnie..  czy człowiek jest w stanie wznieść się ponad ten instynkt? Co myślisz na ten temat?

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rkons napisał(a):

czy człowiek jest w stanie wznieść się ponad ten instynkt? Co myślisz na ten temat?

Kończąc mnie się literki więc:

Dualizm korpuskralnofalowy.

Stoicyzm NATOMIAST pozwala przełączyć IRQ w kolejce i/o.

Fizycznie jednak gadziM jest bliżej(pierwszy) kręgosłupa.

Intelekt ma przewagę szerokości magistrali danych.

Wojna serca i rozumu.

 

13 minut temu, rkons napisał(a):

albo jestem naiwnym ignorantem

Jeszcze.

TRAUMA lub szok synaptyczny zmieni niebawem rejestry systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel ostateczny ideologii prawdziwie lewicowej to ujednolicenie całej rzeczywistości, ale nie tylko ludzkiej, również zwierząt i wszystkich czynników zewnętrznych mogących wpłynąć na kolektywną równowagę.

 

To mniej więcej ostateczne założenie tego ruchu, w tym oczywiście pełna kontrola nad procesem, czyli osiągnięcie władzy nad życiem, całkowite zrównanie, usunięcie potrzeby wolności, niezależności. Kolektywistyczna dystopia.

 

Inna sprawa, że sam ruch lewicowy nie jest jednolity, tylko zróżnicowany względem defektów osobowościowych samych członków. A symbole lewicy to dewiacja, choroby psychiczne, niskie poczucie własnej wartości, nieustanna obawa, że coś może być lepsze i tak dalej. Lewica rozbija wartości społeczne lub próbuje to robić, ale przez hipokryzję i niezdolność zrozumienia, że sami żyją zgodnie z tymi wartościami często to tylko zwyczajnie głupi bunt. Inaczej mówiąc lewica to całkowite zaprzeczenie wolności osobistej w punkcie ostatecznym.

 

Schemat postępowania lewicy wygląda w taki sposób, że nawet po zaspokojeniu ich wszystkich potrzeb, największych dewiacji odkryją po krótkim czasie nowe, całą listę. To czysty fanatyzm, religia. Lewicowiec potrzebuje aktywizmu, żeby funkcjonować psychicznie, bo nie jest w stanie podjąć standardowej walki konkurencyjnej z innym człowiekiem przez poczucie niższości. To prowadzi tylko do jednego wniosku. Lewicowców miażdży się od razu w samym zarodku po przedstawieniu ich dowolnego żądania odnośnie społeczeństwa. Nie ma innej opcji walki z tym środowiskiem. Oni tworzą warunki życia, które nie będą wymagały żadnej konkurencyjności. W dewiacjach się odnajdują i w dewiacjach zwyciężają, a przez to zaspokajają się na poziomie władzy, czują się silni. Niczym się nie różnią od zwykłego człowieka, tylko swoje cele osiągają w odmienny od społecznej normy sposób. W sumie to już jest jedna z norm społecznych w osiągnięciu celu, czyli wydzieranie mordy zamiast merytorycznej dyskusji, kurwienie się i sprzedaż ciała zamiast rodziny i tak dalej. Założenie rodziny to wysiłek i wymaga pewnego typu osobowości, którego "lewak" nie posiada i nawet nie jest w stanie zrozumieć. Z tego wynika naturalna potrzeba zniszczenia rodziny. Przy okazji brak rodziny to pewien fundament kolektywnej tożsamości. Każda kobieta to potencjalnie matka dla każdego.

 

Tak. Wiem, że to chore, ale da się w dość prosty sposób wyjaśnić. Czyny lewicy niczym nie różnią się od chęci zdobycia władzy przez inne grupy. Stosują jedynie inne metody i narzędzia.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado ale zobacz, np. postać JP2, pomijając to że ukrywał pedofilię to mimo wszystko dla mnie to był absolutnie turbo inteligentny facet, szukał porozumienia z protestantami, mowil w kilku jezykach, jebał komunizm, to był koleś, który - jeżeli dobrze pamiętam - wyrobił najwięcej pielgrzymek w historii.. dla mnie absolutnie bohater - chodzi mi o to, że są na tym świecie ludzie, którzy jednak szukają/szukali porozumienia i to jest zajebiste, z drugiej strony mamy Kissingera, realpolitik i walkę o światową dominację.. też mi się wydaje że porozumienie ponad podzialem nie jest możliwe, w sensie.. jest małe prawdopodobieństwo żeby się dogadać, pożyjemy zobaczymy..

