Skocz do zawartości

Skandaliczne słowa prezydenta Polski w sprawie Wołynia


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, VasKes napisał(a):

Co się działo przed tym jak Ukraińcy się wkurwili i wyciągnęli kosy i pochodnie.

Nie no spoko, teraz my będziemy mordować niemieckie i będzie to usprawiedliwione 🤷

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

Ale jak mieli to zrobić skoro PIS to pierwsza władza, która nie jest powiązana z Rosją lub Niemcami?

Masz rację, są obowiązani z USA i narodem który okupuje bezprawnie Palestynę.

Nie no bez wątpienia Polska partia, nikt nie śmie kwestionować ich pro polskich wartości. Miliony Polaków wracają do kraju i dolce vita.

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

Z Wołyniem rzeczywiście mogli tak zrobić, ale zwykły człowiek nie zrozumie co tam się dzieje zakulisowo w kuluarach i o jakich detalach rozmawiają. Polityka to brudna gra, szantaże oraz niejasne interesy.

Dziwne "samobójstwo" w celi obsadzonego i podkarpackie burdele dają do myślenia, ale chyba nie wszystkich tam nagrali? A szantażować też trzeba zwykle za co. 

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

Nie nagle, wcześniej nawet nie było możliwości. Dalej mamy sądy i media post komunistyczne.

Tak, rząd Olszewskiego obalony co było największą tragedią narodu po 45 roku. Dlaczego więc nikt nie został ukarany?

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

. PIS to jest realnie pierwsza władza, która sprząta powoli ten cały syf.

Wymień 5 nazwisk po kom posprzątali. Kto siedzi? Tusk? HGW?  Ktokolwiek? 

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

Ludzie serio nie rozumieją co ma większy priorytet zagrożenia czy to, że władza kradnie lokalnie vs. daje doić nasz kraj przez naszych odwiecznych wrogów geopolitycznych Niemcy/Rosja.

No tak straszenie wojną, my kradniemy ale przynajmniej bomby nie spadają. 

 

Moim zdaniem jedynie wojna daje jakąś nadzieję na zmianę systemu.

28 minut temu, Ksanti napisał(a):

Jednak jest to zarówno temat, aby sztucznie rozpalać konflikt polsko-ukraiński na nowo. Pewnym grupom wpływu na czele z Rosją jest to mocno na rękę. Politycy zdają sobie z tego sprawę i nie chcą niepotrzebnie eskalować.

Prawda rozpala konflikt? Nie, strona ukraińska to robi traktując tak swojego "sojusznika". 

Kiedyś nie można było mówić o Katyniu bo było się pro niemieckim, obecnie ciii o Wołyniu bo będziesz onucą i Ukraińcy się obrażą. 

Przepraszamy że nas wymordowaliście i prosimy o wybaczenie. 

7 minut temu, Ego napisał(a):

Rozumiem, że te emocje, stan świadomości ulegnie zmianie jak za machnięciem różdzki, jak ukrainskie władze powiedzą "przepraszamy, zawiniliśmy"?

 

To się w głowie nie nie mieście, że można z taką łatwością kogoś uspokoić. Dramat.

 

No właśnie w tym sedno, tyle wystarczy. Zjebaliśmy, przepraszamy, zrobiliśmy co się da aby coś zmienić.

 

Nie no spoko, jeden człowiek zawini, przeprosi, na ile to możliwe zadośćuczyni, będzie postępował dobrze vs ktoś kto zawini, nie przeprosi, unika tematu i strofuje gdy otwierasz usta, nie no rzeczywiście nie widać różnicy.

7 minut temu, Ksanti napisał(a):

Wśród niektórych userów natomiast mocny fanboy onucowskich odklejek i Konfederacji

Nieee, my wszyscy za PO i opcja niemiecka. Każdy kto krytykuje PiS jest za PO, każdy kto krytykuje za Wołyń to ruska onuca, a kto krytykuje za Katyń także opcja niemiecka. A kto podważa okupację Palestyny ten antysemita, proste.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobaczcie Panowie, chociaż by na naszym przykładzie.


