Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kiroviets napisał(a):

Stąd taka a nie inna retoryka w Twoich postach. 

@Kiroviets, "nie wiem", "przypuszczam" i "trudno mi uwierzyć" to są słowa, które stosuję gdy przedstawiam swoje poglądy, przypuszczenia, a nie fakty. Jakie są fakty tego nie wiemy, bo jak rozumiem nikt z Was tutaj nie dysponuje statystykami na ten temat. Zawsze można uzasadnić brak statystyk faktem, że ktoś je ukrywa, a statystyki, które nie potwierdzają założonej tezy (np te o tylko 3 nakazach opuszczenia mieszkania uchylonych przez sąd na 7800 przypadków) uznać za niewiarygodne lub w jakiś inny sposób uzasadnić (np stronniczością sądów). Ale to wciąż nie jest fakt, wiedza a jedynie jakaś hipoteza, przypuszczenie, które wymaga potwierdzenia aby mogło zostać uznane za prawdziwe.

To, że Panowie - piewcy teorii o bezużyteczności, roszczeniowości i wrodzonej podłości kobiet nie używają przed swoimi przemyśleniami słów takich jak "Moim zdaniem", "Uważam że", "W moim przypadku" itp nie sprawia że ich twierdzenia są dzięki temu bardziej prawdziwe. 

 

Przykład przedstawienia jako faktu czegoś co w żadnym stopniu nim nie jest na podstawie pierwszego zdania z tego tematu :

 

W dniu 6.02.2024 o 11:29, Iceman84PL napisał(a):

Kobiety nie dość, że nie chcą rodzić dzieci*     zwłaszcza białym mężczyznom**   bo czekają na księcia z bajki najlepiej Szejka z milionami czy miliardami na koncie egzotykę, którą obecna władza sprowadzi*** to jeszcze oczekują, wymagają, są roszczeniowe w stosunku do rodaków**** tak jakby oni mieli być niewolnikami,  zasobami i narzędziami do osiągnięcia ich celów.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1598069%2Cbadanie-kobiety-czesciej-niz-mezczyzni-nie-chca-miec-dzieci.html z badania w 2023r w ogóle dzieci nie chce mieć 10% kobiet do 40 rż. PIsanie zatem że "Kobiety nie chcą rodzić dzieci" jest co najmniej mocnym nadużyciem

 

** sformułowanie "zwłaszcza białym mężczyznom" sugeruje, że kobiety jeśli już rodzą to częściej ojcami są mężczyżni ciemnoskórzy. Jakieś dane są na potwierdzenie tej tezy? Czy wystarczy w przeciągu tygodnia zobaczyć jedną mieszaną parę na ulicy aby wysnuć taki wniosek?

 

*** ten fragment o szejkach, których sprowadzi obecna władza to ciężko nawet komentować, bo mamy tu jakieś pomieszanie z poplątaniem. Polki czekają na arabskich książąt i szejków tzn co? nie wiążą się z Polakami, bo czekają na szejków? Jaki to jest odsetek kobiet? Bo przedstawione jest jakby to był jakiś powszechny trend. Ile kobiet z rynku zabrali Polakom Arabscy Szejkowie? Rozumiem, że obecna władza wg autora nie sprowadzi szejków (choć tak wynika z treści zdania) tylko jakąś inną, "gorszą" egzotykę, która będzie siedzieć na socjalu za nasze pieniądze. Ale nie wiem co te kobiety, które czekają na Szejków mają z tym wspólnego? Chyba że wg autora arabski książę i syryjski uchodźca to jedno i to samo w oczach kobiet. Jeśli tak to też warto podać jakieś dane.

 

*** opinia, ocena, zero faktów czy danych, bo to nawet nie jest hipoteza, czyli coś co da się jakoś zbadać i udowodnić.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

- znajdujesz łosia na tinderze,

- love, love i sie wprowadzasz,

- prowokujesz aferę przy otwartych oknach,

- walisz głową w futrynę,

- przyjeżdża policja, facet wylatuje z mieszkania, ty zminiasz zamki,

- i zostajesz okupas.... a on musi płacić za media i czynsze, bo mu komornik na pensję wjedzie.

profit. 😎


Wszystko fajnie, ale opuszczenie tego lokum to jest na 14 dni ;) a przedłużenie tego czasu na 10 tysięcy zgłoszeń okazało się potrzebne (lub nie) przy 3 sprawach. Nie naginają faktów. I nie, nie uważam, że ta ustawa jest ok. 
 

