Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ukrainiec wspomniany w materiale ostro jątrzy.

@Strusprawa1 Zgadzam się z Tobą w kwestiach demograficznych i tego, że jako naród potrzebujemy ukraińskich kobiet i dzieci, ale jak sam widzisz PIS spier**** wszystko co tylko może (kwestia redystrybucji imigrantów po kraju nie istnieje). Odnośnie Pana z Gazety Wyborczej wystarczyłoby zapakować, odwieźć na granicę tak, żeby po tygodniu trafił na szkolenie do ukraińskiej armii, a domyślnie po kilku miesiącach na front wschodni. :)

Oprócz Niemców, którzy cieszą się z możliwego burdelu w Polsce elity ukraińskie (nie zwykli ludzie) także będą w przyszłości zakasać rękawy jakby udało im się w pełni wygrać w przyszłości obecny konflikt, bo tam szczególnie w służbach takich jak SBU nie pała się zbytnim "poszanowaniem" do Polaków. Co oni pokazywali na swoich "mapkach" wszyscy wiemy. :)

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Strusprawa1 said:

Przecież to co panowało w Rosji w latach '90 było czystą anarchią swego rodzaju.

 

W Somalii była anarchia a "państwo", w  zasadzie ludzie, sobie radzili świetnie. Powstała prywatną długą zdrowia, armia itd.

Skoro aomalijczycy mogli to czemu rosjanie nie mogli?

I opowieści o łańcuchach dostaw, na lepszego niż ja sobie zostaw.

 

I wytłumacz jak to jest, że jak nastał zimny, ruski czekista Putin to pieniądze się znalazły, i łańcuchy dostaw się połączyły? Analogicznie na Białorusi, gdy nastał dyktator Łukaszenka ludzie przestali głodować. Jak to jest możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrotycz napisał:

Jak to jest możliwe?

To w sumie nieźle pokazał piosenkarz Oleg Gazmanov, propagandzista Putina. Nie zmienia to jednak faktu, że całkiem nieźle uchwycił czasy jelcynowskiej smuty :)

I przyczyny poparcia Putina przez zwykłych Rosjan. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

No patrz bracie. Racja!

 

Przecież tyle było w demoludach wniosków wizowych. Tylu amerykańskich farmerów marzyło każdego dnia i nocy by trafić chociażby do Związku Radzieckiego, by dzięki temu parę groszy wysłać swojej rodzinie w Arkansas xD

Nie ma to jak mentalnie postrzegać USA jak kraj tkwiący wciąż w prosperity z czasów Kennedy'ego. 

Bez hord uzależnionych od opiatów,  bez masy biednych pracujących, bez opustoszałego gospodarczo midwestu i horrendalnych nierówności oraz wszechobecnych lobbystów. 

Cytat

Tak było, nie zmyślam.

xD

Polecam duet praca w Amazonie i nowotwór. American Dream. 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Socjaliści zawsze prędzej czy później doprowadzają wszystko do ruiny. Popatrzeć wystarczy na UE. Niby tyle pieniędzy jest na wszystko a i tak mamy problem z energetyką i innymi rzeczami.

Wywalaj do Malawi. Tam jest raj, nie ma lewactwa ani UE. 

Z energetyką jest problem na wschodzie i w Niemczech. Francuzi gwiżdzą na to mają masę elektrowni atomowych

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Najzabawniejsze jest to, że w Pl ma złoża węgla a brakuje węgla.

Diament to też węgiel. Zresztą ty sam w większości składasz się z węgla.Ropa to węgiel, gaz to węgiel. Nawet sperma ma atomy węgla. 

Nie chodzi o węgiel tylko odpowiedni węgiel do spalania przez szarego człowieka a nie jakiś Tauron co ma filtry na kominach. 

 

Nasz węgiel jest w chuj głęboko i ma mnóstwo siarki. 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Do tego doprowadzają socjaliści. Coś niesamowitego. Jest takie powiedzenie, że gdyby socjalista rządził na saharze to by piasku zabrakło. xd 

Co jest oczywistym ad absurdum. 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Coś nieprawdopodobnego. 

