Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RealLife napisał:

Kasa w budżecie - mamy 35 mld zł nadwyżki budżetowej tak więc nie wiem o czym piszesz. 

 

To tak jakbyś miał kredyt w banku na milion złotych i ciągle musiał brać chwilówki żeby spłacać raty, ale wszem i wobec ogłaszał że jesteś w świetnej sytuacji bo na koniec roku miałeś na koncie 700 zlotych. Taka to ta nasza nadwyżka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

(akurat PIS poczynił najwięcej w tym temacie).

 

A co takiego osiągnął? Wybrał lokalizacje? Ogłosił kto ją wybuduje? Zabezpieczył budżet na budowę? Poproszę o konkrety.

 

Przypominam że biedna Białoruś w siedem lat wybudowała i uruchomiła dwa bloki EJ.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, sargon said:

Ostrzegałem rodzinę, będąc zaznajomionym z patusami na wyjazdach - ale nie "to biedni ludzie".

Ostatnio ojciec @H mi opowiadał, że u nich na "wsi" jego znajomek kończył budowę. Miał od początku ekipę Ukraińców. W końcu porozliczani, co mieli zrobić zrobili i na koniec poprosili, żeby mogli zostać jeszcze na weekend przenocować, bo wracają wtedy i wtedy. Żaden problem, zwłaszcza, że zawsze (kelnersko) uprzejmi i rzetelni. Przyjechał po weekendzie na budowę, a tam pustki. Nie ma śladu ani po Ukraińcach ani po sprzęcie, który im dał do dyspozycji (betoniara, młoty udarowe itd). Gołe ściany. No super.

  • Like 2
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

Byłem w Chmielnickim. Mam tam kilku znajomych.

Ja na studiach miałem koleżankę z Wołoczyska, która miała chyba rozmiar piersi D czy E i trochę azjatyckie rysy twarzy (tatarskie, rzec można) i się okazało, że mieszkaliśmy w akademiku obok siebie. 
Trochę żałuję, że nie "skorzystałem" i nie poznałem bliżej, ale tak chociaż mam sumienie czyste, że zaznajamiałem się tylko z Polkami (i raz z Białorusinką i Czeszką "zaznajamiałem się"). Ehhhh.
Ogólnie spoko ludzie są z Chmielnickiego. Nie mają takiego pierdolca  narodowego jak ci ze Lwowa, ale też nie kochają Rosjan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rnext said:

Przyjechał po weekendzie na budowę, a tam pustki. Nie ma śladu ani po Ukraińcach ani po sprzęcie, który im dał do dyspozycji (betoniara, młoty udarowe itd). Gołe ściany. No super.

 

Wytrzyma. W końcu dzięki im na głowę nie spadają nam kacapskie bomby. Dobrze prawie? W końcu ruskie to imperialistyczna kacapia która już prawie na nas najeżdżała tak?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ogólnie spoko ludzie są z Chmielnickiego. 

Myśmy tu już ustalili w styczniu/lutym, że Ukraińcy to wspaniali ludzie. Mieszkałem kiedyś z Ukraińcami, z jednym czy dwoma pracowałem, a pewna Ukrainka spod Odessy zrobiła mi najlepszego loda ever. Nie znałem jej imienia, ale czułem tę więź, której nie zdołają zniszczyć knowania ruskiej agentury!

Podsumowując - Ukraińcy to wspaniali ludzie, kocham bratni naród ukraiński! 

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nepszava.hu/3168570_ukrajna-foldrajz-tankony-magyarorszag-felszolitas

 

xD

 

According to the findings of the geography textbook on the National Public Education Portal, which does not even mention Russian aggression , "The distribution of nationalities in Ukraine is very unequal. The majority are of Ukrainian nationality, but in the eastern part of the country there is a significant proportion of Russians, and in the Crimean peninsula they form the majority. The two East Slavic languages (Russian, Ukrainian) are similar. In the parts of the country inhabited by Russians, one fifth of the population speaks a mixed Russian-Ukrainian language. Despite this, the two ethnic groups are often at odds with each other. Their opposite also triggered an armed conflict for the Crimean peninsula", except that this is simply not true, they did not fight a civil war for the Crimean peninsula, but on the orders of Vladimir Putin in 2014, Russia annexed the territory that had been part of Ukraine until then.

 

Gdyby tylko nieruchy w stolicy nie były tak drogie + język tak trudny to bym się tam przeniósł 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, $Szarak$ said:

W szkołach też dzieci uczą się Polskiego jako przecież podstawowy język.

Wrzucę wszystkim kilka odosobnionych faktów.

1. Dzieci ukraińskie przyjęte w zeszłym roku do polskich szkół, wracają na Ukrainę. Ciężko określić w jakim stopniu, ale jest to zjawisko zauważalne. Co boli, to rodzice - którzy często nie fatygują się o tym poinformować polskiej szkoły.

2. Pomimo powyższego, nadal pojawiają się nowe dzieci z Ukrainy. Przybyły w trakcie wakacji. Przydałoby się porządne zestawienie statystyczne.

