Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, BumTrarara napisał(a):

A dziwisz się? Przecież realnie to całe NATO to de facto USA, a Niemcy i Francja są od lat antyamerykańscy

Absolutnie mnie to nie dziwi. Tak właśnie patrzy się na sojusz z perspektywy władzy, a nie wystraszonego mięsa armatniego, który używa różnych emocjonalnych zaklęć mających uratować jego przejebany los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Siedzi Putin i masa ludzi z mokrymi gaciami którzy robią wszystko by przedstawić sytuacje w jak najlepszym świetle. 

A austriacki akwarelista był wariatem gryzącym dywan i zapluwającym się ze złości.

 

Tak, z pewnością ;)

 

8 minut temu, Redbad napisał(a):

I nawet jeśli Biden, w odróżnieniu od Trumpa oficjalnie zgrywa dobrego dziadka, co swoich "przyjaciół" wyrwie z paszczy lwa za ciężkie miliardy amerykańskich dolców, to jestem pewien że zakulisowo jednak mówi jak... Trump

Oczywiście. To jest bardzo inteligentny facet, takie mam wrażenie. Niestety, już mocno naruszony wiekiem (starość się Panu Bogu nie udała, jak mawiają), ale to nadal stara polityczna gwardia.

 

Mam takie wrażenie (w sumie mam je od lat), że z uwagi na propagandę wielu myśli, że Wuj Sam o niczym innym nie marzy, niż kolejny raz zakasać rękawy i kolejny raz skopać tyłek wrogom wolności i demokracji, przy dźwiękach Gwiaździstego Sztandaru ;) Moim zdaniem to nigdy nie było takie proste. Albo tak prostackie.

 

Myślę, że Biden/Waszyngton jest w stałym kontakcie z Putinem/Kremlem, nawet jeśli gros tych kontaktów nie trafia obecnie do publicznej wiadomości, pod klauzulą ściśle tajne.  Ichni decydenci rozmawiali w czasach Zimnej Wojny, teraz to nadal się zapewne dzieje.

 

Byłbym realnie przerażony, gdyby decydenci tej skali przestali zupełnie rozmawiać.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam inny przykład tego jak różni się często nasza perspektywa od tego co widzi władza. Odkąd zaczęła się dywersyjna operacja "Habibi come to Germany" z błogosławieństwa ciotki Merkel, nie mogłem wyjść ze zdziwienia jak poważny kraj jakim są Niemcy mógł sobie tylko problemów narobić. No bo mieli być inżynierowie i lekarze, a okazało się że naściągano głównie odpadu, który nie dość że do roboty nie pójdzie, to jeszcze ciężarówkami rozjeżdża rodowitego Niemca. Sam plan ściągnięcia siły roboczej rozumiałem, bo to Turek u Niemca 2.0, ale nie w taki sposób. Okazuje się że jednak Niemcy nie są głupi a ich władza nie chciała anihilacji swojej państwowości. Plan był dosyć sprytny i taki... iście niemiecki 😉 Brać wszystko jak leci, rzeczywiście wyłowić co wartościowego przybysza, który będzie dymał na niemiecka gospodarkę, a problematyczną resztę odsiać i wysłać do krajów-śmietników UE, a że Niemcy grają w eurokołchozie pierwsze skrzypce to było do zrobienia. Oczywiście medialnie wyglądało to bardzo na miłosierdzie narodu germańskiego, obrazi biednych uchodźców tonących u wybrzeży Europy, skoszarowanych w obozach w Turcji, szkalowanie Polski że nie chce pomóc itd. Tak właśnie wygląda zakulisowa gra politykieolitykierni, ich motywy działania, a motłoch siedzi w internetach i przerzuca się emocjami, gwarancjami, sojuszami i to że przecież NATO się rozpadnie!!!! No i? A Liga Narodów? Ktoś jeszcze pamięta?

Edytowane przez Redbad
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Lepiej bym tego nie ujął.

 

 

A jak się mamy nazywać. Przecież wiadomo że nasz teren jest kluczem do Europy Zachodniej...

