Skocz do zawartości

10 tys. euro kary za przywiązanie psa przed sklepem


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Drakońskie kary. 10 tys. euro kary za przywiązanie psa przed sklepem

 

W Hiszpanii weszła w życie wzbudzająca wątpliwości obywateli ustawa o dobrostanie zwierząt, która reguluje opiekę nad zwierzętami domowymi - psami, kotami i innymi. Ustawa przewiduje surowe kary finansowe w przypadku naruszenia nowych przepisów - od 500 do nawet 200 tys. euro.

 

 

W Hiszpanii w myśl nowych regulacji obowiązkiem właścicieli jest zapewnienie zwierzętom dobrostanu "zgodnie z charakterystyką każdego gatunku".

"Pod karą grzywny do 10 tys. euro nie wolno pozostawiać psów przywiązanych przed sklepem podczas dokonywania nawet drobnych zakupów"

- ostrzegła rzeczniczka policji krajowej Elisa Rebolo.

Zagrożone karą jest też pozostawianie psa samego w samochodzie "nawet na chwilę" i w temperaturze niestanowiącej dla niego zagrożenia.

Całkowicie zabronione jest też stosowanie obroży elektrycznych, kolców lub innych narzędzi mogących spowodować obrażenie zwierzęcia.
Nie wolno pozostawiać psów samych w domu dłużej niż 24 godziny, a innych zwierząt dłużej niż trzy dni nawet wtedy, gdy mają wystarczającą ilość jedzenia i wody do picia. 

Do poważnego wykroczenia należy stałe trzymanie zwierząt domowych na podwórkach, balkonach, tarasach, w piwnicach i magazynach.

Nowe drakońskie przepisy

Nowe przepisy mają na celu ochronę zwierząt domowych i gatunków dzikich, znajdujących się pod opieką ludzi oraz zagwarantowanie, aby nie były uśmiercane, maltretowane ani porzucane. W zreformowanym kodeksie cywilnym zwierzęta zostały uznane za "istoty obdarzone wrażliwością".


Ze względu na brak szczegółowych przepisów czasowo został zawieszony obowiązek ukończenia przez właścicieli psów szkolenia oraz obowiązkowe ubezpieczenia wszystkich ras psów - podano w komunikacie dyrekcji generalnej ds. ochrony zwierząt ministerstwa spraw socjalnych. 

Obecnie prawo nakłada obowiązek wykupienia ubezpieczenia o wartości nie niższej niż 120 tys. euro jedynie dla właścicieli ras niebezpiecznych.

W Hiszpanii jest więcej psów i kotów niż dzieci poniżej 15 lat. Zgodnie z tegorocznymi danymi krajowego stowarzyszenia producentów karmy dla zwierząt domowych, w hiszpańskich domach jest 15 mln psów i kotów/ Dzieci poniżej 15. roku życia jest 6,6 mln.

Źródło: https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-drakonskie-kary-10-tys-euro-kary-za-przywiazanie-psa-przed-s,nId,7060965#crp_state=1

.................................................

 

Osobiście, nie wydaje mi się, że to jakieś drakońskie przepisy, a wręcz ustawa jest zbyt liberalna.

Za zostawienie psa pod sklepem powinno być co najmniej 5 lat łagru, za zostawienie go w samochodzie publiczna chłosta, a za stałe trzymanie na podwórku łamanie kołem.

Natomiast szczurom należy nadać status uchodźców i push-backi z chałupy również powinny być zdelegalizowane.

 

Co myślicie? 😊

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Do poważnego wykroczenia należy stałe trzymanie zwierząt domowych na podwórkach, balkonach, tarasach, w piwnicach i magazynach.

To już nie wiem co mam zrobić ze swoim psem...

 

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Osobiście, nie wydaje mi się, że to jakieś drakońskie przepisy, a wręcz ustawa jest zbyt liberalna.

Za zostawienie psa pod sklepem powinno być co najmniej 5 lat łagru, za zostawienie go w samochodzie publiczna chłosta, a za stałe trzymanie na podwórku łamanie kołem.

Aż strach pomyśleć jaką karę zaproponowałbyś Korwinowi, który strzelał petardami obok psa:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/480715-korwin-mikke-rzuca-w-psa-fajerwerki-jest-zachwycony

 

Uczę psa, by nie bał się fajerwerków

— przekonywał w rozmowie z „Faktem” polityk Konfederacji zapewniając, że jego czworonóg uwielbia takie zabawy.

