Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@KespertW zasadzie powtarza jedno i to samo. 

Kraj miodem płynący. Wszystko do gwiazd. Najlepsi, najlepiej rozwinięci, zachód zły, Ukraina zła. 

Gdyby tak obejrzeć jego kilka ostatnich wystąpień to naprawdę nie ma konkretów. 

 

Ok, zachód też ciągle mówi, że ukraina musi wygrać itd, ale za tym idą czyny. Nie wiem, jakieś nowe wsparcie wojskowe, nowe zabawki. A tu nic. 

 

Nawet żeby ludziom dać jakiś nowy bodziec. Przeciętny rosjanin, jak tego słucha no to takie powtarzanie się. Po prostu. 

 

Ja już to pisałem wcześniej, ale bardzo niezdrowe jest takie pompowanie społeczeństwa. 

Chodzi mi tutaj o tym, że ciągle się mówi o swojej zajebistosci. Zero o problemach. A i problemach też powinno się jakoś mówić,bo  oczekiwania są potem mniejsze. Noi mniejsze zdziwienie, jak coś walnie. 

 

Jak ja słucham np rządzących USA to oni potrafią wprost powiedzieć, że np mają coś gorzej rozwiniętego i trzeba nadrobić. No albo mówią społeczeństwu, że nie czekają teraz dobre czasy. 

 

A tutaj cały czas jest pompowanie balonika.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1535824%2Cpolitico-usa-nie-przekaza-ukrainie-rakiet-atacms-nie-uszczuplac-wlasnych

 

 

Amerykańscy urzędnicy poinformowali swoich ukraińskich odpowiedników, że nie przekażą im rakiet ATACMS o zasięgu 300 km, m.in. dlatego, że obawiają się o uszczuplenie własnych zapasów tych pocisków - pisze portal Politico.

4 godziny temu, tmr napisał:

Czej, czej, to jak to było z tymi dobrymi ludźmi.

 

Dobrze odpasione te byczki. 

 

:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertNo pewnie bardziej symbolika po prostu. 

Powoe coś ładnie napisanego i będą tą samą taśmę nawijać przez następne wiele lat. 

Tak, jak wyciągają co prezydent USA mówił o komunie u nas. Wyciągają do dzisiaj. 

 

Wolałbym właśnie konkrety. Broń jakaś dla nas, jakieś wsparcie finansowe może coś innego. 

 

Wiadomo, ludzie i tak się tym nakarmią - sama obecnością jego i ładnymi słowami, no, ale no.

 

A właśnie, on ma się jeszcze spotkać z Bukaresztanska 9...

I przed wystąpieniem mieli jakieś spotkanie za zamkniętymi drzwiami. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie przemówienia Bidena:

- NATO będzie bronić każdej piędzi swego terenu

- winni zbrodni wojennych poniosą karę

- nowy pakiet sankcji na Rosję ogłoszony zostanie w tym tygodniu

- wolność, solidarność, gościnność, hojność

 

Tymczasem w tle, dzieje się historia, zwana GSI. Potencjalna alternatywa dla NATO, pod egidą Chin.

Zaczyna się wyjście z cienia, drugiego z dwóch graczy.

Tekst angielski pełny: https://www.globaltimes.cn/page/202302/1285900.shtml

https://www.money.pl/gospodarka/chiny-reaguja-na-wizyte-joe-bidena-padly-mocne-slowa-6868845316962912a.html

Quote

we wtorek rząd Chin opublikował dokument o tzw. Globalnej Inicjatywie Bezpieczeństwa (GSI), flagowej propozycji chińskiego przywódcy Xi Jinpinga. Propaguje ona zasadę "niepodzielnego bezpieczeństwa", koncepcji popieranej również przez Rosję.

W piątek 24, w rocznicę inwazji, Xi ma wygłosić "przemówienie pokojowe"...

 

Quote

— To, że Chińczycy mogą wkroczyć w konflikt ukraińsko-rosyjski, traktować Rosję jak swojego konia w tej rywalizacji, to jest zły sygnał. Wskazywałby, że ten konflikt może się bardzo przedłużać w przyszłość — ocenił w "Onet Opinie" były szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Cóż, szkoda mieć rację, ale jednak coraz bardziej staje się jasne, że to nie Rosja rozgrywa dziś swoją politykę zagraniczną.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankesi nawet nie kryją już oficjalnie gdzie mają nasz kraj. Przemówienie miałkie i usypiające, w przeciwieństwie do Putina, przynajmniej krótko mógł. Ta wizyta była przykrywką dla wyprawy kijowskiej.