Mamy jakieś zagadnienie i już Pan np @I1ariusz kurwuje, ja piszę, że są tutaj ignoranci (też w sumie brzydko) ktoś tam coś, ktoś inny jeszcze coś i mamy burdel.

 

Ale głownie chodzi nam o jedno, o prawdę. 

 

ale uwaga! 

 

co dopiero na Ukrainie bedzie sie działo jak zajmą się tą sprawą tak na serio. Dlatego zobaczcie sami kłocimy się, mając jakąś tam wiedzę, ale tak szczerze niewielką, ręka do góry kto przeczytał 20 stron publikacji na ten tamat? 

 

To jest wbrew pozorom naprawdę skomplikowana sprawa. Dowody macie powyżej, no ale za chwilę ktoś napiszę, że to zło, powinna być kara i inne OCZYWISTE rzeczy, no i się kreci błedne koło;) 

 

Dużo z nas tutaj dodało coś od siebie, ale merytorycznie to naprawdę niewiele. 

 

Może to też kolejny krok do czegoś tam. 

Edytowane przez Ego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Masz rację, są obowiązani z USA i narodem który okupuje bezprawnie Palestynę.

Nie zajmuj się Palestyną (oni też mają z uszami), tylko jak już sposobem na to jak wzbogacić gospodarczo ten kraj.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Nie no bez wątpienia Polska partia, nikt nie śmie kwestionować ich pro polskich wartości.

Póki dba o bezpieczeństwo tego kraju jest polska, proste i logiczne.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Dlaczego więc nikt nie został ukarany?

Wymień 5 nazwisk po kom posprzątali. Kto siedzi? Tusk? HGW?  Ktokolwiek?

Nieoficjalnie na taśmach z podsłuchu polityków PO było powiedziane "Póki jesteś z nami nikt cię nie ruszy". Teraz pomyślmy, sędziowie wbrew konstytucji nie kryją się z poparciem partii politycznej - PO. Rosja, Niemcy i cała Unia Europejska jest jawnie anty PIS. Bo są ich solą w oku, a nie są to podmioty chcące naszego sukcesu narodowego. W takich warunkach to chyba jedynie za morderstwo by nie dało się uchronić od kary dla kogoś z PO. My nie mamy suwerennego kraju, ale da się wybrać suzerena jakim teraz jest USA. Politycy UE za korupcję nie są skazywani jak z ostatnią aferą lobbowania wpływów Maroko. To jest ewidentna mafia, ale nie stosują metod perswazji Nowiczokiem niczym z Rosji/ZSRR.

 

A co PIS posprzątali - wypieprzają Rosjan z Polski oraz wpływy niemieckie, gdzie ci mają ból tyłka o taki Turów utrzymanie, CPK, przekop Mierzei, gazoport w Świnoujściu, autostrady, mur na granicy Białorusi, tarczę antyrakietową, stałe stacjonowanie wojsk NATO. To są największe zasługi obecnej władzy dbające o interes geopolityki i bezpieczeństwa tej strefy ścisku pierwsze od kilkuset lat.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

No tak straszenie wojną, my kradniemy ale przynajmniej bomby nie spadają. 

Dokładnie i to jest prawidłowa logika, państwo powinno zapewnić bezpieczeństwo i dążyć do zabezpieczenia gospodarczych interesów narodowych względem innych krajów, nie ma kraju gdzie politycy nie kradną wewnątrz u siebie.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Moim zdaniem jedynie wojna daje jakąś nadzieję na zmianę systemu.

No tak, PIS kradnie, trzeba wytępić część narodu by odsunąć ich od władzy, świetna logika.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Kiedyś nie można było mówić o Katyniu bo było się pro niemieckim, obecnie ciii o Wołyniu bo będziesz onucą i Ukraińcy się obrażą. 