Dla mnie sprawa jest oczywista. Opuszcza mieszkanie ten kto właścicielem nie jest. 
 

Sprawa się komplikuje przy dzieciach.

17 minut temu, maria napisał(a):

@Kiroviets

 

kobiet z rynku zabrali Polakom Arabscy Szejkowie?

 


To może trochę faktów ;) 

 

Rok 2021, małżeństwa mieszane w Polsce.
 

Według GUS w 2021 roku odbyło się 1839 ślubów Polaków z Ukrainkami, 210 z Białorusinkami i 111 z Rosjankami3. Kobiety z Polski (w 2021 roku) z kolei wybierały na mężów Brytyjczyków (525), Niemców (355), Ukraińców (347) oraz Włochów (224).

 

Jak na ponad 166 tysięcy ślubów to trochę ktoś odleciał z tymi szejkami arabskimi 😆

 

 

Edytowane przez Adri
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adri napisał(a):

Dla mnie sprawa jest oczywista. Opuszcza mieszkanie ten kto właścicielem nie jest. 
 

Sprawa się komplikuje przy dzieciach.

Dokładnie. Też uważam, że jeśli nie ma dzieci to mieszkanie powinien opuścić ten kto nie jest właścicielem. We własnym domu mogę sobie być kim chcę i jeśli komuś nie pasuje to nie musi ze mną/u mnie mieszkać. Powinien być najwyżej jakiś zakaz zbliżania czy kontaktu jeśli faktycznie występowanie przemocy jest wysoce prawdopodobne.

Trudniej jeśli mieszkanie jest wspólne albo właśnie są dzieci. Przy dzieciach najtrudniej. Ja jestem zdania, że dobro dzieci przede wszystkim i byłabym gotowa odbierać mieszkania na rzecz dzieci, ale z drugiej strony też łatwo można sobie wyobrazić nadużywanie takiego prawa. 

Największym problem pierwotnym tutaj jest wg mnie ignorancja prawna naszego społeczeństwa, a przede wszystkim niestety kobiet właśnie. Nie potrafię zrozumieć jak można w wieku np 40 lat żyć w mieszkaniu faceta, który nawet nie jest mężem, a najlepiej jeszcze mieć dzieci i zero środków na odseparowanie się... Zakładając że taki facet jest przemocowy to przecież to też się nie dzieje z dnia na dzień i nawet jeśli na początku był aniołem to jakaś lampka się zapala w którymś momencie i można chyba się jakoś przygotować na ewentualne rozstanie.... Nie popieram takiej bezradności życiowej, a nawet ją potępiam i byłabym skłonna przyznać, że "sama się w to wpakowałaś to sobie sama teraz radź", ale dla mnie argumentem ostatecznym są dzieci i ich bezpieczeństwo/dobrostan. W ogóle ta ustawa może powinna po prostu dotyczyć przemocy wobec dzieci bardziej a mniej między dorosłymi partnerami... 

 

Dobra, chyba też trochę mięknę w sprawie tej ustawy... 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maria napisał(a):

To jaką definicje przemocy trzeba zastosować, żeby wyciągnąć takie wnioski?

Manipulacja, foch, ciche dni, seks w zamian za coś, wyzwiska, kastrowanie, umniejszanie.

Nie widzisz tego?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maria napisał(a):

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1598069%2Cbadanie-kobiety-czesciej-niz-mezczyzni-nie-chca-miec-dzieci.html z badania w 2023r w ogóle dzieci nie chce mieć 10% kobiet do 40 rż.

 

Rzetelne badania😏

 

40 minut temu, maria napisał(a):

Jakieś dane są na potwierdzenie tej tezy?

 

Jak zwykle się czepiasz zaklinając rzeczywistość.

Oczywistości nie chce mi się tłumaczyć bo prawdy nie wypieram tak jak ty.

 

40 minut temu, maria napisał(a):

ten fragment o szejkach, których sprowadzi obecna władza to ciężko nawet komentować, bo mamy tu jakieś pomieszanie z poplątaniem.

 

Ja nie pisałem o sprowadzaniu Szejków tylko, że kobiety marzą sobie o tych Szejkach arabach jako archetyp prawdziwego mężczyzny.

A co do rządzących będą sprowadzać ciapatych, Mokebe i to nie tych inżynierów tylko totalną biedotę, którą będziemy musieli utrzymywać.

 

40 minut temu, maria napisał(a):

opinia, ocena, zero faktów czy danych, bo to nawet nie jest hipoteza, czyli coś co da się jakoś zbadać i udowodnić.

