Skocz do zawartości

Skandaliczne słowa prezydenta Polski w sprawie Wołynia


Rekomendowane odpowiedzi

Rząd nikogo nie sprowadza, bo niby w jaki sposób miałby to robić? To biznes wyszukuje legalnie pracowników za granicą lub robi relokacje z tamtejszych oddziałów. Zacznijcie trochę myśleć, a nie łykać propagandę. To korporacje i januszexy chcą optymalizować koszty. Jak tego się zabroni to zaraz Konfederacja i reszta zrobi kwik, że zamordyzm gospodarczy. 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DOHC napisał(a):

Błędne koło, ciekawa hipoteza. Najpotężniejszy naród na świecie, ogon który merda psem non stop nawiązuje do holokaustu. Gazeta? Holokaust. Media? Holokaust. Debata polityczna? Hitler, holokaust. 

 

No ale rzeczywiście błędne koło za to, że nawet nie przeprosili. 

 

Tak więc słuchajcie Polaczki, nie upominajcie się o prawdę. To nic że nasi sąsiedzi Niemcy skończyli spłacać parę lat temu reparacje Francji za uwaga 1 wojnę światową, hahah ale głupi ci Francuzi normalnie idioci tkwiący w błędnym kole, tak samo Amerykanie, Brytyjczycy, Rosjanie którzy z Niemiec wywozili całe fabryki, dosłownie, odkręcali krany, kible i do mateczki w ramach reparacji plus wieloletnia okupacja militarna a zwłaszcza ekonomiczna (te same czasy, ten sam naród, zachodnia strona Mercedesy AMG, strona socjalistyczna dwusuwowy Trabant z plastiku). 

Gierojom sława, sława ukrainu, patriota = Hitler, wyjdźmy z błędnego koła.

 

Zgadza się @DOHC. Tylko zauważ, ze większość piszę coś pt. pomordowali nas, nie przeprosili itp. Takie zwykłe gadanie bez konstruktywnych uwag. Nasączone emocjami i nawet trochę niechęcią czy nawet nienawiścią- a ja o tym piszę. Trzeba czasami zamknąć przeszłość i nie iść na całość. Co nie znaczy, żeby nie chcieć odszkodowań itp. Po prostu męczy mnie już takie prostolinijne pierdolongo. Czego Wy na ten moment oczekujecie od UA? Przecież tam jest totalny rozpierdol. Mają zajmować się Waszymi (zasadnymi, ale nie na ten moment) emocjami? Dorośnijcie.

 

Teraz jest dla nas szansa, żeby Ukraińcy zechcieli u nas zostać, pracować i robić biznesy- obok mojego biura są trzy nowe lokale i otworzyli sklepy Ukraińcy. Pewnie, ktoś zaraz napiszę, ze zabrali miejsce Polakom- 

lokale od lata nieaktywne były. Ale pewnie wiekszość z Was widzi tylko kobiety niepracujące z UA- mało takich znam;) 

 

Przypomnę Wam, że ta nieudolna władza ruszyła do konfrontacji z Niemcami o reperację z II Wojny Światowej ( nie lubie PiS, ale tutaj chyba dobrze robią?) ale jest to KONSTRUKTYWNE. Tutaj nie ma coś pt. a przeprosiliście, jest ok. Nie,nie jest. Ukraińscy chłopi którzy wymordowali Polaków to też przecież byli głownie zwykli idoci bez ogólnej świadomości, wiedzy itp. Ogólnie agresja zazwyczaj jest upadkiem inteligencji. 

I w XXI wieku nasze działania polityczne mają być zależne od tych morderców, którzy dokonali tej rzezi -błędne koło, o którym piszę. I tak masz rozumieć moją wypowiedz;)

 

Dla nas to co dzieje się na UA jest szansą, ale Wy to byście zjebali  koncertowo;) tylko nie jesteście tego świadomi.

