Skocz do zawartości

Napływ ludności ukraińskiej - czy traktować jako zagrożenie?


Eren Yeager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.03.2022 o 12:14, sargon napisał:

Lol. Nie. To jest jakiś dziwny mit - Ukrainki, zwłaszcza te co teraz spływają, z klasy średniej i wyższej, jak najbardziej mają kontakt z "zachodem". Mokebe, Turkami, Instagramem, pompowaniem war, tinderem i atencją. Tam jest mega zachorowalność na HIV i inne weneryki.

Jeszcze nasze kukoldy w lśniącej zbroi będą rozściełać czerwone dywany xD

To gdzie teraz szukać dziewczyny nie mającej kontaktu z tymi rzeczami? Może Mołdawia? Tam na wioskach jest niewyobrażalna bieda więc instagram tam pewnie nawet nie jest kojarzony. Jeszcze jest Białoruś. Rozmawiałem kiedyś przez wideoczaty z kilkoma bialorusinkami i spodobały mi się z zachowania oraz charakterów. Ukrainek nie oceniam bo nie rozmawiałem nigdy z żadną. Jak próbowałem wyszukiwać Ukrainki na wideoczatach to najczesciej łączyło mnie z Ukraincami a jak trafiła się już  Ukrainka to się rozlaczala. Z tego też powodu traktuje z dystansem te twierdzenie, że Ukrainki tak bardzo chcą poznać Polaka. Kto wie czy one nie są tak naprawdę takie same jak Polki. Zresztą Ukraińcom bardzo spieszy się dołączyć do Unii Europejskiej więc mentalność ich dziewczyn może być już podobna do Polek 

Edytowane przez Everson
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Wystarczy że uchodźcą z Ukrainy nadane zostanie obywatelstwo UE. Co już daje im bierne i czynne prawo brania udziału w np. wyborach samorządowych. W takiej np. Warszawie obecnie jest ich ok. 300 tys. Więc nie widzę przeszkód aby w przyszłości wybrali sobie radnych lub prezydenta miasta :).

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelstwo_Unii_Europejskiej

 

Prawem obywateli UE jest możliwość brania udziału w wyborach lokalnych w państwach zamieszkania, których nie są obywatelami. Dotyczy to zarówno czynnego, jak i biernego prawa wyborczego, jednak odnosi się tylko do wyborów lokalnych stopnia podstawowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 21:58, Eren Yeager napisał:

Jak wiadomo - Marek w swoich audycjach wyraźnie nauczał, aby nie pomagać za darmo i był zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania Ukraińców do Polski. Z drugiej strony, są to jednak ofiary uciekające przed koszmarem wojny.

Właśnie tak! Kolega kumaty, widać że ma wiedzę bo interesuje się audycjami radia samiec 2. 

Obie wersje są słuszne, ALE.

Pomoc ofiarom to azyl, jakieś racje żywnościowe reglamentowane, obozy aby się nie rozchodzili. Wojna ustanie - dziękujemy, wracać budować swój kraj. 

 

@Iceman84PL @Imiennik co jeszcze musi się stać, żeby polscy goje rozumieli, że władza nie jest za mini tylko przeciwko nim? Ile jeszcze było musi dostać pałami i mandatami od pislicji? Ile podatków, kar, taryfikatorów i ustaw, na widok których nawet chłop ze wsi w gumofilcach łapie się za głowę?

 

Odnośnie Ukraińców - tak, pomóc. Ale nie dawać przywilejów. Tu chodzi o zasadę dziel i rządź, mamy się skłócić. Goje - barany mają się napierdalać tymi głupimi łbami ci z prawa i ci z lewa, bo gdyby gojostwo się zjednoczyło, to by wybranych stratowali racicami. 

 

Pomyślcie co by było, gdyby Polacy dostali takie prawa w UK czy w Rzeszy? Nie, to wykluczone, to nie możliwe. A w polin możliwe, tak jest, wasz przezydent Juda mówi wprost - polin! Ale gojostwo jest za głupie nawet się się im mówi wprost!

 

Nie jest winą Ukraińców, że uciekają od wojny - to polskojęzyczne władze wybranych nas gniotą do podłogi, a teraz jeszcze chcą pogłębić kryzys. 

 

Jak to wykorzystać? 

Czy ktoś może załatwić ukraińskie paszporty

Mówię stuprocentowo serio. Można mieć fajne benefity jak szybka pomoc lekarska, a są ludzie naprawdę potrzebujący wśród nas którzy muszą czekać. System nas jebie, jebać system.

 

Ja przez najbliższy czas muszę wyprostować swoje sprawy i zostanę w pl parę miesięcy, ale decyzja zapadła i będę się ewakuował. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DOHC napisał:

@Iceman84PL @Imiennik co jeszcze musi się stać, żeby polscy goje rozumieli, że władza nie jest za mini tylko przeciwko nim? Ile jeszcze było musi dostać pałami i mandatami od pislicji? Ile podatków, kar, taryfikatorów i ustaw, na widok których nawet chłop ze wsi w gumofilcach łapie się za głowę?