 

Przekonasz się za jakiś czas w PL  gdzie będziesz modlić się by ten Polak "zakolak, cebulak" był zawsze u boku do ochrony,

obrony bo ulice, osiedla czy miasta staną się tak niebezpieczne jak w Malmo😏

 

40 minut temu, maria napisał(a):

Polki czekają na arabskich książąt i szejków tzn co? nie wiążą się z Polakami, bo czekają na szejków? Jaki to jest odsetek kobiet? Bo przedstawione jest jakby to był jakiś powszechny trend. Ile kobiet z rynku zabrali Polakom Arabscy Szejkowie?

 

W Polsce brakuje 1 mln kobiet w wieku przydatności do spożycia.

W ostatnich latach 650 tyś. kobiet w Polsce związało sie z obcokrajowcami.

Nie są to tylko ciapate czy murzyni, ale również cywilizowani mężczyźni z Europy zachodniej, Ameryki północnej czy Azji.

350 tyś. kobiet na uchodźctwie głównie w UK rodzi dzieci miejscowym i imigrantom co stanowi 3 miejsce pod względem nacji 

rozmnażających się na wyspach brytyjskich.

 

Więc nie są to sporadyczne przypadki.

 

40 minut temu, maria napisał(a):

Czy wystarczy w przeciągu tygodnia zobaczyć jedną mieszaną parę na ulicy aby wysnuć taki wniosek?

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w dużych miastach to powszechne zjawisko zauważalne na każdym kroku.

 

Z dedykacją dla ciebie😁

Jak Mokebe i nie tylko przyjeżdżają na łowy do PL.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iceman84PL napisał(a):

 

350 tyś. kobiet na uchodźctwie głównie w UK rodzi dzieci miejscowym i imigrantom co stanowi 3 miejsce pod względem nacji 

rozmnażających się na wyspach brytyjskich.

 

 

Te kobiety wyjechały, pewnie za chlebem. Tam wiadomo, że łatwiej jest poznać obcokrajowca nizli Polaka i to nie jest obiektywne spojrzenie na sprawę. 
 

Obiektywnie jest mówić o danych w Polsce, a te dane są przychylne Polakom :) 

 

 

Według GUS w 2021 roku odbyło się 1839 ślubów Polaków z Ukrainkami, 210 z Białorusinkami i 111 z Rosjankami3. Kobiety z Polski (w 2021 roku) z kolei wybierały na mężów Brytyjczyków (525), Niemców (355), Ukraińców (347) oraz Włochów (224).

 

W 2021 roku małżeństw w Polsce zawarto 166 tysięcy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Adri napisał(a):

Kobiety z Polski (w 2021 roku) z kolei wybierały na mężów Brytyjczyków (525), Niemców (355), Ukraińców (347) oraz Włochów (224).

Powinno być kobiety wybrały X mężów koloru czarnego Y brązowego Z żółtego Ż z akordeonem etc 🙂 Nie ma pewnie tego wiele bo to zachowania autoagresywne jednak 🙂

Ale promocja trwa w najlepsze-byly tu filmiki. I będzie tego coraz więcej bo kobiety sa podatne na maniupulacje i w dużej części bezrefleksyjne o czym świadczą ich w większości poglądy polityczne.

 

55 minut temu, Adri napisał(a):

Wszystko fajnie, ale opuszczenie tego lokum to jest na 14

A dasz obcej osobie teraz 14 dni u siebie pomieszkać beż prawa zbliżania się do swojego mieszkania ze swoimi rzeczami, oszczednosciami?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):


🙂 .

 

A dasz obcej osobie teraz 14 dni u siebie pomieszkać beż prawa zbliżania się do swojego mieszkania ze swoimi rzeczami, oszczednosciami?


Polecam nie zapraszać obcych osób do swojego domu/ mieszkania. Seks można nawet w aucie uskutecznić, jeśli wielka chcica jest. 
 

No ale tak… kobieta poznaje przemocowca to jest jej wina, bo sama wybrała. Mężczyzna poznaje manipulatorkę i toksyczke która niszczy mu życie, to wina kobiety. 
 

Moze postawmy sprawę jasno. 
 

Nie zapraszamy obcych osób do domu. 
Nie spotykamy się z osobami zaburzonymi. 
Nie bijemy drugiego człowieka. 
 

