Skocz do zawartości

Czy neomarksistowski projekt zbliża się ku końcowi? – cykl Polska na froncie sporów cywilizacyjnych


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2020 o 16:04, absolutarianin napisał:

 

Jesteś właśnie kolego, jego podręcznikową ofiarą. Między innymi właśnie dlatego, że o tym nic nie wiesz, taki trick ;) Ofiary, które wykończą się same, jak te nastolatki.

 

Uważasz, że pieniądze na moje studia dał 'żont', a nie moi rodzice wytwarzając PKB w tamtym systemie. No nieźle. A zastanawiałeś się kiedyś skąd żont ma pieniądze?

Cieszę się, że nim jestem a Ty potrafisz to tak dobrze diagnozować przez komputer. Mam nadzieję, że ten wpis sprawił ci jak wiele innych w których chłostasz nieznanych sobie Internatów, ulgę.
Oprócz tego, że jestem wg Ciebie "marksistą " (bo pan Karoń czy inny Bannon powiedzieli Ci przez you tuba kim jest marksista) wiedz, że jestem też człowiekiem odpowiedzialnym i pracowitym. Nie bojącym się wyzwań a nie kimś kto zgrywa alt-rightowego eremitę, który zjadł wszystkie rozumy i każdy kto się z nim nie zgadza jest marksistą, lewakiem lub zwykłym idiotą (możliwe też, że według Ciebie  wszystkim naraz).


Szkoda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem - napisałem że państwo STWORZYŁO SPOSOBNOŚĆ żebyś się wykształcił. To znaczy wybudowało akademiki, wyposażyło pracownie, zatrudniło nauczycieli w taki sposób że rozdystrybuowało podatki lub owoce pracy Twoich czy moich rodziców.  W tamtym systemie to Twoi i moi rodzice mogli co najwyżej dobrze pracować a nie być fundatorami uczelni lub opłacić Twoją edukację w 100 %  i przypuszczam, że tak było bo ktoś ten system - gierkówki, Azoty Puławy, Stocznie w Szczecinie i wiele innych zbudował. Jednak także oni też wykształcili się w tamtym systemie, korzystali z darmowej służby zdrowia w końcu tuż po wojnie sami się wykształcili.
Życzę więcej dystansu.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best nie chłostam ciebie, tylko szkodliwe głupoty, które wygadujesz siejąc ferment w głowach zdezorientowanych, przytłoczonych młodych ludzi, którym ten system gówno dał, poza poczuciem winy, kompleksami i mentalnymi kajdanami.

 

Potem mamy regimenty takich nieszczęśników, snowflakesów, którzy i tu się żalą i paplają we własnej niemocy, którzy boją się krok postawić i ciągle się zastanawiają komu, co są winni. Nie potrafią zdobywać jak prawdziwi mężczyźni, rwać kobiet, nadać swojemu życiu jakiegoś fasonu, polotu, lub zwyczajnie cieszyć się i iść na przestrzał. 

 

Za to ciągle słyszą, jak pownni klęczeć, płacić podatki, przepuszczać panie w drzwiach, iść na wojnę za 7ydowskie interesy, zapierdalać za darmo na budowie pijawek z rodziny i nie daj boże się nie wychylać, ani nie gonić marzeń swoich rówieśników z innych krajów nieobciążonych tych gównem, których starzy rzucili parę tysiaków na szkołę i nikt żadnych moralnych długów nie zaciągał.

 

Czy kiedyś mentalność orlego pisklęcia wzbije się na ten poziom? Bo na razie to jest mentalność gęsi, albo kaczki, albo indyka niczego nie ujmując tym zwierzątkom. Kumasz, jakie to ma szkodliwe oddziaływanie? Należy być wdzięczny, za to, co się dostało, ale ludziom, a nie jakiemuś systemowi, czy państwu. Zresztą ci ludzie przecież za swoją robotę brali wypłatę, marną bo marną często, ale przecież nikt ich tam na siłę nie trzymał, przynajmniej za mojego życia.

