Skocz do zawartości

Antyrządowe protesty rolników Niemcy, Polska...


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Druid napisał(a):

To zadam pytanie dlaczego ludzie wybrali obecną władze wiedząc o ich wałach, przewałach, nepotyźmie, nieudolności ?

Bo głosowali przeciw a nie za, po prostu w demokracji posługujesz się innymi narzędziami by utrzymać władzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Druid napisał(a):

Ludzie muszą bardziej po 4 literach dostać, żeby coś się zmieniło

W czasach pandemii dostali wystarczająco, by się obudzić. A pamiętać należy, że proces dostawania po dupie nie może trwać wiecznie, bo w końcu skończy się śmiercią. A wtedy wiedza jest już bezużyteczna, bo organizmu już nie ma. To jest wyścig z czasem, który niestety przegrywamy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Druid napisał(a):

To zadam pytanie dlaczego ludzie wybrali obecną władze wiedząc o ich wałach, przewałach, nepotyźmie, nieudolności ?

Jak można tak łatwo dawać się oszukiwać, pomijam tutaj młodych ludzi, zresztą niewiedza to też głupota.

 

Jesteś pewien bracie że wybrali i ludzie mają realny wpływ ?;) obozy są po to aby ludzie mogli sobie wybrać stronę i obwiniać przeciwników. Fajnie to autor w metro opisał o roli "obserwatorów" (co ciekawe ścigają go w Rosji)

Sądzę że takie ustroje są celowo skonstruowane aby po prostu mieć na kogo zrzucić syf bo będzie winny ktoś ale nie oni wszyscy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa. 

Dolne warstwy są podburzane informacyjnie przez wiadomo jaką stronę. Jest to jedna ze słabości zachodu - dostęp do informacji i godność człowieka (której w Rosji się nie doświadczy - największy biedak będzie z zaciętością twierdzić, że pod carem żyje mu się zajebiście). 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Dolne warstwy są podburzane informacyjnie przez wiadomo jaką stronę. Jest to jedna ze słabości zachodu - dostęp do informacji i godność człowieka (której w Rosji się nie doświadczy - największy biedak będzie z zaciętością twierdzić, że pod carem żyje mu się zajebiście). 

Nie sądzisz, jednak że problem jest prawdziwy, nawet jeśli obce siły próbują coś na nim ugrać?

21 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa. 

Małą acz kluczową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Dolne warstwy są podburzane informacyjnie przez wiadomo jaką stronę. Jest to jedna ze słabości zachodu - dostęp do informacji i godność człowieka (której w Rosji się nie doświadczy - największy biedak będzie z zaciętością twierdzić, że pod carem żyje mu się zajebiście). 

Czyli rolnicy we Francji, Holandii, Niemczech czy Polsce są podburzanie przez ruską agenturę? Nie przez decyzje oświeconej EUro elity, która np. wpuszcza bezcłowo ziarno z UKR - dziwnym trafem produkowane przez koncerny/oligarchów - i jakoś robi to tak poza kontrolą? Czy dobrze pamiętam jak to Afryka miała umrzeć z głodu przez blokadę Putki? A tu się okazało, że zamiast do portu -> na statek -> do Afryki to wszystko się rozchodzi na boki. ;)

 

Demetanizację rolnictwa, dla planety ratowania..., to też RUS robi? Umowę z MERCOSURem pewnie też się negocjuje w Moskwie? A Ameryka Południowa to zamierza do UE eksportować wyroby przemysłowe, a importować żywność... a nie... przepraszam, na odwrót. I w żadnym razie nie jest to powiązane z lewicującymi, prorosyjskimi grupami polityków np. z EPL.

 

23 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa. 

Restauratorzy też stanowią małą część społeczeństwa, wiec można ich dojechać.

Właściciele firm transportowych... ile to było tej redukcji CO2 w transporcie? Co to ją ostatnio dogadali? 90%?

W ogóle przedsiębiorcy... na co oni są komu potrzebni?