Dziękuje. To powinno uchronić przed odebraniem na 14 dni prawa do lokalu. 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iceman84PL napisał(a):

Rzetelne badania😏

Co jest nie tak z tymi badaniami? Przeprowadzone przez CBOS, opublikowane na stronie Polskiej Agencji Prasowej... Nie wiem naprawdę jak można mieć tu jakieś zastrzeżenia... Masz jakieś lepsze źródła? Jaki wg Ciebie jest odsetek kobiet, które nie chcą rodzić dzieci? Zgodzę się, że jest wyższy niż np 30 lat temu i tak samo ilość dzieci jakie kobiety chciałyby mieć jest niższa niż kiedyś, ale to nie dotyczy tylko kobiet. W tym badaniu pytali też mężczyzn i oni tylko nieznacznie wyżej celowali z dziećmi. Po prostu jako społeczeństwa zachodnie jesteśmy coraz wygodniejsi, jednocześnie coraz wyższe oczekiwania stawia się rodzicom i oni sami coraz więcej od siebie wymagają względem własnych dzieci, więc logiczne jest że mierzymy w mniejszą ilość dzieci niż kiedyś. 

 

9 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Jak zwykle się czepiasz zaklinając rzeczywistość.

Oczywistości nie chce mi się tłumaczyć bo prawdy nie wypieram tak jak ty.

 

I znowu nazywasz prawdą to, co Tobie się wydaje choć nie masz żadnych danych, które by to potwierdziły. Pytanie o źródło, dane nazywasz czepianiem się i zaklinaniem rzeczywistości. To nie jest rozmowa na argumenty...

Kiedyś rozmawiałam z jednym Panem, który twierdził, że prawie nikt w PL nie dożywa do emerytury i że średnia dożywanego wieku to ok 55 lat. Dane GUS itp wykpił prychnięciem tak jak Ty. Gdy go pytałam skąd w takim razie wysnuł wniosek o tych 55 latach średniej długości życia to powiedział, że był ostatnio na spacerze na cmentarzu i sobie patrzył na grobu na to ile ludzie żyli lat. I było bardzo dużo młodych 40-50 latków. Twoje argumenty łącznie z tymi filmikami z YT  są dla mnie tej samej jakości co ten jego spacer po cmentarzu. 

 

17 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Ja nie pisałem o sprowadzaniu Szejków tylko, że kobiety marzą sobie o tych Szejkach arabach jako archetyp prawdziwego mężczyzny.

W tym że sobie marzą czy czytają "Arabską księżniczkę" nie widzę nic strasznego. Zawsze ludzi kręciła egzotyka, a raczej wyobrażenie o niej. Mogę mieć fantazje o drwalu z brodą, ale o arabskim księciu już nie? To nie znaczy że chciałabym żyć na górskim pustkowiu w drewnianym domu z drwalem ani w haremie u Arabskiego Szejka. Czy w ogóle kobiety wg Ciebie nie powinny fantazjować?

 

21 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Przekonasz się za jakiś czas w PL  gdzie będziesz modlić się by ten Polak "zakolak, cebulak" był zawsze u boku

Nie mam takiego mniemania o Polakach jakie próbujesz włożyć w moje usta. I tak, mam nadzieję, że będzie u boku :) 

 

35 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

W ostatnich latach 650 tyś. kobiet w Polsce związało sie z obcokrajowcami

@Adri w ostatnim poście podała statystyki z 2021r dotyczące małżeństw z obcokrajowcami. Nie wiem jak z tego ma wyjść 650tys, ale jeśli masz jakieś inne dane na ten temat to podaj proszę źródło.

 

36 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w dużych miastach to powszechne zjawisko zauważalne na każdym kroku.

Mieszkam w Warszawie, a dokładnie pod Warszawą. W mojej okolicy jest spora społeczność Hindusów i Wietnamczyków. I zdecydowanie najczęstszym widokiem są pary jednorodne, czyli Polak z Polką, Hindus z Hinduską, Wietnamczyk z Wietnamką.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje osoba lecąca na obcokrajowca bo jest z zagranicy jest zwyczajnie głupia. 

2 minuty temu, Adri napisał(a):

No ale tak… kobieta poznaje przemocowca to jest jej wina, bo sama wybrała. Mężczyzna poznaje manipulatorkę i toksyczke która niszczy mu życie, to wina kobiety. 

