Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zychu napisał:

I to tyle na temat naszego skurwiałego "społeczeństwa". 

Mają to zrobić, ale nie moim kosztem. 
Ale to norma. Państwo daj mi dobre drogi, państwo łap przestępców, państwo przywracaj szybko zerwane linie energetyczne do użytku, państwo zapewnij mi to i tamto. 
Państwo się odwal od mojego portfela. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@zychuJesteś kłamcą. 

 

W ciągu ponad tygodnia wrzuciłem JEDEN wpis podkreślam JEDEN. xD 

No i? Nie chodzi o częstotliwość, a o treść. Każdy wpis to kropka w kropkę to samo, plus często jakieś z dupy wyjęte zarzuty.

A merytorycznie też różnie u ciebie bywa. Nie wiem, ile masz lat, ale mentalnie to gówniarz z ciebie, histeryczne te twoje wpisy, a po takiej głupawce jak twoja z lutego zeszłego roku, to chyba bym się już tu nie pokazał, bo by mi wstyd było.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zarzut z dupy. Co to jest "ekspert covidowy"? 

Ale z tego co widzę, narracja wokół covida zmienia się, i nawet mainstreamowe kanały coraz bardziej szurają. Większość zarzutów w wątku covidowym nie była natury medycznej, ale prawnej i etycznej.

 

 

Co do wojny, to po prostu łżesz, powielając kłamliwą narrację o międzynarodowej izolacji Rosji. To jest bzdura, jeżeli w to wierzysz, to nie świadczy to o tobie zbyt dobrze, a jeżeli świadomie powielasz kłamstwa, to szkoda mojego czasu na dyskusję z tobą. 

 

edit: tak, śmiej się, ptysiu, nakarm swoje ego. Na tę chwilę jesteś pajacem nr 2 tego wątku. Pajacem nr 1 niezmiennie pozostaje Kolega Kalego.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Bo zachód de facto JEST całym światem. 

To, że mozambik wspiera rosję czy jakieś inne kongo nikogo właściwie nie obchodzi. 

 

A noi jeszcze Chiny - chyba najważniejsze. Tylko znaleźć jakiekolwiek dane o ich gospodarce czy coś tego typu to meh. Chodź kto wie, mogę się mylić co do nich...

 

LIBERALIZM to potęga. 

 

I w zasadzie Polska to też taki trochę mental wiele lat do tyłu w porównaniu do zachodu. Za mało nauki, za dużo populizmów, stereotypów.

 

Wielka Brytania, Francja być może nawet Kanada, Holandia, Belgia - brać przykład można.

 

Ot Wielka Brytania. Sunak jest pochodzenia indyjskiego. Kiedyś kraj niewolników a teraz facet pochodzenia indyjskiego jest ich premierem... i im nie przeszkadza.

 

Co by było w Pl, gdyby został premierem np Litwin...

 

Polscy władcy ci którzy sobie naprawdę nieźle radzili też często pobierali nauki na zachodzie.

W sumie beka też z morawieckiego i reszty pisowców bo przecież morawiecki krzyczy: Niemcy złe! 

A później wchodzisz w jego życiorys:

,,W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował także na Uniwersytecie w Bazylei[8] i w Kellogg School of Management przy Northwestern University[9]."

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, $Szarak$ napisał:

Bo zachód de facto JEST całym światem. 

A Rosja mogła spokojnie wejść do zachodu. Niemcy, Francja, europejska lewica, Obama, itd... bardo chętnie by ich widzieli w "nowej europejskiej rodzinie od Lizbony po Władywostok". Darowali by sobie te bantustany tworzone przez agentów, Krym i zrobili długiEKOgazowy marsz z panią Anielą. NS2 hulałby od lat.

-Putin, alfaczad zbawca planety, producent EKOwodoru. B)

 

A jak już by wszystko wisiało na jego nitkach to by sobie tą strefę wpływów do Odry załatwił u germańca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Liberalizm to liberalizm. Potęga nie idzie z nim w parze. 