 

Temat Wołynia większość z nas zamyka w jednym zdaniu "wymordowali Polaków", a na ten temat napisano mnóstwo książek- których pewnie większość z nas tutaj nie przeczytało. To coś na zasadzie "o ładna piramida"- a to ma z 5000 lat historii (przykład zerznięty od ciekawego wykładu)

 

Historia jest bardziej skomplikowana od matematyki- tutaj trudno debatować;)

 

Po prostu jesteśmy ignorantami (ja również, ale ja to przynajmniej wiem)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, I1ariusz napisał(a):

UPA/OUN to hańba ludzkości. Stawiać pomniki Banderze czy Szuchewyczowi to jak stawiać pomniki diabłu

Jak można tego nie widzieć???? Mój znajomy na Fejsie co jakiś czas profilaktycznie wrzuca treści o zbrodni NKWD, a jakoś zbrodnie na Wołyniu milczeniem pomija. Pytam go któregoś dnia, już zostaw politykę, ale zobacz z czysto ludzkiej strony. Wolałbyś kulkę w łeb dla siebie i swojej rodziny, czy banderowe rozpruwanie swojej żony, przybijanie dzieci do płotu, wyłupywanie oczu i wiele innych skurwysyńskich metod zadawania śmierci? Zamknął się. Dalej uprawia antyonucowanie.

 

 

Tak jak kolega wyżej napisał - to nie tylko sprawa polsko-ukraińska, to hańba dla gatunku ludzkiego! O tym się powinno glośno mówić i edukować jako studium ludzkiej psychiki, a nie jakieś tam zamieszki w Polsce południowo wschodniej milion lat temu.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad ja rozumiem Twoją wściekłość. Oni wciąż mówią, że czas nie ten. Mieli czas przed wojną i nic nie zrobili, mieli czas w latach 90-ych i w początkach 2000-ych. A tam zdążyli pobudować pomniki tym ludzkim śmieciom. W międzyczasie Kwaśniewski przeprosił za Jedwabne, chociaż okazało się, że nie mamy za co przepraszać. Ci z naszej "elity" sądzą chyba, że prowadzą jakaś subtelną grę polityczną, a tymczasem zakrywają własną niemoc, słabość i tchórzostwo. Nie zrobili nic dotychczas, nie zrobią później też. Nigdy nie będzie dobrego czasu, a przez to szansa na powrót tych zbrodni i tego diabelstwa wzrasta. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

Mieli czas przed wojną i nic nie zrobili, mieli czas w latach 90-ych i w początkach 2000-ych

 

Tak,wojna trwa od 2014 roku, 

Pomarańczowa rewolucja 2004/2005

Założenie Ukrainy 1991

 

To ja wiem z głowy, o stanie UA (a ile nie wiem? w huj), a Ty chcesz, w krótkim czasie, żeby ogarnęli przeszłość. To są procesy wieloletnie. 

 

Naprawdę, nie bądzmy ignorantami.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redbad napisał(a):

Żydzi nie tylko dopominają się od dawien dawna szacunku do ofiar holocaustu, ale wręcz przemysł na tym zrobili!

Powiem tak ;)

Gdyby jakikolwiek współczesny żydowski polityk z Knesetu (albo i poza), niezależnie czy lewak, centrysta czy żydowski nacjonalista powiedział coś w stylu: hmm, kurwa. Holocaust to już dawno był, po co o tym mówić, idźmy naprzód, szkoda czasu na analizę przeszłości etc.

 

To by go spotkała powszechna infamia i polityczna śmierć. Plus wilczy bilet w wielu obszarach polityki i gospodarki.

 

Obelga "zdrajca narodu" byłaby najłagodniejszą, jaką by usłyszał.

  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ego napisał(a):

Dla nas to co dzieje się na UA jest szansą, ale Wy to byście zjebali  koncertowo;) tylko nie jesteście tego świadomi.

Wręcz przeciwnie. Po 89 był najlepszy moment na rozliczenie komuny oraz reparacje od Niemców, od początku wojny ponad rok temu był najlepszy moment na załatwienie sprawy Wołynia - pomożemy ale Wołyń mamy mieć za sobą. 

 

Do do reparacji pisu - kiełbasa wyborcza. Rządzą dwie kadencje i nagle teraz z tym wyskoczyli, jak dziennikarze gówna wyborczego z urodzinami Hitlera, które sami zorganizowali.

8 minut temu, Ego napisał(a):

w XXI wieku nasze działania polityczne mają być zależne od tych morderców, którzy dokonali tej rzezi -błędne koło, o którym piszę.

No właśnie też i tym mówię, wystarczy uznać, przyznać, przeprosić, ogarnąć nekropolie i miejsca pamięci. Ale to nie nasze działania tylko ukraińskie, zarówno w XX jak i XXI robią burdel między narodami. 

