Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie wziął pod uwagę największego z zagrożeń,  jeżeli doszło by rzeczywiście do braków żywności (w co w sumie teraz wątpię), doszło by do masowych samobójstw mężczyzn, albo morderstw w kwarantannie, koronowirusa przeżyje, brak jedzenia także, ale codziennie ględzenie księżniczek, którym się wszystko należy typu "miś, ale brakło papieru do dupki, MUSISZ, coś z tym zrobić, wkońcu jesteś mężczyzną, jak nie to czekają na mnie inni samce z papierkiem" dużo nie trzeba, fala samobójców, albo potencjalnych morderców może wytworzyć się w przeciągu paru tygodni ?

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Turop napisał:

le brakło papieru do dupki, MUSISZ, coś z tym zrobić, wkońcu jesteś mężczyzną, jak nie to czekają na mnie inni samce z papierkiem"

Tak żony wkurwiały mężów stoczniowców w 1970 -" no zrup coś, puste półki drozyzna, no zrup jesteś meszczyznom"..... niektórzy wtedy nie wrócili z protestów, ale samice znalazły sobie wtedy innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zychu napisał:

Ale jeżeli okaże się, że nie miałeś racji, to liczę, że będziesz miał odwagę przyznać, że zrobiłeś z siebie durnia.

I, żeby symetrię zachować - na to samo liczę z twojej strony, jesli będzie tak jak piszę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hogen napisał:

Dlaczego trafi do nas 7mld EUR na walkę z koronaświrusem, skoro skala dramatu w porównaniu do Włoch czy Hiszpanii jest znikoma? O czymś nie wiemy? WTF?

Czy coś się stanie czy nie, to przecież nie pieniądze "za darmo", kiedyś będzie trzeba oddać, a gdzie pójdzie część nakładów tego najstarsi górale nie wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soprano napisał:

Ściągamy każdego z Europy, na zasadzie kto chce?

Na szczęście nie.

 

To znaczy tak. Teoretycznie tak. A w praktyce:

 

- każdy się może zapisać, ale samoloty polecą tylko tam, gdzie będzie "rzeczywiste zapotrzebowanie", a więc nikt nie będzie latał po 5 ziomków co się gdzieś zgubili

- to nie są loty za darmo, trzeba kupić bilet, ceny nie są jakoś wyśrubowane, raczej takie normalne

- po przylocie obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla wszystkich, jak ktoś ma stały adres w Polsce to może odbyć ją w domu, w przeciwnym razie "wojewoda wskaże"

 

Jak się rząd zdecydował na zamknięcie granic, to musi coś zrobić z tymi, co za granicą zostali. W przeciwnym razie bardzo źle by to wyglądało. Jeśli ktoś pojechał na wakacje czy z innych powodów, to może nie mieć środków na pozostawanie długo za granicą. Coś z tymi ludźmi trzeba zrobić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać o wirusie oraz skutkach krótko i długoterminowych.


W skrócie:
- za późno wstrzymano kwarantanne powracających podróżnych, głownie z ferii we Włoszech, mierzenie temperatury niewiele daje.

- obecne działania mają na celu spowolnienie rozprzestrzenianie się wirusa, w zasadzie nie da się temu zapobiec, ale chodzi o niezapchanie szpitali chorymi.

- wariant włoski jest niestety możliwy w Polsce, mamy tylko 10 tysięcy respiratorów, gdy będzie więcej chorych pozostaje decydowanie kto przeżyje a kto nie.

- dużo zależy od samych ludzi, jeśli kaszlą i nie pilnują się to nie będzie dobrze.

- maski nie działają w większości przypadków, izolacja, siedzenie w domu najlepiej się sprawdza, szczególnie dzieci aby nie roznosiły.

- małe prawdopodobieństwo stworzenia szczepionki, a jeśli się uda to za jakiś spory czas i wirus może zmutować, nie będzie tak efektywna. HIV czy HPV to też wirusy RNA i jest z tym problem.

- nie są znane skutki długoterminowe, nawet mogą pojawić się za kilka lub kilkadziesiąt lat. Np problemy z płucami itd.

- w grupie ryzyka są nie tylko osoby starsze, ale palacze, cukrzycy, z problemami oddechowymi czy krążenia.

- wiosna, lato nie musi koniecznie zahamować wirusa, możliwe że najgorsze przed nami.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Tych, którzy wierzą, i tak nie przekonam, ci, którzy myślą być może przekonają się sami.

Jak na kogoś pragnącego obiektywnej prawdy i czułego na techniki manipulacji:

 

3 godziny temu, wrotycz napisał:

przypomnę 5 zasadę dla radykałów: Ośmieszenie jest najsilniejszą bronią

Sam je w niezgorszy sposób stosujesz ;) Przekaz jest taki: kto myśli, ten uwierzy w foliarskie teorie o kłamstwie Czarnobyla. Kto myśli inaczej, ten nie myśli tylko "wierzy". Czyli foliarz to ten myślący, a pozostali wierzący. To bardzo obiektywne i w ogóle nie wpisuje się w schematy działania fanów teorii spiskowych. Miło być po tej stronie, co to "rozumie, jak jest naprawdę". A cała prawda kryje się w foliarskich teoriach spiskowych, bo łatwo jest zadawać pytania bez odpowiedzi, używać zmanipulowanych, stojących daleko od nauki "argumentów". Wystarczy jedno foliarskie chwytliwe zdanie, na odkręcenie którego trzeba godziny nudnego naukowego bełkotu. Dlatego niektórzy ulegają. 