3. Są przypadki, gdzie w szkole żadna dorosła osoba nie mówi po rosyjsku, a dziecko - poza rosyjskim innego języka nie zna. O żadnej nauce raczej nie ma mowy, tym bardziej jak dziecko jest w 6-8 klasie i na j. polskim omawia się "Pana Tadeusza" - a kilka osób w klasie zna niewiele słów ponad "tak/nie".

4. Uwaga, bomba. Pojawiają się w szkołach dzieci z Białorusi. Jeszcze niewiele o tym wiem, ale moja opinia o stosunkach polsko-białoruskich w najbliższej przyszłości jest chyba znana. Ciekawe, jakie jeszcze przepisy da się "w moment" nagiąć na dowolnych obywateli "państw ościennych". I jak tutaj prowadzona jest weryfikacja dorosłych... Aha, i ciekawe jak w jednej klasie będą zachowywać się połączone dzieci białorusko-ukraińskie.

 

@Rnext nie oskarżaj rządu PiS o sprawczość! Bo brak gazu w Niemczech, czy nowe limity poboru prądu z Brukseli - to nie ich dzieło. Więc niech nie zbierają za nie laurów i fejmu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Tu po 70 latach ludzie są gotowi mścić się za Wołyń choć go nie doświadczyli, na osobach które się do niego nie przyczyniły.

 

Tak kurwa będziemy się mścić na Ukraińcach za Wołyń, na Niemcach za m.in obozy i na ruskich za  m.in Katyń.

 

Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś chwila gdzie te narody słono nam zapłacą za błędy swoich przodków- to ma być rozliczone i w dupie mam to, że aktualne pokolenia nie maja z tym nic wspólnego- mam na to wyjebane tak samo jak wyjebane mieli banderowcy esesmani czy tym podobni na nasz naród.

 

Jak to się mówi: trudno, życie.

 

Może jako naród też nie byliśmy święci ale mam już kurwa dość tych wszystkich mordów, które przeżyli nasi przodkowie, jesteśmy i będziemy cały czas jebani w dupe jak będziemy mieli takie podejście do naszej historii jak Ty.

 

Sory, poniosło mnie ale ile można…

Edytowane przez Kacperski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Baca1980 said:

 

A co takiego osiągnął? Wybrał lokalizacje? Ogłosił kto ją wybuduje? Zabezpieczył budżet na budowę? Poproszę o konkrety.

 

Przypominam że biedna Białoruś w siedem lat wybudowała i uruchomiła dwa bloki EJ.

 

Nie wiem co zrobił PIS w tej sprawie ale wiem że to za rządów PIS, KGHM i Orlen uruchomili procedury certyfikacji reaktorów SMR w Polsce. Było to w lipcu tego roku.  

13 minutes ago, Kacperski said:

Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś chwila gdzie te narody słono nam zapłacą za błędy swoich przodków- to ma być rozliczone i w dupie mam to, że aktualne

 

My też musimy słono zapłacić za Jedwabne w takim razie. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertTo jest akurat proste. Zostało to przykryte ukraińskimi uchodźcami a nie czuć Białorusinów bo dla Polaków brzmią tak samo, jak Ukraińcy - w sumie to nawet ci i ci często gadają po rosyjsku. 

Widziałem statyski nie tak dawno gdzieś. Dużo osób młodych z Białorusi - branża IT podobno sporo. 

W sumie się dziwię bo to naprawdę były duże liczby ludzi. Biorąc pod uwagę, jak białoruska propgadana nas ciśnie i oskarża o ludobójstwa na granicy. xs 

 

Tak na marginesie ostatnio była dyskusja z młodymi ludźmi - młodzieżą białoruska a Łukaszenka. Noi w sumie widać, że cisną z niego pompę. Oczywiście padło pytanie o suwerenność Białorusi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Nie wiem co zrobił PIS w tej sprawie ale wiem że to za rządów PIS, KGHM i Orlen uruchomili procedury certyfikacji reaktorów SMR w Polsce. Było to w lipcu tego roku.  

 

Zobacz oryginalny obraz

https://www.salon24.pl/newsroom/1249557,reaktory-smr-w-polsce-w-2029-roku-kghm-z-waznym-dokumentem

 

Porozumienie jest w istocie rodzajem mapy drogowej dotyczącej współpracy. Jak poinformowano przy podpisywaniu listu, pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce w technologii małych reaktorów SMR ma powstać w 2029 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

 

My też musimy słono zapłacić za Jedwabne w takim razie. 

 

 

Możesz mi zarzucać hipokryzje, ale szczerze to mało interesuje mnie komu co jesteśmy winni, raczej i testują mnie nasi dłużnicy.

 

Nie widzisz, że świat jest pełny hipokryzji i każdy patrzy tylko na własny interes?


 

Ja mówię o podejmowaniu działań dla dobra naszego kraju.

 

Ty znowu chcesz podejmować działania odwrotne- chcesz działać na szkodę państwa.

 

Kurwa, czy to już u nas sport narodowy?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Mieszkałem kiedyś z Ukraińcami, z jednym czy dwoma pracowałem, a pewna Ukrainka spod Odessy zrobiła mi najlepszego loda ever.

