Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paazik napisał:

Super. Pomyślałeś o tym kim obsadzić te setki sztuk? 

Znajdą się. 

 

Najważniejszą kwestią w sumie nie jest ilość samej artylerii, ale AMUNCJI do niej. 

 

Jeśli będzie ich tyle sztuk to trzeba dużo osób nauczyć z tego korzystać i no dużo amuncji. 

Znowu, jakby było znacznie mniej to mniej osób trzeba by było, ale za to by strzelali dużo częściej. 

Więc najważniejsze ile do tego amuncji będzie. 

 

No najlepiej jakby było dużo sztuk tego i dużo amuncji. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj. 

 Za dzisiejszą Interią.

 

Media: USA naciskają na Ukrainę. Ma chodzić o rozmowy z Moskwą

Administracja prezydenta Joe Bidena nieoficjalnie zachęca władze Ukrainy do zasygnalizowania otwartości na negocjacje z Rosją i rezygnacji z publicznie demonstrowanego postulatu, że zaangażowanie w rozmowy pokojowe będzie możliwe po odsunięciu od władzy prezydenta Władimira Putina - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, cytując informacje dziennika "The Washington Post".

 

 

14 godzin temu, spacemarine napisał:

Taki kraj, takie czasy, palenie zbożem bo w kraju pełnym węgla nie ma opału...

 

 

Znajomy od dawna pali owsem paszowym (ma własne duże gospodarstwo rolne) bo od lat wychodzi taniej niż węglem czy gazem :).

 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Baca1980 napisał:

Ajwaj. 

 Za dzisiejszą Interią.

 

Media: USA naciskają na Ukrainę. Ma chodzić o rozmowy z Moskwą

Administracja prezydenta Joe Bidena nieoficjalnie zachęca władze Ukrainy do zasygnalizowania otwartości na negocjacje z Rosją i rezygnacji z publicznie demonstrowanego postulatu, że zaangażowanie w rozmowy pokojowe będzie możliwe po odsunięciu od władzy prezydenta Władimira Putina - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, cytując informacje dziennika "The Washington Post".

 

 

 

 

Znajomy od dawna pali owsem paszowym (ma własne duże gospodarstwo rolne) bo od lat wychodzi taniej niż węglem czy gazem :).

 

 

Bo o sytuacji na Ukrainie zdecydują nastroje społeczeństwa w USA i tym samym wsparcie militarne i finansowe, a nie brandzlowanie się twejterkiem niektórych tłuków. No ale jak mówi się że słabnie poparcie w USA bo są zmęczeni kolejną wojną to elaboraty na pół strony jakby ktoś pół dnia grał w cywilizacja, strzałeczki tu i tam.

 

To było wiadomo już we wrześniu:
"he share of U.S. adults who are extremely or very concerned about a Ukrainian defeat is down 17 percentage points since May, falling from 55% then to 38% today. "

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2022/09/22/as-war-in-ukraine-continues-americans-concerns-about-it-have-lessened/

 

I to jest z naszą stratą bo pewnie my będziemy musieli się bardziej zaangażować.

Jestem ciekaw czy to wypalenie nastrojów i to nawet w pl nie jest częściowo skutkiem tymi bzdetami o bombie w kuchni, piesku z Donbasu, babci z pierogami i ogólnego ośmieszania tej wojny, że te ru takie głupie jechali czołgami i poprosili o pracę na polu. Macie skutki pijarowcy.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spacemarine napisał:

I to jest z naszą stratą bo pewnie my będziemy musieli się bardziej zaangażować.

 

Na całe szczęście obecnie typowego Kowalskiego wojna na Ukrainie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Teraz w przypadku ew. mobilizacji pod hasłem na Moskwę. To do centrów rekrutacji zgłosiłyby się chyba tylko jednostki ciężko upośledzone. 

 

36 minut temu, spacemarine napisał:

Macie skutki pijarowcy.

 

Też mi się wydaję że SBU trochę przegrzała temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

@Baca1980Słuchaj tego człowieka. 

