Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, RealLife napisał(a):

To właśnie PIS jest gwarantem tego aby Polska w końcu wypracowała jakąś markę o zasięgu europejskim np. Orlen. 

Znamienne, że podajesz spółkę Skarbu Państwa ;) Polska ma kilka prywatnych marek o realnym zasięgu międzynarodowym. Z tych dużych to np. Fakro, Drutex, CD Projekt, CCC, Inglot, Kross, LPP, Mokate, Oknoplast, Integer,

 

Z pamięci, kolejność przypadkowa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redbad napisał(a):

A jak Ukraina wygra wojnę i poczuje się na tyle silna że zarządza zwrotu ziem malopolszczyzny wschodniej?


Chcesz mi powiedziec ze wyniszczony jedna wojna kraj nagle sie obroci i zaatakuje Polske ktora jest w NATO?
 

9 minut temu, Redbad napisał(a):

A jeśli z Ukrainy konflikt eskaluje, w jego trakcie zmienią się sojusze i fronty a my wszystko przepalimy na Ukrainie?


Jakie sojusze mialby by sie zmienic? Zachodni swiat wspierajacy Ukraine mialby zaczac wspierac Rosje? Napisz mi jakakolwiek zmiane sojuszow jakiej sie obawiasz a ja Ci wytlumacze dlaczego tak sie nie stanie.

 

9 minut temu, Redbad napisał(a):

ale nawet prezydent malutkiej Litwy wysmiał Dudę i poprawił, że to Polacy wszystko oddają, Litwini nie.


No przeciez oni musza cos miec do swojej wlasnej obrony bo maja znacznie mniej ciekawa granice z ruskimi i Bialorusia niz My.

Rozwalenie ruskich jest w Naszym interesie narodowym. Taka jest prawa. Tylko ruskie agenty typu Sykulski, Panasiuk, Korwin-Mikke, Grykuc czy cale to kamractwo tak nie uwazaja bo oni kochaja ruskich. Mam nadzieje ze ich nie sluchasz bo oni klamia i manipuluja na kazdym kroku.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Chcesz mi powiedziec ze wyniszczony jedna wojna kraj nagle sie obroci i zaatakuje Polske ktora jest w NATO

Ja nie wiem, ale zakładam że poważny kraj w swojej polityce obronnej przyjmuje różne scenariusze, na pewno nie wypluwając się z całego arsenału w imię mitycznego zagrożenia ze strony odwiecznego wroga. 

 

Czy 15 lat temu, nie science fiction wydawał się konflikt pelnoskalowy w Europie z udziałem pośrednim państw NATO? Jeszcze w 2012r w Donbasie całą Europa grała w piłkę nożną...

 

10 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Jakie sojusze mialby by sie zmienic? Zachodni swiat wspierajacy Ukraine mialby zaczac wspierac Rosje? Napisz mi jakakolwiek zmiane sojuszow jakiej sie obawiasz a ja Ci wytlumacze dlaczego tak sie nie stanie

 

Nie wiem, ja tylko obserwuję historię. Ale powiem Ci np. jakie sojusze nie zadziałały w 1939 r kiedy zostaliśmy we wrześniu sami na placu boju, a obiecywano nam włączenie się do wojny. Skąd wiesz co się stanie, a co się nie stanie? 

12 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

No przeciez oni musza cos miec do swojej wlasnej obrony bo maja znacznie mniej ciekawa granice z ruskimi i Bialorusia niz My.

Znacznie mniej? Kaliningrad i całe Podlasie z Przesmykiem Suwalskim to mało by być okrążonym i dostać ogromny cios?

 

Nie chce mi się tutaj wałkować treści z wątku o wojnie na Ukrainie, tam już wszystko zostało powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

fajnie że tyle osób się odezwało.

 

Mnie najbardziej intrygują osoby chące głosować na Polska Jest Jedna i Bezpartyjnych Samorządowców - jak chcecie ujawnijcie się bo jestem ciekaw skąd takie decyzje?