 

W polemikę nie chce mi się wchodzić z prostego powodu - już raz o ile dobrze pamiętam zadałem sobie trud, by zgwałcić merytorycznie foliarskie argumenty i sensacyjne pytania na temat Wielkiej Lechii. A że reszta tego kompostu to podobny poziom i zasada - szkoda czasu. I żeby dopasować się poziomem - kto myśli, ten zrozumie. Kto wierzy w teorie spiskowe, będzie wierzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop

Już wczoraj wieczorem wyniuchałem link z ciekawymi danymi :)

 

1*u7YJUCyLwSLtoW_O4YKOfg.png

1*FYt7Db3_T4gXl9Q8gBMg8Q.png

1*BYExL5OtkiMj2YiXbOd9PQ.png

1*_Q2L9ns4j6XmXlL5rh3eSQ.png

1*7UiMwZS1ibeerKx-LfanEA.png

1*ry4Gm-BGgEEq9oRAMpHwiA.png

 

https://medium.com/@andreasbackhausab/coronavirus-why-its-so-deadly-in-italy-c4200a15a7bf

 

Wyraźnie widać, jak Włosi nie wyrabiają z testami.

 

@LiderMen

CFR - Case Fatality Ratio

 

@Brat Jan

Dziś wieczorem wbiję z buta na wątek międzynarodowy, jak tylko znajdę coś ciekawego, na pewno tu jakiś wykresik czy badania wrzucę.

 

@zychu

Doświadczenie pokazuje, że na przyznanie się do błędu w tym przypadku raczej nie ma co liczyć.

 

@tytuschrypus

Daremny Twój trud ;)

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @tytuschrypus w odwracaniu kota ogonem jesteś naprawdę dobry.

Idea jest prosta i oczywista dla kogoś kto czyta ze zrozumieniem a nie manipuluje żeby wypłynąć na fali. Sprawa Czarnobyla była przekłamana i rozdmuchana do wielkości cepelina. Niemy rak tarczycy i inne "deformacje" spowodowane przez promieniowanie to pic na wodę fotomontaż. Nie powodują raka, znaczna część populacji ma te nieme postacie raka a ich powszechność nie wzrosła przez katastrofę a przez masowe badania przesiewowe po niej. Podobnie z różnymi wadami rozwojowymi, które dzięki ludzkiej panice, plotkarstwu oraz żądnym sensacji mediom, które zostały przypisane chorobie popromiennej, której nikt nie miał. Sam padłem ofiarą takiej wiary. Miałem różne bóle kości i stawów i uważałem, że to przez Czarnobyl, a byłem wtedy gówniarzem, i wierzyłem w to co mi rodzice powiedzą a oni wierzyli w całą tą panikę a jak się odzywał jakiś naukowy głos to oczywiście "władza nas okłamuje".

W Polsce w roku katastrofy promieniowanie tła z 2,4 [mSv] (na rok) wzrosło do 2,7 [mSv]. Potem wróciło do normy.

W Prypeci jest średnio 8,4 [mSv], na miejskim stadionie 2,4 [mSv] (tyle co w Polsce), podczas gdy w Finlandii 7,0 [mSv] (całe 16% mniej).

W polskich kopalniach węgla kamiennego jest 17-60 [mSv], to średnio 4,5 razy więcej niż w Prypeci. Górnicy powinni natychmiast zaprzestać wydobycia, bo warunki pracy są tam gorsze niż w Czarnobylu, gdzie 200 metrów od sarkofagu jest 47 [mSv]. 200 metrów.

Porównywanie tego do Ramsar w Iranie, gdzie jest 260 [mSv], ponad 100 razy więcej niż w Polsce i ponad 30 razy więcej niż w Prypeci, a ludzie mają dwa razy mniej uszkodzeń genetycznych niż przeciętny człowiek jest już całkiem "nie na miejscu".

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy i wiele osób umrze" - napisał w niedzielę  członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca włoskiego ministra zdrowia, profesor Walter Ricciardi.



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-polska-i-swiat-na-zywo-czesc-ii,nId,4383067#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

Inżynierowie wiedzą co robią.

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Grzegorzem Lindenbergiem:

 

Znowu, jak w trakcie kryzysu imigracyjnego w 2015 argumenty racjonalne spotykają się z emocjami, dzisiaj chyba jeszcze silniejszymi. Silniejszymi, bo, jak napisała jedna znajoma "boję się o życie swoje i swoich dzieci". A mój pomysł, aby poddać obowiązkowej kwarantannie osoby starsze, jako główną grupę narażoną na śmierć, pewna znajoma skomentowała jako "kurna, żart", a osoba mi osobiście nieznana jako "pomysł śmierdzący dyskryminacją". Bo myślę, jak skutecznie tych ludzi ochronić, a nie jak wykonywać publiczne, magiczne gesty.