 

Kurwa, zdalem sobie sprawę, że właśnie wspomniany Kissinger patrzył na swiat z globalnej perspektywy.. i co? I gowno, bo on gral w drużynie USA, nie w drużynie światowej harmonii.. @Tornado jak żyć?

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rkons napisał(a):

dla mnie absolutnie bohater -

SZACH, mat, meksykański pat.

...robieee transcendencje logiki na poziom pragmatyzmu.

ZDRAJCA.

Gdyby, całość jego futra pochować np na Wawelu lub w innej pipiduwie to 

byśmy GRUBO  z turystów jechali z chajsem.

Tak dołożył dukatów innemu państwu A nas wydymał na ZASOBY .

 

Teraz możemy rozpocząć wojenkę na ideologiczne pierdy.....tik tak....jednak po namyśle nie zmieniam zdania......twoja racja mój spokój.

 

Turyści zostawiają kasę tam.

Najpierw był Polakiem potem papierem./uswięconym/

Generalnie, jak życie trochę sklepie twoje qutrolitery to mnie wstępnie zrozumiesz.

Obecnie raczej wątpliwe.

💩 

21 minut temu, rkons napisał(a):

drugiej strony mamy Kissingera,

Tego to akurat rozumiem.

Działa prosto i jawnie.

KTO NA KOGO PRACUJE/PRAGMATYZM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado zdrajca? Bo dal się pochowac w Watykanie?

 

Nie doceniasz mnie i nie traktuj mnie z góry, ja Ciebie szanuję bo jestes inteligentny facet..

 

Chetnie przeczytam co masz do powiedzenia - ja, tak samo jak Darwin - lubię kruszyć swoje dotychczasowe poglądy i hipotezy jeśli fakty świadczą przeciwko nim 😊

 

Rozumiem Twój pragmatyzm, bo faktycznie hajs z turystów zostaje w Watykanie, jednakże fakt, że jebał komunizm jest chyba nieprzeliczalny na pieniądze.. co myślisz?

 

Rozumiem, że dla Ciebie wszystko sprowadza się do pragmatyzmu, czyli kto na kogo zapierdala i gdzie hajs płynie - bo jak nie ma hajsu to zdychasz z głodu, w pewnym sensie to rozumiem - sam inwestuje na rynku kapitalowym i też jaram się jak biznes pracuje na mnie, uwierz na slowo

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mac napisał(a):

Cel ostateczny ideologii prawdziwie lewicowej to ujednolicenie całej rzeczywistości, ale nie tylko ludzkiej, również zwierząt i wszystkich czynników zewnętrznych mogących wpłynąć na kolektywną równowagę.

 

To mniej więcej ostateczne założenie tego ruchu, w tym oczywiście pełna kontrola nad procesem, czyli osiągnięcie władzy nad życiem, całkowite zrównanie, usunięcie potrzeby wolności, niezależności. Kolektywistyczna dystopia.

 

Ten wstęp aż mi przypomniał o łysenkiźmie. 

 

Łysenkizm – ogół pseudonaukowych teorii i poglądów, których autorem był Trofim Łysenko. Istotą łysenkizmu było zaprzeczenie istnienia genów i uznanie dziedzicznej zmienności środowiskowej

za główny czynnik przystosowawczy. Przez zwolenników łysenkizm określany był jako „nowa biologia” lub „twórczy darwinizm radziecki”.

„Nowa biologia” była „jedynie słusznym” kierunkiem w biologii, który zdobył akceptacje KPZR, komunistycznych partii Bloku Wschodniego i niepodzielnie panował w naukach przyrodniczych od 1948 do prawie 1965 r.

[...]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Łysenkizm

 

Pseudonaukowe teorie Łysenki

Opracował teorię stadialnego rozwoju roślin i metody zastosowania jej w praktyce rolniczej. W opublikowanym w roku 1927 artykule w Prawdzie, która obwołała go m.in. „bosym profesorem”, ogłosił

rewelacyjną (według ówczesnej propagandy radzieckiej) metodę użyźniania gleby bez jakichkolwiek nawozów oraz metodę siewu grochu w zimie.