 

----------------------------------------

 

Ode mnie.

 

Cóż jestem bliski temu żeby w ogóle, po raz pierwszy odkąd mam czynne prawo wyborcze, nie iść na wybory. Tak się skłąda że akurat wtedy będe za granicą i musiałbym miec podwójną motywację żeby iść do ambasady, która jest w innym mieście.

 

Więc 75% że nie będę głosował a pozostałe 25%...

W mojej opini nie ma na kogo.

 

Lewica odpada dla mnie zupełnie nie mój świat.

Hołownia i PSL - nie dziękuję, na samo PSL może ale nie za ich zachowanie od wybuchu wojny na Ukrainie.

PO - jedyna partia, która dotychczas zaproponowała cokolwiek dla przedsiębiorców (ZUS stały a nie % od dochodów) odrzuca mnie aktywiszczami i szaleńcami biegającymi jak Benny Hill przy granicy - więc nie.

PiS - na L. Kaczyńskiego głosowałem w wyborach prezydenckich kiedy kandydował 1wszy raz, PiS popierałem za ich pierwszej kadencji jak rządzili. Niestety - ta partia dokręciła mi jako drobnemu przedsiębiorcy śrubę finansowo + inflacja + jej stosunek do wojny dla mnie nieakceptowalny. Więc NIE.

 

Pozostaje konfa ale...

... tak naprawdę głosując na konfę głosuje się na niewiadomo co bo zupełnie inni ludzie są z Nowej Nadziei i RN, a zupełnie inni od Brauna. Przyznam, że jeśłi w moim okręgu nr 1 byłby od Brauna zagłosowałbym, a tak... nie sorry ale Mentzen jest moim prywatnym rozczarowaniem, a te jego słowa że "to żarty takie były" 

 

Ja mam taki slogan, który często powtarzam: "Żeby w Polsce było lepiej, trzeba zlikwidować: PIT, CIT, ZUS, VAT, TVP, TVN, Platformę i PiS". To jest żart, a nie program polityczny. To oczywiście żart, który większość ludzi rozumie, poza niektórymi dziennikarzami i panem.

 

nie napawają mnie optymizmem.

 

Dodatkowo konfa może wejśc w koalicję z PiS więc....

 

25% konfa 75% nie pójdę na wybory.

 

Choć pomysł @Baca1980 jest przedni z referendum 4x TAK :D 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RealLife napisał(a):

To nagle może wygrać? 

Rozumiesz słowo potencjalne scenariusze, zagrożenia? Bo watpię żeby doktryna obronna kraju wyglądała tak jak dyskusja tutaj:

Słuchajcie panowie ministrowie i generały. Oddajemy wszystko Ukrainie, bo niemożliwe jest by ten konflikt rozlał się dalej, nie ma żadnego innego zagrożenia poza Rosją, wszystko co produkujemy i kupujemy trzeba oddać Ukrainie. Nawet jak przegra wojnę, to osłabi Rosję, a to jest gwarant naszego bezpieczeństwa.

 

Rozumieją to Anglicy, Niemcy, malutka Litwa a Węgry rozumieją to najbardziej, że nie wolno wyzbywać się całych zasobów obronnych kraju, bo to potencjalna zbrodnie na własnym narodzie. 

 

Jeśli wybuchnie konflikt regionalny, a nawet światowy, każdy będzie dbał o swoją dupę, a na pewno nie o dupę takich republik bananowych jak Polska, to czym się wtedy będziesz bronił? Wyzywaniem Ruskim od onuc na forach internetowych?

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Redbad said:

Rozumiesz słowo potencjalne scenariusze, zagrożenia?

 

Nie rozumiem go w ten sposób jak ty to rozumiesz. Ogólnie nie zgadzam się z twoją oceną co do wsparcia militernego Ukrainy, ale nie dyskutyjmy tutaj bo to temat o wyborach i robimy OT. 