Według mnie idzie bo największe elity zachodnie są liberałami. 

Dlatego piszę, że to potęga. Bo liberałami jest masa elit.

 

Praktycznie każdy kraj tzw zachodu łączy liberalizm. 

 

Dlatego taka Wielka brytania z Francja, Belgia czy tam Niemcami ma wiele więcej wspólnego, niż np kraje w szanghajskiej organizacji współpracy. 

Bo tam oni krzyczą, że zawojują świat, ale nie łączy ich zbyt dużo. Niektóre kraje blisko wojny czasem nawet są - co jest nie do pomyślenia między zachodem - wojna wielkiej brytanii z francja teraz? Albo Kanady z USA? No nie.

Ale Pakistanu z Indiami już tak. 

 

Są ,,wojenki" rzecz jasna między nimi, ale i tak ostatecznie świat sobie dzielą.

 

Taki jeden wielki organizm. 

 

Nie ma chyba kraju zachodu który nie wysłałby jakiejś broni na ukraine. Każdy kraj tzw zachodu dał coś od siebie. Jak jeden organizm. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ jesteś oderwany i odklejony od rzeczywistości niestety kolego. Bardzo możliwe że nigdzie nie byłeś albo byłeś tylko na wycieczce fakultatywnej. 

Potęga zachodu została zbudowana na kapitalizmie i to bardzo agresywnym potem łagodzonym.

Z czego obecnie nie zostało nic, powszechny socjalizm z ogromnymi masami dzikich utrzymanków socjalnych. 

Zachód obecnie to golenie jedwabników z prostytucją polityczną, upadkiem moralnym i rosnącym socjalem dla rosnącej masy nierobów, nie wspominając o importowanych nierobach.

Odnośnie importowanych na własnej skórze przekonałem się jak spokojne osiedle stacza się w 2 lata, odetnij im teraz socjal i masz getto. Tylko łatwa kasa czyli nielegal plus roszczeniowość. 

Takie Detroit może się powszechnie wydarzyć w tysiącach przypadków. 

Rosnący socjal to cięte wydatki publiczne tj. Infrastruktura i porządek. 

Upadek będzie się pogłębiał wyłącznie bo nikt nie zrezygnuje z Socjalu. 

 

Idąc dalej Parias Rosja, dobry żart. Ruskie są samowystarczalne, mogą doznać recesji technologicznej i się tym nie przejmują.  Powinno być wyłącznie 100% embargo na eksport do nich a od nich brać tanie surowce jak przedtem. Zapłacić im i co z tego jeśli za to nic nie kupiliby? 

 

Jeśli rozdział Ukraina będzie do ostatniego Ukraińca a Ruskie po drodze nie zrezygnują, to NATO (zachód) przegra. Jakiekolwiek stosunki potem będą na warunkach Rosyjskich. 

Jedynie wyjście dla impasu to NATO wkraczające do Dniepru na Ukraine, ryzykując lotem kilku atomówek. 

Rosjanie ostatni wariant już założyli, bo rozmieszczają pływające wyrzutnie.

 

Zachód w obecnej formie Pierdolnie, jedyne co może utrzymać Hegemonię to Anglosasi wysyłający podarunki atomowe konkurencji. 

Pociągający za sznurki nie mają żadnej moralności. Udowodnione bardzo przykładnie w ostatnich stuleciach. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UrodzonySI to jest właśnie przykład mitów/stereotypów/ populizmów. 

 

Upadek moralny zachodu, prostytutki, ćpuny, socjal. 

 

Ćpuny na ulicach USA = koniec kraju. xD 

 

Jakby to miało znaczenie. Mają pozwolenie na ćpanie na ulicy i w sumie często oni sami pomocy nie chcą. Żyją sobie, jak chcą. Po swojemu. A miasta chcą często pomagać. 

