Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, Magos Dominus said:

wyszukiwarka pokazuje jedynie wyniku związane z II WŚ

b26.jpg

 

Wpisz w googla (NYT "six million Jews"). Generalnie oni od dawna mieli "przepowiednię", że nie odrodzi się Izrael, dopóki 6 milionów nie zapłaci za to krwią.

Sporo też oczywiście w tych wątkach jest prawdziwego antysemityzmu jak i fałszywek - ale niektóre linki są weryfikowalne. NYT jeszcze kilka lat przed pandemią udostępniał zbiory archiwalne za darmo.

 

Swoją drogą ciekawe, że przed I WŚ to Rosja była "złem całego świata" według zachodu - i jak historia czasem zatacza kółka.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał(a):

b26.jpg

 

Wpisz w googla (NYT "six million Jews"). Generalnie oni od dawna mieli "przepowiednię", że nie odrodzi się Izrael, dopóki 6 milionów nie zapłaci za to krwią.

Sporo też oczywiście w tych wątkach jest prawdziwego antysemityzmu jak i fałszywek - ale niektóre linki są weryfikowalne. NYT jeszcze kilka lat przed pandemią udostępniał zbiory archiwalne za darmo.

 

Swoją drogą ciekawe, że przed I WŚ to Rosja była "złem całego świata" według zachodu - i jak historia czasem zatacza kółka.

 

 

@Magos Dominus

 

Kiedyś dobrze to opisał autor bloga wspanialarzeczpospolita.pl (https://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/04/11/holokaust-blokada/). Nie wszystkim się to spodobało:

 

Ze względu na to, że mój artykuł o holokauście został ocenzurowany i większość przeglądarek już go nie wyświetla (przy czym pozostałe artykuły wyświetlane są bez większych problemów). Publikuję go ponownie. Ciekawe jaka teraz będzie kara. 17 stycznia 2015 (sobota) opublikowałem artykuł, a 19 stycznia 2015 (poniedziałek) kilka moich kont zostało zablokowanych, a na nich środki firmy i jej klientów. W procederze karania brały udział: Alior Bank, mBank, BZ WBK, ING i Inteligo. Pismo z BZ WBK opublikowane zostało na serwisie Demotywatory (widać tam dokładnie datę 19 stycznia – taka sama była we wszystkich bankach). W konsekwencji doprowadziło to do bankructwa firmy, zwolnienia wszystkich pracowników i mojej emigracji. Pół roku później Komisja Nadzoru Finansowego nakazała bankom odblokować konta i zwrócić wszystkie środki, jednak żaden rachunek odblokowany nie został, a zwrócono jedynie 60 tys PLN, które poszły na zaspokojenie roszczeń części klientów. Oprócz tego tydzień po mojej publikacji muzeum w Oświęcimiu usunęło zdjęcia obiektów wykorzystane w artykule, z tego też powodu zobaczycie tylko linki (bez zdjęć) w tym artykule.

 

 

 

Fragment artykułu dotyczący 6 milionów (bez usuniętych zdjęć):

 

Zginęło 6 Milionów Żydów

Ale zaraz zaraz… skąd liczba 6 milionów?!? Czyż nie jest ciekawym zjawiskiem, że w pierwszej wojnie światowej ucierpiało… też 6 milionów Żydów?

1918 – Fort Wayne News and Sentinel (IN), June 22nd, 1918, page 1
„In the war zone of Europe there are six million Jews who have been the war’s worst sufferers,”

 

Po pierwszej wojnie w Polsce jest 6 milionów Żydów, którzy umierają z głodu

1918 – The Bakersfield Californian, July 30th, 1918, page 4
„… the six million starving Jews in Poland, Galicia and other stricken Eastern provinces …”

 

Co ciekawe, w Rosji cierpi też 6 milionów Żydów

1918 – The Columbus Jewish Chronicle, September 13th, 1918, page 1
„The report describes the havoc the war has caused among the six million Jews of Russia. Driven by the invading armies, the Jews have been compelled to flee from their homes;”

 

Rok później ta sama liczba, ale już tylko przy starcach, kobietach i dzieciach

1919 – The Corsicana Daily Sun, April 3rd, 1919, p.5
„SIX MILLION ARE STARVING … It is estimated that there are six million Jewish women, children and aged men actually starving to death.