Może z Lodessy? 

36 minut temu, Kacperski napisał:

mam na to wyjebane tak samo jak wyjebane mieli banderowcy esesmani czy tym podobni na nasz naród.

A czy Polacy kiedyś przeproszą za swoją szlachtę? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RealLife napisał:

 

My też musimy słono zapłacić za Jedwabne w takim razie. 

 

No ciekawe, że akurat Ty powielasz ten mit propagowany wspólnymi siłami ruskich i niemców.

Oraz - niestety Izraela - ale to wraz ze skokowym wzrostem diaspory rosyjskich żydów, którzy już całkowicie zdominowali, nawet sentyment niegdyś wiodących żydów polskich.

Jest to mit sowieckiej propagandy, nic więc dziwnego, że propagował go m. in. taka sowiecka kurwa jak Kwaśniewski.

 

Jedwabne to dzieło haupsturmfuehera Hermanna Schapera, który w zbliżonym czasie i miejscu po kolei przeprowadzał akcje likwidacyjne w czerwcu w Wiźnie, Wąsoszu (5 lipca), Radziłowie (7 lipca), Jedwabnem (10 lipca),  w sierpniu - Łomży, Tykocinie, wrzesień - Rutki, Piątnica, Zambrów i wiele innych.

 

Zgadzają się metody, ślady , no i świadkowie.

 

Procesy Schapera trwały w Niemczech od 1960, mimo wielu świadków nie udało się go skazać aż do 1976 - jako winnego zorganizowanych egzekucji Polaków i Żydów w tych miejscowościach.

Został skazany na 6 lat więzienia (ze wzgledu na zły stan zdrowia), ale i tak wypuścili go wcześniej.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, sargon said:

 

No ciekawe, że akurat Ty powielasz ten mit propagowany wspólnymi siłami ruskich i niemców.

Oraz - niestety Izraela - ale to wraz ze skokowym wzrostem diaspory rosyjskich żydów, którzy już całkowicie zdominowali, nawet sentyment niegdyś wiodących żydów polskich.

Jest to mit sowieckiej propagandy, nic więc dziwnego, że propagował go m. in. taka sowiecka kurwa jak Kwaśniewski.

 

Jedwabne to dzieło haupsturmfuehera Hermanna Schapera, który w zbliżonym czasie i miejscu po kolei przeprowadzał akcje likwidacyjne w czerwcu w Wiźnie, Wąsoszu (5 lipca), Radziłowie (7 lipca), Jedwabnem (10 lipca),  w sierpniu - Łomży, Tykocinie, wrzesień - Rutki, Piątnica, Zambrów i wiele innych.

 

Zgadzają się metody, ślady , no i świadkowie.

 

Procesy Schapera trwały w Niemczech od 1960, mimo wielu świadków nie udało się go skazać aż do 1976 - jako winnego zorganizowanych egzekucji Polaków i Żydów w tych miejscowościach.

Został skazany na 6 lat więzienia (ze wzgledu na zły stan zdrowia), ale i tak wypuścili go wcześniej.

 

Nie wiem co ty tutaj napisałeś. Nie znam żadnego Schapera. Pierwsze słyszę. 

 

Muzeum Historii Polski tłumaczy jak niżej:

 

https://muzhp.pl/pl/e/1759/pogrom-zydow-w-jedwabnem

 

"W Jedwabnem – miejscowości w powiecie łomżyńskim – 10 lipca 1941 roku doszło do straszliwej zbrodni, o której możemy powiedzieć, że miała cechy ludobójstwa. Tego dnia żydowscy mieszkańcy miasteczka zostali zgromadzeni na rynku, przez wiele godzin przetrzymywani, bici, upokarzani, a potem zapędzeni do drewnianej stodoły na obrzeżach miejscowości i tam spaleni żywcem. Bezpośrednimi sprawcami tej zbrodni byli Polacy – z Jedwabnego, ale także mieszkańcy okolicznych wsi. Jak wynika z relacji świadków, już od rana zjeżdżali oni furmankami, najwyraźniej wiedząc, co się szykuje, zapewne z nadzieją na udział w rabunku mienia ofiar.

 

 

Istotna jest też obecność Niemców. Nie byli oni zbyt liczni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

 

Nie wiem co ty tutaj napisałeś. Nie znam żadnego Schapera. Pierwsze słyszę. 

 

Muzeum Historii Polski tłumaczy jak niżej:

 

https://muzhp.pl/pl/e/1759/pogrom-zydow-w-jedwabnem

 

Tak, bo jesteśmy narodem, który obwinia sam siebie, mimo

tego że winny nie jest.

 

Niemcy migają się od holocaustu,

robią co mogą, aby za kilkanaście lat w książkach opisywano polskie obozy koncentracyjne.

 

A my Polacy co?

My bierzemy wszystko na klatę, czekam na moment kiedy Ukraińcy zaczną mówić o tym, że w Wołyniu Polacy mordowali Ukraińców.

 

U nas obwinianie siebie samych za wszystko  to już tradycja narodowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.