 

W sumie to większość ludzi w Chinach mieszka na poziomie wioski w Indiach. Czyli tragicznie... 

Tylko tam nie mogą nagrania wyciekać bo wiadomo co grozi.

 

Tam każdy chińczyk się uczy... Nooo oficjalnie. A ćpunów i bezdomnych to jest tam ogromna ilość. 

 

Tylko właśnie przez to, że ludzie nie stawiają na naukę mają zakrzywiony obraz tego wszystkiego. 

 

A nie daj Boże ktoś wejdzie w badania które kraje przez ostatnie 30 lat się najbardziej wzbogaciły.. i jaka tam wolność gospodarcza jest. Bo w rankingach to no inaczej wygląda, niż się wydaje a u nas w Pl narzekają, że duży socjal.

 

Zgadnijcie które są Chiny?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@UrodzonySI to jest właśnie przykład mitów/stereotypów/ populizmów. 

 

Upadek moralny zachodu, prostytutki, ćpuny, socjal. 

 

Ćpuny na ulicach USA = koniec kraju. xD 

 

Jakby to miało znaczenie. Mają pozwolenie na ćpanie na ulicy i w sumie często oni sami pomocy nie chcą. Żyją sobie, jak chcą. Po swojemu. A miasta chcą często pomagać. 

 

W sumie to większość ludzi w Chinach mieszka na poziomie wioski w Indiach. Czyli tragicznie... 

Tylko tam nie mogą nagrania wyciekać bo wiadomo co grozi.

 

Tam każdy chińczyk się uczy... Nooo oficjalnie. A ćpunów i bezdomnych to jest tam ogromna ilość. 

 

Tylko właśnie przez to, że ludzie nie stawiają na naukę mają zakrzywiony obraz tego wszystkiego. 

 

A nie daj Boże ktoś wejdzie w badania które kraje przez ostatnie 30 lat się najbardziej wzbogaciły.. i jaka tam wolność gospodarcza jest. Bo w rankingach to no inaczej wygląda, niż się wydaje a u nas w Pl narzekają, że duży socjal - gdzie jesteśmy w top 20 krajów czy tam top 25 w wolności gospodarczej xD. 

Zgadnijcie które są Chiny?

Populizm ? Pisze co widziałem, co przeżyłem. Nie wnosisz nic poza podśmiewywaniem. Zachowujesz się jak typowy polityk topowej partii w studiu. 

 

@$Szarak$ dobrze że zacytowałem cały twój bełkot bo sam go regularnie kastrujesz 

Oto twoje top20/25 Polski. 

https://www.money.pl/gielda/cas-polska-spadla-na-77-miejsce-z-59-w-rankingu-wolnosci-gospodarczej-6552883955177601a.html

 

PS. Wypowiadam się bo byłem w dużych miastach centrach/obrzeżach,  a także wioskach i różnych regionach. Zwyczajnie lubię wynajmować samochód i zjechać setki kilometrów w innym kraju by go poznać.

Edytowane przez UrodzonyS
Odpowiedź klaunowi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UrodzonySKwestia perspektywy. 

 

Załóżmy, że jadę sobie do Chin. Jadę sobie do Pekinu i tam patrzę, bardzo fajnie ludzie ubrani, budynków wielkich jest dużo, samochody wyglądające na bogate. 

 

Później wracam do Polski i pisze, jakie te Chiny są potężne. Mamy całkiem przekichane. 

 

Kwestia perspektywy polega na tym, że widziałem tylko urywek... Bo w sumie turyści się pchają tam, gdzie bogato zazwyczaj. No bo ile osób podróżuje na biedne chińskie wioski? 

 

Tak to po prostu wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał:

A nie daj Boże ktoś wejdzie w badania które kraje przez ostatnie 30 lat się najbardziej wzbogaciły.. i jaka tam wolność gospodarcza jest. Bo w rankingach to no inaczej wygląda, niż się wydaje a u nas w Pl narzekają, że duży socjal.