16 minutes ago, DOHC said:

Nie idę, od ponad roku wymeldowałem się z Polski dzięki rządom tym i poprzednim. Trzymajcie się tam.

 

Twoja postawa jest prawidłowa. Nie mieszkasz, nie głosujesz. Oby więcej polonii tak robiło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Redbad napisał(a):

Ja nie wiem, ale zakładam że poważny kraj w swojej polityce obronnej przyjmuje różne scenariusze, na pewno nie wypluwając się z całego arsenału w imię mitycznego zagrożenia ze strony odwiecznego wroga. 


Powtarzam jeszcze raz Nasz arsenal byl do walenia ruskich i on teraz wali ruskich czyli wszystko jest tak jak nalezy. A nawet lepiej bo wali ruskich nie u Nas i nie Naszymi rekami tylko na Ukrainie i rekami Ukraincow.
 

27 minut temu, Redbad napisał(a):

Czy 15 lat temu, nie science fiction wydawał się konflikt pelnoskalowy w Europie z udziałem pośrednim państw NATO? Jeszcze w 2012r w Donbasie całą Europa grała w piłkę nożną...


Dla kogos kto sie nie interesowal tematem i zyl w blogiej nieswiadomosci ze bedziemy teraz zyli w czasach wiecznego pokoju tak. Dla wszystkich w temacie bylo jasne ze ruscy maja wielka armie i moga w przyszlosci jej uzyc do wywolania wojny zwlaszcza ze robi sie ona przestarzala a prognozy demograficzne sa dla ruskich tragiczne. Dlatego tez nie rozwiazywano w Europie armii tylko je caly czas utrzymywano.
 

27 minut temu, Redbad napisał(a):

Nie wiem, ja tylko obserwuję historię. Ale powiem Ci np. jakie sojusze nie zadziałały w 1939 r kiedy zostaliśmy we wrześniu sami na placu boju, a obiecywano nam włączenie się do wojny. Skąd wiesz co się stanie, a co się nie stanie? 


Obserwowac to jedno ale wyciagnac z niej wlasciwe wnioski to co innego. Teraz nie ma 1939 roku tylko 2023. Sa totalnie inne realia. Swiat wyciagnal wnioski. Teraz sojusze nie tworzy sie bilateralnie ze dwa panstwa maja sojusz tylko sojusze sa oparte na wartosciach jakie kraj wyznaje. Dlatego jest podzial pomiedzy swiat zachodni ktory jest w zdecydowanej wiekszosci w NATO. A po drugiej stronie sa panstwa autorytarne typu Chiny, Rosja Iran i na dokladke jakies rezimy junt wojskowych typu Erytrea czy Birma. Nikt do swiata zachodu nie zaprosi jakis dyktatorow bo oni nie wyznaja tych samych wartosci.

A wracajac do 1939 no to po prostu zyjesz wciaz propaganda z okresu PRL co jest calkiem zrozumialem bo tak sie wtedy nauczalo i do dzisiaj ciezko to odklamac. Nasi sojusznicy wlaczyli sie do wojny wiec napisales glupote. I wedlug postanowien z 1939 Polska miala sie bronic szesc miesiecy zanim Francja przeprowadzi pelna mobilizacje i ruszy z pomoca. Spelnilismy te postanowienia? Nie. A dla Nas wojna byla przegrana w zasadzie juz po dwoch tygodniach walk gdzie jedyne co Nam po tym czasie zostalo to walki w kotlach albo rozpaczliwe przedzieranie sie by bronic stolicy. Niemcy mieli tak potezna machine wojenna wtedy ze nie tylko Nas ale i pol Europy powalili na kolana. We wrzesniu 1939 Royal Navy rozpoczela regularna walke z niemiecka Kriegsmarine a francuskie lotnictwo bombardowalo niemieckie pozycja na linii Zygfryda. Niemcy stosujac po raz pierwszy w historii doktryne blitzgieg czyli zmasowane naloty w polaczeniu z uderzeniami pancernym rozwalili Nas zbyt szybko zeby mozna bylo zrobic cokolwiek wiecej. Nawet oni sami byli w szoku ze tak szybko i latwo im z Nami poszlo.
 