 

Ciekawi mnie jeszcze pogląd strony żydowskiej na błędne koło - przychodzi inny żyd (albo podający się za) i mówi dobra, nie bierzmy nic od Niemców, błędnie koło trzeba budować. 

2 minuty temu, Ego napisał(a):

To ja wiem z głowy, o stanie UA (a ile nie wiem? w huj), a Ty chcesz, w krótkim czasie, żeby ogarnęli przeszłość. To są procesy wieloletnie. 

Wskaż przeszkody, nie można bo... Bo co? Zbrodnia jest znana światu od lat czterdziestych ubiegłego wieku, do dziś są zwolennicy UPA. 

 

1 minutę temu, Obliteraror napisał(a):

Gdyby jakikolwiek współczesny żydowski polityk z Knesetu (albo i poza), niezależnie czy lewak, centrysta czy żydowski nacjonalista powiedział coś w stylu: hmm, kurwa. Holocaust to już dawno był, po co o tym mówić, idźmy naprzód, szkoda czasu na analizę przeszłości etc.

Akurat o tym piszę 👍

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ego wieloletnie powiadasz? Z Katyniem był problem jak byliśmy pod żelazną kurtyną, ale jak tylko spadła, to zaraz powstawało masę publikacji i wszyscy uczą się o tym w szkole. Żydzi nie mają problemu oskarżać nas w historycznych publikacjach, które często są perfidnie zmyślone i zakulisowo próbują wyciągnąć co się da szantażem, ale nasze władze nie potrafią odnieść się z szacunkiem do ofiar niebywałej zbrodni. Nikt nie kwestionuje dzisiaj zbrodni Ustaszy w Chorwacji, zbrodni Czerwonych Khmerów w Kambodży, Holocaustu. O czym ty człowieku mówisz? Ile lat trzeba, żeby to wszystko przeszło?

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał(a):

To by go spotkała powszechna infamia i polityczna śmierć. Plus wilczy bilet w wielu obszarach polityki i gospodarki

Bo tam wiedzą jak dbać o swoją rację stanu, mają świadomość, że nawet słowa mają moc i znaczenie w polityce międzynarodowej.

 

A u nas? Niektórzy jojczą: a bo się uparliscie na przeprosiny, a co one dadzą itd.

 

Chyba nie pojmują znaczenia przeprosin na szczeblu dyplomatycznym. To nie zwykłe sorry kumpla do kumpla, bo go nazwaleś pizdą na grillu niedzielnym. Przeprosiny jakich oczekujemy to również rozliczenie z przeszloscią, przyznanie się oprawcy, że był oprawcą i potępienie tych czynów, to niestety również podważenie wizerunku bohaterów i postawienie w wątpliwość uprawianie ich kultu. To finalnie wyjście z inicjatywą i pomocą by pamięć pomordowanych była raz na zawsze godnie uczczona.

 

Po takim rozliczeniu krzywd i zachowaniu szacunku do sąsiada ale i my sami do siebie można budować zgodę i współpracę.

 

Powtarzam, jeśli sami boimy się mówić o naszej tożsamości, to jak chcemy być jakimkolwiek partnerem kogokolwiek w międzynarodowej polityce? Jak?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DOHC napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Po 89 był najlepszy moment na rozliczenie komuny oraz reparacje od Niemców, od początku wojny ponad rok temu był najlepszy moment na załatwienie sprawy Wołynia - pomożemy ale Wołyń mamy mieć za sobą. 

89 UA nie było.

 

13 minut temu, DOHC napisał(a):

No właśnie też i tym mówię, wystarczy uznać, przyznać, przep

13 minut temu, DOHC napisał(a):

Wskaż przeszkody, nie można bo... Bo co? Zbrodnia jest znana światu od lat czterdziestych ubiegłego wieku, do dziś są zwolennicy UPA. 

rosić, ogarnąć nekropolie i miejsca pamięci. Ale to nie nasze działania tylko ukraińskie, zarówno w XX jak i XXI robią burdel między narodami. 

 

 

Myślę, że może to wynikać z braku dostępu do informacji. Analfabetyzm pewnie w UA 60 lat temu był dosyć spory. Zebyś wiedział @DOHC ja ogólnie mam takie samo zdanie jak Ty (fundamentalnie)

ale dodatkowo zadaję sobie pytania DLACZEGO tak sie dzieje, a nie inaczej.