 

Zgadnijcie które są Chiny?

7n86521e61h81.png

Wiemy, które są chiny i która jest PL w % wzroście PKB.

Swoją drogą to gdybyśmy mieli taki % jak Chińczycy to PL gospodarka byłaby dziś największa w EU. ;)

 

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

Kwestia perspektywy polega na tym, że widziałem tylko urywek... Bo w sumie turyści się pchają tam, gdzie bogato zazwyczaj. No bo ile osób podróżuje na biedne chińskie wioski? 

A te biedne chińskie wioski tłuką ten dobrobyt. ;) Myślisz, że skąd się biorą rzesze pracowników do roboty za "miskę ryżu", spania na zmiany na pryczy/stole i robienia "tanioch made in PRC"? Wielkie Chińskie korpo wielkimi korpo, a wiaderka po 2 zł też ktoś tłucze... i to się mu opłaca.

 

9 minut temu, $Szarak$ napisał:

Jadę sobie do Pekinu i tam patrzę, bardzo fajnie ludzie ubrani, budynków wielkich jest dużo, samochody wyglądające na bogate. 

 

Później wracam do Polski i pisze, jakie te Chiny są potężne. Mamy całkiem przekichane.

Jadę sobie do Polski do Warszawy, do centrum... czy tam do Wro i mówię: ten kraj to taki wspaniale rozwinięty. Ładnie na ulicach, wieżowce, drogie samochody. Fajnie się tym Polakom żyje, a tak narzekają.

Ciekawe co powiem jak pojadę na jakąś postPGRowskawieś? Bieda, nędza, młodzi wyjechali do zagranicę/warszawy.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Według mnie idzie bo największe elity zachodnie są liberałami. 

Dlatego piszę, że to potęga. Bo liberałami jest masa elit.

 

Praktycznie każdy kraj tzw zachodu łączy liberalizm. 

 

Dlatego taka Wielka brytania z Francja, Belgia czy tam Niemcami ma wiele więcej wspólnego, niż np kraje w szanghajskiej organizacji współpracy. 


Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek.

Gdzie, człowieku, masz w rosnącym eurosocjaliźmie chociażby ten pierwiastek wolności?
Ten świat o którym piszesz się kończy(?), ew. skończył. Już tak nie jest.
Teraz masz permanentną inwigilację, eko-socjalizm i postępujący kolektywizm na zasadzie "Nie jesteś z nami to przeciwko nam" - vel "ruska onuco", "antyszczepie", itp itd.
Ew. w Stanach które mają obecnie zadłużenia.. cyferki mi się pojebały od samego patrzenia.. prawie 32 tryliony zadłużenia.

https://www.pgpf.org/national-debt-clock?gclid=Cj0KCQiAorKfBhC0ARIsAHDzslsbAEuBXwTqV21YtdL70gGV-JcOvi5WVRMYx073zdK5ApLWUGkG6sMaAkCMEALw_wcB

Czyli de facto bankrut. Tak samo jak inne kraje zachodu. 

Liberalne kraje zachodu których składnikami budżetów jest zazwyczaj 50-60% socjal i 10-20% utrzymanie odsetek od długu.

Gdzie: ludzie są ciągani po sądach i odwiedza Cię policja za pisanie na Twitterze (UK - ponad 3 tysiące przypadków w zeszłym roku), państwowy przymus, przepis goniony kolejnymi podatkami i opłatami, gdzie do 2030 niedługo Ci będą mówić o której godzinie możesz zapalić świeczkę (bo już żarówki - nawet te, które wyregulowali - nie będziesz mógł sobie zapalić ze względu na Gretę) żeby zduchnięcie jej potem nie wygenerowało za dużo zużycia CO2 albo o której możesz sobie nalać do miski zimnej wody aby obmyć stopy zaraz po innych członkach rodziny - czy też ewentualnie łaskawie pozwolą Ci za własną lodówką (oczywiście wyłączoną i opróżnioną z freonu) założyć kolonię karaluchów na własne potrzeby żebyś nie musiał iść i kupować ich na kartki codziennie w sklepie (do którego wejdziesz tylko po okazaniu paszportu stwierdzającego klękanie przed "obecną rzeczą" conajmniej kilka razy dziennie.