Mój pies jest zachwycony. Najchętniej trzymałby je w pysku

— stwierdził.

 

 

Sam tak zrobiłem ze swoim i dzięki temu nie boi się huku petard. Pewnie jestem zwyrolem :)

 

 

Btw. fajnie poniżej powyłapywali odpowiednie kadry, aby dodać dramaturgii i zrobić z Korwina jakiegoś sadystę.

 

 

ENeBWlmXYAAQYSX?format=jpg&name=small

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cst9191 napisał(a):

Aż strach pomyśleć jaką karę zaproponowałbyś Korwinowi, który strzelał petardami obok psa:

 

A to zależy od zeznań psa. 😊

 

BTW w Hiszpanii zabronili psu być przywiązanym pod sklepem, żeby mu się krzywda nie działa, co nie przeszkadza im rok w rok organizować gonitwę byków w Pampelunie, ostatnia niespełna 3 miesiące temu:

 

Hiszpania. Tysiące ludzi pobiegło w gonitwie z bykami. Są ranni

08.07.2023, 
Hiszpania. Tysiące ludzi pobiegło w gonitwie z bykami. Są ranni Sanfermines Pamplona /YouTube
Co najmniej cztery osoby zostały poturbowane przez byki podczas gonitwy w Pampelunie
  •  

Tysiące amatorów mocnych wrażeń wzięło udział w gonitwach z bykami w Pampelunie. W czasie biegu ulicami miasta kilka osób zostało rannych. Po południu byki zmierzą się z torreadorami.

 
 

"Marzysz o przejściu przez stado rozszalałych byków o średniej wadze 600 kilogramów? A może wolisz po prostu obserwować wyścig z boku? Tak czy inaczej 'Pamplona Fiesta' jest dla ciebie!" - czytamy na stronie organizatorów.

 

W piątek, pierwszego dnia encierro (tradycyjna nazwa gonitwy z bykami - red.), rannych zostało sześć osób, a dwie z nich nadal przebywają w szpitalu z niepewnymi rokowaniami.

 

W sobotę, podczas drugiej gonitwy, rany odniosły co najmniej cztery osoby. Jedną z nich jest obywatel USA, który doznał urazu klatki piersiowej.



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-07-08/hiszpania-tysiace-ludzi-pobieglo-w-poscigu-za-bykami-sa-ranni/

 

Widocznie byk z torreadorem mniej się męczy niż pies z właścicielem. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

A to zależy od zeznań psa. 😊

 

Mogą być takie psy?

 

 

6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

BTW w Hiszpanii zabronili psu być przywiązanym pod sklepem, żeby mu się krzywda nie działa, co nie przeszkadza im rok w rok organizować gonitwę byków w Pampelunie, ostatnia niespełna 3 miesiące temu:

Kurde, byłem przekonany, że to na Warmii urządzali takie gonitwy :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał(a):

jaka jest przyjemność trzymania psa w bloku w mieście skoro trzeba po nim gówno sprzątać w torebkę i brać to do ręki? 

 

Osobiście nie zdecydowałbym się na zwierzę, gdybym mieszkał w bloku, z wielu powodów. 

 

BTW lata temu jeden znajomy mówił mi, że jak jego pies się wysra, to podciera mu dupę, bo ten buldog spędzał czas i w domu i na podwórku - niby tłumaczenie logiczne, że w razie

gdyby skoczył na kanapę, to fekaliada by mogła być na tapicerce, ale jakoś średnio by mi się widziało heh. 

 

9 minut temu, cst9191 napisał(a):

Mogą być takie psy?

 

Pewnie ten Odi od korwina byłby w stanie logiczniej się odnieść do sprawy niż ci z filmiku. :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Druid napisał(a):

Usypianie piesków złe, aborcja dobra, zobacz, kto broni zwierzątek w dużej większości i jest za aborcją, często to jest taka hipokryzja, że głowa mała.

 

Ostaszewska kilka lat temu:

 

Jeszcze kilka miesięcy temu Maja walczyła o legalną aborcję podczas Czarnego Marszu, argumentując swoje stanowisko tym, że zarodek w łonie matki to tylko "zlepek komórek". W środę Ostaszewska stanęła w obronie dzików, tłumacząc poparcie dla protestu tym, że podczas masowego odstrzału zginą ciężarne lochy, które urodzą małe dziki i zapewnią utrzymanie populacji dzików.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Pampelunie

Hola hola, wtedy homo sapiens jest zwierzyną. 