 

I dla UA w pierwszych 15 latach istnienia to czy gdzieś jacyś ich rodacy sprzed 50 lat wymordowali Polaków było na 15983 stronie "działań". Nie zdajesz sobie sprawy ile w tym wszystkich jest "działań" zeby dotrzeć do opinie publicznej w UA itd. To jest wieloletni proces. 

 

Ukraina to naprawdę tragiczny Kraj/Naród, który się dopiero tworzyw sumie państwowość. Cierpliwość to cecha ludzi mądrych.

 

Mało tego w UA nie było nigdy autorytetów i gdzieś ktoś wyciągnał ze swojej historii zjeba Banderę i dało go w poczet bohaterów (pewnie jakiś ignorant). Teraz ten Naród ma nowych bohaterów, którzy staną się niejako

zastępczymi Bandery, i zobaczycie, że tak bedzie- za 30-100 lat i Wołyń będzie "przeproszony" tak jak należy ŚWIADOMIE przez naród ukraiński, a nie poprzez działania polityczne innego państwa (Polski)

 

Historia to cykl. 

14 minut temu, I1ariusz napisał(a):

Nikt nie kwestionuje dzisiaj zbrodni Ustaszy w Chorwacji, zbrodni Czerwonych Khmerów w Kambodży. O czym ty człowieku mówisz? Ile lat trzeba, żeby to wszystko przeszło?

 

Nie rozumiesz o czym ja w ogóle piszę. 

Edytowane przez Ego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ego napisał(a):

Mało tego w UA nie było nigdy autorytetów i gdzieś ktoś wyciągnał ze swojej historii zjeba Banderę i dało go w poczet bohaterów (pewnie jakiś ignorant

Dlaczego ignorant? Potrzeba autorytetu i mitu założycielskiego jest naturalną w społecznościach ludzkich. Akurat wielu bohaterów mesjaszów nie mieli, wzięli psychopatę i tyle. Ale pretensje należy mieć do naszego rządu co z tym robi, bo to że ukraiński nacjonalizm prężnie się trzyma na Ukrainie to w zasadzie trudno mieć żale, ich kraj, ich naród ich historia. Wymagać musimy od siebie przede wszystkim.

 

Największym problemem w tej chwili nie jest, że nie przeprosili, tylko że my boimy się sami o te przeprosiny upomnieć. To jest farsa tej kwestii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ego przekomplikowujesz sprawę koleś, a ona jest prosta: straszna zbrodnia wymaga potępienia. Sprawcy osądzeni, a ofiary uczczone i pochowane. Proste. Nie interesuje mnie, jak się będzie z tym czuł naród Ukraiński. Nie musi się czuć specjalnie źle zaraz, bo wiemy że to jest część tylko społeczeństwa tamtego. Poza tym to nie jest sprawa, w której głównym podmiotem mają być Ukraina, ale Polska. To jest w Polskim interesie. W Polskim interesie jest pochować ofiary z czcią i oplucie zbrodniarzy. Ja oczekuję tego jako Polak, a nie w sprawie tego, aby koniecznie ktoś inny nawet się o tym dowiedział. To jest sprawa wtórna.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ego napisał(a):

Ukraina to naprawdę tragiczny Kraj/Naród, który się dopiero tworzyw sumie państwowość.

 

Ukraina to państwo z wschodnią kulturą i mentalnością, które pod tym względem przypomina Rosję. 

 

W polskich mediach jest propaganda proukraińska, która przedstawia upiększony, nieprawdziwy obraz Ukrainy/Ukraińców. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ksanti napisał(a):

Rząd nikogo nie sprowadza, bo niby w jaki sposób miałby to robić?

 

 

 

Szkoda mi prądu, żeby sensowniej się do tych i  wcześniejszych farmazonów odnosić. ;)  

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DOHC napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Po 89 był najlepszy moment na rozliczenie komuny oraz reparacje od Niemców

Ale jak mieli to zrobić skoro PIS to pierwsza władza, która nie jest powiązana z Rosją lub Niemcami? Rządzili chwilę, za mocno się wychylali to Rosja odjebała naszego prezydenta i ok. 100 polityków. Władze też niepotrzebnie uśpiły czujność z procedurami bezpieczeństwa. Podobnie Lepper miał jakieś teczki na tych komunistów to mu popełnili samobójstwo. W latach 90-tych było sporo takich tego typu dziwnych incydentów. Dopiero ostatnie lata to powolny odwrót od zbrodniczego ustroju. Dziwię się kiedy ludzie nie mają takiej podstawowej wiedzy w temacie. 

