Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, wrotycz napisał(a):

Tu akurat się z Tobą nie zgadzam. Najrozsądniejszy poseł z wolnościowców (nie mam na myśli Wolnościowców).

Jedyny, który walczył o prawa mężczyzn. A Ty go nazywasz "kucem". Mądre to jest?

 

Wiem i nie zaprzeczam temu, ale kilka plusów nie jest w stanie zniwelować mojej niechęci do niego.

Zresztą, sam na to zapracował, że nie jest teraz w sejmie.

 

W końcówce kampanii musiał się na siłę odnieść do jedzenia psów, że

to mięso jak każde inne, co było pretekstem do kolejnej nagonki na konfę, a po wyborach mówi, że konfederacji spadło, bo

poumieszczali pokemonów na listach i im to wyciągnięto. 😊

 

BTW

Ciekawe, czy pozbawiony immunitentu posprząta ten burdel na klatce schodowej, czy całkiem się stamtąd przeprowadzi, bo mieszkanie było opłacane przez sejm raczej:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/sasiedzi-oskarzaja-sosnierza-smierdzi-tylko-patrzec-jak-robactwo-wypelznie/rq5slbe

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ManBehindTheSun napisał(a):

jaką masz pewność, że jakieś ciapaki, które niby byłyby tu sprowadzone przez Tuska nie wrócą na zachód?

Bo będą na stałe przypisani do kraju?

I pewnie zrobią jakiś system nadzoru/sprawozdawczości, gdzie trzeba się będzie co miesiąc rozliczać co do sztuki. Ludzi nie trzeba kolczykować, jak krów, w dzisiejszych czasach wystarcza biometryczne zdjęcie twarzy.

A za braki będą oczywiście kary finansowe.

 

Zobacz jak politycy na tzw. zachodzie są zafascynowani Chinami i ich systemami nadzoru ludności czy kredytu społecznego? Pierwsze przymiarki do paszportu covidowego pamiętasz? 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piter_1982 said:

Po co? Pytam serio.

 

Najpierw stanowisko co chcemy uzyskać. Przecież jest możliwe, że je przedstawimy, a Papież podpisze. 

 

Oczywiście można jednostronnie wypowiedzieć umowy, ale takiej atmosfery przychylności chyba nigdy już nie będzie w Watykanie. Jeśli wypowiemy to będzie chęć odwetu, nowych co przyjdą. Z kwestii finansowych to chyba tylko utrzymywanie UMCSu jest w konkordacie. Ani finansowania religii, ani funduszu kościelnego i innych finansowych kwestii tam nie ma.

Problem finansowania religii można rozwiązać ustawami oświatowymi, albo jeszcze lepiej bonem oświatowym. Jedni rodzice wybiorą lekcje masturbacji, inni religii, a trzeci uznają, że w ramach wf-u ma być taniec towarzyski. 

 

Faktycznie nie doczytałem, ale znalazłem takie coś:  https://www.ekai.pl/konkordat-ma-juz-30-lat-czym-jest-umowa-ze-stolica-apostolska-i-dlaczego-jest-potrzebna-analiza/#:~:text=Państwo uznaje osobowość prawną wszystkich,bez uprzedniej zgody władzy świeckiej.

 

Mnie oczywiście chodzi o (jak to ująłeś) "chęć odwetu" i elementarna sprawiedliwość.

Jakiś taki naiwny jestem i wierze w to ze "jest wina - będzie kara", złodziej jest złodziejem, morderca morderca, aferzysta-aferzysta i NIE MA tu ŻADNYCH "odcieni szarości". I przestępców miejsce jest w pierdlu. 

Od początku lat 80-tych KOŚCIÓŁ brał czynny udział w polityce, wiecach, strajkach,manifestacjach i rozmowach z komuna itp itd. Czasy oczywiście się zmieniły wiec kościół się umościł w Polsce jak tłusty kot. Przez dekadę miał się świetnie (np jest drugim największym właścicielem nieruchomości w Polsce). Księża wchodzą sobie na porodówki i biegają gdzie chcą w szpitalach ( a "podobno" wpadli na "ostatnie namaszczenie"). Tego oraz wielu innych spraw państwo Polskie po prostu nie uregulowało. A pisowscy się po prostu ze społeczeństwa "śmiało w ryj". 

