Skocz do zawartości

Podatek od aut spalinowych


RealLife

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteście już gotowi na nowy podatek od swojego auta? 

 

Powiem szczerze, grubo. Lepiej już kasę zbierać teraz. 

 

Ja mam dwa auta. Razem z 1500 zł rocznie. 

 

Najlepsze kwoty wychodzą dla aut z USA, tych 4-5 litrowych. Po 10-20k rocznie :)

 

 

https://motokalkulator.pl/

 

Wg projektu od 2024 podatek wchodzi dla nowo i potwornie rejestrowanych aut a od 2026 dla wszystkich co roku będziemy bulić albo pociąg/autobus. 

 

PiS zdradził zgadzając się na to. Teraz czekam jak Donald to ogłosi za rok. 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/w-2024-bedzie-nowy-podatek-od-samochodu-w-polsce-zaplaca-go-wlasciciele-aut-z-silnikiem-spalinowym-podatek-ekologiczny-aa-7zjH-M5bb-b6tw.html

 

Trzeba jednak wiedzieć, że np. rząd węgierski zdecydował się wziąć na siebie ciężar tego podatku w odniesieniu do właścicieli najstarszych samochodów, których nie stać na jego zapłatę.

Z kolei rząd czeski obciążył podatkiem spalinowym wyłącznie samochody służbowe.

W Bułgarii natomiast podatek trzeba zapłacić od każdego pojazdu, a jego wysokość naliczana jest od mocy silnika – 0,60-3,22 euro od każdego kW.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo będzie robił Donald T. Bo już to robił.

@vodkas85

2 minuty temu, SilentAssassin napisał(a):

Nie płacić, bojkotować. Ciekawe ile spraw beda rozsądzać, tak jak z maseczkami

Czy ja wiem. Spróbuj nie zapłacić podatku dochodowego...

 

Do poczytania szczególnie rozdział 4:

https://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/projekty/735_p.htm

 

(Link do powyższego z kalkulatora podanego przez @RealLife)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii cos takie istnieje od wielu lat i nazywa sie road tax. W zaleznosci od pojemnosci silnika co roku nalezy zakupywac specjalny ticket ktory trzeba zamontowac na przedniej szybie w widocznym miejscu. Wiekszy silnik to wiekszy podatek a od elektrykow sie nie placi w ogole.

Brytyjczycy nie chcieli zeby Unia im narzucala swoje przepisy? To Unia zrobila cos niespodziewanego i teraz narzuca przepisy brytyjskie swoim czlonkom. Ujednolicenie musi byc tak czy siak 😂

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RealLife napisał(a):

PiS zdradził zgadzając się na to. Teraz czekam jak Donald to ogłosi za rok.

A o głosowaniu za zróżnicowaniem pokarmów w białko pochodzenia od robaków słyszałeś?

PIS-owcy w PE głosowali za tym jednozgodnie na tak. 😆

Likwidacja hodowli trzód chlewnych, a na ich miesjsce farmy robaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Druid napisał(a):

To może być jego koniec i nowe wybory.

Już miał być jego i kaczora ale lud za głupi.

 

Rejestrować auta na UKR i jebać system. Też jestem za tym żeby nie płacić, gdyby każdy się zbuntował i przyozdobił latarnie politykami to ktoś by się zastanowił sto razy, zanim wprowadziłby taki przepis.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka stów wyjdzie, ale jak ktoś ma starsze auto o dużej pojemności to opłata w tysiącach złotych będzie.

 

Ludzie pozbędą się samochodów. Minimalnej miesięcznej pensji niektórym nie wystarczy na roczną opłatę.

 

Nowy samochód nikt nie kupi teraz, bo to 50 tyś. Elektryk jeszcze drożej.

 

Czeka nas wykluczenie transportowe, za to burżuje będą mieć mniejsze korki i braki paliwa odsuną się w czasie.

 

Z czasem zminimalizuje się ilość przewymiarowanych samochodów ludzi z kompleksami na ulicach.

Edytowane przez Śnieżnobiały
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator jest podobno z 2016r. Mam stare audi 2.8 V6 z euro 2 to ponad 10tys wychodzi. W saharyjskiej arabskiej republice Niemiec  podatek wynosi 150 euro. Może to i dobrze, prędzej to wszystko pierdolnie.

Edytowane przez Rayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Czeka nas wykluczenie transportowe

Na terenach poza miejskich.