27 minut temu, Redbad napisał(a):

Znacznie mniej? Kaliningrad i całe Podlasie z Przesmykiem Suwalskim to mało by być okrążonym i dostać ogromny cios?

 


Ale przez kogo okrazone? Obwod maja ruscy a przesmyk mamy My.

 

 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redbad napisał(a):

nie ma żadnego innego zagrożenia poza Rosją,

Militarnego w Europie? Nie? Chyba, że migranctwo przejmie jakis kraj i zrobi Islamski Kalifat.

 

Chyba, że pójdziemy w kompletne SF i np. Niemcy się zblatują z Chinami przeciwko USA, a po ataku Chin na Tajwan (w 2024) dołączą się do wojny UKR-RUS po stronie RUS-Chińskiej i na nas najadą. ;)

 

edit:

  

5 minut temu, thyr napisał(a):

Emeryci nie pracuja to nie glosuja podobnie bezrobotni .

Emeryci pracowali całe życie, bo inaczej nie mieli by emerytury.

No a bezrobotnych jest ilu? 5%?

 

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłosuję. Wybór pomiędzy dżumą, cholerą, trądem czy rakiem toczącym nasz kraj, to żaden wybór.

 

W 2015 roku głosowałem na PiS, gdyż liczyłem na rozliczenie (łącznie z odpowiedzialnością karną) poprzedniego PO za liczne afery, akty bezprawia, doprowadzenie Polski do bezmiernej słabości i uzależnienia od obcych mocarstw, liczne grabieże i wyprzedawanie za bezcen majątku narodowego (chociażby grabież środków emerytalnych Polaków z OFE, którego im nie zapomniałem), Smoleńsk (w końcu tam zginął brat Kaczyńskiego, wydawało mi się, że żyjący brat powinien za wszelką cenę wyjaśnić śmierć swojego brata, w końcu Prezydenta RP i pociągnąć winnych do odpowiedzialności karnej, tym bardziej, że miał wszystkie możliwości ku temu).

 

PiS kontynuuje "chwalebną" działalność PO.

 

Zresztą, Pan Aleksander Ścios (https://bezdekretu.blogspot.com) precyzyjnie punktował w licznych swoich wpisach zaprzaństwa wszystkich ekip bez wyjątku i listował metody uzdrowienia Polski. Niestety, po ostatnim Jego wpisie odnoszę wrażenie, że chyba i On już się poddał...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Tak się skłąda że akurat wtedy będe za granicą i musiałbym miec podwójną motywację żeby iść do ambasady, która jest w innym mieście.

 

Ja tak samo.

 

Jakbym głosował to na Konfę.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja to moim zdaniem najmniejsze zło. Jako jedyni wspominają o interesach Polski, pracy zamiast zasiłków dla patoli, prawach mężczyzn, wolności i gotówce.

 

PiS już pokazał, że w referendum chce odrzucić 10 tys. nachodźców a tylnymi drzwiami wpuścił 130 tys. w 2022r, plus 1,5 ml Ukrów, w tym po socjal. Zalał rynek skażonym zbożem technicznym z UA. Przyklepał Fit for 55 i chciał likwidować gotówkę. 

 

PiS szeroko otworzył drzwi dla cudzoziemców spoza Europy, którymi straszył Polaków

W ciągu ośmiu lat rządów PiS wydano rekordową liczbę praw pobytu dla migrantów spoza Europy – najwięcej dla Gruzinów i Hindusów. W tym samym czasie straszył Polaków napływem uchodźców ramach mechanizmów relokacji w UE.

rp.pl/spoleczenstwo/art38600021-pis-szeroko-otworzyl-drzwi-dla-cudzoziemcow-spoza-europy-ktorymi-straszyl-polakow

 

 

PO / KO czyli też Lewica to jeszcze więcej lewactwa, feminizmu, praw kobiet, głupoty, rozdawnictwa. 