Media napędzają histerię, politycy się dokładają, a ludzie podsycają swój i cudzy strach, powtarzając mrożące krew w żyłach wiadomości. Przy okazji wychodzi na to, że nauka rachunku prawdopodobieństwa i statystyki powinna być obowiązkowa w szkołach.

Ja nie lekceważę epidemii, świetnie wiem, co to jest wzrost wykładniczy. Jeśli widzę sensowne argumenty (np. za zamykaniem szkół) to zmieniam zdanie. Ale póki co, ani liczby chorych ani zmarłych nie są powodem do paniki. W Chinach epidemia się kończy, najprawdopodobniej w Korei Południowej również. Szansa, że ktoś w okresie najbliższych tygodni zachoruje jest bardzo niewielka, a szansa, że umrze (jeśli nie ma innej poważnej choroby albo poważnie zaawansowanego wieku) niemal zerowa.

Czas na panikę będzie, jeśli przez kolejne kilka tygodni nowe zachorowania w Europie będą rosły, tak jak dotychczas, w tempie 20-50% dziennie (czyli dzisiaj jest 100 nowych zachorowań a jutro 120 do 150). Chińczycy potrzebowali dwóch miesięcy, zanim dzienna liczba zachorowań zaczęła spadać, w Europie mamy epidemię na dobrą sprawę dopiero od 3-4 tygodni. A 83-letni chiński epidemiolog od wirusów (m.in. walczył z SARS) twierdzi, że jesli sie postaramy, to do czerwca epidemia się na świecie skończy.
https://www.reuters.com/…/china-senior-medical-adviser-coro…

Jedna rzecz jest pewna: czerwone wino nie chroni przed wirusem, ale bardzo poprawia nastrój. Mam nadzieję, że każde z was ma, jak nie czerwone wino, to inny sposób na poprawianie sobie samopoczucia.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 min temu

"Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy i wiele osób umrze" - napisał w niedzielę  członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca włoskiego ministra zdrowia, profesor Walter Ricciardi.



18 min temu

Szef MON Mariusz Błaszczak: Wojska inżynieryjne zakończyły zabezpieczanie granicy z Niemcami na przejściach Żytowań i Łęknica (woj. lubuskie). 

 
 

22 min temu

Niemcy zamykają granice z Włochami, Francją i Szwajcarią. Zarządzenie wchodzi w życie od jutra od godz. 8. Jest to wspólna decyzja kanclerz Angeli Merkel i premierów landów graniczących z tymi państwami. Przez granicę będą przepuszczane osoby pracujące w obszarze przygranicznym, zostanie też utrzymany transport towarowy. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się śmiać, że foliarstwo itd. Ja uważam, że naprawdę jakieś dziadostwo wydostało się z ośrodka dla hodowli wirusów. Zapasy mam od dawna, ale teraz jak zamknięto WSZYSTKIE galerie handlowe (oczywiście pozostawiono handel dla żywności) wiem, że to nie jest "jakaś tam odmiana grypy". Czekajmy na rozwój wydarzeń i nie cwaniakujmy (mam wiele bliskich takich osób) jeżeli chodzi o cwaniarstwo to tacy ludzi powinni zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Przede wszystkim odstawić swój egoizm. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKYrCVWsAIzBMR?format=jpg&name=small

 

10 min temu

Hiszpania: Od sobotniego do niedzielnego popołudnia nastąpiły 103 zgony na COVID-19. Od początku epidemii zmarło tam już 288 zakażonych. W ciągu doby znacząco powiększyło się również grono osób zainfekowanych, z 5,9 tys. do 7,8 tys. osób.


32 min temu

Portugalia: Z soboty na niedzielę liczba zachorowań na koronawirusa wzrosła do 245, czyli o ponad 100 proc. w ciągu doby. W tym samym czasie blisko 170 tys. osób zwróciło się do rządu Antonia Costy o natychmiastowe zamknięcie granic.


43 min temu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła do 1372. Zmarło już 35 osób.



A tymczasem młodzi Amerykanie mają wyjebane, pokolenie facebooka i twitttera bawi się w najlepsze:

 

0009XD3T23A60HGU-C321-F4.jpg

 

0009XD3S9XXUI1M1-C321-F4.jpg

 

0009XD3RCM4P7VTI-C321-F4.jpg

 

0009XD3Q3PESSMS3-C321-F4.jpg

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

A tymczasem młodzi Amerykanie mają wyjebane, pokolenie facebooka i twitttera bawi się w najlepsze:

Postępowy, fajny Zachód.

Klap, klap, klask, klask.

 

Tak samo jak na facebooku ktoś udostępnił Włochów, jak na balkonów swoich mieszkań grają na instrumentach. Multum kobiet wrzucało komentarze w stylu "Świetny naród", "Umieją się bawić w takim ciężkim czasie" i innych serduszek co niemiara. Tak, "zabawowy" naród, który ze swojej "zabawowej" natury umiera.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.