 

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Dolne warstwy są podburzane informacyjnie przez wiadomo jaką stronę

Przypomnę takim następnym razem jak będą sobie kpić z teorii spiskowych. Jednak okazuje się, że one istnieją, tylko po drugiej stronie. To bardzo ciekawe spostrzeżenie, z którego należy wyciągnąć odpowiednie wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, icman napisał(a):

by utrzymać władzę. 

Jeśli chodzi o Polskę po 89roku prędzej równowagę okrągłostołową.

1 godzinę temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał(a):

który niestety przegrywamy. 

Ludzie ciemni przegrywają, mądrzy protestują, albo ci co szukają wiedzy.

43 minuty temu, Optimus Prime napisał(a):

winny ktoś ale nie oni wszyscy.

Racja, tylko takim systemem kopiemy grób naszym dzieciom, wnukom. W jakim świecie będą żyli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ja nie uznaje zasady jak to dsm mówi czy carioner że lepiej niech to pierdolnie wszystko bo jak pierdolnie to może i nic nie będzie zbierać.

 

I pomimo że w mojej sytuacji ja trzymam lejce i wątpię aby coś się zjebało bo po prostu potrafię dawkować emocje swoje i nimi się raczyć a nie żeby to one mną władały.

 

To nie potrafię patrzyć jak wszystko obok się pali i chcę aby znów męski świat trzymał w ryzach chociaż ten nasz Polski kawałek w dobrobycie bo pomimo że w każdej chwili mogę osiąść gdzie tam chcę to tęsknota za krajem i miejscem w którym się wychowałem zawsze będzie.

 

No i prawdę będę głosił zawsze aby ludzie nie dobijali się wzajemnie.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Jest to jedna ze słabości zachodu - dostęp do informacji i godność człowieka (której w Rosji się nie doświadczy

 

Są pewne granice obsesji ;) Chociaż już w sumie na Wyborczej czytałem, że to pewnie Ruscy finansują. Wszędzie siedzą, nawet w lodówce.

 

1647905568_z7rr5g_600.jpg

  • Like 8
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Protesty, AfD może być opłacana przez Ordę. Wietnam chyba nie nauczył nas  jaka jest potęga "mediów" odpowiednio podpuszczonych.

 

Wojna to nie tylko aspekt czysto militarny. Ludzkie wkurzenie można łatwo wykorzystać przeciwko nim. Po prostu kolejna odsłona teatrzyku, w którym każda ze stron ma odegrać swoją rolę. A zwykli ludzie tylko będą na tym cierpieć bo są tylko pionkami, przedmiotem, a nie podmiotem w tej grze.  

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Rnext said:

Deutsche Bahn dołączył wczoraj do strajku

Dziwne, przecież pomachali im marchewką w postaci wpuszczenia na polskie tory (i przejęcia w konsekwencji zysków z polskiego transportu). Czyli ratowaniem DB, kosztem naszego PKP... fur Deutschland.

6 hours ago, Husquarna said:

żadnej wzmianki o tym wydarzeniu

WP dała informacje o strajkach dzisiejszych w Polsce. Malutkim artykułem gdzieś w środku strony, pomiędzy powiększonymi wargami Cichopek, i artykułem co powiedział Wąsik po wyjściu z perdla.

Oczywiście dopiero wtedy, gdy strajk rzeczywiście się zaczął, i większość kierowców sama widziała zablokowane drogi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Husquarna said:

Z ciekawości wszedłem na jedną z polskojęzycznych stron (Onet), żadnej wzmianki o tym wydarzeniu. Jak mam traktować poważnie przestrzeń informacyjną jeżeli jest tak straszliwie zakłamana.

No tak właśnie działają obecnie "media informacyjne". Dziennikarze wrócili do roli politruków. 

Po "Operacji C19" powinno być już dla wszystkich jasne, jakie to jest gówno szczerozłote, nad którym nawet szkoda czasu się pochylić, żeby sprawdzić treść i konsystencję. Zasadniczo mało że nie warto tego mainstreamu w ogóle absorbować w żadnym stopniu, to jeszcze absorpcja szkodzi odbiorcy. Niech zdychają. Bez odbiorcy/czytelnika/widza. 