Ps możesz powiedzieć, że nasze kopalnie ble, nie opłaca się itd - gdyby się nie opłacało to prywatne osoby nie chciałyby tego prowadzić tylko im się to uniemożliwa. A dwa, że to nie chodzi już nawet o cenę tylko o sam brak surowca.

Brak odpowiedniego surowca. 

Jak uważasz że wszystko jedno jaki to węgiel to zrób eksperyment i usmaż kotlety na oleju silnikowym. Wszak olej to olej, tak samo oleisty i ma ten sam kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Libertyn napisał:

Wywalaj do Malawi. Tam jest raj, nie ma lewactwa ani UE. 

Z energetyką jest problem na wschodzie i w Niemczech. Francuzi gwiżdzą na to mają masę elektrowni atomowych

Wystarczyła jedna wojna która nie dotyczy nawet kraju UE i już jest zadyma na cala Europe  i ogromne podziały. Ot, tak działa lewactwo w praktyce. 

 

48 minut temu, Libertyn napisał:

 

Nasz węgiel jest w chuj głęboko i ma mnóstwo siarki

Dlatego prywatni inwestorzy chcieli je otwierać. Jest logika cnie? Inwestować w coś kasę co wiadomo z góry, że nie przyniesie zysków - ta. 

48 minut temu, Libertyn napisał:

Brak odpowiedniego surowca. 

Jak uważasz że wszystko jedno jaki to węgiel to zrób eksperyment i usmaż kotlety na oleju silnikowym. Wszak olej to olej, tak samo oleisty i ma ten sam kolor. 

Tylko problem jest taki, że my praktycznej żadnego nie mamy. :(

 

Wy sprowadzacie wszystkich do takiego samego stopnia i to w sumie jest chore. W Ameryce masz bogaczy i masz ćpunów, noi to jest całkowicie normalne. 

To ci bogaci mają być okradani żeby tym z ulicy dawać socjale i zapewniać domy? No tak go wygląda w Europie, więc dla lewaków Europa ładniej wygląda na ulicach... 

 

Później kończą, jak Hitler bez wyjścia - tzn bankrutując. Za Hitlera też wiele rzeczy ładnie wyglądało, ale sakiewy puste z rozdawnictwa to musiał wywołać wojnę...

 

Beka trochę bo wschód potrafi się różnić tym, że na Rosji przykładowo zapłacisz mniejsze podatki, ale głowy państwa nie możesz obrażać za bardzo a tutaj płacisz duże podatki i możesz obrażać. XD 

 

No, ale w Rosji nie działa bo społeczeństwo pijanskie strasznie i nikt tego nie ciągnie do przodu. Do USA pchali się ci, którzy chcieli zarobić więc są jacy są. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wrotycz napisał:

I wytłumacz jak to jest, że jak nastał zimny, ruski czekista Putin to pieniądze się znalazły, i łańcuchy dostaw się połączyły? Analogicznie na Białorusi, gdy nastał dyktator Łukaszenka ludzie przestali głodować. Jak to jest możliwe?

 

Ceny gazu i ropy na świecie wzrosły i poszedł w pełni w to. Ogarnął ten burdel, szczególnie w wojsku i poskładał państwo, co widać było w wojnie czeczeńskiej. Łańcuchy się nie połączyły, stworzył nowe. Lata dwutysieczne wciąż były bardzo biedne dla Rosjan.

 

Ale wciąż - czy to źle, że ZSRR się rozpadli? Dlaczego? Czemu miałbym przejmować się Rosją gdy jestem Polakiem i Polska lepiej się rozwija niż za komuny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubertius napisał:

Ukrainiec wspomniany w materiale ostro jątrzy.