 

On gada tak od 6 msc. 

Nic nigdy się nie sprawdza co on pisze. xD Absolutnie nic. 

 

Ty ze swoją dziewczyną jesteście pośmiewiskiem tego wątku od pół roku, macie jakiś syndrom sztokholmski powielając bezmyślnie narrację która jest szyta do tak tępych ludzi, byliście wyjaśniani wielokrotnie i to nie raz przez wiele osób, ale dalej kampanię trzeba robić. "Absolutnie nic" to jest świetne podsumowanie was oboje, z tym jednym można się zgodzić.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spacemarine napisał:

byliście wyjaśniani wielokrotnie i to nie raz przez wiele osób,

Nie wiedziałem, że wierzysz w demokrację, że większość ma zawsze rację.

Nie da się z tobą konstruktywnie dyskutować, bo nie potrafisz czytać czegoś dłuższego niż 5 zdań. Potrafisz tylko obsrywać wszystkich, którzy nie zgadzają się z twoją narracją dookoła, przez co strasznie toksyczny jesteś. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nie wiedziałem, że wierzysz w demokrację, że większość ma zawsze rację.

Nie da się z tobą konstruktywnie dyskutować, bo nie potrafisz czytać czegoś dłuższego niż 5 zdań. Potrafisz tylko obsrywać wszystkich, którzy nie zgadzają się z twoją narracją dookoła, przez co strasznie toksyczny jesteś. 

 

Tak mają osoby którym zależy by ten kraj nie stoczył się do lat 90-tych co już widać wraz z rosnąca biedą, inflacją, bezkarnością, przestępczością kosztem zwykłych ludzi. A z drugie strony bogacą się pseudoelity którym ty z kolega przyklaskujecie i razem z frazesami na ustach mówisz o toksyczności sam przykładając rękę do niszczenia tego kraju wspierając propagandę, która próbuje oddalić nieunikniony dramat milionów ludzi. To tylko potwierdza że albo jesteś opłacony albo pożytecznym nie wiem co, ale wierzyć się nie chce że można być aż tak głupim, więc uważam że coś z tego masz, tym bardziej promując zieloną rewolucję w innym wątku. Gdybym kierował agentami w Polsce jako jakiś ru to wy bylibyście idealnymi kandydatami, rzucający onucami na lewo i prawo, najlepsi "patrioci" wypełniający kolejne agendy uzależniające kraj od de i ru, niszcząc nasz przemysł, firmy, górnictwo i zasoby. W kolejnym roku przyjdzie taki dramat o którym wielu tutaj ostrzegało i próbujecie przykryć to swoimi mapkami, strzałkami oraz innymi bzdetami myśląc że uda się odwrócić uwagę gawiedzi. Zapominacie że przeciętny nie wykształcony ekonomicznie obywatel tego kraju umie mimo wszystko liczyć i doskonale zaczyna sobie zdawać powoli sprawę że jest okradany. Wy przykładacie do tego rękę bezkrytycznie powielając wiele bzdur i nie potraficie tego obronić, to jest śmieszne i tragiczne, ludzie będą tracić mieszkania, pracę, bezrobocie skoczy skokowo i co wy na to, ano "jesteś toksyczny", bo nie macie prawdziwych argumentów, zachowujecie się przyparci do muru jak baby. Niebywałe.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, spacemarine napisał:

Tak mają osoby którym zależy by ten kraj nie stoczył się do lat 90-tych co już widać wraz z rosnąca biedą, inflacją, bezkarnością, przestępczością kosztem zwykłych ludzi. 

A mi myślisz, że nie zależy na tym? Że nie zależy mi, aby moje przyszłe dzieci miały świetlaną przyszłość tutaj w kraju? Oczywiście, że mi zależy, aby tego nie było, ale też dostrzegam inne problemy, które ty starasz się unikać i udawać, że nie istnieją, a tych, którzy o tym piszą wyzywać.