Liberalizm, kurwa..


 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Confuser napisał:

Liberalne kraje zachodu których składnikami budżetów jest zazwyczaj 50-60% socjal i 10-20% utrzymanie odsetek od długu.

I dług na poziomie 90% rocznego PKB. Przynajmniej dla strefy EUR ;) a podobno EUR jest takie wspaniałe i powinniśmy jak najszybciej do niego dołączyć. Gdzie większość krajów strefy EUR nie spełnia własnych kryteriów dołączenia.

dlugieurolandu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zychu napisał:

Nawet najbardziej prochachłackie ptysie dostrzegają, że jesteśmy dymani w dupsko - na poziomie społecznym i politycznym. 

 

Ukraińcy stają się butni i roszczeniowi - zapominają, że bez pomocy z zewnątrz dawno by już zdechli.

A ukraińskie elity polityczne zapalczywie wytracają własny naród w wojnie, której nie da się wygrać - osłabianie Rosji to proces, którego skutkiem ubocznym będzie dewastacja Ukrainy. Durne chachły tego nie rozumieją.

Tak jak sugerował Skrzypczak: wyłapywać - i na front!

Nie sądzę, by prochachłackie ptysie by tak mówiły. Ukraińcom się mówi, że Polacy ich r*chają w dupy, bo chachłyce (jak to nazywasz) wyjechały do Polski i prują się z Polakami (serio bardzo Ruscy to powielali przez pierwsze pół roku). 
 

Czy stają się butni to nie wiem, zależy od człowieka, natomiast roszczeniowi są pod względem wymagań wojskowych - pod względem społczenym raczej nie. Nie dziwię się im zważywszy, że wykrwawiają się w dużych liczbach nie tylko za siebie, ale także w interesie Polski, bałtów, Rumunii, Amerykanów, Brytyjczyków i innych wrogów Rosji. 

 

Co się stało, że tak nagle znienawidziłeś ich? Fakt, są trochę inni, miewają na bakier z higieną, ale bez przesady. Jeszcze pół roku temu pisałeś, że pukasz jedną Ukrainkę, a teraz byś ich kijem przez szmatę nie dotknął. 

Masowe używanie zwrotu "chochoł" (ja wolę "szoszon" - jest polskim odpowiednikiem wschodniego "pszeka") przypomina mi trochę alt-right'owców amerykańskich, którzy ledwo dowiedzieli się gdzie leży Ukraina, ale jako by pokazać Rosjanom jak bardzo kochają tych wyzwolicieli białej rasy i są w stanie wszystko dla nich zrobić, to masowo używają wyrażenia "khohol", co w angielskim brzmi okropnie. To tak na marginesie, oczywiście, nic wspólnego z Twoją Osobą. 

Aczkolwiek rozumiem, podejście się zmienia (gorzej jakby mózg nie był po 25-tce plastyczny). Mogło się "coś" wydarzyć...

 

A z tym ostatnim i wyrażeniem Skrzypczaka, to sam się zgadzam. Kusi mnie mojego kolegę spytać czy nie myślał o wycieczce survivalowej pod Czasowym Jarem jak jego ojciec był. Teraz już nie ma wymówki, że jest nadto ludzi jak choćby na YT Smartgasm mówił (ogólnie ta narracja "jest u nas za dużo chętnych do woja, więc nie warto wracać do kraju" strasznie im bokiem wyszła).

2 godziny temu, Kespert napisał:

Można pomarzyć ;)

Amor patriae nostra lex.