Trochę uproszczone. Kobieta, która poznaje przemocowca, z reguły poznaje manipulatora. Często też ten przemocowiec jest wzorowy wobec innych osób i przemocowy staje się tylko w odpowiednich warunkach, przykładowo mając kontrolę na nią  (ona w ciąży lub świeżo po porodzie, nie zarabia i nie jest w stanie zarabiać nie zapewniając stałej opieki nad dzieckiem)

Generalnie problem jest też taki że mężczyźni zbyt szybko dążą do seksu. Seks zaś prowadzi do wydzielania hormonów a hormony zaciemniają umysł. A jak hormony zaciemniają umysł to jak kobieta mu wyskoczy z masą czerwonych flag to ich nie zobaczy albo pomyśli że  są różowe

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adri napisał(a):

Polecam nie zapraszać obcych osób do swojego domu/ mieszkania.

Dobry sportowiec o tym wie a nawet zrobi tak że weźmie hotel na nazwisko petentki a nawet i jeszcze ona zapłaci. Tylko niedoświadczonych tak można zrobić.

 

24 minuty temu, Adri napisał(a):

Seks można nawet w aucie

Auto za pomówienie? 🙂

25 minut temu, Adri napisał(a):

Dziękuje. To powinno uchronić przed odebraniem na 14 dni prawa do lokalu. 

I o tym pisze. Typowe zachowanie kobiece. Nie tam że niesprawiedliwe coś tylko dobra rada. Przestrzegaj przepisów:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brat Przemysław napisał(a):

 

I o tym pisze. Typowe zachowanie kobiece. Nie tam że niesprawiedliwe coś tylko dobra rada. Przestrzegaj przepisów:-)


Hola bracie, to przecież od Was nauczyłam się tej zagrywki. A jak była sprawa Anastazji w Grecji to kogo większość mężczyzn obwiniała? Kobietę, bo przecież sama sobie winna bo nieostrożna :) 

 

Po prostu niech każdy patrzy komu ufa, jakie kroki czyni i z kim wchodzi w relacje. Nie ma co obwiniać ofiar, ale fakt jest taki, że wiele spraw nie musiało się wydarzyć gdyby każdy miał w sobie dozę nieufności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam ciapat zrobił przestępstwo a tu dostaje się w majestacie "prawa". Jeśli prawo jest ewidentnie złe to nie należy go popierac.

Poza tym zgadzam sie calkowicie że trzeba myśleć i minimalizować ryzyko. Ale tendencja jest odwrotna-vide pierwszeństwo pieszego przed przejściem co zwiększyło ilość wypadków (i niedobra o tym wspominac) i wprowadza zamieszanie (dziadersy już na zielonym swoim widzę że probuja ludzi przepuszczac). A kto pieszemu zwróci życie i zdrowie bo ktoś mu uchwalił prawo a on wlazł prosto pod betoniarkę bo się już nie musi rozglądać?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maria napisał(a):

A w tym artykule z linku z tvn24 jest nawet napisane: Nieprawdą jest też informacja w "instrukcji", że nawet jeśli zgłoszenie o przemocy się nie potwierdzi i nakaz straci ważność po 14 dniach, to zgłaszający nie poniesie konsekwencji. W ustawie zapisano bowiem, że "osobę zgłaszającą przemoc w rodzinie przesłuchuje się w charakterze świadka, po pouczeniu o treści art. 233 Kodeksu karnego, na okoliczności wskazane w zgłoszeniu". Zuzanna Ganczewska tłumaczy: "Przepis ten stanowi o przestępstwie fałszywych zeznań, a jeśli po takim pouczeniu osoba zgłaszająca podałaby niezgodne z prawdą informacje, naraża się na odpowiedzialność karną". Za składanie fałszywych zeznań grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Odpowiadając, @maria, na Twój zaznaczony tekst, polecam Ci przeczytanie 6. i 7. rozdziału historii mojego małżeństwa (bo nie chce mi się już szukać tych wszystkich pism, trochę czasu już upłynęło):

 

 

jak organa państwowe podeszły do oskarżeń formułowanych przez exżonę, które nie znalazły potwierdzenia w wyniku przeprowadzonych czynności dochodzeniowych przez te organa. Ograniczyły się tylko do wysłania, gdzie trzeba, odmownych, czy zakańczających zawiadomień. Żadne postępowanie karne z urzędu za składanie fałszywych zeznań nie zostało wszczęte.

 

Co potwierdza moją tezę, że osobie pomawiającej, oczerniającej, czy fałszywie oskarżającej, praktycznie nie grozi żadna odpowiedzialność...

6 godzin temu, Adri napisał(a):

Ja myśle, że najlepsza jest opieka naprzemienna.

Też wnioskowałem, tym bardziej, że córka wtedy była już nastolatką. Ale wyszło, jak zwykle...