24 minuty temu, spacemarine napisał:

A z drugie strony bogacą się pseudoelity którym ty z kolega przyklaskujecie i razem z frazesami na ustach mówisz o toksyczności sam przykładając rękę do niszczenia tego kraju wspierając propagandę, która próbuje oddalić nieunikniony dramat milionów ludzi. 

Tak, oczywiście przyklaskujemy wszystko co władza robi, no jasne! Skąd to wytrzasnąłeś i wsadzasz mi coś, czego nie robię? Gdzie dokładam się do niszczenia tego kraju? Kompletnie widzę cię już odkleiło rzucając jak to jest tragicznie. Inflacja jest na całym świecie, nie tylko w Polsce. Próbuję działać dla lepszej przyszłości tego kraju, a nie do tego, byśmy byli wiecznymi podcieraczami tyłków dla zachodu, albo jak w PRL dostarczycielem taniej pracy dla wschodu. W poglądach takich jak twoich, dla świętego spokoju najlepiej przed każdym silniejszym się poddać, złożyć hołd, byle dla świętego spokoju. I nie będziesz go miał, bo słabymi można gardzić do cna. 
 

Dramat milionów ludzi będzie jeśli podporządkujemy się Rosji jak to sugeruję "realiści". Wtedy będziesz mieć kompletnie zero szans dla tego kraju i kompletne wyludnienie w przeciągu 20 lat, mogę ci to gwarantować. 
 

28 minut temu, spacemarine napisał:

To tylko potwierdza że albo jesteś opłacony albo pożytecznym nie wiem co, ale wierzyć się nie chce że można być aż tak głupim, więc uważam że coś z tego masz, tym bardziej promując zieloną rewolucję w innym wątku. 

Płyta ci się zacięła czy nie potrafisz wymyślić nic innego? Nie masz żadnych argumentów, oskarżasz mnie o bycie agentem i nie masz żadnej bazowej wiedzy o tym jak działają relacje między krajami, co zrobić można najlepszego dla przyszłości Polski, kim jako Polacy jesteśmy i co byłoby najlepsze dla nas. Nie napiszesz mi tego, bo tego nie wiesz i nie chcesz tego wiedzieć, a powtarzasz tylko wyrysowane frazesy od "ryalistów". Nie promuję zielonej rewolucji, przecież napisałem wprost, że wyłączanie gospodarki to najgorsze, co można zrobić. Napisałem wyłącznie, że tak, ocieplenie klimatu postępuje, ale wszelkie działanie temu w taki sposób jest samobójcze. Naucz się czytać zanim się wypowiesz. 

 

31 minut temu, spacemarine napisał:

Gdybym kierował agentami w Polsce jako jakiś ru to wy bylibyście idealnymi kandydatami, rzucający onucami na lewo i prawo, najlepsi "patrioci" wypełniający kolejne agendy uzależniające kraj od de i ru, niszcząc nasz przemysł, firmy, górnictwo i zasoby. 

Gdzie ja rzucam onucami na lewo i prawo. Ja Cię proszę, abyś czytał do końca co do ciebie piszę i przedstawił mi jasne i klarowne argumenty na pytania:
1. Jakie jest położenie Polski

2. Co w tym położeniu jest najlepsze dla nas

3. Czy niepodległość Polski nam się opłaca według ciebie i czy warto się o to bić (bo dla niektórych nie)
4. Czy gdy Rosja nas zaatakuje, to Ameryka jest za to odpowiedzialna? Jak?
5. Jeśli "to nie jest nasza wojna", to czyż wynik tej wojny nie będzie na nas oddziaływał? 
6. Jaka jest myśl strategiczna rosyjska i jaką rolę w tej strategii jest dla Polski?

 

Nigdy nie byłem w żadnym stopniu za uzależnianiem kraju od DE lub RU. Wyłączanie polskich kopalń lub niebudowania własnego przemysłu - znów, wyssałeś sobie to z palca wpychając mi, że ja tak sądzę.

35 minut temu, spacemarine napisał:

W kolejnym roku przyjdzie taki dramat o którym wielu tutaj ostrzegało i próbujecie przykryć to swoimi mapkami, strzałkami oraz innymi bzdetami myśląc że uda się odwrócić uwagę gawiedzi. 