2jg6eVQElIL49vSfAXuSYxsWnoT4yjVB.jpg

Na tym kanale telegramowym autor zapodaje anime z tematu tej wojny (tak, wiem, że ten jest o Polsce - jak masz jakieś o Polsce, to zapodaj więcej, choć oczywiście fanem nadto anime nie jestem). 
https://t.me/ukr_pics

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba matką wynalazków. Rosjanie wypuścili swoją dystrbucję Linuksa w celach edukacyjnych. Ma być używany w moskiewskich szkołach. Przypomnę, że Moskwa to 13 (17 aglomeracja) milionowy kraj.
Cóż jak M$ nie chce zarobić to nie musi. Dla mnie lepiej.
Wychodzi na to, że to nie postępowy zachód a zacofany wschód przejdzie na "Open Source".

 

В России появился новый отечественный Linux. Говорят, его сделал учитель информатики

 

A new operating system has been released in Russia


M OS is the Russian answer to Windows

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, UrodzonyS napisał:

PS. Wypowiadam się bo byłem w dużych miastach centrach/obrzeżach,  a także wioskach i różnych regionach. Zwyczajnie lubię wynajmować samochód i zjechać setki kilometrów w innym kraju by go poznać.

I jak to się odnosi do całości kraju? Człowieku, piszesz o tym co widzisz gołym okiem. Tylko gołym okiem. Nic więcej.

W Niemczech w 39" też miałeś ładne budynki, dużo rzeczy się budowało - ,,cud" gospodarczy hitlera. ,,Cud" bo wiadomo, jak on w praktyce wyglądał i jakie komunikaty były wydawane w tamtym okresie... no, ale ładnie było więc do dzisiaj niektórzy mówią o super bogatych niemcach. 

 

Widzisz to ty sobie pewnie starego bidena i myślisz stary niedołęga a putin samiec alfa. Takie rozumowanie jest wschodnie. 

Stary niedołęga który go poniża od roku już. xd 

 

Jakby zrobić ankietę europejczyków ilu rosji się obecnie boi to ja nie wiem. Chyba już praktycznie nikt bo są pośmiewiskiem. 

 

Jedynie co rosja miała do zaoferowania to strach. Nawet tego już nie ma. Pieskow grozi, putin grozi, ławrow grozi i jak reagują ludzie? Śmiechem najczęściej. 

 

Najważniejsze - zostali poniżeni. Na cały świat poniżeni.

Nawet już głupi rosjanin widzi, że coś jest nie tak skoro od x miesięcy nic zająć nie mogą. Nawet swoim ludziom nie wiedzą, jak sprzedać propagandę - no dlatego grozi więzienie za samo słowo wojna - boją się, że bańka pęknie...

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Według mnie idzie bo największe elity zachodnie są liberałami. 

Błąd. Po prostu zachód jest na pozycji wypracowanej o wiele wcześniej. Bynajmniej nie w liberalny sposób. Cały prymat anglosaskiej kultury opiera sie na tym ze anglosasi mieli dużo armat. 

Cytat

Dlatego piszę, że to potęga. Bo liberałami jest masa elit.

Raczej zapatrzonymi w siebie płatkami śniegu które są liberałami tak długo jak im to na rękę. 
W USA masz np. rugowanie całych fragmentów historii bo boli to czyiś tyłek.

Cytat

 

Praktycznie każdy kraj tzw zachodu łączy liberalizm. 

Zdefiniuj liberalizm :D

Bo jak zapytasz sie jankesów z południa o to czy są liberałami to dla nich będzie to brzmieć jak pytanie czy są transseksualnymi komunistami :P

Cytat

 

Dlatego taka Wielka brytania z Francja, Belgia czy tam Niemcami ma wiele więcej wspólnego, niż np kraje w szanghajskiej organizacji współpracy. 

Mają przede wszystkim wspólne dwie wojny i ich dziedzictwo i wspólne siedzenie pod żelazna kurtyną z Wujkiem Samem w odwodzie. Przez te 45 lat musieli się dogadywać by nie skończyć jako republiki rad. 