@Strusprawa1 Zgadzam się z Tobą w kwestiach demograficznych i tego, że jako naród potrzebujemy ukraińskich kobiet i dzieci, ale jak sam widzisz PIS spier**** wszystko co tylko może (kwestia redystrybucji imigrantów po kraju nie istnieje). Odnośnie Pana z Gazety Wyborczej wystarczyłoby zapakować, odwieźć na granicę tak, żeby po tygodniu trafił na szkolenie do ukraińskiej armii, a domyślnie po kilku miesiącach na front wschodni. :)

Oprócz Niemców, którzy cieszą się z możliwego burdelu w Polsce elity ukraińskie (nie zwykli ludzie) także będą w przyszłości zakasać rękawy jakby udało im się w pełni wygrać w przyszłości obecny konflikt, bo tam szczególnie w służbach takich jak SBU nie pała się zbytnim "poszanowaniem" do Polaków. Co oni pokazywali na swoich "mapkach" wszyscy wiemy. :)

Uszi? Nie, dziękuję. Ma bardzo nakierowana narrację typu "no niby myśl samodzielnie blablabla ale myśl jak ja"

 

Ale dobra. No niech uciekają mężczyźni. Była statystyka, że 800 tysięcy mężczyzn wróciło do kraju, natomiast 500 tys (legalnie też mogli) przekroczyło granicę do nas.

Brakuje przez te 800 tys. ludzie bardzo pracowników w budownictwie - we wszystkim, co męskie po prostu. 

 

Nawet znam przypadek z życia, że mężczyzna przekroczył granicę. Dawna przyjaciółka mojej narzeczonej ma brata, który ma za żonę Ukrainkę.

 

I ta Ukrainka ma brata, który ma 4 dzieci i tacy jak on mogą legalnie przekraczać.

Czemu nie pała się miłością do Polaków? Daj jakieś konkrety bo walisz ogólnikami znikąd. Obecnie zauważam wśród większości Ukraińców bardzo pozytywny stosunek do nas i to wśród obywateli, wśród polityków i wśród żołnierzy walczących (przepuszczanie na blockpostach Polaków bez sprawdzania z przymilaniem się na przykład).

 

Jak Węgry pokazywali na mapce polskie tereny w węgierskich rękach, to naroduchy siedziały cicho (sam jestem narodowcem ale chodzi mi o tym proruskich).

 

Jeśli przez 8 lat było 2 miliony Ukraińców pracujących tutaj i płacących podatki i nie było niczego, co by wskazywało na ruchy separatystyczne czy cokolwiek to po co tworzyć sztuczny podział i niechęć?

 

No właśnie mamy gigantyczny problem demograficzny o czym mówił Rafał Wojcikowski dogłębnie.

Niestety jak Polacy nie zwiększą swojej dzietności z własnej woli do przynajmniej 2 dzieci na kobietę, to za 15 lat będziemy musieli przyjmować kolejną falę imigrantów teraz już z bardziej gównokrajów, bo Ukraina będzie do cna wyludniona.

Czemu o tym narodowcy i Uszi nie mówią?

Niech się wypowie o naszej demografii jak jest tak samodzielnie myślący pogromca Schwab i wybawiciel od scepionek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Uszi? Nie, dziękuję. Ma bardzo nakierowana narrację typu "no niby myśl samodzielnie blablabla ale myśl jak ja"

 

Czemu o tym narodowcy i Uszi nie mówią?

Niech się wypowie o naszej demografii jak jest tak samodzielnie myślący pogromca Schwab i wybawiciel od scepionek.

 

Nie odnosisz się do sedna filmu, kolejna twoja manipulacja.