 

i w Niemczech też?!?!

1919 – El Paso Herald., April 7th, 1919
” … to save from starvation six million Jews who are the helpless victims of the German Terror.”

 

Proszę zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę na DATY! Te liczby padają ponad 20 lat (!) przed II Wojną Światową!

Polacy chcieli eksterminować 6 mln Żydów?!?

A wiedzieliście, że Polska chciała eksterminować 6 000 000 Żydów w 1919 roku? Nie?

No to już wiecie… New York Times to przecież porządna wiarygodna żydowska gazeta.

1919 – New York Times, September 8th, 1919, page 6
„127,000 Jews Have Been Killed and 6,000,000 Are in Peril. … 6,000,000 souls in Ukrainia and in Poland have received notice through action and by word that they are going to be completely exterminated – this fact stands before the whole world as the paramount issue of the present day.”

 

Myślicie, że to oszustwo? (W sensie, że to zmyślony artykuł)

Nie! To nie jest oszustwo!

O ile większość gazet świata nie można przeczytać 100 lat do tyłu to akurat New York Times można!

Oto link: http://timesmachine.nytimes.com/timesmachine/1919/09/08/96331757.html#

W linku jest data i numer artykułu, więc na pewno jest sprzed 100 lat.

A to skan tego artykułu: http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?res=9B00E0DE153AE03ABC4053DFBF668382609EDE

 

Proszę zwrócić uwagę, że w tytule jest użyte polskie słowo Pogrom! Takie słowo nie istnieje w języku angielskim. Najważniejszy jest ostatni akapit, gdzie wyraźnie jest napisane, że 6 000 000 Żydów w Polsce i na Ukrainie zostało poinformowanych, że nastąpi ich całkowita eksterminacja.

Ciekawe, że w Polsce o tym nikt nie słyszał… pewnie dostali jakąś tajną pocztą…

ZSRR

Zapewne mało z Was wie, że ZSRR i Rewolucja Październikowa została zainicjowana i pokierowana przez osoby, które były Żydami. Dokładniej wraz z cytatami z Wikipedii opisuję to w artykule: Pierwsze przykazanie lingwistyki: Zawsze ignoruj rdzeń słowiański!

 

Na dzień dobry po wprowadzeniu komunizmu wymordowano kilka milionów Słowian. A co publikowała zachodnia prasa 19 lipca 1921, czyli 2,5 roku później?

 

Takich artykułów było SETKI! Wszystkie oczerniające Słowian o zbrodnie, których nie popełnili!

Proroctwo

Myślę, że większość zaczęła zwracać uwagę na magiczną liczbę… dlaczego ZAWSZE jest 6 milionów Żydów?

 

Takich wpisów między 1890, a 1945 jest kilkaset (w tym czasie gazet było ZDECYDOWANIE mniej niż dziś), więc ta liczba jest imponująca. Tu jest wykaz 271(!) z nich:

http://winstonsmithministryoftruth.blogspot.com/2012/02/145-references-to-6000000-jews-prior-to.html?zx=48cfea71a9e295

 

Niektóre z nich są sprawdzalne przez Internet np. te z New York Times.

Najlepsze jest to, że mowa o europejskim holokauście pojawia się w gazetach nie później niż 1936 roku (czyli 3 lata przed oficjalnym jego startem!) i domagają się przyznania im Palestyny, by utworzono tam państwo Izrael. Jako argument podają „miliony prześladowanych Żydów” we wschodniej Europie (tj. np. Polsce i ZSRR) i Niemczech.

 

Polaków na pewno zainteresuje fakt, że już w 1936 roku Żydzi twierdzili, że ZANOTOWANO już 6 000 000 ofiar (prześladowań)! A w Polsce (pierwszy akapit po prawej) „wiele ważnych osobistości i kilka partii politycznych odważnie podnosi głosy przeciwko nieludzkiemu traktowaniu Żydów i trującej atmosferze antysemityzmu”.