 

 

main_18oni_na_szcz_cie_nie_wygraj_wybor_

 

 

 

7.jpg

 

 

 

 

Politycy KO, Lewicy, PSL czy Polski2050 krzycząc "sprawdźcie kto głosuje z PiS!" chyba sami nie wiedzą jak się pogrążają. A w zestawieniu i tak nie ma głosowań dotyczących m. in. lockdownów czy segregacji sanitarnej, którym sprzeciwiała się Konfa, a przyklepywały reszta.

FsI7O8WWwAAb2s-?format=webp&name=small

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Powtarzam jeszcze raz Nasz arsenal byl do walenia ruskich i on teraz wali ruskich czyli wszystko jest tak jak nalezy.

Ja wiem, że Ty to powtarzasz, niektórzy powtarzają, że korniszony uratowały Ukraińców w pierwszych dniach wojny. Ja się pytam o oficjalną doktrynę obronną naszego kraju.

 

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

A nawet lepiej bo wali ruskich nie u Nas i nie Naszymi rekami tylko na Ukrainie i rekami Ukraincow

Zdajesz sobie sprawę jak długo trwa odbudowa zdolności militarnych kraju? Na sprzęt importowany trzeba mieć kontrakty, a co jeśli zagrożenie wojną sprawi, że kraje nie będą chciałby sprzedawać sprzętu, tylko będę produkować dla siebie albo wybranych? Wywalanie wszystkiego z własnych zasobów to polityka potencjalnie samobójcza.

 

Wiem że my mamy skłonność samobójców, to już od powstań się powtarza, wystarczy nam wmowić pewne kwestie.

 

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Dla kogos kto sie nie interesowal tematem i zyl w blogiej nieswiadomosci ze bedziemy teraz zyli w czasach wiecznego pokoju tak. Dla wszystkich w temacie bylo jasne ze ruscy maja wielka armie i moga w przyszlosci jej uzyc do wywolania wojny zwlaszcza ze robi sie ona przestarzala a prognozy demograficzne sa dla ruskich tragiczne. Dlatego tez nie rozwiazywano w Europie armii tylko je caly czas utrzymywano

Nie było takiej świadomości, Europa w najlepsze handlowała z Rosją, nawet po sprawie z Kremem w 2014, nawet PKB na cele militarne krajów Zachodu nie wzrastało, a potencjalna wojna z Ruskimi to wtedy była głównie w głowach Polaków hodowanych na nienawiści do Ruskich. Ewentualnie jeszcze w głowach kapitalistów z Waszyngtonu.

 

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Obserwowac to jedno ale wyciagnac z niej wlasciwe wnioski to co innego. Teraz nie ma 1939 roku tylko 2023. Sa totalnie inne realia. Swiat wyciagnal wnioski. Teraz sojusze nie tworzy sie bilateralnie ze dwa panstwa maja sojusz tylko sojusze sa oparte na wartosciach jakie kraj wyznaje. Dlatego jest podzial pomiedzy swiat zachodni ktory jest w zdecydowanej wiekszosci w NATO. A po drugiej stronie sa panstwa autorytarne typu Chiny, Rosja Iran i na dokladke jakies rezimy junt wojskowych typu Erytrea czy Birma. Nikt do swiata zachodu nie zaprosi jakis dyktatorow bo oni nie wyznaja tych samych wartosci

Realia są dokładnie takie same. Alianci vs Państwa Osi, to też były bloki. Po stronie aliantów były wartości typu wolność, liberalizm, kapitalizm, po stronie Osi nacjonalizm, zamordyzm gospodarczo-spoleczny.