 

 

Wdzięcznym to mogą być Libijczycy państwu Kadafiego, bo oni faktycznie dostali od państwa i to bardzo wiele, dużo więcej niż średnia światowa, a nie katolandowi, gdzie od małego musieli klęczeć, bić się w piersi nie wiadomo za co i robić za ofiary.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin forum przyciąga specyficzną grupę użytkowników i na jej podstawie wyciągasz mylne wnioski.

Ale nawet tu są ludzie sukcesu, są mający pasje, uprawiający z powodzeniem sport i nikt z nich nie jest niewolnikiem.

Sam mam znajomych, praca 8 godz, słabo płatna, potem trening - bieganie po lesie, zabawa z dziećmi, co jakiś czas zawody i oni są szczęśliwi.

I wbrew pozorom nie chcą zmieniać pracy na lepiej płatną! Praca jest dla nich "koniecznym dodatkiem do życia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A marksizm kulturowy jest wcieleniem ideological subversion znaną i szeroko używaną od lat strategią wojny informacyjnej:

 

 

Więc młodzi uważajcie, bo cały czas w was napierdalają, tylko nie kulami, ale kule można z ciała wyciągnąć, nie zawsze trafi, a ten syf - bardzo trudno, co widać po nieprzebranej liczbie tych spierdolonych kobiet. I nie wiadomo, czy uda się to kiedykolwiek odkręcić.

@Brat Jan jest niestety słabo, a mogłoby być dużo lepiej. To widać szczególnie po sondującym wątku, gdzie wnuczek pytał dziadka, co ciekawego robił. Odpowiedzi nie powalają, właściwie nic tam nie ma, tylko strach i zwątpienie. Chciałbym wierzyć, że ci, którzy odnieśli spektakularne sukcesy po prostu go zlali, albo tak jak piszesz - na tym forum ich nie ma. Sęk w tym że walą tu potem drzwiami i oknami wydymani przez system i z poważnymi obrażeniami.

 

Dzisiaj patrzę na fejsa i oczom nie wierzę. Mój ziom, z którym interesy robiłem, patrzę na profil jego laski, z którą ma dziecko od paru miesięcy, a ona leży przytulona do swojego psa, ma 30 lajków i na komentarz kogoś, że powinna fotografować się ze swoim facetem ona pisze, że jedyną jej prawdziwą miłością jest ten pies. Inne laski jej przyklaskują i wklejają zdjęcia swoich psów. Zaniemówiłem, normalnie spierdolenie level heavy, koleś przystojny, przypakowany, zarabia ładnych kilka tysięcy € na mc. I tak to właśnie potem wygląda, a to jeden z tych, którym się raczej udało, który zarabia w dewizach. Nie ogarniacie skali dewastacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Throgg napisał:

 

Dla każdego Polaka, krzyczącego o ,,świętej czystości narodowej", polecam zrobić taki właśnie głęboki test DNA - terytorium Polski przez tysiąclecia był swoistym korytarzem Europy, przez który przepchała się chyba każda grupa etniczna, więc jakby zaczęło się konkretnie weryfikować, kto tutaj jest obcy, a kto nie, to wtedy byłoby dopiero wesoło.

 

No niby tak, ale nie.

Twoje rozumowanie jest oparte na fałszywym aksjomacie wielu archeologów - że jeśli zmienia się kultura materialna, to znaczy że na pewno była nowa migracja, jakiś lub lub grupa etniczna się przepchała, a starą szlag trafił.

 

Czyli, jeśli wcześniej jeździłeś BMW, a teraz jeździsz Toyotą, to znaczy że wcześniej byleś Niemcem, a teraz jesteś Japończykiem i mamy do czynienia z "przepchaniem się grupy etnicznej" przez teren Twojego podwórka ?