Jak CCCP się rozpadło a Chiny się otworzyły to liberalny zachód stwierdził że będzie cudnie i zaczął się sterylizować.

Teraz odbudowuje panicznie utracone jaja. 
W opłakanym stanie są siły zbrojne Niemiec czy UK. Francja która była aktywna w swoich dawnych koloniach jest w lepszym położeniu. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy w przeciągu 10 dni czy pisze prawdę najprawdziwszą. :D
qqXqcCV.png

 

11 minut temu, Libertyn napisał:

Błąd. Po prostu zachód jest na pozycji wypracowanej o wiele wcześniej. Bynajmniej nie w liberalny sposób. Cały prymat anglosaskiej kultury opiera sie na tym ze anglosasi mieli dużo armat. 

Ale bzdury. (tak jeszcze żeby w ogóle mieli te "dużo armat")
Ich potęga wynika z bycia potęgą morską (handel morski jest bardziej produktywny).
To po pierwsze, a po drugie cywilizacja zachodnia wytworzyła mieszankę sprzyjającą twórczości i przedsiębiorczemu typowi duchowemu (tak to nazwać można), przez co stąd zrodziła się rewolucja przemysłowa (to było opisywane w książkach "The human accomplishment" i "burżuazyjna godność")

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Libertyn napisał:

Raczej zapatrzonymi w siebie płatkami śniegu które są liberałami tak długo jak im to na rękę. 
W USA masz np. rugowanie całych fragmentów historii bo boli to czyiś tyłek.

Ale obecni są. Obecnie największe elity to w gruncie rzeczy liberałowie.

 

21 minut temu, Libertyn napisał:

Zdefiniuj liberalizm :D

Jeśli sięgnie się po samą definicję to jest ona wąska. 

Tak, jak wyżej jeden zarzucił, że to nie liberalizm - zachód. 

Nie ma co patrzeć ściśle na definicję liberalizmu. Nie zawsze wszystko jest czarno - białe. 

Dla mnie to szerokie pojęcie i te kraje mimo, że niektóre rzeczy z definicji w 100%  nie są libelarne, można nazwać libelarnymi w stosunku do wschodu.

 

I przykładowo trochę - podkreślam trochę, niektóre kraje w złą stronę skręcają - ale póki co no to no...

 

Mi zachód imponuje bo jest bardziej taki rozwinięty. Bardziej stawiał na naukę itd. 

 

Lepiej de facto - no powiedzmy sobie jasno. Lepiej traktuje człowieka w stosunku do wschodu.

I zanim mi ktoś zacznie gadać głupoty o gorszym niewolnictwie na zachodzie niech się zastanowi 3 razy. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci którzy chwalą wschód i narzekają na rzekome gorsze niewolnictwo zachodnie sami mają papiery zachodnie i przykładowo piszą sobie w sieci co chcą. 

 

Czy ci ludzie zdają sobie sprawę, że gdyby mieli tutaj formę wschodnią to by za niektóre wpisy dostawali po 10 lat łagru?

Na zachodzie po prostu jest luz. Każdy robi sobie praktycznie co chce. 

Pojedziesz na zachód i tam ludzie żyją sobie po swojemu. Jesteś cały wytatuowany - tutaj już społeczeństwo się puka w głowę. Tam każdy ma to w dupie. 

Tam matki sobie maryśke jarają - mają w to wywalone. Tutaj zadymy ogromne. 

Pojedzie sobie obcokrajowiec do Polski - jakiś arab - to już nacjololo z byka patrzą. 

 

I ja o tym nie mówię bez pokrycia, bo sam np w Niemczech czy Belgii byłem a od roku tam bliska mi osoba z rodziny mieszka. W bawarii. Inni ludzie, niż tutaj, inny mental, inne życie. Po prostu.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.