Miały one zazielenić w zimie jałowe pola Azerbejdżanu i uchronić ludzi i bydło od głodu, okazały się jednak nieskuteczne.

[...]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trofim_Łysenko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rkons napisał(a):

uwierz na slowo

Jak Tomasz, do puki palucha to niedyrydy.

36 minut temu, rkons napisał(a):

że dla Ciebie wszystko sprowadza się do pragmatyzmu,

Nie wszystko.

Sakrum vs Profanum.

JEDNAKOŻ katolicyzm przegrał z psychologią ewolucyjną, zatem odpalił się tryb uliczny.

38 minut temu, rkons napisał(a):

że jebał komunizm jest chyba nieprzeliczalny na pieniądze.. co myślisz?

Zakładając, że wypowiadasz się na podstawie danych z Polski:

tu nie było komunizmu tylko socjalizm.

Nieznane mi są przypadki aby sąsiad obrabiał pole sąsiada za darmo po pracy.

Żony nie były wspólne.

Ogródki działkowe(robotnicze) są kopią towarzysz Ilicza Lenina, który po robocie sobie dłubał w gruncie.

Zazdrość publiczna?

Socjalizm by i tak upadł z racji ekonomi.

Jedyne co zrobił, to skalkulował czy zdąży grać na tym koniu.

Czy Piłsudski obalił czerwoną zarazę workiem marchewki czy pieniędzmi z City of London?

44 minuty temu, rkons napisał(a):

bo faktycznie hajs z turystów zostaje w Watykani

Sam chajs to mało.

Wchodząc głębiej, AUTOPROMOCJA KRAJU....ORAZ potencjalne permutacje odwiedzających.

+ Alternatywne straty Watykanu.

Tj nie rozpoczęte byyznesy.

 

Generalizując, jestem tak po ciemnej stronie, że w dupie jest mi za jasno :)

GÓWNO widziałem więc się wypowiem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Ten wstęp aż mi przypomniał o łysenkiźmie. 

 

Łysenkizm – ogół pseudonaukowych teorii i poglądów, których autorem był Trofim Łysenko.

Wymyśliłem kiedyś z kuzynem teorię, że osoba skrajnie otyła będzie w stanie się turlać i zamieni w pojazd toczący na życzenie. Podniecaliśmy się wizją toczącej ludzkiej, świadomej kuli kilka dni. Śmiechu było przy tym sporo. Może komuniści chcieli się po prostu pobawić i pośmiać, a nie brać wszystko na poważnie?

Edytowane przez mac
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado trzeba było Cię wkurwic żebyś zaczal po polsku pisać.. 😅

 

Okej, teraz rozumiem trochę więcej, ja nie jestem mocny w realiach panujących w Polsce w okresie upadku socjalizmu, byłem wtedy w jajach mojego ojca i chuja wiem, w dupie jestem ale gówna nie widziałem 😊

 

Oby więcej takich przenikliwych postów na forum z Twojej strony, masz chlopie leb i perspektywę, której mi - z racji wieku - po prostu brakuje

Edytowane przez rkons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rkons napisał(a):

za młody byłem i chuja wiem

Nie oddawałeś makulatury aby dostać talon?

Nie Nie(na curwe i balon) Na papier strategiczny?

14 minut temu, rkons napisał(a):

masz chlopie

Moje robotnicze pochodzenie z automatu odrywa mnie GRANATEM od  pługa.

15 minut temu, rkons napisał(a):

Cię wkurwic żebyś

Wręcz przeciwnie.

Wysoka energia z kortyzolu jest najmocniejsza lecz bardzo WYNISZCZA organizm.

Obecnie latam*   na czarnym reaktoże.

/ANOMALI/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2023 o 22:03, Gixer napisał(a):

 

Trudno mi uwierzyć w zbiorowe uposledzenie

Co z tego, że jesteś wykształcony, inteligentny, skoro tą wiedze, wykształcenie możesz użyć w diabelski sposób.

W dniu 27.10.2023 o 22:03, Gixer napisał(a):

Mają zamknięte oczy na jakiekolwiek badania w tym temacie. Nie ma nie widziały nie istnieją...

Możesz jakieś przytoczyć ?

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.