Skocz do zawartości

Alimenty na żonę, dorosłego syna, bo...


Spokojny

Rekomendowane odpowiedzi

Żona chciała więcej, ale sąd kazał mieszkającemu oddzielnie mężowi płacić „tylko” połowę jego dochodów na nią i na pełnoletniego syna (zarabia 2500, ma oddawać 1200 zł). Ona i dorosły syn zdrowi, nie będący w tzw. niedostatku, sprawni, mogący pracować. Uzasadnienie wyroku?

 

Cytat

„Pozwany jako odpowiedzialny ojciec i mąż w pierwszej kolejności powinien zaspokoić potrzeby swych bliskich a nie egoistycznie swoje potrzeby”

 

Więcej informacji http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1268868,stopa-zyciowa-malzonkow-powinna-byc-rowna.html 

 

Sądy Rodzinne - genialna instytucja :)

  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobki 2500, a kobieta chciała 1700 alimentów. Wydaje mi się, że tu już nawet nie chodzi o kasę tylko o samobójstwo, ewentualnie śmierć głodową faceta. Wysłałem koleżance tylko te dane ile zarobki, a ile alimenty, to powiedziała, że powinien być wydojony do cna i mógł nie odchodzić, to by alimentów nie było.

 

Jak kiedyś będę chciał się ożenić to łyknę pawulon i poczekam aż mi przejdzie.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SławomirP napisał:

Wysłałem koleżance tylko te dane ile zarobki, a ile alimenty, to powiedziała, że powinien być wydojony do cna i mógł nie odchodzić, to by alimentów nie było.

Dobrze, że koleżanka najwyraźniej nie wie że sąd może zasądzić alimenty nawet jeśli ludzie żyją pod jednym dachem - nie "odszedł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spokojny napisał:

„Pozwany jako odpowiedzialny ojciec i mąż w pierwszej kolejności powinien zaspokoić potrzeby swych bliskich a nie egoistycznie swoje potrzeby” 

Rozumiem, że w odwrotniej sytuacji, kobieta kupując sobie coraz to nowe buty czy ciuchy nie zaspokaja swoich egozistycznych potrzeb, tylko w pierwszej kolejności zapewnie byt rodzinie;)

Jak stoi w tekście tablet czy dwa telefony komórkowe to egoistyczne potrzeby. But, ciuchy, kosmetyczka i fryzjer już zapewne nie.

 

Zobaczcie, że żona z synem odwołali się od wyroku i twierdzili, że ojciec i maż zarazem może bez problemu łożyć 1500zł. Co ludzie, jeśli to w ogóle ludzie, mało im, chcą jeszcze więcej. Z rodziną to tylko na zdjęciu.

 

Ciekawe, że tu bierze się pod uwagę tylko możliwości zarobkowe męża. A z matką to co? Nie może wyjechać do Niemiec i tam sprzątać za euro zamiast złotówek. A syn? Skończył 19 lat i może już pracować.  

 

To mnie rozwaliło:

 

"Do kłopotów finansowych, wktórych znalazła się kobieta przyczyniło się postępowanie administracyjne dotyczące 500 plus. Gdy wyszło na jaw, że mąż w Niemczech zgłosił się do świadczenia podobnego typu" 

 

Nie ma to socjalistyczna polityka rozdawnictwa, która kończy się zawsze tak samo: zubożeniem.

 

@SławomirP Następnym razem zapytaj się koleżanki tej czy innej, której to będziesz pokazywał, czy w sytuacji odwrotnej facet powinien kobietę wydoić do dna i obserwuj reakcję:D

 

@macNie nauczą się, jesli już to trzeba to przeżyć na własnej skórze, ale to też nie daje gwaracji wyciągnięcia odpowiednich wniosków. 

 

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krugerrand napisał:

Nie nauczą się, jesli już to trzeba to przeżyć na własnej skórze, ale to też nie daje gwaracji wyciągnięcia odpowiednich wniosków. 

@Krugerrand

U jednego gościa w pracy zanosi się na to samo. Gość 38 lat po rozwodzie i płaci alimenty na dwójkę dzieci, jest od roku w związku z rozwódką która ma bodajże 38 lat i dwójkę dzieci i od niedawna wspomina że chce jeszcze jedno dziecko. I przypomniało mi się że mówił że seks jest zawsze bez ogumienia.

Edytowane przez Patton
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Patton napisał:

Gość 38 lat po rozwodzie i płaci alimenty na dwójkę dzieci, jest od roku w związku z rozwódką która ma bodajże 38 lat i dwójkę dzieci i od niedawna wspomina że chce jeszcze jedno dziecko. I przypomniało mi się że mówił że seks jest zawsze bez ogumienia.

Ratować chłopa trzeba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

kiedy mężczyźni się w końcu nauczą

Nie nauczą się. Kto ma ich uczyć?

Tacy ludzie jak Marek próbujący przekazać wiedzę są wyśmiewani.

Ja naukę odebrałem od ex żony - koszt kilkadziesiąt tyś zł.

 

Co do artykułu - no niestety, bohaterowie są małżeństwem. Tworzą tzw. rodzinę a rodzinę trzeba utrzymywać. Pan pracuje w DE, a więc kobitka zwąchała euro.

 

Ale to jest najlepsze - tragikomiczne:

...sąd uznał ... „Pozwany jako odpowiedzialny ojciec i mąż w pierwszej kolejności powinien zaspokoić potrzeby swych bliskich a nie egoistycznie swoje potrzeby kupując dwa telefony czy tez np. tablet na raty” – podkreślił sędzia.

 

Tablet na raty - egoistyczna potrzeba i miara bogactwa ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się jak w stanach :D i będzie wtedy płacz gdzie są Ci prawdziwi mężczyźni. Ostatnio rozmawiałem z Niemcem w pracy gość około 55lat. Poruszyliśmy tematy od muslimów itp mówi to samo co my :D a co najlepsze mówiłem mu, że jadę na wesele a on czy ja się też żenię mówie, że nie. Nie będę płacił później pieniędzy jak mnie zdradzi a w dodatku zabierze mi dom to nie sprawiedliwe. Mówi, że w Niemczech jest to samo :D i do żeniaczki jest coraz mniej ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bóg da i będę miał okazję cieszyć się z pełnoletności dziecka to spytam go - proponuję ci tyle i tyle na naukę, ciuchy, jedzenie itd. Poza tym zawsze pomogę, zawsze jak będę miał dam grosz na coś ekstra. Jeśli jednak w ramach mody podasz mnie do sądu i uzyskasz alimenty to trudno. Zaboli ale gdy to przetrawię to wiedz że oprócz przelewu alimentacyjnego nie zobaczysz ani złotówki więcej.

Edytowane przez Normalny
edycja treści
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Normalny napisał:

Nic się nie zmieniło? Ex żona dalej dziećmi steruje?

Czy steruje,to nie wiem. Ma z nowym mezem mala coreczke. Dzieciaki daleko od niej mieszkaja, to mozliwe ze nie manipuluje nimi. Rozmawiam z nimi,razem spedzilimy wakacje w Zakopanem. Ale wiem ze nie jestem dla nich autorytetem. Lata chlania,pracy za granica i matki ktora latami im wpajala ze ojciec i jego rodzina to "be" zrobilo swoje.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.