 

Ale to opracowanie mówi tak:

"Z kolei w drugą stronę, umowa konkordatowa daje państwu gwarancję, że Kościół nie będzie dążyć do odgrywania roli siły politycznej, zainteresowanej sprawowaniem władzy świeckiej." Już wiemy ze to bzdura i fikcja. A sute dotowanie kościelnych fundacji, radyjek, i innych "slupów" stało się powszechne ze aż stało się normalne. Dla mnie jako państwowca i zwolennika wolnego rynku - ZERO pieniędzy dla kościoła, i łapy precz od publicznych pieniędzy. Maja wiernych ? Niech wierni płaca na co tam ksiądz dobrodziej sobie wymyśli. Dach kościoła (przesadnie wielkiego) ogrzewanie wielkich hal kościelnych (zazwyczaj pustych), wzywanie Biskupa do poświecenia autostrady czy Jednostki Wojskowej - to jakaś aberracja jest. To jest sprawa na linii Kościół-Wierni. A nie rządu, wojewody czy Szefa Straży Leśnej na przykład.  Koniec kropka. 

 

To sprytne opracowanie fajnie tez rzecz ujmuje tak:

"Warto podkreślić, że pełne poszanowanie prawa państwowego zmusza Kościół również do płacenia podatków na równi z podmiotami świeckimi, z wyjątkiem darowizn przeznaczanych na cele „kultu religijnego”. Działalność gospodarcza prowadzona przez podmioty kościelne jest opodatkowana na równi z innym. A sami duchowni płacą takie same podatki jak ludzie świeccy, jeśli pozostają w sytuacji zatrudnienia. Ponadto duchowni płacą specjalny, zryczałtowany podatek, którego wysokość jest uzależniona od ilości mieszkańców parafii, niezależnie od tego czy uczestniczą w życiu Kościoła, bądź nawet od tego czy są to ludzie wierzący." 

 

No przez ostatnie 8 lat widzieliśmy jak wg "kościelnych" wygląda to "oddzielenie od państwa". Ssanie kasy, spekulacja gruntami i nieruchomościami, ZERO rozliczeń pedofilii w kościołach. I miedzy innymi dlatego PiS przegrał wybory. Fundusz Kościelny, miliony dotacji na lipne fundacje, pranie pieniędzy, brak płacenia podatków przez KK. Czy opłacanie księżom składek emerytalnych. No i oczywiście zero podatków do Skarbu Państwa. To w Polsce pisowskiej był (i nadal jest) standard. I to musi się zmienić. 

Krotko powiem, WON i WARA od publicznych pieniędzy, publicznych szkol, szpitali i ręce precz od Polskich dzieci. 

A zaoszczędzone pieniądze powinny iść na dentystę w szkołach, jedzenie dla dzieci (DARMOWE) lub wyposażenie salek lekcyjnych na lekcje Informatyki, programowania lub/i "poznawania nowych technologii" (robotyka, IT, cybernetyka, sztuczna inteligencja, programowanie). 

Kościoły otwarte na Wielkanoc "Alleluja i do przodu" MEMY. W kościele nie  ma wirusa, bo "jest niewierzący"? Internauci komentują lockdown | Głos  Wielkopolski

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo po wyborach i już wraca aborcja... Jestem ciekaw jak praworządna i demokratyczna opcja polityczna chce obejść wyrok Trybunału Konstytucyjnego i weto Dudy w tej sprawie. Będzie jak poprzednio, gdy PO chciało coś przykryć to ktoś wyciągał temat aborcji albo związków partnerskich i oczywiście Tusk niby chciał, rozważał, ale nie mógł. 

Nie wiem też dlaczego kogoś dziwi, że Duda powierzy misję tworzenia rządu komuś z pis, taki zwyczaj, ale sejm może to przegłosować i sam wybrać, kwestia dogadania się. Jak już przy pisie jestem to widać, że tam zaczyna płacz, zgrzytanie zębów i przygotowują się na chude lata. 

 

Janusz Korwin-Mikke pokonany przez Karinę Bosak XDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kenobi napisał(a):

1. Duda powierzy tworzenie rządu PiS.

PiS zaoferuje Kosiniakowi bycie premierem.

 

2. Jak Kosiniak się zgodzi, to będzie rządzić.

 

3. Jak Kosiniak się nie zgodzi, to będzie słuchać Tuska.

 

Kosiniak decyduje :) :)

 

 

 

Małe dopowiedzenie bo dobrze gadasz.

 

To PO odebrało Kosiniakowi prezydenturę w 2020. Wszystkie sondaże wskazywały, że jeśli dojdzie do drugiej tury to z łatwością pokona Dudę bo nie ma negatywnego elektoratu. aodwołali Kidawę- Błońską, bo wiedzieli, że PSL z prezydentem wyrośnie na główną siłę opozycji. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dwie opcje rozważyć.

 

Tusk zostaje tymczasowo premierem, a później rezygnuje i startuje w wyborach prezydenckich i na jego miejsce wskakuje Kosiniak (może być odwrotnie).