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 19:14, predator08 napisał(a):

Tam gdzie ja żyję też nie znam prawie żadnej mieszanej pary, ale to może dlatego że mieszkam na kieleckim zaściankowym zadupiu

 

A ja na swoim zadupiu, czyli w 7 tys miejscowości na Podlasiu w zeszłym tygodniu widziałem Polkę z czarnym. Jest wieczór, idzie naprzeciwko mnie para, on ma kaptur na głowie. Przyglądam się gościowi z kilkunastu metrów i myślę sobie: "Kurwa co za pojeb, on w kominiarce idzie?". Podszedł bliżej i okazało się że murzyn.

Edytowane przez דניאל
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? Odkładajcie kasę, zamiast liczyć na emeryturę. Nie macie wpływu, na ogólnokrajowe/globalne sprawy, takie, jak dzietność. Dzietność jest mała przez słabą sytuację materialną, głównie w aspekcie wysokiej ceny mieszkań/najmu. To z kolei jest prawdopodobnie wynik nie przypadku, tylko odgórnych założeń. Niech każdy stara się zarządzać swoim życiem we własnym zakresie tak, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej korzyści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adri napisał(a):

Jak na ponad 166 tysięcy ślubów to trochę ktoś odleciał z tymi szejkami arabskimi 😆

 

Nikt nie odleciał.

 

To, że Habibi zawierają znikomą ilość małżeństw z p0lkami jest chyba koronnym dowodem na to, że nasze rodaczki są dla nich tylko ( określenie zapożyczone od berlińskiego naukowca skrywającego się na plusujemy pod nickiem LITTLETIGER) " mięsem".😉😎

 

 

Dziękuję, można się rozejść.

 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z grup zamkniętych na fb wywiązała się ciekawa dyskusja na temat związków mieszanych. Najbardziej aktywna jest dziewczyna, która studiując socjologie pisała pracę na ten temat. Cześć faktów jest nam znana, jednak pozwolę sobie zacytować kilka jej komentarzy, bo myślę że warto:

 

 

Pozostając jednak przy ogólnych hipotezach można ten schemat zaobserwować w prawie wszystkich krajach cywilizacji łacińskiej, gdzie zarówno kobieta (W krajach islamskich, patriarchalnych tak to nie wygląda) jak i mężczyzna autonomicznie wybierają sobie partnerów to kierują się podobnym kluczem. Panie chcą góry, Panowie chcą dołu.
W drodze selekcji i tworzenia modeli teoretycznych dzielimy to na konkretne podpunkty:
-Charakter emigracji (Kobiety po czasie częściej zostają na miejscu, mężczyźni w większości wyjeżdżają w celach zarobkowych i widzimy że po czasie wracają do kraju)
-Poziom znajomości języka (Do 2019 roku wskaźnik English Proficiency Index wskazywał lepszą znajomość angielskiego u Pań, poza tym wiemy że Panie ogólnie radzą sobie lepiej z językami obcymi i częściej wybierają ścieżki zawodowe w tym kierunku)
-Warunki socjo-ekonomiczne (Panowie zarabiający w prostych pracach poniżej średniej krajowej nie mają takich możliwości matrymonialnych w krajach obcych. W przypadku Pań nie ma to większego znaczenia)
- Asymilacja (Kobiety szybciej się asymilują. Mężczyźni nawet jeżeli pozostają w kraju do którego wyjechali w większym stopniu dbają o kontakt z ojczyzną)
Mężczyźni w ogólnej skali są bardziej konserwatywni i przywiązani do tradycji nawet jeżeli ich osobiście nie deklarują, to się tyczy także podejścia do związku. Kobiety odwrotnie. Mówiąc potocznie- Obywatelki krajów zachodu z swoimi wymaganiami i odmiennymi poglądami są dla nich jak trudny orzech do zgryzienia który nie jest wart uwagi, z drugiej strony dla tych kobiet są to biedniejsi i bardziej zacofani mężczyźni od średniej którą napotykają w ojczyźnie.
Stąd biorą się stereotypy np. o brzydkich Niemkach czy zwariowanych Brytyjkach, gdyż posługując się matrycą poglądów i oceny atrakcyjności, nie posiadają one cech które mężczyzn pociągają, stąd w czołówce rankingów krajów z najpiękniejszymi kobietami tworzonych przez mężczyzn nie zobaczymy Niemek, Amerykanek, Szwajcarek czy Brytyjek tylko Brazylijki, Wietnamki, Ukrainki czy Filipinki.
Skupiam się na perspektywie mężczyzn nie bez powodu, bo to właśnie oni i ich działania są traktowane priorytetowo w zagadnieniu badań związków binacjonalnych, w szerszych badaniach socjologicznych na temat rynku matrymonialnego uznaje się że aż około 60% rozwoju związku, zależy od poczynań samego tylko partnera. Jako strona aktywna, która zabiega o względy, która zaprasza na pierwszą randkę, która zadaje pytanie ,,wyjdziesz za mnie?” i stereotypowo jest ,,głową rodziny” bierze na siebie główne ryzyko i odpowiedzialność w całym procesie.
Dlatego można właśnie intuicyjnie zgadzać się z hipotezą która mówi że Polacy nie wiążą się z kobietami z zachodu a Polki z mężczyznami ze wschodu w takiej skali jak ich odpowiednik innej płci, właśnie dlatego że nie spełniają naprzemiennie swoich wymagań i posiadają odmienny pakiet wartości, który nie jest atrakcyjny dla żadnej z stron.