 

1 minutę temu, DOHC napisał(a):

od początku wojny ponad rok temu był najlepszy moment na załatwienie sprawy Wołynia - pomożemy ale Wołyń mamy mieć za sobą. 

Z Wołyniem rzeczywiście mogli tak zrobić, ale zwykły człowiek nie zrozumie co tam się dzieje zakulisowo w kuluarach i o jakich detalach rozmawiają. Polityka to brudna gra, szantaże oraz niejasne interesy.

 

1 minutę temu, DOHC napisał(a):

Do do reparacji pisu - kiełbasa wyborcza. Rządzą dwie kadencje i nagle teraz z tym wyskoczyli, jak dziennikarze gówna wyborczego z urodzinami Hitlera, które sami zorganizowali.

Nie nagle, wcześniej nawet nie było możliwości. Dalej mamy sądy i media post komunistyczne. PIS to jest realnie pierwsza władza, która sprząta powoli ten cały syf. To za ich rządów przeszliśmy od strefy wpływów rosyjskich pod protektorat amerykański. To są fakty mierzalne, a nie emocjonalne bajdurzenia. Ludzie serio nie rozumieją co ma większy priorytet zagrożenia czy to, że władza kradnie lokalnie vs. daje doić nasz kraj przez naszych odwiecznych wrogów geopolitycznych Niemcy/Rosja.

 

1 minutę temu, DOHC napisał(a):

No właśnie też i tym mówię, wystarczy uznać, przyznać, przeprosić, ogarnąć nekropolie i miejsca pamięci. Ale to nie nasze działania tylko ukraińskie, zarówno w XX jak i XXI robią burdel między narodami. 

 

 

Akurat o tym piszę 👍

To jest oczywista sprawa, że powinno się prowadzić politykę w taki sposób, aby UA przeprosili i uznali zbrodnię na Wołyniu. Jednak jest to zarówno temat, aby sztucznie rozpalać konflikt polsko-ukraiński na nowo. Pewnym grupom wpływu na czele z Rosją jest to mocno na rękę. Politycy zdają sobie z tego sprawę i nie chcą niepotrzebnie eskalować. Oni mają całe sztaby doradców do PR i widzą znacznie więcej niż domorosły ekspert od polityki z Internetu. Czasem jak to w życiu nie da się wszystkiego przewidzieć lub pójdzie niezgodnie z planem. Dlatego tym bardziej trzeba ostrożnie podchodzić do budowania relacji patrząc na fakty, zamiast kierować się emocjami.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze jest druga strona medalu prawda? Polecam przeczytać jak ta historia się toczyła. Jak były przesuwane te granice i jaką też uwczesny rząd miał politykę odnośnie Ukraińców. Co się działo przed tym jak Ukraińcy się wkurwili i wyciągnęli kosy i pochodnie. Polecam lekturę i opanowanie emocji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ego napisał(a):

Nic poza emocjami nie dodałeś

To akurat temat w którym emocje są ważne, bo jeśli optyka na tę sprawę zostaje wyprana z emocji, to wtedy powstaje zwykłe antypolskie pierdolenie, udające mądrą, obiektywną racjonalną gadkę.

 

A temat jest bardzo prosty jak wspomniał kolega:

 

26 minut temu, I1ariusz napisał(a):

przekomplikowujesz sprawę koleś, a ona jest prosta: straszna zbrodnia wymaga potępienia. Sprawcy osądzeni, a ofiary uczczone i pochowane. Proste. Nie interesuje mnie, jak się będzie z tym czuł naród Ukraiński

Tylko jeśli ktoś chce ukręcić prywatny interes, robić swoją karierę kosztem polskiego interesu narodowego, a co gorsza boi się, że coś może przy okazji wypłynąć, to tak, wtedy temat staje się skomplikowany i tak uprawiamy polityczną mowę trawę by coś powiedzieć, ale zachować status quo. A my tutaj akurat to krytykujemy, nie godzimy się na takie działanie.