Nasze problemy wynikają z wpływu agentury niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej i usa. To nie takie proste obronić się przed tak potężnymi wrogami...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, tmr said:

Bo mogą wskazać, że chcą broń z Rosji

Pozostańmy w realnej rzeczywistości... załóżmy na chwilę, że tak by się stało, i broń z Rosji (w ogromnym jednorazowym zamówieniu) trafiła na Ukrainę:

1. Rosyjskie FSB nie jest tak słabe, by nie namierzyć "sprzedającego" i nie zainkasować mu ku... wyroku za "zdradę kraju" - a co najmniej "wypadku przy myciu okien".

2. Jeśli rosyjska mafia/oligarchia sprzedająca broń, jest tak mocna, że nawet FSB nie może ich nadgryźć, to cienko widzę przyszłość tejże Rosji... i wielkie czystki w wierchuszce FSB, by się "sprawa nie rypła".

3. Ukraiński "lud", po usłyszeniu że ich decydenci zakupili broń "od wroga", urządzić mógłby przedterminowe wybory "siekierą i piłą"

 

4 hours ago, Obliteraror said:

Jest to z jednej strony zabawne, a z drugiej przerażające, jak się rujnuje na własne życzenie trzy dekady własnego rozwoju.

Zdumiewająca jest pewność, że da się owoce tego rozwoju utrzymać - zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach.

Szczególnie, że wystarczy, by tylko jeden z graczy zawołał "sprawdzam" - i puf, masz wojnę, czy jej chcesz, czy nie. Niezależnie co poświęciłeś, by do niej nie dopuścić. Chamberlain i Churchill...

 

15 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Nowe prawo umożliwi zabieranie skazanym środków finansowych i innej własności.

Ciekawe czy będzie działało wstecz... znaczy, czy po wprowadzeniu i uchwaleniu, będzie można złożyć donos "wniosek o ukaranie", przedstawiając dowody szkalowania armii rosyjskiej, napisane PRZED wejściem uchwały w życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertA CIA dalej się bierze ostro do pracy... Na oficjalnym kanale CIA - namawiają Rosjan do współpracy. ;)

 

Film przedstawia wewnętrzny monolog fikcyjnego ekskomandosa w średnim wieku, obecnie pracownika GRU (wywiadu wojskowego Rosji). Mężczyzna dochodzi do wniosku, że "prawdziwy wróg Rosji tkwi w niej samej".

 

Korupcja i nepotyzm

"Elita sprzedała kraj za pałace i jachty, a nasi żołnierze żują zgniłe ziemniaki i strzelają z przedpotopowej broni. Nasi ludzie są zmuszani do płacenia łapówek tylko po to, aby znaleźć pracę. (...) Korupcja i nepotyzm niszczą mój kraj od środka" - wylicza.

CIA otwarcie próbuje werbować rosyjskich urzędników, apelując by mówili prawdę o systemie

Rozczarowany patriota wyjaśnia, że zaczął współpracować z CIA by "naród rosyjski prosperował i zrealizował swój potencjał", i że zrobił to dla swojego syna.

Film kończy się wiadomością od CIA: "Ludzie wokół ciebie mogą nie chcieć słyszeć prawdy. My chcemy. Nie jesteś bezsilny.".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Lepiej bym tego nie ujął.

 

 

Węgry wpływowe? Gdzie? 
 

No to może niech Rosja sama przestanie mieć żądania o przywrócenie Europy Środkowej jako swojej strefy wpływów? I to nie nasze elitki to robią, ale rosyjskie, które są rewizjonistyczne i chcą wywrócić ten porządek. Tacy jak on albo chcą zwycięstwa Rosjan albo udają, że tego nie widzą. Bardziej to pierwsze. 
Nie dziwi mnie. Często profesorek potrafi odlecieć w swoich dywagacjach jako że nigdy nie zderzył się z rynkiem prywatnym, nigdy go nikt nie rozliczał z jego słów, a już najgorzej traktować jego słowa jako autorytet. 