 

 

 

 
Różnimy się także na poziomie deklaratywnym i faktycznych działań. Dla przykładu: Panie w badaniach ankietowych przejawiają zdecydowanie większą otwartość w kontekście związków mieszanych, Panowie odwrotnie, zgłaszają, że zdecydowanie preferowaną formą związku w ich przypadku są związki homogeniczne z ich rodaczką.
Deklaracje obydwóch jednak nie pokrywają się z faktami. Jeżeli przyjrzyjmy się najnowszym badaniom GUSu z 2021 roku (jeszcze sprzed wojny i masowej migracji uchodźców do Polski) zobaczymy że liczba małżeństw Polaków tylko z Ukrainkami, jest większa niż suma wszystkich małżeństw mieszanych zawartych przez Polki z cudzoziemcami w całym roku, już nie wspominając o łącznej sumie ślubów z Białorusinkami, Rosjankami i innymi narodowościami.
Tak więc obie strony jedno mówią a drugie robią, co może być dla niektórych ciekawą perspektywą.
To co jednak do niedawna charakteryzowało Polaków to homogeniczność. Pomimo skali emigracji i faktu że w latach 80 i 90, w czasach tzw ,,emigracji solidarnościowej’’ i po wstąpieniu do Unii Europejskiej miliony Polaków i Polek wyjechało za granicę aby pracować kształcić się i tam nierzadko zakładać swoje rodziny, mieliśmy jako naród jeden z najniższych wskaźników udokumentowanych małżeństw mieszanych z wszystkich krajów dawnego bloku wschodniego, utrzymując wynik powyżej 50% małżeństw w których oboje małżonków posiadało polskie obywatelstwo co pod kątem nauk o migracjach jest dość imponujące i wskazuje na unikatowość Polaków na tle swoich sąsiadów.
Tak było przynajmniej do czasu, bo zgodnie z prognozami dr hab. Piotra Szukalskiego i Alicji Hruzd-Matuszczyk na temat przyszłości demograficznej Polski będziemy obserwować kontynuację trendu wzrostu małżeństw mieszanych w okresie 2030-2040 roku. Przewiduje się że do tego czasu nawet 8-9% dzieci w Polsce będzie miało matkę Ukrainkę, zaś zamieszkanie na stałe około 2 milionów uchodźców (z czego jak podaje dr hab. Maciej Duszczyk aktualny wiceminister spraw wewnętrznych, zdecydowana większość to kobiety w zróżnicowanym wieku) przekroczymy umowną barierę kraju wieloetnicznego pierwszy raz od upadku II Rzeczypospolitej.

"

Z takich nowych popularnych kierunków wzrostów widzimy tendencje Pań do wiązania się z Białorusinami, Turkami i Hindusami.
U Panów są to małżeństwa z Filipinkami Słowenkami, Litwinkami i Gruzinkami.
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, דניאל napisał(a):

Jako strona aktywna,

Mężczyzna jest strażnikiem związku. Redpill

15 minut temu, דניאל napisał(a):

liczba małżeństw Polaków tylko z Ukrainkami, jest większa niż suma wszystkich małżeństw mieszanych zawartych przez Polki

Kiroviets napisał- mięso...

17 minut temu, דניאל napisał(a):

 

Z takich nowych popularnych kierunków wzrostów widzimy tendencje Pań do wiązania się z Białorusinami, Turkami i Hindusami.

Pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2024 at 12:23 PM, Lalka said:

Przecież kobiety regularnie stosują przemoc w związkach wobec mężczyzn, psychiczną, ekonomiczną. (...) nie dam sobie ręki uciąć ale 99% kobiet stosuje regularną przemoc.