Mów, ale z sensem logicznym, a nie powtarzaj fejk niusy, że sprawa jest nie ruszana a politycy tam są tylko wirtualnie. Rosja chce właśnie, by był chaos i Polacy szli w emocje, bo wtedy robią głupoty. Internet to współczesne idealne narzędzie do zarządzania i sterowania nastrojami społecznymi. Sam przed wojną nie miałem świadomości, że Rosja ma specjalistyczne jednostki propagandowe trolli Internetowych do siania dezinformacji w Polsce. Wojna informacyjno-hybrydowa, szturmy migracyjne na wschodnią granicę, sianie paniki, nastrojów antyukraińskich, skłócanie, straszenie atomówkami. Dlatego tym bardziej trzeba zachować spokój i oceniać sytuację na trzeźwo.

 

4 minuty temu, DOHC napisał(a):

Każdy kto krytykuje PiS jest za PO, każdy kto krytykuje za Wołyń to ruska onuca, a kto krytykuje za Katyń także opcja niemiecka. A kto podważa okupację Palestyny ten antysemita, proste.

Nikt nie zabrania krytyki, ale krytyka powinna być na racjonalnych przesłankach, a nie odklejkach. Tutaj nie ma racjonalnego krytykowania Wołynia a emocjonalne lamenty, że trzeba natychmiast wziąć za mordę wszystkich Ukraińców i powinni na kolanach przepraszać. Rozumiem, że nasz kraj ma na tyle silne lobby polityczno-ekonomiczne na arenie międzynarodowej. Dla wszystkich którzy tak twierdzą sprzed klawiatury zapraszam do polityki i niech to zrobią skoro to takie proste. Oczywiście niestety konsekwencje by ponieśli wszyscy, a nie tylko pojedyncze jednostki. Już raz mieliśmy z powodu nie rozważnej i emocjonalnej polityki wszystkich sąsiadów za wrogów w międzywojniu, nawet tych co powinni nam sprzyjać. Z Palestyną to obie strony prowadzą zbrodniczą grę, powinni podzielić ziemię na dwa państwa. Historycznie są tam ziemie Izraela, jeśli tego nie uznajemy to równie dobrze ziemie polskie by mogły należeć do zaborców. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ego said:

 

Tak,wojna trwa od 2014 roku, 

Pomarańczowa rewolucja 2004/2005

Założenie Ukrainy 1991

 

To ja wiem z głowy, o stanie UA (a ile nie wiem? w huj), a Ty chcesz, w krótkim czasie, żeby ogarnęli przeszłość. To są procesy wieloletnie. 

 

Naprawdę, nie bądzmy ignorantami.

 

 

Ale ten naród jest żałosny 

 

Albo jest to już drugi pan któremu się za to płaci 

 

50-50

2 hours ago, Ego said:

Nie rozumiesz o czym ja w ogóle piszę

 

Ja świetnie rozumiem że nie masz racji 

 

2 hours ago, Ego said:

15983 stronie "działań". Nie zdajesz sobie sprawy ile w tym wszystkich jest "działań" zeby dotrzeć do opinie publicznej w UA itd. To jest wieloletni proces

 

Za to udało się wprowadzić do systemu szkolnictwa książki które zakłamują historię lub przedstawiają Ukraińców niemal jako naród wybrany

 

2 hours ago, Ego said:

gdzieś ktoś wyciągnał ze swojej historii zjeba Banderę i dało go w poczet bohaterów (pewnie jakiś ignorant

 

Ignorantem trzeba być aby pisać coś takiego xD 

 

50-50

1 hour ago, VasKes said:

miał politykę odnośnie Ukraińców. Co się działo przed tym jak Ukraińcy się wkurwili i wyciągnęli kosy i pochodnie. Polecam lekturę i opanowanie emocji

 