 

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ego nic poza emocjami? Ty sobie kpisz ze sprawy. My mówimy tutaj o ludobójstwie, które nazwano genocidium atrox. Trzeba mieć zaburzenie osobowości, aby uważać, że chęć nagłośnienia tego jest przejawem li tylko emocji. To nawet człowiek, który nie zgadza się w tej sprawie, nie powinien stosować tutaj inwektyw w stronę oponentów. Kurwa, kończę rozmowę, bo powiem mu zaraz coś gorszego, a nie chcę dostać bana czy moderacyjnego ostrzeżenia nawet. We łbie się nie mieści.

 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

 nic poza emocjami? Ty sobie kpisz ze sprawy. My mówimy tutaj o ludobójstwie, które nazwano genocidium atrox. Trzeba mieć zaburzenie osobowości, aby uważać, że chęć nagłośnienia tego jest przejawem li tylko emocji. To nawet człowiek, który nie zgadza się w tej sprawie, nie powinien stosować tutaj inwektyw w stronę oponentów. Kurwa, kończę rozmowę, bo powiem mu zaraz coś gorszego, a nie chcę dostać bana czy moderacyjnego ostrzeżenia nawet. We łbie się nie mieści.

 

Rozumiem, że te emocje, stan świadomości ulegnie zmianie jak za machnięciem różdzki, jak ukrainskie władze powiedzą "przepraszamy, zawiniliśmy"?

 

To się w głowie nie nie mieście, że można z taką łatwością kogoś uspokoić i to z takiej sprawy. Dramat.

 

 

Edytowane przez Ego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PyrMen napisał(a):

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

🤦🤦🤦

Wincyj TVP PiS!

No tak zero argumentów, tylko że Kaczor, dyktatura, TVPIS, kradną oraz inne emocjonalne wysrywy. UJ tam, że jeszcze na początku tego wieku rosyjskie służby bezpieczeństwa wjeżdżały sobie jak do siebie i mówiły jak zarządzać naszym krajem. Spodziewałbym się wyższego poziomu oraz racjonalności po takim forum o rozwoju świadomości. Wśród niektórych userów natomiast mocny fanboy onucowskich odklejek i Konfederacji. 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o merytoryce, nie robienie wycieczek ad persona, 

dodawania prowokacyjnych wpisów, które negatywnie mogą oddziaływać na innych. 

 

Temat jest bardzo ważny dla Polaków a racjonalizacja, że to było kiedyś, nie żyjmy przeszłością, że Ukraińcy to oni teraz są biedni z tym konfliktem czy działają na dobro naszego państwa żyjący za nasze pieniądze zakrawa o śmieszność. 

 

Bez rozliczenia przeszłości nie ma przyszłości. 

I temu winni są politycy, którzy są ulegli i na wszystko pozwalają. 

Ksiądz w tym nagraniu opowiada, że Polacy razem z Ukraincami potrafią się dogadać bez ingerencji rządzących zarówno z jednej jak i drugiej strony. 

 

Jasne, stanowcze egzekwowanie sprawiedliwości bez względu na czasy bo nigdy nie były tak jak dzisiaj dobre do załatwienia tej sprawy. 

Teraz jest ostatni dzwonek by to załatwić. 

 

Klarowne ustawy czy rozporządzenia by Ukraińcy na terenie Polski trzymali się naszych zasad i postanowień bo są gośćmi a nie jak to ma miejsce teraz, że za potępianie banderyzmu w Polsce ludzie są skazywani prawomocnymi wyrokami. 

To kim my jesteśmy we własnym kraju? 

 

Jeżeli dla kogoś szacowana liczba strat na poziomie nawet 350 tyś ofiar to nic takiego to ja nie mam więcej pytań. 

 

Zawsze tak jest gdy Polak nagłośni sprawę, domaga się sprawiedliwości to zawsze podnosi się larum, że nie wolno. 

Powiedzcie to do wybranych, którzy po dziś dzień żyją i robią biznes na holokauscie, zakłamują rzeczywistość, prawdę bo jest im to na rękę. Ukraincom, którzy wynieśli na sztandary zbrodniarzy ludobójstwa, Francuzom, Anglikom i Amerykanom, którzy mają na rękach masę zbrodni na niewinnych ludziach w imię tzw. demokracji. 

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.