 

"Problem polskiej geopolityki" - no ciekawe jak on ją widzi dokładniej. Sykulski, który ma poglądy jak on czyli "handlujmy i kupujmy ropę od matuszki rasiji" wymiękł przy rozmowie z Bartosiakiem nie potrafiąc przyjąć pewnych oczywistości.

Rusofile sami się proszą by ich odczłowieczać xD

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Sykulski, który ma poglądy jak on czyli "handlujmy i kupujmy ropę od matuszki rasiji"

Zastanawiam się (w sumie cały czas), co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do surowców. Dla zasady PL ma płacić drożej za ten sam z reguły ruski surowiec, ale odpalając dolę pośrednikowi? ;) Wytłumacz mi to, proszę.

 

Wielomski jest jaki jest, bardzo naiwny np. w temacie kobiet, ale nie dla tematów damsko - męskich go przytaczam :)

 

Swoją drogą, oglądałeś ostatniego Bartosiaka (z Budziszem, Świdzińskim)?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Zastanawiam się (w sumie cały czas), co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do surowców. Dla zasady PL ma płacić drożej za ten sam z reguły ruski surowiec, ale odpalając dolę pośrednikowi? ;) Wytłumacz mi to, proszę

To będzie trudne, bo tłuczonej w beret, bliżej niedookreślonej, ale narodowo słusznej, nienawiści do Ruskich nie da się racjonalnie wytłumaczyć, to się odbywa na gruncie wczesnego wychowania, emocji, racji większości, coś jak "odmrożę sobie uszy na złość matce!". A najlepszym tego symbolem są pamiętne słowa Ziemkiewicza "wolę żeby benzyna była po 10zl, niż ruska". Ten mental zakłada działanie na własną szkodę, za cenę satysfakcji, że wróg będzie miał gorzej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

Haniebne to były słowa dla publicysty o takim dorobku, który napisał wiele ponadczasowych i ważnych (w tym dla mnie osobiście) rzeczy w swojej karierze

Przestałem go słuchać, a lubiłem, czytałem książki gdzie trafnie diagnozował "polaczkowatość", m.in. różne resentymenty, butę i nagle to wszystko zwiesza i sam wyskakuje z taką ewangelią.

 

Rozumiem niechęć do Ruskich, podejrzliwość, ale irracjonalne działanie, na szkodę własną, a już bardziej na szkodę innych, ale w zgodzie z moim widzimisię to jednak za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Redbad napisał(a):

To będzie trudne, bo tłuczonej w beret, bliżej niedookreślonej, ale narodowo słusznej, nienawiści do Ruskich nie da się racjonalnie wytłumaczyć, to się odbywa na gruncie wczesnego wychowania, emocji, racji większości, coś jak "odmrożę sobie uszy na złość matce!". A najlepszym tego symbolem są pamiętne słowa Ziemkiewicza "wolę żeby benzyna była po 10zl, niż ruska". Ten mental zakłada działanie na własną szkodę, za cenę satysfakcji, że wróg będzie miał gorzej.

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Zastanawiam się (w sumie cały czas), co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do surowców. Dla zasady PL ma płacić drożej za ten sam z reguły ruski surowiec, ale odpalając dolę pośrednikowi? ;) Wytłumacz mi to, proszę.

 

Ależ oczywiście - jak najbardziej trzeba promować i zakupować surowce od bandyty, które za te pieniądze kupi nóż i będzie chciał wbić go nam w plecy przy okazji udając, że nic się nie dzieje i ignorując jego szczekanie o odnowienie strefy wpływów. 
Taniość ropy i gazu rosyjskiego wynika z traktowania swoich obywateli jak gówno - już z tego wiele wynika. Nie z tego, że są tam wykorzystywane jakieś nowoczesne technologie czy też jest to proste w transporcie (bo nie jest), ale bo płaci się Iwanowi 10 razy mniej niż Norwegowi. 