@zychu:

 

 

 

Ps. Zawsze mi się wydawało, że miasta zostały zbudowane przez ludzi i dla ludzi, a psiarnia zaczyna mącić. - zinterpretuj to jak chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał(a):
Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Pampelunie

Hola hola, wtedy homo sapiens jest zwierzyną. 

 

Tak, aczkolwiek nie do końca:

Byki, które biegną rano, są zabijane po południu

"Tradycyjnie" sześć byków z gonitwy zmierzy się wieczorem z torreadorami. "Byki, które biegną każdego ranka, są zabijane na arenie po południu" - precyzują media. 


Ale na szczęście nie męczą się, jak pies pod sklepem. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, icman napisał(a):

podszyte potrzebą buntu lub zmiany.

 

Oby nie musiała się nigdy nie mierzyć z tym w rzeczywistości, wówczas realizm może być naprawdę trudny, zderzenie z rzeczywistością może być jeszcze gorsze niż upadek z najwyższego konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2023 at 5:50 PM, Dworzanin.Herzoga said:

Całkowicie zabronione jest też stosowanie obroży elektrycznych, kolców lub innych narzędzi mogących spowodować obrażenie zwierzęcia.

Czyli jakiekolwiek szkolenie psa staje się w praktyce niemożliwe - bo do "narzędzi" można zaliczyć nie tylko zaostrzoną kolczatkę, ale nawet tępą - lub dławik.

A co tam, sama zwykła obroża też jest niebezpieczna i może spowodować obrażenia.

Czyli - pod pozorami jak najbardziej szlachetnych intencji - przemycono koszmarek, który przyniesie dokładnie odwrotne skutki... bo jak psa nie da się wyszkolić, to trzeba je będzie usypiać. Nie mówiąc już o tym, że zniknie ich jakakolwiek użyteczność, bez możliwości szkolenia. Populacja psów spadnie.

 

Wszelkie analogie do przepisów zabraniających dać dziecku nawet najlżejszego klapsa - i postępującego braku dzietności - jak najbardziej na miejscu.

 

PS: Jak ktoś siedzi w temacie, to wie jak szkolone są psy policyjne czy wojskowe. Ciekawe czy Hiszpania zrobiła wyjątek dla swoich "sił bezpieczeństwa".

 

20 hours ago, cst9191 said:

Sam tak zrobiłem ze swoim i dzięki temu nie boi się huku petard. Pewnie jestem zwyrolem :)

Pies psu nierówny. Jeden będzie gonił i łapał w pysk (i trzeba go trzymać na smyczy) - a inny dostanie ataku serca ze strachu.

O swej własności (tzw. "zwierzęciu użytkowym") powinien decydować właściciel, z jednym wyjątkiem - jeśli Twój pies lubi petardy, a pies sąsiada od nich zejdzie - to jest to Twoja wina, i Twój koszt do pokrycia za "zniszczenie własności". Analogicznie jak ktoś lubi rzucać kamieniami -> ale za trafienie szyby sąsiada się płaci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kespert napisał(a):
W dniu 2.10.2023 o 17:50, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Całkowicie zabronione jest też stosowanie obroży elektrycznych, kolców lub innych narzędzi mogących spowodować obrażenie zwierzęcia.

Czyli jakiekolwiek szkolenie psa staje się w praktyce niemożliwe - bo do "narzędzi" można zaliczyć nie tylko zaostrzoną kolczatkę, ale nawet tępą - lub dławik.

A co tam, sama zwykła obroża też jest niebezpieczna i może spowodować obrażenia.

 

"Dobrymi intencjami piekło wybrukowane." ;) 

 

Zastanawia mnie teraz, co z tym procederem który miał miejsce w hiszpanii i dla niektórych był elementem "tradycji":

 

Hiszpanie każdego roku bestialsko mordują tysiące psów. Dlaczego świat na to nie reaguje?

 

Są podpalane, zakopywane żywcem lub wieszane na drzewach. Mowa o Galgo Espanol - chartach hiszpańskich, które w czasie polowań nie spisywały się tak dobrze, jak oczekiwali ich właściciele - myśliwi. Aby zmyć z siebie ten "blamaż", bestialsko zabijają psy. Każdego roku życie traci tak tysiące zwierząt. Nie, nie w krajach Trzeciego Świata. W Europie.