Tak jak kultura przychodziła z Niemiec do Polski tak samo pchaliśmy cywilizacje i tworzyliśmy przemysł wraz z Żydami na kresach. Większość Ukraińców, narodu który był wtedy mocno zacofany, cieszyła się że powstają miejsca pracy i świat ktoś wokół nich popycha świat do przodu, tak jak się to obecnie dzieje w Polsce, która jest tanim miejscem produkcyjnym dla zachodu. Pewnej małej grupie bolało przez to dupka, i postanowili sięgnąć do tradycji i, zgodnie z dokumentami UPA, celowo zamordować najwięcej cywili w jak najokrutniejszy sposób, aby nas stamtąd przepędzić. Polecam pójście po rozum do głowy xD biedni Ukraińcy, ciemiężeni, co za bzdury 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Ksanti said:

PIS posprzątali - wypieprzają Rosjan z Polski oraz wpływy niemieckie, gdzie ci mają ból tyłka o taki Turów utrzymanie, CPK, przekop Mierzei, gazoport w Świnoujściu, autostrady, mur na granicy Białorusi, tarczę antyrakietową, stałe stacjonowanie wojsk NATO

 

No nie, nie wierzę że ktoś może być aż tak xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ego nie licz na to, @slusa to osoba niereformowalna, która przez dziesiąt stron w temacie o Rosji twierdziła, że Ukraina jest zła, a Rosja dobra. Cieszę się, że przy władzy nie jest stronnictwo od takiego elektoratu. Ja to uszanuję jak ktoś się nie zgadza, ale potrafi logicznie argumentować swoją rację. Tutaj niestety jest powtarzanie w ciemno propagandy onucowej i brak refleksji. Pod pozorną troską o ofiary Wołynia przemycane są szkodliwe treści oraz dezinformacja.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój śp. Dziadek do ostatniego dnia życia, stawiał przy łóżku siekierę każdej nocy, bo mogą przyjść ukraińcy rezac Lachów. 50 lat po wojnie wciąż.

 

Odpowiedzcie sobie sami, co przeżył ten Mężczyzną ukrywając żonę i dzieci w leśnej ziemiance. Samemu chodząc za jadłem i wodą. 

 

Na prawdę powinniśmy im postawić twarde warunki, bo jeśli plują dziś na ofiary własnego ludobójstwa. Co zrobią jak im zejdzie nóż z gardła? 

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, UrodzonyS napisał(a):

Mój śp. Dziadek do ostatniego dnia życia, stawiał przy łóżku siekierę każdej nocy, bo mogą przyjść ukraińcy rezac Lachów. 50 lat po wojnie wciąż.

 

Odpowiedzcie sobie sami, co przeżył ten Mężczyzną ukrywając żonę i dzieci w leśnej ziemiance. Samemu chodząc za jadłem i wodą. 

Onucowskie brednie i szuria. Po co o tym mówić? To nie dobra jest. 

 

A na serio masz rację. Co to za przyjaźń między narodami, skoro nasz "przyjaciel" nie powie nawet - okej, przyjedźcie i pochowajcie swoich rodaków.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ego @Ksanti @slusa

 

Proszę was o nie robienie off topu i prywatnych wycieczek.

Rozumiem, że każdy z was ma odmienne zdanie lecz można merytorycznie prowadzić rozmowę a nie pokazywać kto ma większe jajka.

Czasem warto odpuścić, zrobić sobie przerwę by ochłonąć.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, UrodzonyS napisał(a):

śp. Dziadek do ostatniego dnia życia, stawiał przy łóżku siekierę każdej nocy, bo mogą przyjść ukraińcy rezac Lachów. 50 lat po wojnie wciąż.

Do wielu to nie przemawia, mnóstwo świadectw naszych rodaków, którzy kilkadziesiąt lat po tym armageddonie jeszcze się trzęśli na wspomnienie tamtych wydarzeń. Nie, dzisiejsi mundrale w ciepłych kapciach i ukończonej polityce i historii z dyplomem fejsbuka pytają ile książek na ten temat przeczytałeś, że się wypowiadasz. Ja od specjalistów w temacie urodzonych po wojnie wolałem wysłuchać naocznych świadectw, nikt lepiej niż oni nie opowie o tragedii Wołynia, żaden film, żadna książka, żadne analizy tła politycznego ówczesnej Polski. 

