Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, $Szarak$ napisał:

No nie licząc może ukr, ale my już dużo wcześniej byliśmy.

I to nie jest takie ,,wymuszone". 

Gwoli ścisłości historycznej, najbardziej Ukraina jeżeli była, to proniemiecka. No i prokanadyjska, z uwagi na resentymenty i ogromną diasporę ukraińską w Kanadzie. Niestety tę z tych najgorszych, antypolskich. Czy się resentyment niemiecki trwający lata utrzyma, czas pokaże.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Obliteraror napisał:

Gwoli ścisłości historycznej, najbardziej Ukraina jeżeli była, to proniemiecka. No i prokanadyjska, z uwagi na resentymenty i ogromną diasporę ukraińską w Kanadzie. Niestety tę z tych najgorszych, antypolskich. Czy się resentyment niemiecki trwający lata utrzyma, czas pokaże.

I proszwedzka. I generalnie pro cokolwiek co daje im szanse na niezależność (Ukraina przy Reichu była lepszą opcją od rep. Radzieckiej  z podrzędna rolą względem Rosji). Tak samo  zresztą było z Litwą Łotwą i Estonią.

Co do antypolonizmu. To sami sobie na to zapracowaliśmy. Przez stulecia. To jak u nas z antygermanizmem. 
Zamiast robić wszystko by go podtrzymywać trzeba go raz na zawsze zakopać. 
Angolom i Francuzom się udało, Nam też się uda..
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, $Szarak$ napisał:

Patrzyłem ostatnio wyniki badań to po tylu miesiącach wcale to jakoś bardzo nie spadło. No szczególnie jeśli chodzi o kraje które pomagają najwięcej - np USA.

No nie wiem. Demokraci mogą przegrać wybory śródterminowe i wtedy im się pod dupą zapali. A, że największym problemem podnoszonym w sondażach jest gospodarka to załatwią koniec wojny, tanią ropę/gaz i pokojowego nobla dla Bidena - za jednym razem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BumTrararaBez różnicy która partia wygra i tak zniszczenie rus tam jest ponad narodowe. 

Decyzja została podjęta wspólnie. 

 

I ja wiem, że republikanie niektórzy mówią o ukr co innego, ale patrzeć na działania... Zauważyliście, że zawsze wszystko na końcu jest przepychane? 

 

Przykład Węgier. Orban krzyczał brak sankcji, sankcje złe, sankcje nie działają. A na końcu i tak przyklepywal... Więc co za różnica? 

 

I to samo na dniach artykuł, że USA ,,chce negocjacji ". Kto miał podlapac ten artykuł to podłapał. 

Ale co z tego, skoro w tym kierunku nie ma żadnych konkretnych Kroków? 

 

Turcja grozi, że nie przyjmie Szwecji i Finlandii do NATO. 

Pewnie zgodzi się za x miesięcy. 

I co to zmieni? 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Libertyn said:

I generalnie pro cokolwiek co daje im szanse na niezależność

 

No to mądry naród, uzależnić się od kroplówki monetarnej oraz militarnej obecnie najbardziej terrorystycznego państwa na ziemi xD weź ty wyjdź czasem sprzed komputera 

1 minute ago, $Szarak$ said:

Bez różnicy która partia wygra i tak zniszczenie rus tam jest ponad narodowe

 

Zwłaszcza przez te kilka milionów uchodzców którzy wyjechali do Rosji xD boże, niech mi ktoś za to zacznie płacić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Patrzyłem ostatnio wyniki badań to po tylu miesiącach wcale to jakoś bardzo nie spadło.

Czym innym są wyniki badań, a czym innym samodzielna aktywność.

Badanie to sytuacja, gdzie ktoś z inicjatywą pyta Ciebie, czy jesteś za pomaganiem - tak, oczywiście, wynik wysoki.

Aktywność to człowiek, który sam zawozi ubrania do punktu rozdziału, sam wpłaca kasę na fundacje, sam jedzie samochodem zawieźć kamizelki... ci "poznikali" medialnie. Zostali jedynie prawdziwi, nie działający dla poklasku - i mało ich, strasznie mało. I na coraz mniej ich stać.

1 hour ago, $Szarak$ said:

Polska jest chyba najbardziej naturalnie pro amerykańskim krajem w Europie.

Litwa/Łotwa/Estonia. Ale ze wzgledu na ludność/położenie, nie do obrony.