 

 

I jeszcze zauważę, że rząd może powstać wcześniej, Duda może desygnować do utworzenia kogoś nie należącego do PiS (bo co mu zależy, to jego ostatnia kadencja i może najwyższy czas, żeby zaczął ocieplać swój wizerunek nim przejdzie na polityczną emeryturę), ale to zależy od dwóch czynników od jego zdrowego rozsądku i od teczek jakie ma na niego JK.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lxdead napisał(a):

Jak napisalem wczesniej - niech nadchodzące wspaniale czasy dopierdolą najmocniej przygłupom i zjebom głosującym na zamordystów i zawodowych mitomanów. 

 

Idioci nie połączą kropek.

Jak pogorszy się jakość życia, to władza powie że to przez zmiany klimatu i swołocz uwierzy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cst9191 napisał(a):

Idioci nie połączą kropek.

Jak pogorszy się jakość życia, to władza powie że to przez zmiany klimatu i swołocz uwierzy. 

Teraz to wszystko to będzie "wina PIS". 

 

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Jeszcze dodam ciekawostkę, jak głosowali pensjonariusze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy [próbka 313 osób]:

Typowy troll ;) i dobrze o tym wiesz. Gdzie jest Choroszcz? W Białymstoku. Weź wyniki z jakiegoś psychiatryka w wawie i będziesz miał pewnie 90% PO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

@Iceman84PL Po co Lewica ktora moze smialo tworzyc rzad z 3D i PO mialaby tworzyc go z PiS gdzie sa totalnie po przeciwnych stronach barykady w kwestiach swiatopogladowych?


A sprawdzałeś kiedyś w jaki sposób oba ugrupowanie ramię w ramię głosowały wspólnie nad szeroką gamą ustaw?
No powiem Ci szczerze że jakby spojrzeć na praktykę to najlepsi psiapsi.
Tylko poza kiblem na siebie gadają, a tak to razem na fajkę chodzą.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BumTrarara napisał(a):

Typowy troll ;) i dobrze o tym wiesz. Gdzie jest Choroszcz? W Białymstoku. Weź wyniki z jakiegoś psychiatryka w wawie i będziesz miał pewnie 90% PO.

 

Sprawdzałem na stronie PKW i faktycznie tak było, jak na tym screenie, nie wiem, czemu miałby to być fejk.

Tylko musiałbym na smartfonie historię przejrzeć, żeby znaleźć dokładny link do tego.

 

Za to PO już w dawnych latach zdobywało większość głosów w więzieniach heh. Ale nie wiem, czy tendencja się utrzymała. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

A ma? 

 

Nie wiem, możesz zapytać sam, adres znasz :)

 

 

No i jeszcze jest opcja porozumienia ponad podziałami, przystawki za dużo będą chciały, za dużo policzą i będziemy mieli pierwsze w historii rządy koalicyjnego popisu, bo taniej wyjdzie się dogadać :D 

 

Czyli dymanie obywateli w trybie nadzwyczajnym, które faktycznie mogłoby potrwać ze trzy kolejne kadencje.

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał(a):

 

Nie wiem, możesz zapytać sam, adres znasz :)

 

 

No i jeszcze jest opcja porozumienia ponad podziałami, przystawki za dużo będą chciały, za dużo policzą i będziemy mieli pierwsze w historii rządy koalicyjnego popisu :D 

 

Czyli dymanie obywateli w trybie nadzwyczajnym, które faktycznie mogłoby potrwać ze trzy kolejne kadencje.

 

 

Pisiory i kałowcy nie mogą dymać na zmianę? No to wezmą na dwa baty :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż zaczną latać kwity na wały co się działy przez ten czas, może zacznie się wyścig aby uratować swoją skórę

 

Najbardziej cieszy mnie porażka Muncena i pisze to jako były wyborca konfy, takiego klaunowania z piwkiem na tiksroku nie mogło się udać, serio że myśleli że jak przedsiębiorcy usłyszą że w majątek firmy jakieś są umowy na internet i express do kawy na wypożyczenie. Ludzie ja pdole spodziewam się że z czasem ciekawsze rzeczy wyjdą u tej osoby. Wisienką na torcie była żonka na listach drugiego lidera bo walczą z nepotyzmem i wywracaj stół, a hitem jest nie wejście tego szkodnika protokół 3% kuhwina Najbardziej żal młodych ludzi oszukiwanych tymi historiami o fabrykach paróweczki jak lewaków o równości i tolerancji a chodzi tylko o kasę z obu stron.

 


Obstawiam podział tych co wygrali i wejście w koalicje możliwość weta itd


 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.