Uszi ? nie bo nie, a pokazuje gościa z wschodu który prowokuje, wręcz swoimi wpisami jakby był opłacony jeszcze z dalszych wschodnich krajów. Serio pisanie  w necie że my mamy się dostosować, dać w kraju drugi język, a jak nam się nie podoba to mamy wyjechać z własnego kraju, do tego jakieś zdjęcia z dodatkami bandrowskimi. No sorry, ale ty zmieniasz temat, udajesz że go nie ma i robisz kolejny wątek.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spacemarine napisał:

Serio pisanie  w necie że my mamy się dostosować, dać w kraju drugi język, a jak nam się nie podoba to mamy wyjechać z własnego kraju

A kto się przejmuje wpisami jakiegoś przegrywa, który ma zdanie jak 1-2% Ukraińców? Przecież wszędzie się trafią ludzi chorzy psychicznie. Nalezy sobie uświadomić, że plankton, który czasem może pi/rdolić głupoty nie ma nadto wpływu na przebieg zdarzeń. W większej skali może i ma. Czy mam ci pokazać wpisy Skalskiego (a nie, pokazywałem je parę dni temu) - przecież to jest kompletnie to samo, co ten typ pisał, tylko że ze strony polskiej. 

 

Wciąż piszę - zdecydowana większość Ukraińców przymila się do Polaków i są tacy jacy powinni dla nas być. To, że środowiska uszi, konfededupa, sykulskie itd. są tępe i tworzą całościowy obraz na bazie anegdot i pojedynczych sytuacji, to już tylko pokazuje jaki poziom reprezentują. Tylko szukają, aby się przypi/rdolić do Ukraińców jak z tą zbrodnią na nowym świecie. Gdy okazało się, że sprawcy byli Polakami, to zamknęli swoje mordy.

 

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Nie odnosisz się do sedna filmu, kolejna twoja manipulacja.

Uszi ? nie bo nie

Obejrzałem i zobaczyłem to, czego się spodziewałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

A kto się przejmuje wpisami jakiegoś przegrywa, który ma zdanie jak 1-2% Ukraińców? Przecież wszędzie się trafią ludzi chorzy psychicznie. Nalezy sobie uświadomić, że plankton, który czasem może pi/rdolić głupoty nie ma nadto wpływu na przebieg zdarzeń. W większej skali może i ma. Czy mam ci pokazać wpisy Skalskiego (a nie, pokazywałem je parę dni temu) - przecież to jest kompletnie to samo, co ten typ pisał, tylko że ze strony polskiej. 

 

Wciąż piszę - zdecydowana większość Ukraińców przymila się do Polaków i są tacy jacy powinni dla nas być. To, że środowiska uszi, konfededupa, sykulskie itd. są tępe i tworzą całościowy obraz na bazie anegdot i pojedynczych sytuacji, to już tylko pokazuje jaki poziom reprezentują. Tylko szukają, aby się przypi/rdolić do Ukraińców jak z tą zbrodnią na nowym świecie. Gdy okazało się, że sprawcy byli Polakami, to zamknęli swoje mordy.

 

Obejrzałem i zobaczyłem to, czego się spodziewałem.

 

 

 

Czyli kolejna twoja taktyka:

- jak Polacy mają płacić dwa razy większe rachunki za mieszkanie z 600 na 1200 zł to wyśmiewasz sprawę albo bagatelizujesz mimo że podwyżki dotyczą milionów Polaków albo robisz ekstremum to się poddajmy...

-  z drugiej strony jak masz gościa co opowiada że w pl ma być drugi język i używa bandrowskich symboli i ma 2 tyś reakcji to umniejszasz, że to jakiś przegryw

 

Następnie zakładasz wątek i opowiadasz jak to na swojej wsi są patusy co się rozwodzą i wg ciebie stabilniejsze związki bez rozwodów są u osób pracujących w korporacji. Większość z nas ma pewną dozę cierpliwości ale pokazujesz że kompletnie nie znasz życia. I to nie jest zarzut tylko czysta obserwacja i każdy ten etap w młodym wieku przechodził. Podchodzisz do spraw emocjonalnie, a nie racjonalnie i wyciągasz mylne wnioski. Wijesz się i to z czasem wychodzi. Problem w tym że dorosłe życie to nie zabawa i jak się bierze odpowiedzialność szczególnie za kogoś to inaczej się patrzy na przyszłość i podejmuje się decyzje racjonalne a nie emocjonalne. Jak człowiek sam musi zarobić na siebie, opłacić kredyt a tu mu raty rosną trzykrotnie to jest inne życie niż wyobrażanie sobie jak to się żyje w wielkim mieście. Im będziesz starszy to zmądrzejesz i szybko miną te idealistyczne, naiwne przekonania. Świat jest brutalny i tej brutalności doświadcza naiwna polska, a umniejszając takie sprawy jak tego gościa co chce drugiego języka w pl w praktyce wspierasz ru i de, bo to w ich interesie by takie jednostki opłacać i promować.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Następnie zakładasz wątek i opowiadasz jak to na swojej wsi są patusy co się rozwodzą i wg ciebie stabilniejsze związki bez rozwodów są u osób pracujących w korporacji. 