 

- Na pierwszą galgę czekałem aż dwa lata - mówi Szymon Bednarz, który cztery lata temu przywiózł do swojego domu Summer. Miała wówczas trzy-cztery lata. Została zabrana z perreras, czyli czegoś w rodzaju państwowego schroniska. Choć trudno nazwać "schroniskiem" miejsce, w którym tracisz życie, jeśli przez kilkanaście dni nie znajdziesz domu, bo hiszpańskie prawo dopuszcza eutanazję psów. Jak mówi pan Szymon - perreras określane są czasem jako stacje śmierci. W biedniejszych rejonach, gdzie psów jest naprawdę dużo, zwierzęta są po prostu zagazowywane. 

 

Charty w Hiszpanii to psy pracujące. Traktowane są jak narzędzia, które swoim właścicielom (galgueros - hiszpańskim myśliwym) muszą przynosić określone profity. Nie tylko zwierzynę i pieniądze, ale też dumę i sławę. Jeśli tego nie robią - ponoszą surowe konsekwencje. Wszystko po to, aby galguero mógł "zmyć" z siebie pewnego rodzaju blamaż czy dyshonor, który przyniósł mu jego pies.

 

Całość: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26241334,hiszpanie-kazdego-roku-bestialsko-morduja-tysiace-psow.html

 

9 minut temu, Baca1980 napisał(a):

:).

 

Nie będę pisać co sądzę o tej religii i jej wyznawcach, żebyśta nie powiedzieli, że to mowa nienawiści. 😊

Na pewno jedyne co może zrobić ta ideologia, to wprowadzić jeszcze gorszą patologię, kierunek ten sam, tylko zwrot przeciwny. :P

Ale nawet nie chce się rozwijać z tym wątkiem heh.

5 minut temu, DOHC napisał(a):

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 17:50, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Pod karą grzywny do 10 tys. euro nie wolno pozostawiać psów przywiązanych przed sklepem podczas dokonywania nawet drobnych zakupów"

 

To czworonożne stworzenie przywiązane przeze mnie identyfikuje się jako papużka.😂

Szach mat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Brat Jan napisał(a):

To czworonożne stworzenie przywiązane przeze mnie identyfikuje się jako papużka.😂

Szach mat?

 

Zabiją tysiące papug. Zagrażają różnorodności biologicznej Madrytu

Hiszpańska "stolica papug" już nigdy nie będzie taka sama. Władze Madrytu podjęły drastyczne kroki wobec ptaków, które zdaniem przedstawicieli ratusza zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców oraz naruszają różnorodność biologiczną. Zginie ponad 12 tys. osobników.

 

Makao i po makale. 😊

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to kogoś dziwi? Przywiązany pies nie ma gdzie się schować. Część ras ma upośledzony system kontrolowania ciepła. Hiszpania latem to patelnia. 

Samochód zostawiony na słońcu, w ciągu kilku minut nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Libertyn napisał(a):

Czemu to kogoś dziwi? Przywiązany pies nie ma gdzie się schować. Część ras ma upośledzony system kontrolowania ciepła. Hiszpania latem to patelnia. 

 

Mi chodzi głównie o brak proporcji między "przewinieniem", a ewentualną karą - do 10 tysięcy euro za zostawienie psa pod sklepem, gdzie minimalna w hiszpanii to ~1200 euro brutto, to śmiech na sali.

 

Zwłaszcza, że jak napisałem wyżej, w hiszpanii toleruje się gonitwy byków i ich zmagania z torreadorami, gdzie część zwierząt jest po wszystkim zabijana, oraz, co też zalinkowałem w poprzednich postach,

przez lata normą dla myśliwych było oddawanie psów rasy galgo espaniol na przemiał.

 

https://noizz.pl/zwierzeta/masowa-zaglada-psow-galgo-w-hiszpanii/fkdv3pk

 

Pomijając brak konsekwencji w tym wszystkim, ta nowa ustawa jest tak skonstruowana, że to wylanie dziecka z kąpielą, co mnie

za bardzo nie dziwi, bo nie takie  akty prawne w tym kraju przechodziły przez ostatnie 20 lat. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.