Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@maria Nie słyszysz, bo mężczyzny jako ofiary nikt nie słucha, nikt nie wierzy.

 

Przecież kobiety regularnie stosują przemoc w związkach wobec mężczyzn, psychiczną, ekonomiczną. Liść w twarz to przemoc fizyczna. Co Ty wypisujesz. Normalnie, regularnie kobiety znęcają się nad mężczyznami, nie dam sobie ręki uciąć ale 99% kobiet stosuje regularną przemoc.

Edytowane przez Lalka
  • Like 8
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maria napisał(a):

znam za to historię gdzie po rozwodzie kobieta (z dzieckiem) nie dostała nawet małej części wartości wspólnego domu, bo działka była jego sprzed małżeństwa.

W takim razie dziecko powinno być z ojcem bo ma lepsze warunki bytowe.

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I1ariuszJako osoba, którą lubią mężczyźni jak i kobiety czy pary, chodzę po ludziach na tzw herbatki. Nie widziałam nigdy, żeby mężczyzna stosował przemoc wobec kobiety czy dziecka, za to za każdym razem widzę gdy robi to kobieta.

Nawet tu, na forum, jak kobiety opisują swoich kochanych misiów, to im ubliżają. 

 

 

1 minutę temu, Brat Jan napisał(a):

W takim razie dziecko powinno być z ojcem bo ma lepsze warunki bytowe.

 

 

A gówno prawda znowu. xD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka mężczyźni generalnie lubią redukować problemy. Nawet rozmyślanie nad własnym losem mogą postrzegać jako problem. Naprawdę czasami dziwi mnie to, ale jakby kobiety z jednej strony potrzebowały tej cechy mężczyzny, a z drugiej nienawidziły ją z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gixer napisał(a):

Przy okazji rozbudzając u kobiet uczucia i porzucając. Później takie kobiety o rozdmuchanych oczekiwaniach wracają na rynek matrymonialny i jest kłopot...

Oprócz rozdmuchanych oczekiwań takie kobiety mają przede wszystkim zawiedzione nadzieje i podobnie jak większość tutaj do związku będzie już podchodzić na zasadzie ograniczonego zaufania i bilansu zysków i strat. To co wcześniej pisał @Brat Przemysław,że "tak się zakochują młode kobiety" tak naprawdę nie ma za wiele wspólnego z wiekiem tylko właśnie z zaufaniem i nadzieją. Każdy jest w stanie dużo z siebie dać, ale jak dostanie nożem w serce to za drugim razem już się tak nie będzie ofiarnie zachowywał.

 

27 minut temu, Kiroviets napisał(a):

ci odpowiedzialni, wspierający mężowie są zazwyczaj najbardziej wyślizgani

Nie! Większość tych odpowiedzialnych, wspierających mężów siedzi sobie teraz w pracy, a po pracy wróci do domu, do rodziny i będzie prowadzić normalne życie, pobawi się z dzieckiem, bzyknie żonę i pójdzie spać. To, że jest jakieś skupisko takich oszukanych czy "wyślizganych" dobrych mężów (zakładając że faktycznie byli tacy dobrzy) to nie znaczy, że większość tak ma. Litości @Kiroviets, nie buduj sobie obrazu świata na podstawie jakiejś jednej specyficznej dość grupy.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maria napisał(a):

nie buduj sobie obrazu świata na podstawie jakiejś jednej specyficznej dość grupy

Bazuję na sytuacjach z real life.

Don't worry - nie łykami wszystkiego co wyczytałem w internecie.

 

2 minuty temu, maria napisał(a):

zakładając że faktycznie byli tacy dobrzy) t

Wiadomka XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maria @Lalka dzięki!

Ja też nie znam nikogo z takimi problemami, w ogóle mało osób znam, ale tam gdzie robię sondaż widzę właśnie albo przemilczenie problemu albo psuhback i to rodzi takie antagonistyczne postawy.

A technicznie jest to wykonalne-tak jak napisałem gdy przyjedzie patrol to lepiej nie dyskutować bo można przy interwencji się przekręcić. Tam sa specyficzni ludzie i pewnie na codzień się też i z patolka szarpią.

@Adri nowy rząd ze swoimi ministrami (chodzi mi o l mn feminatywu ministra - to jakas dyskryminacja ze trzeba takie wyjasnienia czynic) to dopiero zgasi tu światło. Poprzedni nie lepszy z resztą.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polki coraz częściej lecą na zagraniczniaków, zwłaszcza młode przy fakcie, że w Polsce i tak mają ogromny wybór natywny. W "znajomych" mam kilka takich przykładów m.in Murzyn Brytyjczyk, Belg czy jakiś Azjata. Na kinderach też mi się zdarzyło poznać laski, które miały odchylenia w tą stronę jak latynosi czy Turek. Oczywiście wszelkie Erazmusy oraz Internet przyczyniły się do wzrostu takiego trendu. Potem jedna z drugą gadają, że w Polsce im się źle żyje, nie stać na dzieci czy, że nie ma facetów - bitch please. Jak ktoś wcześniej ładnie ujął po prostu "dupom się w dupach już poprzewracało".