 

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Nasi sojusznicy wlaczyli sie do wojny wiec napisales glupote

Ciekawy cytat:"Francusko-brytyjska konferencja w Abbeville właściwie potwierdziła wcześniejsze ustalenia szefów brytyjskiego i francuskiego sztabu. Wynikało z nich, że zachodnie mocarstwa wbrew zobowiązaniom nie zamierzają przyjść Polsce z realną pomocą. Ich działania militarne były mocno ograniczone. Sojusznicy Polski nie zdecydowali się na generalne uderzenie na Niemcy. W Polsce rozmowy z Abbeville są uznawane za symbol zdrady sojuszników"

 

37 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ale przez kogo okrazone? Obwod maja ruscy a przesmyk mamy My.

Potencjalny atak z OK i Białorusi, bardzo szybko można dojść do Warszawy

 

Ale to nie o tym temat. EOT

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, thyr napisał(a):

Powinno byc raczej nie placisz podatkow nie glosujesz . Emeryci nie pracuja to nie glosuja podobnie bezrobotni .

Daleko idące ograniczenia.

Natomiast wg mnie bierne i czynne prawo wyborcze dla osób mieszkających poza PL jest nieporozumieniem. 

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

Znamienne, że podajesz spółkę Skarbu Państwa

Pomijając calkiem zacne zyski z hadlu wizami.

Edytowane przez tmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manygguh napisał(a):

Wysoka rzeczywista frekwencja oznacza, że zaplanowany manewr zarządzania otrzymał rzeczywiste medium, rzeczywiste wsparcie (bo plebs przyszedł i pokazał skuteczność procesów przygotowawczych

Ciekawe spojrzenie.  Pokazujące że aby coś zmienić, cały naród musiałby być do tego stopnia wqrwiony żeby zbojkotować wybory.

Niestety po tym co się działo w czasie covid nie wiem co musiałby się jeszcze stać żeby to nastąpiło. 

 

 

Przydałaby się taką akcją akcją jak parę lat temu, "idą wybory, zabierz babci dowód" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cst9191 napisał(a):

Wrogowie Polski atakują PIS, że zadłuża kraj na potęgę, ale to wszystko jest dezinformacją rozsiewaną przez Niemców, którzy nie mogą przeboleć, że za 15 lat przegonimy ich gospodarczo.

 

Dokładnie.


PL po następnej kadencji PiSu:

 

1oyap8.jpg?a470544

 

Po dojściu PełO do władzy:

4tmkw9.jpg

 

A, że zadłuża? Pieniędzy jak zabraknie, to się dodrukuje.

Śmiechu warte!

😊

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, bzgqdn said:

Ciekawe spojrzenie.  Pokazujące że aby coś zmienić, cały naród musiałby być do tego stopnia wqrwiony żeby zbojkotować wybory.

Niestety po tym co się działo w czasie covid nie wiem co musiałby się jeszcze stać żeby to nastąpiło

Nawet nie tyle wkurzyć, co po prostu rozumieć, że jest się rozgrywanym jak mały kotek i przestać grać w grę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Redbad napisał(a):

Ciekawy cytat:"Francusko-brytyjska konferencja w Abbeville właściwie potwierdziła wcześniejsze ustalenia szefów brytyjskiego i francuskiego sztabu. Wynikało z nich, że zachodnie mocarstwa wbrew zobowiązaniom nie zamierzają przyjść Polsce z realną pomocą. Ich działania militarne były mocno ograniczone. Sojusznicy Polski nie zdecydowali się na generalne uderzenie na Niemcy. W Polsce rozmowy z Abbeville są uznawane za symbol zdrady sojuszników"


Konferencja byla w 12 wrzesnia. Czyli po tym kiedy Armia Polska sie juz zalamala i nie bylo juz po ptakach. Wojne wtedy juz przegralismy. Czyli jest to co napisalem wczesniej w swojej wypowiedzi. Sami nie wywiazalismy sie ze swoich postanowien wiec nie bylo juz czego bronic.
 