 

Ale niektórzy obecni będą śpiewać" O Panie ty na mnie spojrzałeś". 

 

I jeszcze te flagi z odwróconymi kolorami Górnego Śląska

1 minutę temu, Kespert napisał:

winni zbrodni wojennych poniosą karę

oo, samokrytyka. Doceniam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zychu napisał:

Chachłacka dzicz - młode, bitne chłopaczki, aż dziw, że dekują się w Polsce, zamiast walczyć z kacapami.

 

A wy się litujecie nad tymi ścierwiarzami.

No to zaraz podam jak kacapy podludzkie nawalały POLAKÓW w 2012 roku na Euro tak dla równowagi. 
Indywidualny przypadek, oczywiście. :D

 

Czy uaktywniła mi się chachłofilia? Tak, uaktywnia mi się zawsze jak zobaczę co tmr napisze. 

Btw. Trzeba zrobić petycję by eksportować bitnych Ukraińców do ich kraju w zamian za czarnoziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

No to zaraz podam jak kacapy podludzkie nawalały POLAKÓW w 2012 roku na Euro tak dla równowagi. 
Indywidualny przypadek, oczywiście. :D

Ale że co, kochanku chachłacki? :P Nie wysłałbyś tej hołoty na Donbas? Wolisz, aby tu siedzieli i przeżerali nasze pieniądze?

 

To już nie chachłofilia, to czysty antypolonizm. Dzikie rezuny bronią dobrego imienia Ukrainy - tyle że nie tam, gdzie trzeba. Pewnie też krzyczą putin chujło! i niech Zachód daje broń!

 

Dla mnie obecność Ukraińców w tym kraju to przykry ciężar, który trzeba (tymczasowo) znosić - ale nie na warunkach, które oni nam narzucą. Widzę też, że dla niektórych tutejszych Ukrainiec to taki bliższy murzynek - fajnie się na nim wywindować, uskuteczniając debilny virtue signalling. I nieważne, czy murzynek zasługuje na llitość, czy na porządny wpierdol.

 

 

 

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Czy uaktywniła mi się chachłofilia? Tak, uaktywnia mi się zawsze jak zobaczę co tmr napisze. 

No to przykre, że tak łatwo cię striggerować

Ja tam zalecam, aby myśleć, a nie tylko być antyrusko prochachłackim

 

W interesie przeciętnego Polaka jest to, aby jedni i drudzy siedzieli na dupach we własnych krajach, i nie panoszyli się po sasiadach.

 

A tu widzimy poziom medialnego oderwania od reczywistości:

https://ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,29488412,przemowienie-dziadka-z-bunkra-do-kitu-wyczerpal-sie.html#s=BoxMMtCzol4

Zamiast patrzeć na odbiór przemówienia Putina wśród Rosjan, media patrzą na reakcje Ukraińców. "Hihihi, Putinek-fiutinek wyśmiany", "stary dziadek o przerośniętym ego nie zaimponował dzielnym Ukraińcom (hihihi)".

Tylko jaką realną wartość ma takie pierdolenie?

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, slusa napisał:

FB-IMG-1677008182850.jpg

Dla równowagi 
TgvMSgI.jpg

 

 

Godzinę temu, zychu napisał:

Ale że co, kochanku chachłacki? :P Nie wysłałbyś tej hołoty na Donbas? Wolisz, aby tu siedzieli i przeżerali nasze pieniądze?

 

To już nie chachłofilia, to czysty antypolonizm. Dzikie rezuny bronią dobrego imienia Ukrainy - tyle że nie tam, gdzie trzeba. Pewnie też krzyczą putin chujło! i niech Zachód daje broń!

 

Dla mnie obecność Ukraińców w tym kraju to przykry ciężar, który trzeba (tymczasowo) znosić - ale nie na warunkach, które oni nam narzucą. Widzę też, że dla niektórych tutejszych Ukrainiec to taki bliższy murzynek - fajnie się na nim wywindować, uskuteczniając debilny virtue signalling. I nieważne, czy murzynek zasługuje na llitość, czy na porządny wpierdol.