Jakie "wy"? Kto powiedział, że w następnym roku przyjdzie wielki dramat? Straszyciel Graf czy Trader21? Już teraz według różnych mędrków Polska powinna kompletnie upaść (ba! - dla niektórych w ogóle ona nie istnieje! :D). 
 

38 minut temu, spacemarine napisał:

Zapominacie że przeciętny nie wykształcony ekonomicznie obywatel tego kraju umie mimo wszystko liczyć i doskonale zaczyna sobie zdawać powoli sprawę że jest okradany. 

Tak, podatki to kradzież, wow. 
A i nie wiedziałem, że rządzę krajem i nie jestem zwykłym obywatelem. :D 

39 minut temu, spacemarine napisał:

Wy przykładacie do tego rękę bezkrytycznie powielając wiele bzdur i nie potraficie tego obronić, to jest śmieszne i tragiczne, ludzie będą tracić mieszkania, pracę, bezrobocie skoczy skokowo i co wy na to, ano "jesteś toksyczny", bo nie macie prawdziwych argumentów, zachowujecie się przyparci do muru jak baby. Niebywałe.

Jakich bzdur? Dawaj konkrety co sądzę, bo widzę z poprzednich przykładów, że rzucasz mi coś, czego nie uważam, że jest. Pisałem już, że przez starzenie społeczeństwa mamy niedobór siły roboczej. No tu akurat jak Ty jak baba budujesz rzeczywistość na bazie wyobrażeń, redaktorze Warzecho. :D
No niebywałe. 
Coś jeszcze na mnie wymyślisz? 

 

Teraz już rozumiesz dlaczego jesteś toksyczny i nie da się z Tobą rozmawiać? Większość tego co piszesz kompletnie zmyślasz, przez co wychodzą dziwactwa, że jestem agentem, że odpowiadam za to co się działo w Polsce i różne takie. Nie odróżniasz swoich wyobrażeń od rzeczywistości. 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Kaczyński mówił wczoraj o 5% PKB na wojsko. 

 

Ciekawe bo na ostatnią emisję polskich obligacji 10-cio letnich na bodajże 6% nie było już chętnych. Do tego w przyszło rocznym budżecie niema wzmianki o środkach na tarczę antyinflacyjną. Podobno rząd szuka innych rozwiązań :).

 

andrzej-to-jebnie-1 - ElektrykaDlaKażdego.pl czyli Domowa ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał:

 

Ciekawe bo na ostatnią emisję polskich obligacji 10-cio letnich na bodajże 6% nie było już chętnych. Do tego w przyszło rocznym budżecie niema wzmianki o środkach na tarczę antyinflacyjną. Podobno rząd szuka innych rozwiązań :).

 

andrzej-to-jebnie-1 - ElektrykaDlaKażdego.pl czyli Domowa ...

 

Każdy procent inflacji to dodatkowe darmowe miliardy w budżecie państwa, bardzo prosty mechanizm, poza tym na kontach Polacy mają kilkaset mld zł, co za problem zrobić stan wyjątkowy, przepchnąć dodatkowe przepisy i zabrać część z tych pieniędzy na wyższe potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

co za problem zrobić stan wyjątkowy, przepchnąć dodatkowe przepisy i zabrać część z tych pieniędzy na wyższe potrzeby.

 

W następnym roku mamy wybory - nie zdziwię się, jak parę wytworów ruskiej myśli przez przypadek wyląduje na wschodnich rubieżach kraju. 

 

I wtedy zacznie się zabawa z nową ustawą. 

 

Tymczasem na Kozaczyźnie

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

 

 

Coś kacapom poszło mocno nie tak w rejonie Pawliwki i Wuhłedaru. Spore kawałki wieprzowiny latały gęsto w powietrzu.