 

Brachu ja to już nie raz pisałem gdy w sklepach zabraknie jedzenia, alkoholu, papierosów, leków w aptekach czy po prostu odetną internet wtedy dopiero społeczeństwo ruszy tyłki.

A tak to posłuszni niewolnicy, propaganda medialna zrobiła z ich mózgów sieczkę, wierzą odsłownie we wszystko co jaśnie oświecona władza powie, zrobi.

Dopiero gdy zaciskanie pasa i problemy będą ich bezpośrednio dotyczyć wtedy zaczną dostrzegać, że coś jest nie tak.

A tak zobacz nawet z tymi podwyżkami, paliwo po 7 zł a i tak kolejki na stacjach, teraz nawet ceny przystopowały przypadek nie sądzę.

Tak się tresuje niewolnika i daje złudne nadzieje, ale jeden z drugim nie za kuma, że właśnie o ponad 1 zł więcej płaci na litrze.

Żabę gotuje się powoli by nie wyskoczyła za szybko z gara.

Do tego kiełbasa wyborcza, socjal dla elektoratu, strach o jutro dawkowany po trochu i ludzie do wszystkiego są zdolni podporządkować.

Popatrz na przykładzie władzy, społeczeństwa ten cały mesjanizm i bezinteresowna pomoc uchodźcom oraz robienie za zbawiciela narodów by o Polsce mówiono w świecie.

Nasz naród ma kompleksy i chce tak bardzo się pokazać by klepali po plecach jak Becka w 1939 roku gdzie później jak wiesz ówczesna władza zgotowała piekło pokoleniu Kolumbów.

Historia zatacza koło, mamy obecnie najsłabsze pokolenie w historii tego kraju, gdzie nikt nas nie szanuje na arenie międzynarodowej, mamy pseudo sojuszników, którzy zostawia nas na pastwę losu

oraz szczują na białego niedźwiedzia, który pewnego dnia nie wytrzyma już tego cukania.

 

 

 

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 21:58, Eren Yeager napisał:

1. Czy przyłączać się do akcji pomagania Ukraińcom?

 

Ja się nie przyłączam. Ale i nikomu nie zabraniam.

 

Cytat

2. Czy przyjmować Ukraińców do swojego domu?

 

Jak wyżej. Nie zamierzam. Ale nikomu nie zabraniam.

 

Uzasadnienie stanowiska - nie nasza wojna.

Zadałbym inne dwa pytania:

1. Czy Polski rząd dysponuje możliwościami zakwaterowania dwóch milionów ludzi ? Jesli tak - to gdzie ?

2. Kto za tę pomoc zapłaci ? Bezsensowne lockdowny kosztowały Polskę 270 mld złotych. Tyle poszło na tzw "tarcze" i dlatego teraz jest inflacja. W tym "sezonie kowidowym" lockdownów nie było - bo już na to nie było pieniędzy. To znaczy - rok temu też nie było ale teraz nie ma skąd pożyczyć ani jak wydrukować.
Stąd moje pytanie.

 

A co do pomocy ogólnie pojętej. NIGDY, ale to PRZENIGDY nie należy pomagac komukolwiek kto o tę pomoc nie poprosi. Największe nieszczęście to wymuszona pomoc i państwowa dobroczynność.

 

 

W dniu 11.03.2022 o 14:13, Władimir Władimirowicz napisał:

Bo one uciekając przed wojną pewnie tylko marzą o tym żeby poskakać na kutasie jakiegoś pryszczatego koniobijcy.

 

Jesli nie marzy o tym już dzisiaj - to pomarzy w przyszłości. To naturalny proces.

Edytowane przez Bonzo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matthewx napisał:

Ciekawe co będzie jak przyjdzie do akcji "łączenia rodzin" z czasem bo chyba jest cos takiego? To drugie tyle "gierojów" zjedzie. A kukoldy myślą naiwnie, że poruchają. 

Nie powinno być aż tak tragicznie.

Co 2 małżeństwo się rozpada więc połowa "paszynek" jest oficjalnie wolna ;)

 

37418.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Brachu ja to już nie raz pisałem gdy w sklepach zabraknie jedzenia, alkoholu, papierosów, leków w aptekach czy po prostu odetną internet wtedy dopiero społeczeństwo ruszy tyłki.

Chyba do wprowadzania prawa dżungli. Plandemia pokazała jakie ludzie mają do siebie podejście, będą się tłuc za kawałek podwawelskiej ;)

 

 

Tak jak w tym dowcipie:

 

Idzie gość przez rynek, niesie w ręku worek i regularnie go tłucze kijem, zauważa to inny facet

- Co pan niesiesz w tym worku?

-Szczury 

-A czemu pan je tym kijem co chwilę walisz?

-Bo są wściekłe że są w worku i próbują się wydostać i go gryźć, ale jak przywalę im kijem to się gryzą między sobą.

 

Także im gorzej, tym gorzej.

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 23:22, Home Premium napisał:

Skąd te pytania?

"Jak wiadomo - Marek w swoich audycjach wyraźnie nauczał, aby nie pomagać za darmo i był zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowania Ukraińców do Polski. Z drugiej strony, są to jednak ofiary uciekające przed koszmarem wojny".

 

Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.