1 hour ago, $Szarak$ said:

No nie licząc może ukr

Nie pamiętam linku, ale były kiedyś dane z Ukraińskiego "ministerstwa prawdy", gdzie Polska w rankigu sympatii wygrywała z USA. Z okolic marca. Teraz pewnie jest to wyrównane... wygenerowalismy cholernie dużo "pozytywnego flow", tylko z zagospodarowaniem gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, slusa said:

Zwłaszcza przez te kilka milionów uchodzców którzy wyjechali do Rosji xD boże, niech mi ktoś za to zacznie płacić

Z USA wyjechali do Rosji? Uchodźcy? Miliony?

Chyba coś przegapiłem :) na granicach w drugą stronę kolejki "poborowych" widzę.

 

Ale dobrze, że zaczynasz kwestionować sensowność działania za darmo... ;) od tego krok do rozważań o samym sensie działania, a to prosta droga do wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gościu napisał:

Widzę tu nadal dziką ekscytację jednostronną propagandą, że giną tylko Rosjanie, co na takiej wojnie jest mało prawdopodobne...

Domawiasz sobie. Nikt nie pisze, że ukr nie ponoszą strat. 

Tylko ukr potrafią się przyznać do sporych strat - i tak zaniżonych - a ruscy kłamią masakrycznie.

 

Wy wszystkim nazywacie propaganda. Jeszcze raz powtarzam. Ja nie biorę źródeł ani ze strony oficjalnych ukr ani rus..

13 minut temu, Kespert napisał:

Czym innym są wyniki badań, a czym innym samodzielna aktywność

Pisałeś w tym wątku o dostarczaniu kasy wprost do budżetu. 

UE i USA itd co miesiąc wysyłają x miliardów podobno ukr do budżetu - no na tyle, żeby nie padli. 

 

Co do pomocy to też ciekawe. Dlaczego? Ukr dostają wagonami żarcie z zachodu. No bez kitu filmy widziałem, ciężarówki ogromne. 

Normalnie jakieś korpo mają tam 3 dni przed terminem żarcie to wysyła sporą część na ukr. Rządy pewnie im za to płacą, ale to i tak nie jakoś bardzo dużo. 

I to dotyczy wielu rzeczy oprócz żarcia. Po prostu zamiast ludzi zwykłych rządy same przejmują pałeczkę - wiadomo to w jakimś stopniu tylko, ale jednak. 

17 minut temu, Kespert napisał:

wygrywała z USA. Z okolic marca. Teraz pewnie jest to wyrównane... wygenerowalismy cholernie dużo

Też to widziałem tykko na dniach. Tylko, jak ja widziałem to dalej byliśmy nr 1. 

 

Czym dłużej też to trwa tym bardziej będą pęknięcia w UE. Już konflikt interesów się zaczyna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slusa napisał:

 

No to mądry naród, uzależnić się od kroplówki monetarnej oraz militarnej obecnie najbardziej terrorystycznego państwa na ziemi xD weź ty wyjdź czasem sprzed komputera 

Śluza wraca do domu, w domu partnerka jest posuwana przez Rosjanina. Śluza wzorem prawdziwego mężczyzny nie prosi kumpli o pomoc by sklepać Rosjanina.  Nie chce też ich kasy by kogoś wynajać. Śluza wie że Rosjanin to przyjaciel. Śluza wchodzi do sypialni i proponuje Rosjaninowi wódkę, Rosjanin wcześniej wypił. Laptopa też nie ma. Śluza idzie do toalety i się zastanawia co zrobić. 
W międzyczasie wchodzi Policja, sąsiedzi słyszeli krzyki po rosyjsku i kobiece błagania o pomoc. Śluza odsyła policje twierdząc że Rosjanin jest mile widziany a błagania o pomoc to element sesji bdsm. 

Rosjanin wychodzi wkurwiony ze mało wódki. 
Śluza szykuje się do sklepu, wszak musi byc wiecej wódki. 
Patrzy na partnerkę i mówi - Widzisz, Ty to masz dobrze, prawdziwy mężczyzna  się tobą zajął, jak wrócę to Cię wyliżę, Zachowałem dumę i nie pozwoliłem terrorystom z Policji przeszkadzać "
Partnerka: Ale ja nie chciałam i mnie wszystko boli i chciałam by mi pomogli.
Śluza: Przesadzasz, on ma tylko większego.

