Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Przypominam o nadchodzącej ciszy wyborczej. Nawoływanie do głosowania i inne takie zagrożone są dużymi karami finansowymi :)

Popieprzony wynalazek ;)

I racja, można beknąć. To jedna z pierwszych rzeczy, jaką bym wypieprzył z systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzatanK napisał(a):

Demokracja to idealne narzędzie do kontroli trzody ludzkiej. Danie półgłówkom teoretycznej mocy sprawczej było genialnym posunięciem. Najlepsze jeszcze teksty o "głosie straconym" czy "mało ważnym" ludzi idących głosować. W gruncie rzeczy nie dosyć, że dostaliśmy w teorii głos zmieniający partię rządzącą to jeszcze gdybym chciał zagłosować z przekonaniem to jest to "nie ważne" czyli nawet gdybym chciał coś zmienić to mam wdrukowane, że to i tak nic nie da - brawy my.

 

Nie wiem co głupsze - wyborca czy system.

 

Do głosujących forumowiczów składam o to takie pytanie:

Wiecie chociaż jakie programy wyborcze mają partie?

 

I tak, ja również jestem półgłówkiem bo nie wiem jakie rządzą: układy, mafie, loże, interesy, korporacje itd, itp już nie mówiąc, że nie mamy narzędzi do rozliczenia rządzących ze swoich obietnic. 

 

Chyba tylko mnie przeraża demokracja i obrzydza do szpiku kości. Nie wiem jak można traktować poważnie przykładowo kobiety, która głosuje na pana X bo dany mężczyzna jest przystojny od drugiego. Walić program, ważne że jeden jest przystojniejszym od drugiego i to jest liczy no i jeszcze duma, że poszła się pokazać i zagłosowała.

 

Obrzydlistwo....

 

Zmianą na lepsze byłoby wprowadzenie przy okazji wyborów jakiegoś pytania kwalifikującego, np. ilu posłów zasiada w izbie niższej parlamentu. W ten sposób 75% głosów szłoby do śmietnika.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian Janusz Paździoch, Polak z jajami.

 

A tak na serio waham się pomiędzy Konfą a Lewicą.

Ta pierwsza być może gospodarczo na chwilę unormuje sytuację ekonomiczną ale i tak nie skończy z socjalem i wprowadzaniem kolejnych socjalistycznych, feminazistowskich kretynizmów, żeby nie stracić głosów kobiet, czyli większości.

A ci drudzy będą te lewackie pomysły wprowadzać najszybciej i w końcu zarówno mężczyźni jak i kobiety się kapną, że f-zizm nie działa i tym samym przyspieszą upadek systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cst9191 napisał(a):

Jutro prawdziwe święto, bo nie będą tych parszywych, politycznych mord pokazywać w TV. Kolejne takie święto za pół roku.

 

 

 

Cisza dotyczy wyborów, a nie referendum.

 

Chciałbym się mylić, ale myślę, że kilku "niezależnych ekspertów" zostanie zaproszonych do różnych programów, żeby wygłosić mondrości do narodu. Tylko jak przesadzą to nawet najtwardszy elektorat się udławi kiełbasą wyborczą i porzyga. 

 

A dla tych co się boją, co teraz będzie:

 

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, cst9191 said:

Jutro prawdziwe święto, bo nie będą tych parszywych, politycznych mord pokazywać w TV. Kolejne takie święto za pół roku.

 

Jakiś czas temu dostarczałem paczki do apteki i stoją we trójkę ci naganiacze. Myślałem że się porzygam jak ich widziałem. Ja w pracy a oni jak te dziwki na rogu. Pieprzyć tych ludzi oni wiedza że idą do polityki dla siebie i coraz trudniej to ukryć. Przejrzałem na oczy w tym roku. Nie chcę mieć nic wspólnego z tymi wyborami (niestety idę do komisji xD).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdole jakimi wszyscy są kukoldami to się w głowie nie mieści jak można być takim pierdolonym białym rycerzem jak nasi politycy. Absolutnie nie prowadzę agitacji wyborczej tylko jak prawdziwy polak-robak-zakolak narzekam na otaczającą mnie rzeczywistość ;)

I powiem wam bracia, że nie mogę patrzeć na tych kukoldów (w języku elfów, entów i krasnoludów, a przede wszsystkim w języku polskim brakuje odpowiedników dla słowa takiego jak kukold)

Zatem nie łamiąc tych śmiesznych ludzkich praw to ja się śmieję z kukoldów 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Red napisał(a):

@Magos Dominus bo Korwin odpalił protokół 4,9% na szczęście na stare lata nie ma już takiej siły niwelowania wyników 🤣

Miejmy nadzieję, że to jeszcze spadnie z 6.2 na 4.9%. Ci ludzie dokonali kompromitacji i samozaorania. "Wywrócili stolik" piękna lekcja pokory. Wszyscy zrobili konkretne dobre wyniki tylko nid Konfederacja i to im KO i Lewica zawdzięczają zdecydowaną większość.

Jeśli jednak tych 12 ludków zasiądzie ma Wiejskiej to mam nadzieję, że nie będzie wśród nich Mentzena. Kariera zakończona. Lepiej żeby Jakub Banaś wszedł to zaraz pójdzie do KO. Po prostu brak słów co to za amatorzy.

 

Filmik Korwina o poszukiwaniu idiotow zapewne dużo też zrobił:D Z tymi 10-12 ludkami to nawet nie ma inicjatywy ustawodawczej ale będzie dieta i legitymacja.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zobaczymy co pokarzą. 

 

Wyniki mogą się jeszcze zmienić. Nie zdziwiłbym się gdyby część ludzi nie zaznaczała, rzeczywistych wyborów, Szczególnie w małych miejscowościach, mogło się tak dziać. Podawali 3 drogę jako najmniej kontrowersyjną i bezpieczną. Ciekawe jaki był wynik odmów (podawania na kogo się głosowało). Zwykle jest ok 10%, a myślę, że w tym roku mógłby być wyższy w tym roku. 

 

No i wreszcie zobaczymy co to oznacza. Bo po pierwsze Andrzej może i tak dać Jarkowi misję tworzenia nierządu, bo "8 letni dorobek" nie może iść na marne przecież. Nie jest wykluczone, że coś kupią. 

 

Po drugie zobaczymy jaką politykę wprowadzą nam nowo wybrani bo w sumie to niewiele wiadomo, jaki kierunek obiorą, poza hasłową proeuropejskością (która co innego znaczy dla Biejat, a co innego dla Hołowni). 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfa 15% XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

To co tam Winniczek z wiecznym utrzymankiem Mamusi Bosakiem ierdolił o Ukrainie?

Czy Memtezen o Grillu i domu, a potem że "piątka" Memtzena to były żarty XDDDD

Gratulacje chłopaki zrobiliście wiele żeby tacy ludzie jak ja na Was nie zagłosowali XD

Musicie głębiej łykać atlantycką knagę XDDDDDDDDDDD

To teraz nawet nie dacie rady zrobić druta temu staremu dziadowi z Żoliborza XDDDDDDDDDDDD

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

ale będzie dieta i legitymacja.

I o to chodzi. 

Na fejsie Mentzena mocno jadą po Korwinie. Swoją drogą słusznie. Jestem ciekaw ostatecznych wyników, bo ludzie jeszcze głosują.

Edit. Mnie w sumie słaby wynik konfy nie smuci. 

Edytowane przez Magos Dominus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.