Skocz do zawartości

Od jutra nowy ład, socjalizm to się dopiero zacznie


Rekomendowane odpowiedzi

Walia będzie testować bezwarunkowy dochód podstawowy. 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27093981,bezwarunkowy-dochod-podstawowy-walia-zapowiada-eksperyment.html

 

I wisienka na torcie :) 

"Dyskusje nad wprowadzeniem bezwarunkowego dochodu podstawowego prowadzone są również w Polsce. Ministerstwo Finansów poprosiło o analizę Państwowy Instytut Ekonomiczny. Według założeń PIE każda osoba dorosła otrzymywałby 1200 złotych, a dziecko 600 złotych. Świadczenie miałoby "zaspokoić podstawowe potrzeby każdego człowieka".

 

Czyli wracamy do starej dobrej komuny :).

Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jan Fijor popełnił ciekawe video na temat rządowego "Starego Burdelu" pod zmienionym szyldem "Nowego Ładu" (żeby podnieść ceny). 

Również należy do osób trzeźwo oceniających uprzywilejowanie i swawolę kasty urzędniczej, która się nam na karkach posadowiła.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.05.2021 o 12:10, Jorgen Svensson napisał:

Ratuj się kto może. 

 

Znów pojawi się artykuł, że ceny wszelakich produktów wystrzeliły w kosmos, a rząd się kompletnie tego nie spodziewał. 

 

Ziomeczków takich ja którzy oszczędzają zamiast wjebać się w kredyt, wydymają już na sucho, aż dupsko pęknie. 

 

 

Oszczędzanie w gotówce jest bardzo strartne(chyba że mówimy tutaj o max 3 latach) Ja już żałuję, że nie kupiłem kolejnej działki rok temu bo nie mam na tyle kasy żeby kupić sobie mieszkanie i jeszcze długo nie będę miał. 

 

 

Mieszkania teraz to 5000tys za m. Na pewno ceny nie pójdą w dół nawet po tych dotacjach na kredyty...  ciągle będzie zapotrzebowanie chociażby na wynajem dla Ukraińców.

 

W Polsce zawsze klasa robocza musi utrzymać patologie i bogatych nic nowego z tych programów nie ma. Ludzie którzy prowadzą firmy często unikają płacenia podatków tworząc różnego rodzaju firmy ukrywając tym samym dochód. Nawet do tego stopnia żeby skwitować że podatki w pl są małe 😛

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/27/2021 at 5:13 PM, Mosze Red said:

 

Jak chce to potrafi mówić z sensem, wie co mówi i jest to zgodne z racjonalną ekonomią. To dlaczego jak już dostał władzę tak nie robi? Czyżby to co mówił to była kiełbasa jarosławska wyborcza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś może pomóc mi to zrozumieć? 

 

W przypadku ryczałtu podstawą składki zdrowotnej będzie przeciętne wynagrodzenie, ale ostateczna kwota zostanie wyliczona od rocznych przychodów. Progi procentowe wyniosą 60% przeciętnego wynagrodzenia dla osiągających rocznie przychody do 60 tys. zł, 100% przeciętnego wynagrodzenia dla przychodów nie przekraczających rocznie 300 tys. zł, a powyżej tej wartości – 180% przeciętnego wynagrodzenia.

 

 

 

"Podstawą składki zdrowotnej będzie przeciętne wynagrodzenie"

Dobrze rozumiem, że chodzi o wynagrodzenie brutto? Jeśli tak to teraz jest to 5851,87 zł. To jest podstawą wyliczenia składki?

 

Jako przykład weźmy, że ktoś zarabia rocznie 100k i chce przejść na ryczałt. To tak orientacyjnie ile wyniesie go miesięcznie składka zdrowotna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niech ktoś mi coś wytłumaczy.