 

"nienawiści do Ruskich nie da się racjonalnie wytłumaczyć" XDDDDD 
 

", to się odbywa na gruncie wczesnego wychowania, emocji, racji większości"
Skąd to wziąłeś? :D Z kacapskich rozgłośni albo telewizji? 
Polska miała 20 wojen z Rosjanami, w zdecydowanej większości wywołanej przez nich, często motywowanej ich chęcią podporządkowania sobie naszych terytoriów pod swoje władanie. Obecnie WPROST SYGNALIZUJĄ, że chcą tego samego - chcą przywrócenia swojej strefy wpływów aż po Odrę, mówią o tym wprost w telewizji i ty mi tu piszesz, że nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć? Że to jakaś bzdurna rusofilia i ukrainofilia, bo tak w telewizji powiedzieli? To jest żałosne i kompletne zignorowanie całej bogatej tematyki na ten temat, którą np. Budzisz opisał we "Wszystko jest wojną" lub "Samotność strategiczna". 

Ziemkiewicz miał rację, bo pamiętał jak się żyło za PRLu "GDY BENZYNA BYŁA TANIA" (XD), a jak się żyje teraz. Zresztą też trzeba mieć, żeby podporządkowywać się wrogowi, całą jego gospodarkę i marżę ze swojej pracy, bo u niego jest tania benzyna, bo tanio płacą swoim pracownikom - jakby to była najważniejsza rzecz. Nie żadne technologie, cała gama innych sektorów gospodarki.


I nie, to nie jest działanie na własną szkodę. Działaniem na własną szkodę byłoby podporządkowanie się rosjanom i wejście w ich objęcia. Widać to choćby po zacofaniu wschodniej względem zachodniej Polski gdzie jedną częścią rządzili Rosjanie, a drugą Niemcy. Jedni wynaradawiali, ale byli na szpicy rozwoju gospodarczego świata, a drudzy także wynaradawiali, ale wszystko wydawali na wojsko i utrzymanie imperium, przez co nie wystarczało na wszystko inne. Teraz pod tym względem jest podobnie.

 

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Swoją drogą, oglądałeś ostatniego Bartosiaka (z Budziszem, Świdzińskim)?

Tak, ale pobieżnie. Dużo mam pracy ostatnio.
 

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Zastanawiam się (w sumie cały czas), co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do surowców. Dla zasady PL ma płacić drożej za ten sam z reguły ruski surowiec, ale odpalając dolę pośrednikowi? ;) Wytłumacz mi to, proszę.

Jeszcze jedno - to w takim razie jesteś za tanim chlebem z taniego ukraińskiego zboża? ;)

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ależ oczywiście - jak najbardziej trzeba promować i zakupować surowce od bandyty, które za te pieniądze kupi nóż i będzie chciał wbić go nam w plecy przy okazji udając

Synu! Nawet nie surowce, ale samą broń! Usiądź i przytrzymaj się fotela! 

 

https://www.rp.pl/biznes/art2905441-najwiecej-broni-ukraina-sprzedaje-rosji

 

Cytat na szybko:

"W 2016 r. Rosja była największym odbiorcą ukraińskiej broni. Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały do Rosji broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc. - podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI)"

 

Przypomnij mi w którym to roku zajęto zbrojnie Krym??? 

 

I widzisz, o to mi chodziło, ta nienawiść oczadza umysł i powoduje, że tacy jak Ty i Ziemkiewicz, chcą być bardziej moralni i prawi niż bezpośrednio zainteresowani 😂

 

20 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ziemkiewicz miał rację, bo pamiętał jak się żyło za PRLu "GDY BENZYNA BYŁA TANIA" (XD), a jak się żyje teraz

Ale jakie teraz? Czemu manipulujesz? Spróbowałes żyć w sytuacji gdyby benzyna naprawdę wzrosła do 10 zł??? Pewnie dziś byś już nie napisał tych swoich wypocin, a nawet gdyby status materialny pozwalał Ci przetrwać "benzynę po 10zł" to tylko potwierdza ziemkiewiczowske pogardliwe odrealnienie, żeby życzyć szaremu obywatelowi takiego kryzysu gospodarczego jaki wywołalyby tak horrendalne stawki za paliwo, bo chyba nie trzeba tłumaczyć, że jak nie mam samochodu, to mnie ceny paliwa nie dotyczą i dalej miałbym eldorado, a nie tak jak w PRLu.