A co ja na końcu napisałem? No jasne, że tak, tylko trzeba przejść do działań by ich posłać, tj. ogłosić petycję na przykład. Myślisz, że dresy mają jakąkolwiek możliwość przeżerania pieniędzy? Jak ich znam niektórych, to nie bardzo.

 

O BOŻE! Jeden filmik, gdzie Ukraińcowi odpierdala! Przełóżmy to na decyzje polityczne i relacje międzynarodowe! 
Liczy się skala. 

 

No i widzisz? To co ostatnio pisałem parę dni temu to racja. Analizując czy muszą tu być czy nie muszą - jeśli pracodawcy od wielu lat ich sprowadzają, bo brakuje pracowników. Brakuje pracowników, bo albo wyjechali, albo się nie urodzili. Ruscy sprowadzają na przykład Kirgizów, różne ludy z Kaukazu czy Tadżyków, którzy później pukają Rosjanki. Na szczęście Polki chociaż Ukraińców kijem przez szmatę nie chcą dotknąć. 

 

Znam ten mechanizm z Ameryki, lecz wciąż - liczy się skala, a tmr wyolbrzymia jakby to była mniejszość palestyńska w Izraelu.

 

Godzinę temu, zychu napisał:

No to przykre, że tak łatwo cię striggerować

Ja tam zalecam, aby myśleć, a nie tylko być antyrusko prochachłackim

 

W interesie przeciętnego Polaka jest to, aby jedni i drudzy siedzieli na dupach we własnych krajach, i nie panoszyli się po sasiadach.

 

A tu widzimy poziom medialnego oderwania od reczywistości:

https://ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,29488412,przemowienie-dziadka-z-bunkra-do-kitu-wyczerpal-sie.html#s=BoxMMtCzol4

Zamiast patrzeć na odbiór przemówienia Putina wśród Rosjan, media patrzą na reakcje Ukraińców. "Hihihi, Putinek-fiutinek wyśmiany", "stary dziadek o przerośniętym ego nie zaimponował dzielnym Ukraińcom (hihihi)".

Tylko jaką realną wartość ma takie pierdolenie?

Ciężko to nazwać na twarde striggerowanie. Reaguję na nieprawidłowości niczym zjebany nerd widzący luki w rozumowaniu i przedstawianiu faktów (wyrywków rzeczywistości). 

 

O tym co jest w interesie Polski to jest trochę bardziej skomplikowany temat. Niestety często jest tak, że reagujemy na rzeczywistość zamiast go tworzyć (np. reagujemy na kwestię słabej demografii lub zależności ekonomicznej względem Niemiec).

I chyba sobie kupię o tym książkę Budzisza i ją streszczę jak przeczytam, to będzie dobry content.

 

No tak, media mają uśredniając IQ 80-90. Nic nowego. Jakbym był Rosjaninem, to dałbym się przekonać wystąpieniu Putina, którego częściowo oglądałem. Śmiano się, że nie powiedział nic nowego, nic za bardzo odkrywczego, że narzekał... Ale to działa i cóżby innego miał zrobić...
Biden też niczym papież Polak wystąpił mówiąc słowa, które nic nie znaczą realnie w przełożeniu do polityki (bo wzmocnią morale? meh)

Jak dziwisz się polskim mediom i takiej papce, to należy zrozumieć, że naszemu społeczeństwu rząd/media/"główna linia" musi dawać podobną papkę jak w Rosji - przekaz optymistyczny "jest git, wysokie morale - róbcie swoją robotę, jest git, nie przejmujcie się, wygramy YOLO". Coś jak brytyjski "Keep calm, Carry on". 

 

Bo co innego ma być - straszyć, że "Putin wygłosił przemówienie, które jest takie jak poprzednie, ale Rosjanom może się podobać, przez co wzmocni ich morale i bardziej chętnie pójdą walczyć i będą się szkolić, aby w ostatecznym rozrachunku w ich umysłach iść na wojnę z nami"...? 