38 minut temu, Redbad napisał(a):

a wiem, że Ty to powtarzasz, niektórzy powtarzają, że korniszony uratowały Ukraińców w pierwszych dniach wojny. Ja się pytam o oficjalną doktrynę obronną naszego kraju.


Nasza doktryna jest realizowana i to lepiej niz zakladano poniewaz odsuwa sie zagrozenie dla Polski. Wszystko idzie zgdonie z jej zalozeniami.
 

38 minut temu, Redbad napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę jak długo trwa odbudowa zdolności militarnych kraju? Na sprzęt importowany trzeba mieć kontrakty, a co jeśli zagrożenie wojną sprawi, że kraje nie będą chciałby sprzedawać sprzętu, tylko będę produkować dla siebie albo wybranych? Wywalanie wszystkiego z własnych zasobów to polityka potencjalnie samobójcza.


Jeszcze raz prosze Ce abys podal mi wszystkie kraje ktorych sie obawiasz ze Nas zaatakuja a ja Ci na spokojnie wyjasnie dlaczego ten kraj nie jest dla Nas zagrozeniem. Prosze wymien je a ja Ci wytlumacze.
 

38 minut temu, Redbad napisał(a):

Nie było takiej świadomości, Europa w najlepsze handlowała z Rosją, nawet po sprawie z Kremem w 2014, nawet PKB na cele militarne krajów Zachodu nie wzrastało, a potencjalna wojna z Ruskimi to wtedy była głównie w głowach Polaków hodowanych na nienawiści do Ruskich. Ewentualnie jeszcze w głowach kapitalistów z Waszyngtonu.


I znowu w niewlasciwy sposob interpretujesz fakty. Oczywiscie ze byla taka swiadomosc. Robiono z ruskimi interesy bo zawsze sie robi interesy bo mieli tani gaz i inne weglowodory.

Wcale w 2008 roku ruscy nie wjechali w Gruzje i wcale nie bylo zagrozenia z ich strony prawda?

Ruscy to najwieksi mordercy Polakow w historii. Zaden inny narod nie wymordowal tylu Polakow co ruscy i z zadnym innym narodem nie mielismy tyle wojen. Nienawisc do nich nie bierze sie znikad. Dla mnie jest szokiem ze w PL ktokolwiek sie wyraza o ruskich pozytywnie. Sa to chyba tylko Ci ktorzy nie maja elementranej wiedzy historycznej albo Ci ktorzy lubia byc po prostu pod butem.


A dzieki kapitalistom z Waszyngtonu i 30 letniemu okresowi Pax Americana w ktorym Polska rozwinela sie najlepiej i najprezniej w calej swojej tysiacletniej historii wiec na Amerykanow cokolwiek gadac bedac Polakiem to jest smiech na sali.
 

38 minut temu, Redbad napisał(a):

Realia są dokładnie takie same. Alianci vs Państwa Osi, to też były bloki. Po stronie aliantów były wartości typu wolność, liberalizm, kapitalizm, po stronie Osi nacjonalizm, zamordyzm gospodarczo-spoleczny.


A ZSRR nalezal przeciez do Aliantow a jaka wolnosc, liberalizm i demokracja tam panowala?

 

38 minut temu, Redbad napisał(a):

Potencjalny atak z OK i Białorusi, bardzo szybko można dojść do Warszawy


Czym oni mieliby zaatakowac skoro juz dawno wszystko posciagali na Ukraine? Ruscy mieliby z NATO zaczac walczyc skoro z Ukraina sobie nie radza? Czym? Jakimi jednostkami? Jakie panstwo przegrywajac na jednym froncie otwiera drugi? Takie brednie to tylko Sykulski opowiada ze jest jakies zagrozenia ale to ruski szur.

 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.