Fg4r3RoXgAIAnE1?format=jpg&name=large

 

"TRUDNA SYTUACJA W PAWŁÓWCE [...] Powiedziano: wysokie straty, niemożność przekazania najwyższemu kierownictwu informacji o naszych bezsensownych stratach ludzi i środków technicznych. Mam (konkretne) liczby ale dalszy ciąg sprawy należy do prokuratury generalnej. [...] o sytuacji w Pawłówce na górze dyskutują już od kilku dni, a krew jak się lała tak się leje."

 

Fg5TudJWYAI2pY9?format=jpg&name=large

"W wyniku 'starannie' zaplanowanej ofensywy 'wielkich generałów' w ciągu 4 dni straciliśmy około 300 ludzi zabitych, rannych i zaginionych. 50 procent środków technicznych. A to tylko nasza brygada. Dowództwo okręgu wspólnie a achmedowem ukrywają to i przyjmują oficjalne liczby strat w obawie przed odpowiedzialnością. Jak oni mieli zdobyć osadę prześlizgując się obok umocnień w których pozostał nieprzyjaciel i teraz niszczy nasze drogi ewakuacji rannych i dostaw amunicji. Ponadto Pawłówka położona jest niżej niż Wuhłedar z którego oni teraz do nas walą".

 

I dużo, dużo podobnych tekstów dzisiaj w ruskim internecie. I bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolegaJa już tu dawno pisałem, że straty rus są ogromne. Zarówno w sprzęcie, jak i personelu. 

 

Co najważniejsze. Zawodowi i często doświadczeni już mocno wybici zostali. Sprzęt który był dobrze wyposażony i w miarę nowoczesny też się u rus kończy i szroty zwożą. 

Więc w skrócie teraz biorą średniaków/słabych ze słabym sprzętem. 

 

Ci ludzie praktycznie nic nie ogarniają. Przecież oni często nawet dowódców nie mają - no bo skąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, i co ja ci mam powiedzieć? Oczywiście że ponoszą straty bo przegrywają bitwy. Przecież nie oddają pola bo ich Ukraińcy ładnie poproszą. 

 

Przegrana bitwa o Kijów. Kosztowała życie 10'000 do 15'000 kacapów, drugie tyle bez ręki, bez nogi - trwale wyeliminowanych z walki.

 

Przegrana bitwa o Charków. Przecież nawet tu było pisane, że "pod Łymanem Ukraińcy wzięli krwawy odwet za Iłowańsk". Niewielu ruskich stamtąd wyszło żywych.

 

Bezskuteczne natarcia na Bachmut. Od miesięcy codziennie. Ilu ich tam musiało polec na tym dobrze ufortyfikowanym i skutecznie bronionym terenie? Ale to głównie wagnery / kryminaliści oraz donbabwe/ ługanda - nie prawdziwe ruskie, nie liczy się.

 

Bitwa o Chersoń - w zasadzie już przegrana przez rosjan, pytanie tylko jak wysokie chcą tam ponieść straty. Podobno ukraińska artyleria ciągniona, na przykład M777, zmienia swoje pozycje już tylko raz dziennie. Praktycznie nie ma ryzyka ognia kontrbateryjnego. Stoją sobie pół dnia gdzieś pod lasem, dostają koordynaty i walą w ruskich. Piękna praca, żyć nie umierać!

 

Gdyby nie było wysokich strat ruskich to by nie było "częściowej" mobilizacji. I gdyby nie było tych wysokich strat w dalszym ciągu to by ta mobilizacja została zakończona, a tak to niby zakończona ale dalej biorą.

 

No cóż, chcącemu nie dzieje się krzywda. Chciały ruskie wojny to mają wojnę. Może ruskie powinny więcej książek czytać albo filmów oglądać? Na początek polecałbym "Na Zachodzie bez zmian". Zdaje się, że nawet jeden kacap z tego Forum już obejrzał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolegaDobrym obrazem tego, jak się kiepsko dzieje dla rus jest np bachmut. 

Bachmut jest już szturmowany dluuuugo. Nie wiem - z kilka miesięcy? 

Ciągle dosyłają ruscy tam żołnierzy i dalej tego zająć nie mogą 

Przez tyle miesięcy nie mogą zająć miasta 70k ludzi a ukr nie mają zamiaru oddać. 