 

Odpowiedź na liczbę 6 000 000 jest prostsza niż się wydaje. Otóż w żydowskiej legendzie powiedziane jest, że do Izraela powróci naród o 6 000 000 mniejszy, bo te 6 000 000 musi zostać złożonych w ofierze całopalenia (Holokaustu).

  1. 6 000 000 najbardziej cierpiących w I wojnie nikt nie kupił
  2. 6 000 000 prześladowanych w Polsce nikt nie kupił
  3. 6 000 000 prześladowanych w Rosji nikt nie kupił
  4. 6 000 000 prześladowanych w Niemczech nikt nie kupił
  5. 6 000 000 prześladowanych w Palestynie nikt nie kupił
  6. 6 000 000 wymordowanych w II wojnie kupili prawie wszyscy
  7. Dla tych, co nie kupili, przygotowano specjalną ustawę w każdym kraju, gdzie trafia się do więzienia za brak wiary w Holokaust niezależnie od dowodów (w Polsce również)

I faktycznie. 6 000 000 Żydów którzy „zginęli” w drugiej wojnie światowej było bezpośrednim pretekstem do utworzenia państwa Izrael w 1948 roku (czyli prawie natychmiast po Holokauście), a jego założycielem i pierwszym premierem był Dawid Ben Gurion z Płońska.

 

 

 

 

a5.gif

 

a4.gif

 

a185.jpg

 

 

Na deser:

http://bijdragenelders.blogspot.com/2013/07/256-references-to-6000000-jews-prior-to.html

Edytowane przez cst9191
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Władimir Putin sprawdza, czy Stany Zjednoczone są gotowe do podjęcia rozmów w sprawie zakończenia rosyjskiej wojny na Ukrainie - podaje Bloomberg, opierając się na relacjach dwóch informatorów zbliżonych do Kremla."

 

Według rozmówców Bloomberga, którzy prosili o nieujawnianie ich tożsamości, Putin wysyła sygnały do USA poprzez "pośrednie kanały", by zasygnalizować "gotowość do rozmów o przyszłości Ukrainy". Twierdzą oni, że deklaracja rosyjskiego przywódcy została przekazana wysokim rangą urzędnikom amerykańskim w zeszłym miesiącu przez pośrednika (nie chcieli go zidentyfikować).

Putin, jak twierdzą informatorzy amerykańskiego serwisu, może być skłonny, by rozważyć rezygnację z nacisku na neutralny status Ukrainy, a nawet ostatecznie porzucić sprzeciw wobec ewentualnego członkostwa Kijowa w NATO. Przypomnijmy, że było to postrzegane przez Rosję jako zagrożenie i przedstawiane przez Moskwę jako główne uzasadnienie rozpoczęcia inwazji.

https://wiadomosci.wp.pl/usa-otrzymaly-sygnal-od-putina-przeciek-w-sprawie-ukrainy-6988646190607232a

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, cst9191 said:

Pismo z BZ WBK

Czy w tym okresie, prezesem tego banku nie był przypadkiem późniejszy premier, ten od posyłania swych dzieci do żydowskiej szkoły?

12 hours ago, cst9191 said:

Oprócz tego tydzień po mojej publikacji muzeum w Oświęcimiu usunęło zdjęcia obiektów wykorzystane w artykule

To i tak mało... do dziś rzucam mięsem na samą myśl o Francji, gdzie całe dekady w muzeum leżał sobie mały (~150-200kg) artefakt z brązu, którego datowanie na V-IV wiek przed naszą erą, nie dawało się podważyć. A napis na nim czekał na odczytanie... gdy już w końcu udało się go odczytać, w ciągu tygodnia nastąpiła "katastrofa budowlana", w wyniku której artefakt "naprawiono" flexem, zupełnie ścierając przy okazji napis. Zdjęcia oczywiście "znikły" z internetu.

Innym słynnym przypadkiem są zwoje z Nag-Hammadi, gdzie jeden człowiek zapakował całą teczkę bezcennych zwojów i poleciał z nią do Watykanu - i tyle je widziano. O rajdzie ISIS ponad 100km za linię wroga, tylko po to by wysadzić miejsce badań archeologicznych, też można napisać.