 

Przykłady wśród sferze internetowej:

https://www.instagram.com/reel/C211ZCmqVgy/?igsh=bnRzc3Nham1vOHR5

 

https://www.instagram.com/reel/CqX7Vb-oSTW/?igsh=MTh5Y290amN1c2oxZw==

 

A to już perełka, laska rzuciła polskiego chłopaka by związać się z dużo starszym Indiańcem. Żyją w relacji gdzie on ma swój mały harem i mieszkają wspólnie z dziećmi. Próbowałem to zrozumieć, ale jak się dowiedziałem, że gościu z zagranicy to w myślach powiedziałem sobie "jakie to schematyczne". Dla Polaka milion wymagań i fochy, a dla zagranicznego gacha uchylanie nieba.

https://www.instagram.com/tv/C16vFYsIb_H/?igsh=NGlmOGZxOGdhdDk0

 

To kobietom niestety współcześnie odpierdala, bycie "Piotrusiem Panem" u mężczyzn to jest kropla w morzu w porównaniu.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Lalka napisał(a):
Godzinę temu, Brat Jan napisał(a):

W takim razie dziecko powinno być z ojcem bo ma lepsze warunki bytowe.

 

 

A gówno prawda znowu. xD

Uzasadnij.

Oczywiście sąd powinien wziąć pod uwagę i inne aspekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maria napisał(a):

Znam za to wiele historii (ze słyszenia, w moim otoczeniu takich też nie ma), że kobieta z dziećmi wyprowadza się od przemocowego faceta do rodziców czy do siostry.

Ciekawe kto im tych facetów wepchał do łóżka, że akurat z nimi mieli dzieci?

Jeśli byli spokojni to ciekawe kto tych facetów doprowadził do takiego stanu, że nie radzą sobie ze sobą i wyładowywują się na rodzinie?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777 właściwie to dość potrzebne, aby kobieta wymagała od mężczyzny. Jest dla niego siłą motywującą. Ale to musi iść w parze z innymi rzeczami, których wiele kobiet dzisiaj właśnie nie posiada: chcą niejako posiąść faceta, a nie się mu oddać. Dlatego okazywanie mu szacunku postrzegają jako sprzedanie pola walki.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Ciekawe kto im tych facetów wepchał do łóżka, że akurat z nimi mieli dzieci?

Tak jakby ludzie nie udawali na początku relacji.

15 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Uzasadnij.

Oczywiście sąd powinien wziąć pod uwagę i inne aspekty.

To brzmi jakby większe zasoby, miały być jedynym powodem do wychowywania dziecka. A to o niczym nie przesądza.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maria napisał(a):

dzieckiem) nie dostała nawet małej części wartości wspólnego domu, bo działka była jego sprzed małżeństwa.

Może sędzina za wygląd na korzyść faceta korzystnie "klepnęła".

 

Ogólnie to wierzę bo muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lalka napisał(a):
23 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Ciekawe kto im tych facetów wepchał do łóżka, że akurat z nimi mieli dzieci?

Tak jakby ludzie nie udawali na początku relacji.

Jeśli się łapie faceta na dziecko...

Albo zegar cyka, a na blacie przysłowiowe 35 lat to nie ma czasu na poznawanie.

A częściej jest ja go zmienię, przy mnie nie będzie agresywny, ta jego agresja mnie podnieca...

W końcu "łobus koha najbardziej"  nie wzięło się znikąd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiroviets napisał(a):

Hahahaha aż sprawdziłem czy na jakiś sronet mnie nie przekleiło.🤣🤣

 

Jakoś dziwnym trafem ci odpowiedzialni, wspierający mężowie są zazwyczaj najbardziej wyślizgani.🤔 Na pewno przypadek.

 

Odpowiedzialnosc i wsparcie to jedno a trzymanie ramy i bycie samcem to drugie. 

Najczęściej jest tak że facet jak już ma te dzieci to zapuszcza wąs, brzuch i się. 

Kobieta mają przy sobie męskiego faceta który podoba się innym kobietom nie ma potrzeby zmiany. Chyba że jest zaburzona ale wzięcie sobie zaburzonej to też odpowiedzialność faceta. 

Dziś faceci przyklaskują ruchaczom i wyznają zasadę:

"Ruchac obserwować " 

 

Dzisiejsi faceci zostali wychowani przez kobiety i są zagubieni. A zaczęło się od tego że ich ojcowie ich zostawili w ten czy inny sposób. 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adri napisał(a):

Powiedz mi tak szczerze, czy znasz taki przypadek osobiście gdzie mężczyzna został wyrzucony z mieszkania za pomówienie? Ja nie, a Ty? 

Jestem przykładem tego. Jeszcze nie było tej ustawy, ale ex już próbowała pozbyć się mnie ze wspólnego mieszkania metodą na niebieską kartę, przy okazji wsadzić mnie jeszcze do pierdla, jakby się dało. Dopięła swego dopiero ze swoim gachem z mordoksiążki...

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania kontra rzeczywistość.

Co jest źródłem oczekiwań?

 

4 godziny temu, maria napisał(a):

Każdy jest w stanie dużo z siebie dać, ale jak dostanie nożem w serce to za drugim razem już się tak nie będzie ofiarnie zachowywał.

 Nie zgadzam się, nie każdy, nie dużo i nie dać.

 

Nie ma nic dobrego w dawaniu, ani nic złego w braniu.

 

Każdy jest ciut inaczej uwarunkowany jednak wszyscy chcą się czuć w określony sposób tylko mają inne strategie by to uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.