 

Niemcy dawali komorę gazową, NKWDzisci kulkę w tył głowy, bestie banderowskie opracowały kilkaset typów wyrafinowanych tortur zanim zamordowali. Trzeba mieć kurwa tupet, żeby obłaskawić tych ostatnich, bo nie mieli swojego kraju, bo Polski rząd ich męczył, bo w cerkwi im kazali...

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z @Obliteraror już dawno to rozłożyliśmy. 

 

To jest kurwa skandal. 

Widziałem to „na żywo”przed pracą. 

 

Zaskoczył mnie ten wywiad. 

Duda wypadł tam nieźle (moje zdanie), lepiej by było jakby się nie odzywał. 

@Redbad dlatego uwielbiam czytać wspomnienia ludzi od 1939 roku. Nie ważne z której „strony”. Jeżeli ktoś miał smykałkę do tzw pióra, to już palce lizać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

dlatego uwielbiam czytać wspomnienia ludzi od 1939 roku. Nie ważne z której „strony”. Jeżeli ktoś miał smykałkę do tzw pióra, to już palce lizać. 

Dzo dzisiaj pamiętam film na YT, wywiad ze starszym panem, ocalałym z Wołynia. Dość dobrze się trzymał w czasie relacji z tamtych zdarzeń, ale przy okazji tego spotkania poprosił, żeby go zawieźć w okolice gdzie wtedy mieszkał i doświadczył z rodziną tych krzywd. Wysiadł z busa, wziął głęboki oddech, zrobił kilka kroków i zaczał się trząść, łzy płynęly strugami, choć miejsce to już wyludnione, a i kilkadziesiąt lat minęło. Tak sobie pomyślałem: jaka to musi być trauma! Nawet nie mam pojęcia. Sam się wzruszyłem jak to był mój dziadek. Nie chcę tutaj silić się na ckliwość, ale właśnie takie osobiste wyznania to najwierniejsza relacja z tej rzezi. A takich historii mnóstwo ocaleli opowiadali. A ilu z ocalałych nosiło ten ból w sobie i nigdy nie mieli okazji się wyżalić. 

 

Dlatego kiedy tylko mogę, to nie pozwalam we wszelakich dyskusjach by jakiś ignorant jeden z drugi robił sobie karierę domorosłego gełopolitykiera dwprecjonując wagę tej zbrodni.

 

EDIT: to mogła być też starsza pani, już teraz nie pamiętam, ale uderzyła mnie ta reakcja człowieka na pustą okolicę, która już swym zapachem dostarczyła tak silnego bodźca.

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, I1ariusz napisał(a):

kończę rozmowę, bo powiem mu zaraz coś gorszego, a nie chcę dostać bana czy moderacyjnego ostrzeżenia nawet. We łbie się nie mieści.

 

 

Bardzo dobra reakcja.

Jeżeli ktoś czuje, że zaraz wybuchnie to dobrym rozwiązaniem jest odpoczynek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redbad napisał(a):

Bo tam wiedzą jak dbać o swoją rację stanu, mają świadomość, że nawet słowa mają moc i znaczenie w polityce międzynarodowej.

Tak. Zanegowanie pamięci Holocaustu to zanegowanie najważniejszego mitu założycielskiego współczesnego państwa Izrael. Niezależnie od przyjętego wektora politycznego.

 

I doskonale zdaje sobie sprawę z brutalności i antypolskiego wydźwięku wypowiedzi wielu znaczących polityków Izraela, jak i prowadzonej polityki. Podobnie jak cynicznego traktowania własnej historii i okładania ją jak pałką innych państw dla wymuszenia odszkodowań lub ugruntowania wpływów. Coś, co ichni historyk Norman Finkelstein nazwał swego czasu Holocaust Business.

 

Ale to realnie nic nie zmienia. Patrząc na zimno - to jest poważne państwo, dysponujące realną projekcją siły (dosłownie i "w przenośni"). Współczesna Polska niestety poważnym państwem nie jest.