Partnerka Śluzy- Ukraina i jej społeczeństwo
Śluza - Ukraiński prezydent zachowujący się tak jak powinien według Śluzy
Rosjanin - Rosja jako państwo i naród.

25 minut temu, slusa napisał:

Zwłaszcza przez te kilka milionów uchodzców którzy wyjechali do Rosji xD boże, niech mi ktoś za to zacznie płacić 

Wyjechali czy zostali zmuszeni do wyjazdu? 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, $Szarak$ said:

Po prostu zamiast ludzi zwykłych rządy same przejmują pałeczkę - wiadomo to w jakimś stopniu tylko, ale jednak.

Właśnie - rządy, a nie ludzie. Ludziom brzydko mówiąc "zwisa", rządy robią "co trzeba". Niebezpieczny kierunek, nawet jeśli chwilowo słuszny.

46 minutes ago, slusa said:

Nie chyba a na pewno xD

O jednym słyszałem tylko, ale on na Białoruś uciekł, nie do Rosji. Ale to jednostka, a nie miliony.

 

12 minutes ago, Libertyn said:

Wyjechali czy zostali zmuszeni do wyjazdu? 

Zobacz wcześniej w wątku - mowa była o USA, demokratach i republikanach, na co odpowiedzią Brata slusa byli właśnie uchodźcy. Wychodzi, że uchodźcy z USA do Rosji...

1 hour ago, slusa said:
1 hour ago, $Szarak$ said:

Bez różnicy która partia wygra i tak zniszczenie rus tam jest ponad narodowe

 

Zwłaszcza przez te kilka milionów uchodzców którzy wyjechali do Rosji

 

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ja już dawno mam go zablokowanego.

To go koniecznie odblokuj! To taki forumowy odpowiednik Mohammeda Said al-Sahafa, lepiej znanego jako "komiczny Ali", swego czasu minister informacji w rządzie Saddama Husseina, aż do samego końca.

 

Jeśli nie pamiętasz "komicznego Alego" to konieczne go wygooglaj. Fascynująca historia, znowu aktualna 😂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z resztą czemu ja się dziwię. 

 

Przecież białoruska i ruska propaganda już nie takie rzeczy wymyślała. 

 

Nie tak dawno Łukaszenka mówił, że płot na granicy jest po to, żeby głodni Polacy nie dostali się do Białorusi po grykę. XD 

 

Oni serio tam tłuką temat i w rus i w Białorusi, że ten płot po to, żeby europejczycy do nich nie uciekli. XD

 

A wiecie co dla Białorusi jest np osiągnięciem i co podnosi ich propaganda? 

Bo, jak wiadomo BY nie rozwija się prawie wcale bo bandera Rus. 

 

Więc czym? A no tym, że pokazują ile jedzenia przykładowo produkują. 

 

Coś na zasadzie: patrzcie! My mamy nadmiar żarcia a Europa umrze z głodu! 

 

To jest tak niska propaganda. Aż tak. 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, $Szarak$ napisał:

 

To jest tak niska propaganda. Aż tak. 

 

 

Ten pierwszy facet co wyszedł śpiewać Gruppa Krovi Tsoja - autor musi się w grobie przewracać. Tsoj śpiewał piosenki antywojenne, wplątywał testy typu "wojna - najlepsze lekarstwo na zmarszczki", facet był uwielbiany i w 100% nastawiony pokojowo.

 

A tu wychodzi facet i śpiewa im, że .. że zgodnie jak z piosenką, nie chce zostać sam leżący w trawie, a jego "życz mi powodzenia w boju" ma zupełne inne znacznie niż dosłowne.. Ciekawe jak śpiewającemu przez gardło przeszedł fragment "nie chcę nikomu stawiać nogi na piersiach/ a chciałbym z tobą zostać/ po prostu z tobą zostać" - szczególnie z legendarnymi już moralami mobików, gdzie musza kupować sprzęt za własne pieniądze. Może tego celowo nie zaśpiewał?

 

Ja pierdolę, Rosja ma kilku prześwietnych artystów i tak skurwić Tsoja.. Nawet swoimi bohaterami wycierają mordy i to w ekstremalnie kiepski sposób. Wystarczy, żeby jeden z nich wiedział, że Tsoj śpiewał antywojennie - porażka. Bardzo lubię Tsoja i aż się uniosłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, $Szarak$ said:

Coraz mocniejsze zabetonowanie się USA w Pl 

Dzięki za info, podzielam opinię, że samoloty czy tam śmigłowce najgorzej jest przenieść w razie ewakuacji czy tam zmiany planu.