 

tyle-to-nie-nie-no.gif

 

Z1sILLR.png

 

Zakładając niezależność tych zdarzeń to wychodzi, że 28% kobiety stosuje przemoc, i 25% mężczyzn.

Znając życie nie są to zdarzenia niezależne ale tego w danych nie ma. Systematyczny policyjni to nie są asy intelektu i robią tylko to czego ich nauczono.

Dobrze, że chociaż coś robią.

 

  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, דניאל napisał(a):

Panowie zarabiający w prostych pracach poniżej średniej krajowej

Nie no- p0lki za granicą z tym swoim angielskim to przecież same wyższe stanowiska piastują.🤣🤣🤣

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adri napisał(a):

 

 

Te kobiety wyjechały, pewnie za chlebem. Tam wiadomo, że łatwiej jest poznać obcokrajowca nizli Polaka i to nie jest obiektywne spojrzenie na sprawę. 
 

Obiektywnie jest mówić o danych w Polsce, a te dane są przychylne Polakom :) 

 

   

Bardzo życzeniowe myślenie...

Kròtko po wejściu PL do eUrokołchozu udałem sie na emigracje, z małymi przerwami przebywam za granicą do dziś.

Mimo, że kilkakrotnie zmieniałem kraje, schemat pozostawał niezmienny...

Do celu.

Liczba kobiet jadących solo szukać szczęścia jest znikoma i oscyluje w granicach 15- 20 %.

Zdecydowana wiekszość jedzie z partnerem/mężem.

No w koñcu ktoś musi ogarnąc chate, przynosić pieniądze gdy pani robi kurs językowy. Meble sie same nie skręcą, samemu nic nie odłoży z jednej wypłaty, więc jest nadal wielkie love.

Po okresie 6mcy do 2 lat następuje przeskok. Wszystko już ustawione i załatwione : chata jest, kurs zdany, trzeba do pracy i okazuje się że Klaus ma SLK a Janusz stare Audi a na nowe trzeba kilka lat czekać. No i ta kartoflana morda, Mehmet ma ładniejszą...poza tym odważny, bo nie bał sie sztormu płynąc na oponie od traktora na Lampeduse.

A Janusz zostaje z penisem w jednej i flaszką w drugiej dłoni.

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Jaca napisał(a):

Liczba kobiet jadących solo szukać szczęścia jest znikoma i oscyluje w granicach 15- 20 %.

Zdecydowana wiekszość jedzie z partnerem/mężem.

No w koñcu ktoś musi ogarnąc chate, przynosić pieniądze gdy pani robi kurs językowy. Meble sie same nie skręcą, samemu nic nie odłoży z jednej wypłaty, więc jest nadal wielkie love.

Po okresie 6mcy do 2 lat następuje przeskok. Wszystko już ustawione i załatwione : chata jest, kurs zdany, trzeba do pracy i okazuje się że Klaus ma SLK a Janusz stare Audi a na nowe trzeba kilka lat czekać. No i ta kartoflana morda, Mehmet ma ładniejszą...poza tym odważny, bo nie bał sie sztormu płynąc na oponie od traktora na Lampeduse.

A Janusz zostaje z penisem w jednej i flaszką w drugiej dłoni.

 

Mam podobne spostrzeżenia. 

Niestety niepoparte danymi.🤣

 

I ta asymilacja, to też ciekawa kwestia.😅

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maria napisał(a):

 w ostatnim poście podała statystyki z 2021r dotyczące małżeństw z obcokrajowcami.

 

Dane są tylko z jednego roku i to nie wiadomo czy prawdziwe bo te wszystkie rządowe

czy zlecane przez władzę można schować między bajki.

 

To tak samo jak sławny psycholog w PL opowiadał publicznie iż max 10% kobiet zdradza

i ma dzieci z innymi partnerami, które później wychowuje mąż rogacz niczego nieświadomy.

Tymczasem są przesłanki, że dane są zaniżone na potrzeby systemu bo skala kurestwa kobiet

jest znacznie wyższa i oscyluje w granicach 30% a nawet więcej.

 

Pisząc w ostatnich latach miałem na myśli kilka czy kilkanaście lat😏

Kobiety regularnie opuszczają Polskę a te co zostają coraz częściej wiążą się z obcokrajowcami.

Natomiast grono samotnych singielek czeka na tą egzotykę, którą władza im ma sprowadzić.

 

Co do danych to sama sobie poszukaj u wujka google.

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.