 

I tu albo się pojawi wśród Polaków "boimy się i sramy ze strachu, bo nas jest mniej" albo "dobra, wzmagamy swoje wysiłki!". Byłoby to pierwsze. Tak więc chyba wytłumaczyłem. :)
 

W sumie cały dzisiejszy dzień - tj. wystąpienie Putina i Bidena idealnie symbolizuje ta mapka (odnośnie nastrojów):
EZeavfY.png

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Brakuje pracowników, bo albo wyjechali, albo się nie urodzili.

Wiesz, że biją, ale nie wiesz, w której mordowni.

Brakuje pracowników, bo pracodawcy (janusze biznesu, czyli filary polskiej gospodarki) chujowo płacą. I to jest sedno problemu, a nie to, że ktoś wyjechał albo go dwójka patusów jeszcze nie naruchała.

A janusze biznesu vel filary polskiej gospodarki ochoczo sprowadzają azjatyckich parobków, i wyjebane mają w przyszłość tego kraju. Nie patrzą dalej niż czubek własnego chuja. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Strusprawa1 napisał:

O BOŻE! Jeden filmik, gdzie Ukraińcowi odpierdala! 

Nie "jeden filmik". Ja od roku obserwuję narastającą butę chachłacką połączoną z niespotykaną dotąd roszczeniowością.

Zresztą, właścicielka hotelu, w którym mieszkam, od lat udziela gościny Ukraińcom - przerobiła ich tysiące. I jest ona ostatnią osobą, którą mógłbym podejrzewać o jakieś resentymenty wobec Ukraińców, niemniej ona sama przyznaje, że Ukraińcy są przekonani, że im się wszystko należy.

I ona to zna z życia, a nie z "jednego filmiku".

Ja już wczęśniej pisałem, że z każdym kielicha wychylę, ale gdy sprawy przybiorą zły obrót, to od razu w ryj walę (albo niech będzie - że "prosto w twarz mówię", o).

A te pieruny galicyjskie (bo o dziwo ci spod Charkowa są w porządku, i jacyś tacy mało banderowscy, kto by pomyślał :P) najwidoczniej lubią i szanują takich, co się z nimi w tańcu nie pierdolą. 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

skąd mam przodków, ehhh. 

Stosujesz odwróconą statystykę?

W jakim celu?

 

Nie ty ich masz.

Tylko skąd pochodzi twój genotyp.

Same geny bez kultury i socjalizacji są tyle warte co piasek na żwirowni.

 

W brew pozorom w socjalizacji zawarty jest język....czyli koncepty oraz sposób TRYBIENIA  na otaczający świat/rzeczywistość.

 

Siedząc w teatrze jesteś aktorem czy widzem?

Uczestnikiem czy obserwatorem?

Czynny czy bierny?

 

TERAZ najlepsze....idąc do opery po włosku bardziej to odbierasz językowo czy emocjonalnie?

 

Geny sreny gladiatorzy NIECH Ambroży wajchę przełoży.

Adam wajchy nie  przekładam.

Franc wynalazł maszynkę.

Hans ją uruchomił.

Przyszedł Zenek i całą rzecz rozgromił.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Ruscy sprowadzają na przykład Kirgizów, różne ludy z Kaukazu czy Tadżyków, którzy później pukają Rosjanki.

Ty masz jakąś niezdrową obsesję na tym punkcie. Pilnuj lepiej, kto dumne Polki (albo dzielne Ukrainki) puka, bo taka Odessa to dla Turasów i negrów europejski odpowiednik Tajlandii - no burdel po prostu. W tej twojej dzielnej, patriotycznej Ukrainie, niezłomne krasawice biorą po same jaja.

 

Zresztą, u nas coraz więcej Azjatów i postsowietów. Rozejrzyj się. Ten kraj został sprzedany (albo sam się skurwił - tylko za jaką cenę?), i z tego co widzę, każdy bardziej rozsądny/obrotny/ambitny myśli tylko, gdzie spierdalać.

Ale co tu mówić, jeżeli w niegdyś dumnych zakładach PZL warunki pracy dostosowane są pod głupawą czerń bez kwalifikacji. Mógłbym sporo napisać o tym, jak włosi wysrywają się na tradycję i dokonania WSK - a o tym w mediach się milczy. Bo w mediach są tylko peany pod adresem pociesznych aw-149. I wszędzie ten Libucha, były oficer WP, który awansował na korpoludka.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.