Zabetonowanie level hard, może już iść dobić trupa rosyjskiego wraz z pewnymi sojusznikami.

Urrrra! Na koń!

 

A zresztą co tam dobijać, jak już Rosja padła.

To może chociaż Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie cofnięta tarcza inflacyjna czyli obniżka vatu na paliwo, gaz, więc skokowo wzrosną nam ponownie ceny wszystkiego, paliwo po 10 zł? Jak najbardziej.

 

Kolejna sprawa że niszczenie infrastruktury na Ukrainie utworzy kolejną falę uchodźców do pl, tylko teraz nastroje są inne, ludzie znacznie biedniejsi, ledwo wiążący koniec z końcem, możliwe że czeka nas kastratora humanitarna bo nikt do tego się nie przygotowuje, o ponownym zrywie Polaków można chyba zapomnieć. A może oto chodzi, wprowadzi się stan wyjątkowy i przesunie wybory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eknm2005 napisał:

A zresztą co tam dobijać, jak już Rosja padła.

To może chociaż Niemcy?

Proces długotrwały to jest. Uważam, że rozpoczęty jeszcze przed wojną. 

 

22 minuty temu, spacemarine napisał:

Kolejna sprawa że niszczenie infrastruktury na Ukrainie utworzy kolejną falę uchodźców do pl,

No niestety masz rację, że być może czeka nas kolejna fala. 

Być może to jakoś się to rozleje na całą Europę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał:

Proces długotrwały to jest. Uważam, że rozpoczęty jeszcze przed wojną. 

Proces długotrwały i dodajmy: rozpoczęty i prowadzony przez samych rosjan.

 

Doprowadzili swój kraj do stanu gdzie mieli dwie drogi do wyboru:

1) zgnić sobie spokojnie i po cichu na śmietniku gdzieś tak około 2035-40

2) spłonąć gwałtownie w 2022/23

 

Niestety dla świata wybrali opcję 2). Chociaż może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - wcześniej pozbędziemy się tego syfu z naszej planety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005 Żeby było jasne. Ja nie twierdzę, że USA w razie W tutaj wyśle kilkaset tysięcy żołnierzy piechoty i walczyć będą. 

Bardziej mi chodzi o sprzedaż jakiejś dobrej technologii, sprzętu wojskowego, wsparcia politycznego do tego itd. 

Myślę, że lotnictwo by wysłali, flotę morska być może... ale też nie w oszałamiającej ilości. 

No, ale podstawa jest samemu być silnym. 

 

Według mnie gdyby USA już nie było w Europie i by była podzielona między rus a Niemcy całkiem byśmy byli w większym tyłku.

Niemcy by znowu zaczęli armię budować duża i silna, z drugiej strony ruskie a my byśmy pewnie nie mieli nic - bo by nie chcieli żebyśmy się zbroili..

A tak USA ciągnie w dół bardzo mocno Niemcy i rus. 

Nawet zwykłe zniszczone rurki nr 1 i 2 odbija się mocno na gospodarkach obu krajów. 

Zauważ, że Niemcy chcą się zbroić a nie mogą... Zgadnij kto im blokował kupno sprzętu z Izraela... USA.

9 minut temu, KolegiKolega napisał:

Proces długotrwały i dodajmy: rozpoczęty i prowadzony przez samych rosjan

Zauważ, że oni już nie myślą co będzie potem. 

Istnieje taka teoria, że Putin żeby przykryć samo zgniecie kraju wojnę wywołał. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowy premier Wielkiej Brytanii chce zintensyfikowania działań na rzecz walki z klimatem. Powodem ma być wojna na Ukrainie.

 

W niedzielę w Szarm el-Szejk w Egipcie rozpoczął się szczyt klimatyczny COP27, w którym biorą udział przywódcy ze 120 krajów świata. Politycy dyskutują nad działaniami, które mają ograniczyć zachodzące w klimacie zmiany oraz opracować mechanizmy wsparcia dla najbardziej dotkniętych nimi krajów."

 

https://dorzeczy.pl/opinie/366550/sunak-wojna-to-powod-by-mocniej-walczyc-ze-zmianami-klimatu.html

 

Czołgi na prund, ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.