 

Bywają wioski, że jest 2 kursy autobusowe na dobę i to tylko w dni nauki szkolnej.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

W Wielkiej Brytanii cos takie istnieje od wielu lat i nazywa sie road tax. W zaleznosci od pojemnosci silnika co roku nalezy zakupywac specjalny ticket ktory trzeba zamontowac na przedniej szybie w widocznym miejscu. Wiekszy silnik to wiekszy podatek a od elektrykow sie nie placi w ogole.


Nie tyle od pojemności co od emisji i to też zależy w którym roku auto zostało wyprodukowane.
Znam przykład gdzie za to samo auto, ten sam model, ten sam silnik, kolega za jedno płacił 20 funtów road taxu, a za drugie (nota bene rok nowsze) już 150 funtów.


Od dawna już też nic nie wkładamy za szybę, kiedyś faktycznie tak było, że wkładało się bądź przyklejało taką małą tarczkę. 


Co do samego podatku który mają wprowadzić w polsce... Przecież rzekomo te wszystkie opłaty drogowe są już doliczone do paliwa, czyż nie??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, UncleSam napisał(a):

Od dawna już też nic nie wkładamy za szybę, kiedyś faktycznie tak było, że wkładało się bądź przyklejało taką małą tarczkę.

1 minutę temu, zuckerfrei napisał(a):

Chyba ostatnią dekadę byłeś pod lodem.


Od kiedy to sie tak pozmienialo? W 2015 bylem w UK i to jeszcze standard byl. Cyfryzacja tak do przodu poszla ze maja w systemach kto placi a kto nie?
 

4 minuty temu, UncleSam napisał(a):

Przecież rzekomo te wszystkie opłaty drogowe są już doliczone do paliwa, czyż nie??


Ja wiem. Ale dla nich kazda okazja jest dobra by zwiekszyc obciazenia finansowe na obywatela.
 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rayan napisał(a):

Ten kalkulator jest podobno z 2016r. Mam stare audi 2.8 V6 z euro 2 to ponad 10tys wychodzi. W saharyjskiej arabskiej republice Niemiec  podatek wynosi 150 euro. Może to i dobrze, prędzej to wszystko pierdolnie.

I tutaj jest geszeft. Będą straszyć ogromnym podatkiem, ale łaskawie dostaniemy coroczną opłatę w wysokości składki OC.  Tak się robi byznes, goje zadowolone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydło głosujące na pisioròw zaraz rzuci "argumentem", że " w każdym zachodnim kraju taki podatek obowiązuje i to od dawna". Fakt. Tylko że wraz z tym podatkiem nie będzie szła w parze lepsza jakość dróg. 

@RealLife dziwi mnie że akurat ty taki temat założyłeś tutaj - czołowy forumowy fanatyk kurdupla i jego przydupasòw.

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał(a):

PiS zdradził zgadzając się na to. T

Niemożliwe! PiS zrobił coś źle? ;)

 

Swoją drogą, doszedłem do przekonania iż nie ma już lepszego argumentu do Polexitu niż własna kieszeń i ogromna pauperyzacja większości "euroentuzjastów" ;)

 

Nic lepiej nie trafia, niż kop zasadzony we własną dupę. Jak realnie zbiedniejesz, to trzeźwiejesz.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kiroviets said:

dziwi mnie że akurat ty taki temat założyłeś tutaj - czołowy forumowy fanatyk kurdupla i jego przydupasòw.

On po prostu był propagandowo izolowany od faktów. Niestety, najczęściej przebudzenie następuje dopiero, gdy fakty skopią komuś dupę.

 

Swoją drogą, skoro oczywiste jest, że nie chodzi o żadną ekologię, to czy naprawdę tylko o wypas klasy (wy)próżniaczej? Przecież oni sobie mogą wydrukować ile chcą. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to szło? Najlepszy rząd po 89 roku, a kto się nie zgadza, przyjmuje za dużo alkoholu? To zupełnie jak te Julki co to nie chcą rodzić, paraftazując prezeza😆

26 minut temu, Rnext napisał(a):

On po prostu był propagandowo izolowany od faktów.

Nie tyle izolowany, to bardzo mocno zaawansowany mechanizm wsparcia, jak złapią Cię na kradzieży za rękę, mów że to nie Twoja ręka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RealLife napisał(a):

PiS zdradził zgadzając się na to.

VS

W dniu 4.10.2023 o 08:23, RealLife napisał(a):

Cieszę się, że coraz więcej braci z forum przekonuje się do PISu, w końcu to najlepszy rząd po 89r., to nie ma co się dziwić. 

 

81dfc7.jpg

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka...

Edytowane przez Egregor Zeta
Musiałem...
  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.