Marek często mówi w audycjach,że prawo w PL jest robione przez kobiety. Z drugiej strony prawo tworzą i w zdecydowanej większości krajem rządzą faceci. Do tego,aby być na szczycie piramidy politycznej trzeba być samcem alfa. I potem tworzysz takie prawo? Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.money.pl/gospodarka/ulga-dla-klasy-sredniej-nie-taka-swietna-przekroczysz-prog-skarbowka-ci-nie-daruje-6722790776699744a.html

 

 

Cytat

Pracodawcy — to na nich skupi się teraz gniew, rozgoryczenie i pretensje wielu pracowników o to, że ich pensje od 2022 r. miały być wyższe, a będą niższe. Muszą się tego spodziewać m.in. wszyscy zleceniobiorcy oraz osoby, które zrzekną się ulgi dla klasy średniej, a także te zarabiające powyżej 13 tys. zł brutto miesięcznie. W niektórych przypadkach pieniądze z nadpłaty podatku będzie można odzyskać, ale dopiero za rok, przy rozliczaniu PIT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 06:19, spacemarine napisał:

A co jeśli mam zyski z giełdy i tradingu?

Rachunek i tak przyjdzie do zapłacenia. Tyle że nie zapłacisz już pieniądzmi, bo tych już nie będzie.

 

W dniu 23.10.2021 o 21:27, ManOfGod napisał:

prawo w PL jest robione przez

mężczyzn, nie kobiety!

To że jest robione pod kobiety to już inna agenda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 21:27, ManOfGod napisał:

Niech ktoś mi coś wytłumaczy.

Marek często mówi w audycjach,że prawo w PL jest robione przez kobiety. Z drugiej strony prawo tworzą i w zdecydowanej większości krajem rządzą faceci. Do tego,aby być na szczycie piramidy politycznej trzeba być samcem alfa. I potem tworzysz takie prawo? Jaki to ma sens?

Prawo to raczej tworzy grupa bilderberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 21:27, ManOfGod napisał:

Niech ktoś mi coś wytłumaczy.

Marek często mówi w audycjach,że prawo w PL jest robione przez kobiety. Z drugiej strony prawo tworzą i w zdecydowanej większości krajem rządzą faceci. Do tego,aby być na szczycie piramidy politycznej trzeba być samcem alfa. I potem tworzysz takie prawo? Jaki to ma sens?

Biali mężczyźni są siłą napędową świata, pracują, opracowują technologie, rozwijają się duchowo, popełniają wyraźnie mniej przestępstw niż czarni czy latynosi.

 

Komuś zależy albo wyeliminować takich ludzi, stąd daje się prawa pozwalające w majestacie prawa zniszczyć mężczyznę, a dodatkowo promuje się inności, kolorowych, LPG itd. 

 

Kobiety są mniej inteligentne i mają mniejszej mózgi, to nie żadna złośliwość ale fakt naukowy. Kobietami łatwiej manipulować, namawiać do kupowania bezużytecznych gówien. 

 

Pamiętasz SStrajk k0biet? P0lki nie protestowały gdy ich mężowie, ojcowie, bracia tracili pracę, wielopokoleniowe biznesy, gdy pis nasyłał na nich ABWerę, SSanepid czy PISlicję polityczną. 

P0lki protestowały, bo zakazali aborcji która dotyczyła mniej niż pół procenta p0lek! A te same tłumoki głosowały za pis, bo obiecali pieniądze na bombelki a potem było ***** ***. 

 

Czy potrzebujesz aby coś rozwinąć, doprecyzować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DOHC napisał:

Biali mężczyźni są siłą napędową świata, pracują, opracowują technologie, rozwijają się duchowo, popełniają wyraźnie mniej przestępstw niż czarni czy latynosi.

Czyli niszcząc ich niszczysz cywilizacje i cały jej dorobek. Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ManOfGod napisał:

Czyli niszcząc ich niszczysz cywilizacje i cały jej dorobek.

Tak. Jaki to ma sens? Nie wiem. Wydaje mi się, iż jest wystarczająco dużo niewolników, nie trzeba więcej za to trzeba tym głupszych, niezdolnych do działania i buntu. Stąd multi kulti, promowanie mokebe itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.