 

7 godzin temu, Ego napisał(a):

Ukraina to naprawdę tragiczny Kraj/Naród, który się dopiero tworzyw sumie państwowość. Cierpliwość to cecha ludzi mądrych.

 

Mało tego w UA nie było nigdy autorytetów i gdzieś ktoś wyciągnał ze swojej historii zjeba Banderę i dało go w poczet bohaterów (pewnie jakiś ignorant). Teraz ten Naród ma nowych bohaterów, którzy staną się niejako

zastępczymi Bandery, i zobaczycie, że tak bedzie- za 30-100 lat i Wołyń będzie "przeproszony" tak jak należy ŚWIADOMIE przez naród ukraiński, a nie poprzez działania polityczne innego państwa (Polski)

Przez pierwsze miesiące tej wojny miałem taką nadzieję. Ale już jej nie mam. Moim zdaniem na naszych oczach realizuje się raczej worst case scenario. Mit założycielski UPA nie trafił na śmietnik historii, tam gdzie jego miejsce, ale scalił się z obecnym wysiłkiem zbrojnym, łącząc się w jedną, nad wyraz paskudną całość.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Obliteraror napisał(a):

i zobaczycie, że tak bedzie- za 30-100 lat

Szczególnie za 100 lat zobaczymy.

Przez 80 nie zobaczyliśmy.

Ale poczekam jeszcze 100 :)

bandera, szuchewycz, klaczkiwskij. Banda cweli i kretynów. 

Brak bohaterów ? Pan Hetman Petro Konaszewicz Sahajdaczny. Najlepszy przykład w obecnej sytuacji. Ale ukr wolą kult kretynów i bydląt ( wymieniona trójka to były bydlęta a nie ludzie ). 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dalej będzie kontynuowana polityka udawania, że nic się nie stało, nie ma o czym mówić w kwestii Wołynia, czy jak ładnie to prezydent nasz ujał "Nie spodziewam się przełomu w kwestii Wołynia", a dalej będzie utrwalane braterstwo ponad wszystko, na nasz koszt, za cenę własnej tożsamości, to jak się Ukraina odbuduje i obrosnie w piórka triumfatora i zbawiciela Europy, wspomnicie moje słowa, że jeszcze w Polsce stanie pomnik bandery, bo trzeba szanować historię braci, może i trudna historia, ale ich historia, a nowoczesne państwa, zachodnie narody respektują tożsamość innych. Tak ukują narrację, że przejdzie najgorszy scenariusz. Dlaczego? Bo mogą. Bo jest na Wisłą, poza władzą, masa pożytecznych idiotów rozwadniajacych kwestie przeszłości, mówiących, że nie czas, a w sumie to dawno było, a ważne żeby Ruska dojebać. Ja tego nie zmienię, bo jestem internetowym no name'em, klepiącym jakieś banały, konserwą, która nie patrzy w przyszłość. Przyjdzie czas, że taki kontent jak mój, czy innych chłopaków tutaj, będzie ścigany z urzędu.

 

Francja dzisiaj ma rozpierdol (zresztą nie pierwszy raz), bo też pewne kwestie były zamiatane pod dywan.

 

Dobra, wystarczy, kto ma rozumieć o czym tu rozprawiamy ten zrozumie. Reszta ignorancko rzuci: emocje wami targają. Oby lekcja w przyszłości nie była bolesna.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redbad napisał(a):

Jeśli dalej będzie kontynuowana polityka udawania, że nic się nie stało, nie ma o czym mówić w kwestii Wołynia, czy jak ładnie to prezydent nasz ujał "Nie spodziewam się przełomu w kwestii Wołynia", a dalej będzie utrwalane braterstwo ponad wszystko, na nasz koszt, za cenę własnej tożsamości, to jak się Ukraina odbuduje i obrosnie w piórka triumfatora i zbawiciela Europy, wspomnicie moje słowa, że jeszcze w Polsce stanie pomnik bandery, bo trzeba szanować historię braci, może i trudna historia, ale ich historia, a nowoczesne państwa, zachodnie narody respektują tożsamość innych.