 

I tak właśnie wygląda "jedyna słuszna, obiektywna i prawdziwa" historia.

 

14 hours ago, Obliteraror said:

Ta wojna musi trwać. Jej zakończenie wywoła bowiem kolejną. Domową.

Tak, dokładnie tak myśli jedna strona - a druga, oczywiście już chciałaby konflikt zakończyć, niech się dzieje następstwo...

Trzeba tylko patrzeć co jest przyczyną, co celem - i wtedy widać "kto ma zysk".

Myślę że za sto-dwieście lat, działania obecne, będą przedstawiane jako majstersztyk polityki imperialnej i manipulacji innymi państwami.

Edytowane przez Kespert
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

@Strusprawa1 ok rozumiem. A który interes narodowy jest Tobie bliższy RP czy Ukrainy? Bez uni między ww czy oba, to nie jest odpowiedź. Który interes narodowy jest Tobie bliższy?

Rzeczpospolitej. Wolnej, bez nacisku z zewnątrz, a by to otrzymać trzeba złączyć siły z innymi krajami między Niemcami i Rosją. Potrzeba dużych inwestycji by przebiegał kapitał i by pozyskiwano dużą marżę. Tak więc jestem patriotą realnym, a nie tym pi*rdolącym o tym jakim to ja jestem patriotą, ale działającym krótkowzrocznie bo na siłę trzeba bronić branż będących symbolem naszego statusu montowni (dodając w to najwyższy interes Polski jakim jest omomom kupowanie rosyjskiej ropy XD). 

Polski, odpowiadając krótko. Tylko definiuję to inaczej niż większość pseudopatriotów.

 

21 godzin temu, Redbad napisał(a):

Odpisz po prostu że jesteś, w końcu będzie można spokojnie zgasić swiatło w tym wątku 😉

Babka by się w grobie przewracała, a bardzo ją szanowałem. Na studiach specjalnie nie umawiałem się z Ukrainkami, mimo że miałem parę takich sytuacji i możliwości. Więc tym bardziej mnie to wkurzało 1,5 roku temu gdy była tu kłótnia o to (swoją drogą znamienne, że półtora roku temu - pewnie czas jaki ja sam tu spędziłem to jest idący w tysiącach godzin).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kespert napisał(a):

To i tak mało... do dziś rzucam mięsem na samą myśl o Francji, gdzie całe dekady w muzeum leżał sobie mały (~150-200kg) artefakt z brązu, którego datowanie na V-IV wiek przed naszą erą, nie dawało się podważyć. A napis na nim czekał na odczytanie... gdy już w końcu udało się go odczytać, w ciągu tygodnia nastąpiła "katastrofa budowlana", w wyniku której artefakt "naprawiono" flexem, zupełnie ścierając przy okazji napis. Zdjęcia oczywiście "znikły" z internetu.

Napisz coś więcej. Interesujące ;)

 

7 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

dodając w to najwyższy interes Polski jakim jest omomom kupowanie rosyjskiej ropy XD). 

Wegiel, ropa i gaz

niosą energię dla mas,

węgiel, gaz i ropa,

fabrykom dają kopa

 

To nie ja, to Kelthuz ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Obliteraror said:

Napisz coś więcej

Mowa oczywiście o "Damie z Vix".

W mojej odpowiedzi, masz tam linki do zachowanych napisów "sprzed rekonstrukcji" (o dziwo, strona nadal działa!). Co zostało z napisów "po rekonstrukcji", też widać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, też ładne :)

To, co załączyłeś. A to, co poniżej, jest po prostu piękne w swojej prostocie przekazu. Każdemu polskiemu decydentowi bym to wieszał nad biurkiem.

 

Przedsiębiorczość - znajdywanie nowych kombinacji.
Czynników produkcji w celu dominacji.
Człowieka twórczego nad bezmiarem natury
Zaspokajać potrzeby, by nie umrzeć z nudy.

Innowacyjność - możliwa dzięki konkurencji
Nikt jej nie zadekretuje gestem rządowej ręki
Wolny rynek - wymiana wartości za wartość
wolny handel - pokój i otwartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez patrzenia na napisy - jedno z tych państw jest najbardziej hojnie obdarowane w surowce, jest olbrzymie, ludziom się tak dobrze żyje, że chcą tą dobroć rozprowadzać dalej oraz są oddzielnym biegunem siły - wielką cywilizacją, solą w oku złych anglosasów chcących rozprowadzać śmierć i pożogę na całych świat. 