20 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):


I nie, to nie jest działanie na własną szkodę. Działaniem na własną szkodę byłoby podporządkowanie się rosjanom i wejście w ich objęcia

Nie trzeba wpadać w objęcia Ruskich, ale jeszcze bardziej nie trzeba się rozbrajać i pójść na każdy szkodliwy układ byle tylko "ruski żarł trawę".

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

ale bo płaci się Iwanowi 10 razy mniej niż Norwegowi. 

Zatrzymajmy się przy tym fragmencie na chwilę ;)

 

To jest też jeden z podstawowych problemów polskiej polityki zagranicznej. "Martwi" się o demokrację na Białorusi, o system Federacji Rosyjskiej i podobne sprawy.

 

Średnio się za to martwi np. o chińskie obozy koncentracyjne dla Ujgurów, zbrodnie wojenne Izraela w Gazie, banderyzm na Ukrainie czy antypolonizm Litwinów.

 

Ot, taka selektywna empatia "na jedno oko". ;) Nie lubię hipokryzji, jak już pewnie wiesz. A to jest wyłącznie hipokryzja. Mocno podszyta serwilizmem.

 

To, co napisałeś potem, jest czystą narracją wojny, jak i determinizmu historycznego. Ja się z tym osobiście nie zgadzam. Rozmawiać trzeba z każdym. Bez fobii i filii. Tak widzę polską politykę zagraniczną.

 

Obecna jest jej zaprzeczeniem. Niestety.

 

Co do zboża - to chyba jest inna sytuacja niż korzystanie z zasobów taniej stacji surowcowo - benzynowej na potrzeby polskiej gospodarki? Ukraińskie zboże jest w kontrze z gospodarką polską i możliwościami polskiego rolnictwa. Zdajesz sobie z tego przecież doskonale sprawę :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Obliteraror said:

co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do surowców

Co jest błędnego w koncepcji taniego dostępu do seksu?

Podpowiem - granice moralno/społeczne, które zakazują stosować rozwiązania a la Fritzl, czy a la Trynkiewicz...

 

Stąd zresztą cały błąd stosowania modeli liniowych. U podstawy ich stosowalności leży założenie, że dane alternatywy są sybstytutywne. Że są zamienne, bez żadnych dodatkowych efektów ubocznych.

Nie są. I nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.

 

1 hour ago, Obliteraror said:

Rozmawiać trzeba z każdym. Bez fobii i filii. Tak widzę polską politykę zagraniczną.

Z każdym, za wszelką cenę, niezależnie od wszystkiego?

Na przykład... z Hamasem? Boko Haram?

 

57 minutes ago, Obliteraror said:

Co do zboża - to chyba jest inna sytuacja niż korzystanie z zasobów taniej stacji surowcowo - benzynowej na potrzeby polskiej gospodarki? Ukraińskie zboże jest w kontrze z gospodarką polską i możliwościami polskiego rolnictwa. Zdajesz sobie z tego przecież doskonale sprawę :)

Rosyjska ropa jest w kontrze z bezpieczeństwem polskiej gospodarki.

Gdyby cena była jedynym wyznacznikiem, to od lat byśmy kupowali ropę... malezyjską (Bismallach!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

To, co napisałeś potem, jest czystą narracją wojny, jak i determinizmu historycznego. Ja się z tym osobiście nie zgadzam. Rozmawiać trzeba z każdym. Bez fobii i filii. Tak widzę polską politykę zagraniczną.