 

Co jest dziwne to oni to szturmują czołowo i każdy praktycznie mówi, że ten atak w taki sposób jest bez sensu - tzn nic nie da wielkiego zajęcie tego miasta a strat będą ogromne. 

Noi tak się dzieje. Tylko, że nawet nie zanosi się, żeby upadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Strusprawa1 said:

Kto powiedział, że w następnym roku przyjdzie wielki dramat?

Ci, co patrzą jak zachowuja się stopy procentowe w UE, WB, USA. Jakie zmiany polityczne zachodzą w Chinach. Co się dzieje z żywnością na Biskim Wschodzie i w Afryce. Jak wygląda stan Deutsche Bank i innych "za dużych by upaść". Co politycznie robią Niemcy, Francja - o Rosji nie wspominając.

Na razie mamy rozgrzewkę, w której jako Polska - o kilka miesięcy wyprzedzamy niektóre trendy. Na pozytyw - jak u nas zmieni się paradygmat myślenia, tzw. Zachód nie da rady się dostosować - i wtedy będzie okazja, by Polska zaczęła przodować - ale we wzrostach pozytywnych.

 

20 hours ago, zychu said:

Ale się tutaj kloaka zrobiła

Nie ważny jest poziom, ale częstość.

Jak z seksem - lepszy demograficznie raz 10/10 na rok, czy 5/10 ale codziennie? ;)

Spada zaangażowanie, powszednieje temat - to przekłada się na "wojnę umysłów". Poważniej - Rosja prawdopodobnie liczy na medialne znużenie, które przerodzi się w nacisk "weźcie skończcie". Tylko że się tu (też) przeliczyła. Nawet jak 99% będzie za "kończ waść", i tak politycy zrobią - co trzeba...

 

10 hours ago, KolegiKolega said:

Podobno ukraińska artyleria ciągniona, na przykład M777, zmienia swoje pozycje już tylko raz dziennie.

Bo jak strzelają raz na godzinę, to mogą sobie na postoje pozwolić (kilka dni temu sami Ukraińcy podali filmik, gdzie "ciągniki" mówiły o 17 strzałach na dobę). Im akurat amunicji słabo dosyłają, lepiej 155mm dać mobilnej (która potem 'przepala' ją w ilościach hurtowych, ale i tak - bezpieczniej i skuteczniej).

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kespert napisał:

Nawet jak 99% będzie za "kończ waść", i tak politycy zrobią - co trzeba

No raczej ludzie po prostu są już na to obojętni też. 

Jakby ogłosili kolejne pakiety sankcji to ludzie by już coraz częściej odczuwali obojętność. 

Przegrzał się trochę temat, ale nie podziałało to w drugą stronę - tzn nie odbiło w stronę negatywnych z pozytywnych tylko z pozytywnych w obojętność. 

 

Patrzyłem ostatnio wyniki badań to po tylu miesiącach wcale to jakoś bardzo nie spadło. No szczególnie jeśli chodzi o kraje które pomagają najwięcej - np USA. Tam to nadal bardzo wysokie poparcie, żeby wysyłać... Noi w pl, UK itd.

 

20 minut temu, Kespert napisał:

, tzw. Zachód nie da rady się dostosować - i wtedy będzie okazja, by Polska zaczęła przodować - ale we wzrostach pozytywnych

Ale w glebi siebie muszą nas nienawidzić Niemcy i ruscy. 

Oni chcieli diabła wypędzić z Europy - USA - a my go ściągnęliśmy... 

W sumie my sami dla nich jesteśmy takim diabłem małym w Europie. 

 

Polska jest chyba najbardziej naturalnie pro amerykańskim krajem w Europie. No nie licząc może ukr, ale my już dużo wcześniej byliśmy.

I to nie jest takie ,,wymuszone". 

Naturalne dla wielu Polaków jest to, że mają dobry stosunek do USA i zły do Niemców i ruskich - no teraz szczególnie ruskich.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.