 

5d61e8e758f3b85c181ad138e251e543.png

 

1200px-R1a.pngd73a0958d37ce378a9ea71a7832f4aa9.png

 

 

Jeśli szukasz mixu genetycznego, to w Europie największy mix występuje :

- na brzegach Morza Śródziemnego

- w centralnych / północnych Niemczech (mix najbardziej typowych dla Europy grup : celtyckiej, słowiańskiej i nordyckiej

 

Na terenach Polski przez tysiące lat siedzieli na dupie -

Bo Polska - choć w środku - to był teren pełen rzek, jezior, bagien i lasów.

Od XIX wieku silnie stepowiejemy, ale wcześniej nie bez powodu obcokrajowcy narzekali na polskie drogi - czyli w sumie bagna i błoto. Mieliśmy tak wysoki poziom wód powierzchniowych.

Edytowane przez sargon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, absolutarianin napisał:

Odpowiedzi nie powalają, właściwie nic tam nie ma, tylko strach i zwątpienie. Chciałbym wierzyć, że ci, którzy odnieśli spektakularne sukcesy po prostu go zlali, albo tak jak piszesz - na tym forum ich nie ma. Sęk w tym że walą tu potem drzwiami i oknami wydymani przez system i z poważnymi obrażeniami.

 

A czego się tam spodziewałeś, pytając o lata młodości? Lata młodości ja osobiście opisałem w kontekście nastolatka, do studiów. Nadal się czuję młody, ale jakoś trzeba było sprecyzować zagadnienie. O pracy, biznesie i moim podejściu do tematów zawodowych piszę w innych tematach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Obliteraror said:

A czego się tam spodziewałeś, pytając o lata młodości?

 

Zaraz, zaraz. Padały tam takie sformułowania: "mężczyzna jest zawsze młody", więc żadne to tłumaczenie. Nie było tam praktycznie nic, o czym można by powiedzieć "zajebista historia", "niezły wyczyn", "ale gość miał jaja". Za to było o wieszaniu kondomów na drzewie, łojeniu w gry komputerowe, czy jojczenie, że jestem przegrywem i nigdy nie dorobię się dzieci. No jasne, bo jaka kobieta chce mieć w domu incela, który zamiast iść podbijać świat łoi w playstation?

 

I niestety taki jest wizerunek tego forum. Kilku siedzących na workach pieniędzy starszych panów, milcząca grupa gości, którzy przestali się odzywać, bo szkoda prądu i klawiatury i nieprzebrane morzee stulejarzy, tamponów emocjonalnych, inceli, depresantów i przegrywów, często już w początkowej fazie choroby psychicznej. I nie że się naśmiewam, bo to tragedie tych młodych chłopaków, jedna za drugą, a prawdziwe dopiero się objawią za parę lat, jak przyjdzie alkoholizm, bankructwa, kobiety się totalnie przemocowe zrobią, podlej to jeszcze jakimiś emigrantami z dupy, ogólną dekoniunkturą Europy i masz morze samobójstw, wykończy się 10 milionów ludzi bez wojny konwencjonalnej. To jest PRZERAŻAJĄCE, kondycja tego, co zostało po tej wojnie, wojnie, której fazy macie opisane w filmie przez Bezmienowa. Aktualnie jesteśmy w fazie destabilizacja (popatrzcie na analogie do marszów macic, do prowokacji kiboli, toż kolesie lecą wg. podręcznika prawie). A ziomuś pisze, że ta taktyka to jest teoria spiskowa, no kurwa! Ludzie! Jak wy chcecie mieć szacunek kobiet, jak wy chciecie mieć jakieś szanse w tej grze, skoro nawet jej zasad nie znacie i nie chcecie znać? 

I nie mówcie mi, że przecież istnieje masa normalnych ludzi, u których jest ciągle nie tylko woda w kranie i światło w lodówce, albo na weekendowy wypad i strzelanie z paintballa. Dopiero jak córka zacznie pytać, tatusiu, dlaczego nasz sąsiad z trzeciego się powiesił, a na piątym są ciągłe wyzwiska i awantury, a staruszkowi z parteru obili znowu twarz, bo coś tam powiedział na rynku? Wtedy normalność i dla nich bardzo szybko się skończy.    