Polityka to tylko słowo, które nabrało znaczenia raczej kurestwa niż czegokolwiek normalnego, interesy trzeba robić z każdym aby z zyskiem a nie stratą, pragmatyzm przede wszystkim, to jest dosłownie tak proste żadnej magii. Realnie nikogo powtarzam NIKOGO nie obchodzą czyjekolwiek uczucia xD @Strusprawa1, w końcu polsza oddała wszystko i zasponsorowała wiele ukrainie która jest historycznym oprawcom polaków i wcale nie lepiej się często zachowują jej obywatele którzy dostali wszystko za frajer, więc to dobry deal? A każdy zdrowo myślący nie propagandowo na bazie głównego ścieku wiedział ze ukr to teatrzyk, wygranej nie będzie a z czasem okazuje się że już największe korpo (przypadek hehe) mają plany jak za nasze i wszystkich ludzi sponsorujących te molochy czyli wszystkich kowalskich świata "odbudować" ukrainę haha :D czyli postawić i przetestować nowe systemy niewolnicze, rozszerzyć posiadane dobra aby doić więcej i nie przypadkiem UE naciska na bezcłowy nieograniczony przepływ towarów (czyżby korpo lobbyści podsunęli ten piękny pomysł?) do europy kosztem samej europy :D jakoś tak wszyscy działają na korzyść ruskich w sumie, nie dość że sama ukraina pozwala im transportować surowce dalej i na tym zarabiają też, to jeszcze sprzedają im jak sam zauważyłeś uzbrojenie i surowce do tworzenia ów uzbrojenia :D. To jeszcze europa zabija się sama jaki łatwy cel do podboju, uzbrojenie w dupie, zabijanie rolnictwa czyli niezbędnej bazy do funkcjonowania i uwalanie całej gospodarki aby CO2 którego europa produkuje najmniej a które nie stanowi nie stanowiło w całej historii świata zagrożenia nagle jest problemem za który znowu kowalcy europy płacą podatkami w końcu podatki mogą obniżyć temp na świecie ale nie mogą znieść ubóstwa czy zakończyć wojny :D chyba czas przestać płacić podatki a daję wam słowo ŻADNEJ wojny nie będzie bo NIKT za to nie zapłaci to jest tak mega proste ;) żadnych głupot też nie będzie ani pasożytów bo kto da im z własnej woli $? Wystarczy aby kowalscy zaczęli sami decydować o własnych $ tyle i aż tyle, lekarstwo na całe zło świata.

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"312 milionów hrywien, czyli nieco ponad 33 miliony złotych miało zostać zdefraudowanych w ramach przestępstwa przy budowie magazynów do przechowywania rakiet i amunicji dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Wśród podejrzanych znajdują się m.in. poseł Rady Najwyższej i pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego."

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-mialy-byc-magazyny-dla-armii-srodki-wyplynely-przekret-w-ukr,nId,7289046

 

dej, dej, dej, dej. 

Bo oni bronią caaaaaalą Europę.

 

ukrom ( władzom ) zakończenie konfliktu się po prostu nie opłaca. Bo nie będzie co kraść. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał(a):

Na przykład... z Hamasem? Boko Haram?

 

Nie wiem, jak Hamas czy BH miałoby przysłużyć się obecnie polskim interesom, ale jeżeli w jakimś alternatywnym uniwersum by się przysłużyli, to jak najbardziej.

 

To trochę jak obecne medialnie grzane zdziwienie, że fundusze operacyjne CBA były m.in przeznaczane na burdele. To co myślę o PiS, chyba jest wiadome ;) Nie zmienia to faktu, że fundusze służb różnorakich przeznacza się m.in na takie rzeczy. Nie na roraty czy sodalicje mariańskie.


A dziwią się, jak nie przymierzając prawiczek w lupanarze.

 

7 godzin temu, Perun82 napisał(a):

Orda: na pokładzie byli kozaccy jeńcy

Kozacy: na pokładzie były rakiety s-300

Ukraiński HUR potwierdził, że jeńcy. Tzn. ja tego nie wiem. Wyborcza o tym napisała, że potwierdził ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.