Heh, tutaj nawet może być gorzej, bo jak się Ukraińska mniejszość umocni dodatkową ludnością napływową pod postacią uchodźców wojennych (wojna się nie skończyło, nie wiadomo czy więcej ludzi ze wschodniej Ukrainy będzie zmuszonych opuścić swoje tereny) to mogą zacząć żądać większych praw albo o zgrozo autonomii dla lubelszczyzny i chełmszczyzny (ich polityka historyczna dalej brni w pokazywanie na mapach tych terenów jako swoich).

Tak więc kiedyś obecna wojna będzie musiała się skończyć, ale im później tym lepiej jednak dla nas... .

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redbad napisał(a):

Kilka ciekawych uwag odnośnie tego co tutaj jest dyskutowane. Warto posłuchać o kulcie banderyzmu, jako cyt. "barometrze patriotyzmu na Ukrainie"

 

https://youtu.be/-sWdVgdFqFs

 

Tylko czy to są szczerze bezstronne opinie co, jak, i DLACZEGO się wydarzyło? Bo ja szczerze wątpię.

 

Dlaczego wątpię? Bo pamiętam wielki kult polskiego górnika, który cieżką pracą utrzymuje cały kraj na swoich barkach.

A potem widziałem tych górników, którzy jako duża grupa mogąca wiele (w porównaniu do innych grup społecznych) szli pod sejm robić dym, bo im się ich benefity odbierało, bo się zamykało nierentowne kopalnie... Słusznie, czy nie słusznie ale stanowili istotną grupę, której niejako, przez ich głośność nie dało się zignorować.

 

Pokazywali, że w kupie siła i bez względu na to, czy chodzi o dobro ogółu czy chodzi o dobro jakiejś grupy, to wystarczy zamanifestować, stanąć murem, nagłośnić... nie ważne, czy prawdę się mów, nie ważne czy kłamstwo, byle powiedzieć coś, co gawiedź kupi...

 

Czyli polityka.

 

Dziś jest wiele grup społecznych, które próbują ciągnąć kołdrę w swoją stronę. Wykorzystują do tego "ciągnięcia kołdry" różne chwyty, naginając rzeczywistość, przedstawiając w krzywym zwierciadle, przerysowując to co się gdzieś dzieje, lub nie. Wyjmując z kontekstu różne rzeczy, które pasują do ich narracji.

 

To się zaczyna na samej górze, bo przecież przykład idzie z góry... a potem w dół, dół, dół aż do szarego człowieka... który już naprawdę od tych wielu argumentów, punktów widzenia może tylko jedno...

 

ZDURNIEĆ i przestać myśleć. Pójść na skróty, jakie podpowiada umysł i skupić się na tym, co zwykle przychodzi najłatwiej.

Czyli lewo albo prawo... czarne albo białe... albo my albo oni... nie ma nic pośrodku.

 

Żaden z Nas nie ma ZIELONEGO POJĘCIA o polityce zagranicznej. Jak się ją prowadzi. Co można, co wypada... kto tak naprawdę rozdaje karty, kto ile może...

 

Ale krzyczeć umiemy... zamiast powiedzieć... curwa... nie wiem o co chodzi... dlaczego tak a nie inaczej robią... może o coś w tym chodzi? Może coś jest na rzeczy?

 

Żadni z nas politycy... więc o co my się tu spieramy jak należy rozwiązywać problemy międzynarodowe ew. co Nas gotuje, i kto nas rozgrywa, że myślimy tak, jak myślimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka, podziwiam twój optymizm bracie..

 

Dotychczasowy sposób prowadzenia państwa czy polityki (pamiętacie chociażby Fotygę? 😂) nie daje mi nawet skrawka nadziei że prócz robienia zadym, obsadzania swoich na stołkach, i wchodzenia w tyłek kościołowi, są w stanie do jakiś genialnych dalekosiężnych mądrych planów...bo niby kim?

 

Same chamy i prostaki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.