 

Tak wygląda obecnie front walk cywilizacyjnych w projekcie budowania nowego marksizmu, odnosząc się do tematu wątku. Każdy napierdala w każdego, a za chwilę nie będzie już co jeść.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin dlaczego za wszelką cenę chcesz nam przedstawić, ze tylko Twój pomysł na życie w tym górskim regionie Italii jest jedyny słuszny?

 

Po stylu pisania i częściowo po treści odnoszę wrażenie, że Ty również jesteś jednym z tych co mają ze sobą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, absolutarianin napisał:

niestety taki jest wizerunek tego forum. Kilku siedzących na workach pieniędzy starszych panów, milcząca grupa gości, którzy przestali się odzywać, bo szkoda prądu i klawiatury i nieprzebrane morzee stulejarzy, tamponów emocjonalnych, inceli, depresantów i przegrywów, często już w początkowej fazie choroby psychicznej

Obrażasz zarówno ideę tego forum i rzesze młodych chłopaków, którzy lepiej lub gorzej radzą sobie z rzeczywistością. Ja widzę jednak, że próbują. Rozwijają się. Jedni szybciej, drudzy wolniej. Ale nie stoją w miejscu. A te apokaptyczno - mesjanistyczne tezy chyba juz nie tylko u mnie wzbudzają jedynie śmiech. Kim jesteś sam i w jakim miejscu życia jesteś, by ich w taki sposób określać? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sargon napisał:

No niby tak, ale nie.

Twoje rozumowanie jest oparte na fałszywym aksjomacie wielu archeologów

Ale panie szanowny, jakich to znów archeologów?

 

Do XVII wieku takie Podlasie w lwiej części zamieszkiwała ludność ruska. Spora część Warmii i Mazur jest polskim terytorium dopiero od 1945r. 123 lat zaborów w granicach trzech wieloetnicznych mocarstw. Wystarczy sobie książkę od historii otworzyć, aby zobaczyć, że Polska praktycznie nigdy nie była jednolita etnicznie.

 

51 minut temu, sargon napisał:

Na terenach Polski przez tysiące lat siedzieli na dupie -

 

Haplogrupa przecież takiej tezy nie dowodzi - ta sama (R1A) występuje zarówno u Polaków, jak i ludów Azjatyckich. To przecież wprost przeciwnie tylko potwierdza migracje etniczne. Z kolei jej podgrupa - R1A-M458 - jest stosunkowo młodą mutacją, bo jest powstanie datuje się gdzieś w okolicach 300r. n.e.

 

No i przede wszystkim haplogrupa nie definiuje pochodzenia etnicznego - tak jak w Twoim przykładzie z samochodem, to czy jedno pokolenie mówi po germańsku, a drugie po słowiańsku, nie zmienia faktu, że haplogrupę ma tą samą.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, absolutarianin napisał:

Nie było tam praktycznie nic, o czym można by powiedzieć "zajebista historia", "niezły wyczyn", "ale gość miał jaja".

Nie każdy ma ochotę się chwalić publicznie swoimi jajami, to uchodzi za ekshibicjonizm.

 

Poza tym, Twoich jaj też tam jakoś nie widać.

Godzinę temu, absolutarianin napisał:

Kilku siedzących na workach pieniędzy starszych panów, milcząca grupa gości, którzy przestali się odzywać, bo szkoda prądu i klawiatury i nieprzebrane morzee stulejarzy, tamponów emocjonalnych, inceli, depresantów i przegrywów, często już w początkowej fazie choroby psychicznej.

Jak to świadczy o Tobie, oświeconym, przebywanie w takim gronie? 

Przecież dobrze się tu czujesz, powiedziałbym jak ryba w wodzie;)

Ta Twoja maniera udowadniania wszystkim, że Ty wiesz lepiej. 