 

3 hours ago, Strusprawa1 said:

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa. 

Z dedykacją i dla przypomnienia, krótki wiersz Martina Niemöllera z Dachau (1942)

 

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oczywiście już się zaczyna, że polecenie przyszło z Moskwy, a tak w ogóle to nie ma tematu. 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa

Pożyj sobie tydzień bez produktów, w których wyprodukowaniu udział mieli rolnicy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

Na szczęście rolnicy stanowią małą część społeczeństwa. 

Dolne warstwy są podburzane informacyjnie przez wiadomo jaką stronę. Jest to jedna ze słabości zachodu - dostęp do informacji i godność człowieka (której w Rosji się nie doświadczy - największy biedak będzie z zaciętością twierdzić, że pod carem żyje mu się zajebiście). 

A tak często podkreślałeś, że część Twojej rodziny zajmuje się rolnictwem.

Teraz idź i powiedz im te słowa z pełną dumą.

"Polactwo" pełną gębą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertius napisał(a):

A tak często podkreślałeś, że część Twojej rodziny zajmuje się rolnictwem.

Teraz idź i powiedz im te słowa z pełną dumą.

"Polactwo" pełną gębą. :)

Dzisiaj na FB patrzę i chyba połowa znajomych z rodzinnego powiatu protestuje. Z rodziny także są i od mamy i od taty strony. 

 

Dobra, przesadziłem rano..

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Są pewne granice obsesji ;) Chociaż już w sumie na Wyborczej czytałem, że to pewnie Ruscy finansują. Wszędzie siedzą, nawet w lodówce.

 

Z jednej strony Ruscy bankrutują, a z drugiej stać ich na opłacanie agentów i milionów trolli takich jak my :)
 

 

 

 

Ale zaczadzony umysł przyjmie wszystko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w rozjazdach pol dnia. Wrocław i okolice - mnostwo ciągników z biało-czerwonym flagami. Zycze im powodzenia, a z drugiej strony bawi mnie, ze gdy szlo o wściekłe macice to poklask byl spory, z kolei na rolników totalna wyjebka.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:)

 

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/01/22/carbon-footprint-homegrown-food-allotment-increase/

 

Ślad węglowy domowej żywności pięciokrotnie większy niż żywności uprawianej przemysłowo
Badanie wykazało, że za podwyższony poziom CO2 odpowiedzialna jest indywidualna infrastruktura ogrodnicza

 

Badania sugerują, że własna uprawa żywności na działce może nie być tak dobra dla środowiska, jak oczekiwano...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cst9191 napisał(a):

Badania sugerują, że własna uprawa żywności na działce może nie być tak dobra dla środowiska, jak oczekiwano

Najwyżej dostanę bana... Ale kurwa, do reszty już ich pojebało.

Aż mi się ciśnienie podnosi od takich rewelacji, no muszę to rozchodzić.

To co? Zaraz pomidorki i sałatę będzie trzeba pod ziemią jak maryhe hodować? Nielegalnie.

 

Jeszcze nie daj Boże ludzie będą mieć coś swojego, no nie do pomyślenia. Za łabłonie też się wezmą, za dużo CO2 będzie? 

Edytowane przez Pietryło
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pietryło napisał(a):

Najwyżej dostanę bana... Ale kurwa, do reszty już ich pojebało.

Aż mi się ciśnienie podnosi od takich rewelacji, no muszę to rozchodzić.

To co? Zaraz pomidorki i sałatę będzie trzeba pod ziemią jak maryhe hodować? Nielegalnie.

 

Przydomowy ogródek = jakaś tam niezależność.

To się nie podoba globalniakom. Masz być w ich systemie. Dlatego żadnego własnego jedzenia, żadnego własnego taniego środka transportu, żadnej gotówki.

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL podpiął/eła i promował(a) ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.