Które zdjęcie przedstawia domy zwykłych ludzi z prowincji tegoż imperium?
aAtFxAX.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Jak byśta chcieli zasnąć kamiennym snem, to empik podobno przez chwilę pośredniczył w sprzedaży takich po[d]duszeczek:

GEtHhxOXQAALPnO?format=jpg&name=large

Wrócimy do tematu przy lepszej okazji.😊

Zawsze w takiej sytuacji przenoszę się w surrealistyczny wymiar w którym widzę puste, tragiczne spojrzenia zwierzęco pomordowanych, dla mnie to gadżet, a dla nich symbol skurwysyństwa. Nie chcę znów wchodzić w te tematy, bo kto ma zrozumieć, to zrozumie, ale to naprawdę boli gdy.. dobra nieważne

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Które zdjęcie przedstawia domy zwykłych ludzi z prowincji tegoż imperium?

I znów to samo. Powiedz szczerze, kogo to realnie interesuje w stosunkach gospodarczych?

 

Co mnie z perspektywy polskiego biznesu interesuje rosyjska prowincja? Interesują mnie tanie surowce na potrzeby polskiej gospodarki, a to ich najlepsze źródło.

 

Kiedy wy się w końcu wyleczycie z tej misji zbawiania i ratowania całego świata? ;) 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Confuser napisał(a):

Jest kryzys konstytucyjny w związku z imigracją, Texas i federalni idą na noże powoli.

 

To jest jeden z teatrów ich wojenki. Niby Teksas dostał 24 h. Poza tym chodzi tylko o jedno miasto -Eagle Pass

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

. Pisałem o tym tutaj. Już samo to, że traktuje się "rolnictwo i transport" jako branże priorytetowe w Polsce to smutny żart.

Rolnictwo - dajemy UEoligarchom i fur detuschland zaorać. No i znika 1,5-2% PKB

Transport - transport 5,7% PKB. Niech zlikwidują połowę.

To już tu masz ze 4% PKB. I kilkaset tysięcy ludzi.

 

3mUk9kuTURBXy80YWM5YTdmOC0xZGQzLTQzMWYtY

Czyli i tak mamy prawie najwięcej rolnictwa w EU.

Ale spoko zaimportuje się jedzenie zza oceanu, w zamian za niemieckie samochody elektryczne albo coś. 

 

Transportu też mamy dużo:

european_road_freight_market_share_2021.

1/5 transportu drogowego w UE jest PL.

 

Za swoich ostatnich rządów Tusku chciał likwidować m.in PKP, LOT, w 2011 sprzedać Lotos RUSowi, zaorał PL stocznie (bo nie zaskarżył decyzji o niedozwolonej pomocy. Tak jak zrobiły to np. Niemcy i Holandia), itd

 

A teraz co będzie likwidował poza CPK i atomem? ;) I ile to może być % PKB w perspektywie 15+ lat?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA wysyłać mają do Wielkiej Brytanii swój atom. Ma ma mieć siłę kilkukrotnie większą, niż ta która spadła w Hiroszimie. Od czasów zimnej wojny takiego ruchu nie było ze strony USA. 

Dodatkowo mają wysłać 50 myśliwców f-35A do europy. 

https://tvn24.pl/swiat/usa-wielka-brytania-media-usa-planuja-rozmiescic-bron-jadrowa-w-wielkiej-brytanii-po-15-latach-ze-wzgledu-na-napiecia-z-rosja-7743669

 

,,Stany Zjednoczone planują po 15 latach przerwy ponownie rozmieścić bron nuklearną na terenie Wielkiej Brytanii - podał w sobotę dziennik "Daily Telegraph", powołując się na dokumenty Pentagonu. Głowice miałyby mieć moc trzykrotnie większą niż bomba zrzucona na Hiroszimę. Plany te mają mieć związek z rosnącym zagrożeniem ze strony Rosji."

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.