Nawet fajnie by się czytało Twoje posty, gdyby nie te kompleksy, każące stawiać się wyżej tylko dlatego, że zmieniłeś kraj i bycie bezrobotnym hipisem nazywasz wylogowaniem się z systemu, niezależnością. 

1 godzinę temu, absolutarianin napisał:

No jasne, bo jaka kobieta chce mieć w domu incela, który zamiast iść podbijać świat łoi w playstation?

A jak Ty podbijesz świat? 

 

Właściwie, jeśli przyjąć że zaprzeczeniem marksizmu kulturowego jest tradycyjny model rodzinny, mocne zaangażowanie w zapewnienie własną pracą godnego życia sobie i bliskim, rozwój i parcie do przodu, gdzie Ty jesteś?

 

Bo mi wychodzi, że w swoim zachowaniu jesteś przedstawicielem marksizmu kulturowego.

 

Złota zasada, nie słuchać tylko patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Throgg napisał:

Do XVII wieku takie Podlasie w lwiej części zamieszkiwała ludność ruska. Spora część Warmii i Mazur jest polskim terytorium dopiero od 1945r. 123 lat zaborów w granicach trzech wieloetnicznych mocarstw. Wystarczy sobie książkę od historii otworzyć, aby zobaczyć, że Polska praktycznie nigdy nie była jednolita etnicznie.

 

 

Haplogrupa przecież takiej tezy nie dowodzi - ta sama (R1A) występuje zarówno u Polaków, jak i ludów Azjatyckich. To przecież wprost przeciwnie tylko potwierdza migracje etniczne. Z kolei jej podgrupa - R1A-M458 - jest stosunkowo młodą mutacją, bo jest powstanie datuje się gdzieś w okolicach 300r. n.e.

 

No i przede wszystkim haplogrupa nie definiuje pochodzenia etnicznego - tak jak w Twoim przykładzie z samochodem, to czy jedno pokolenie mówi po germańsku, a drugie po słowiańsku, nie zmienia faktu, że haplogrupę ma tą samą.  

 

A ludność ruska to jacyś murzyni czy azjaci ?

 

W wyizolowanych społecznościach siedzących na dupie, zachodzi ewolucja zwyczajów czy języka, ale rdzeń pozostaje ten sam.

Co można znaleźć poprzez analizę języka, legend i mitów, czy właśnie haplogrup.

 

No właśnie haplogrupa dokładnie takiej tezie dowodzi.

W momencie, kiedy azjatycka część i europejska część się oddzielały, z Europy ustąpił lodowiec.

Jest to wprost dowód na pochodzenie migracji.

Ze stepowiejącej Azji, do rozkwitającej  polodowcowej Europy.

 

A etniczne pochodzenie - tak samo jak z tym samochodem - język i zwyczaje się zmieniają, ale wolniej niż z dobrami materialnymi.

 

Co nie zmienia faktu, że większość ludzi na terenie środkowej Europy ma przodków, którzy siedzieli w tym samym miejscu na dupie przez tysiące lat.

Kiedyś mówili "daj ać ja pobruszę", teraz mówią "pohandluj z tym i nie zesraj się"

Czy to oznacza, że Polacy spod Grunwaldu to jakaś mityczna rasa, która emigrowała tu, pokonała krzyżaków, a potem poszła w pizdu ?

 

Twoja teza o tym, że tu jest jakiś szczególny mix genetyczny, bo przewalały się jakieś grupy jest po prostu fałszywa.

Zarówno dobra materialne, jak i język, jak i lokalne etnie mogą ewoluować w czasie, ale rdzeń genetyczny pozostaje ten sam.

Nawet przy tych zawieruchach.

A dlaczego, to już napisałem wyżej.

9 godzin temu, Phantom Slasher napisał:

Źródło? Nawet na samym 4chanie ani innych imageboardach nie było nic o tym wspominane.

Sam Biden, albo raczej Kamala Harris mają w planach oficjalnych ostre zwiększenie cenzury internetu.

To jest oficjalne.

Natomiast o 4chanie wspomniał Sargon, że w jednej z wypowiedzi kampanijnych Bidena było to poruszone - utrudnienie dostępu do stron promującym "hate speech" czy pedofilie i inne niebezpieczne zachowania, w czym był wspomniany 4chan.

Samego nagrania do tej wypowiedzi nie mam.

Ciężko znaleźć, co nie dziwi, bo sprawność z jaką jest usuwana treść np. o fałszowaniu wyborów czy kompromitacji Huntera Bidena jest duża.

 

Na pewno zalazł 4chan Kamali i Bidenowi za skórę, ale chyba zbyt poważnie traktują np wątki z Trumpem.

4chan z tego co wiem bardziej popierał Jorgenson

Ale faktycznie swoboda na 4chanie może się nie podobać fanatycznym SJW jak Kamala czy Ocasio-Cortez

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sargon napisał:

Twoja teza o tym, że tu jest jakiś szczególny mix genetyczny, bo przewalały się jakieś grupy jest po prostu fałszywa.

 

Zacznijmy od tego, że halplogrupa nie jest wyznacznikiem ,,poziomu mixu genetycznego", a jedynie wskazuje na wspólne pochodzenie od tego samego przodka.

 

Co daje ta informacja? Ano tylko tyle, że na danym obszarze część populacji ma to samo pochodzenie. Tylko tyle i wyłącznie tyle. Ale już to, z kim się mieszały kolejne pokolenia (bo wystarczy, że jeden przodek był wspólny), to już z haplogrupy nie wynika.

 

Teza nie jest fałszywa, po prostu nie rozumiesz argumentu na który się powołujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, absolutarianin napisał:

To widać szczególnie po sondującym wątku, gdzie wnuczek pytał dziadka, co ciekawego robił. Odpowiedzi nie powalają, właściwie nic tam nie ma, tylko strach i zwątpienie.

Nie odpowiedziałem w tamtym temacie bo to co robiłem "ciekawego" było delikatnie mówiąc mało bezpieczne i "zaginało prawo" i nie chciałbym żeby wnuczek powielał moje "błędy młodości".

Przypuszczam również, że inni którzy mieli równie "ciekawe przeżycia" zostawili to dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/9/2020 at 1:00 PM, Personal Best said:

To państwowe (=najlepsze) uczelnie stwarzają sposobność abyś mógł studiować w taki sposób abyś jako absolwent nie musiał spłacać przez 15-20 lat kredytu zaciągniętego na studia.  

W Polsce są tylko państwowe uczelnie, nawet te nazywane "prywatnymi" potrzebują licencji z Ministerstwa Edukacji. Wiele zawodów w Polsce wymaga państwowego "pozwolenia", więc jedyna droga do na przykład obrotu nieruchomościami jest przez licencjonowane przez państwo uczelnie, kursy. Jeśli chcesz patrzeć na prywatne uczelnie w relatywnie wolnym systemie edukacji patrz na Stanford, Yale, MIT czy Harvard. O tych pewnie słyszałeś bo są prywatne, a o państwowym UCLA  z 44 tysiącami studentów już nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/9/2020 at 1:48 PM, Personal Best said:

Po prostu zachodzi wszystko to, co zachodziło od zawsze - naturalny progres społeczny.

Te sfeminizowane filmy typu Star Warsy nowe nie zarabiają, mimo tego dalej się je robi. Ktoś uważa że opłaca się stracić trochę kasy dla propagowania ideologii. Mówienie kobietom że muszą być jak faceci to możliwość opodatkowania całego społeczeństwa, a nie tylko połowy. Wychowywanie dzieci w państwowych szkołach to możliwość wytresowania karnego społeczeństwa co już Bismarck zauważył. Nie myślę, że to jest jakiś zaplanowany co do roku plan ale ogólny kierunek, który jest na rękę ludziom przy władzy i pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.