Gdzie napisałem, że są częstsze? Tylko w małym wycinku mojej rodziny tak jest, ale statystyka mówi swoje i wierzę statystyce. Kto tu teraz manipuluje? 
 

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Czyli kolejna twoja taktyka:

- jak Polacy mają płacić dwa razy większe rachunki za mieszkanie z 600 na 1200 zł to wyśmiewasz sprawę albo bagatelizujesz mimo że podwyżki dotyczą milionów Polaków albo robisz ekstremum to się poddajmy...

-  z drugiej strony jak masz gościa co opowiada że w pl ma być drugi język i używa bandrowskich symboli i ma 2 tyś reakcji to umniejszasz, że to jakiś przegryw

Ile banderowcy mieli głosów w wyborach? Tak, to przegryw niemający wpływu jak uszi, który ma 10-20 tysięcy wyświetleń. Jaki wpływ może mieć ktoś, kto nawet nie walczy na froncie?!
Myślisz, że podwyżki są głównie przez to, że tam trochę bierze zasiłki. A odpowiesz mi na pytanie ilu Ukraińców pracowało w Polsce przez ostatnie lata i ile wpłacili do systemu? Tu już o tym nie gadamy, nie? :( 

 

 

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Podchodzisz do spraw emocjonalnie, a nie racjonalnie i wyciągasz mylne wnioski. 

No wiem, podchodzę emocjonalnie, bo staram się, aby długoterminowo ugralibyśmy więcej, a nie że micha ma być tutaj teraz nawet za cenę najwyższego skundlenia się kacapom. Fajny ten realizm. 
 

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Świat jest brutalny i tej brutalności doświadcza naiwna polska, a umniejszając takie sprawy jak tego gościa co chce drugiego języka w pl w praktyce wspierasz ru i de, bo to w ich interesie by takie jednostki opłacać i promować.

A ty umniejszasz zagrożenie rosyjskie zagrożenie gdy Ławrow w grudniu ogłosił oficjalnie, że chcą ruscy naszego kraju jako swoją strefę wpływów. I co? Mam ci 20 razy pierdolić dziennie, że Ruscy są największym zagrożeniem dla nas? 

Wiem, "płaku płaku nie przygotowałem się na ciężkie czasy i będę teraz za to obwiniać wszystkich do okoła oraz będę k/rwić się za gaz i węgiel". Ja sobie bardzo dobrze radzę i nie musisz pisać o mnie jak o nie ogarze 

Jak ty sobie wyobrażasz, że Ukraina może na nas napaść? Jak odklejonym trzeba być by wierzyć w takie gówno?

Wiem, k.rwa, że świat jest brutalny. Może zaraz napiszesz, że trzeba wstawać rano i pracować, nie? 

Oczywiście narracja, że Polska jest naiwna, bo wspiera swój geopolityczny interes i walczy z demografią, aby państwo do cna nie upadło. Nie no zajebiście. Kto tu jest naiwny? Czy ten, który wierzy, że Rosja wybawi nas od globohomo, banderowcach i złych Amerykanach? Czy to k/rwa nie jest naiwne? 

 

Tak, no jasne, że Polska powinna wyjebać gościa na krzywy ryj, oczywiście! 

Strach będzie cokolwiek napisać innego niezwiązanego z tematem, bo będzie używane jako legitny argumenty w rozmowach politycznych. :D
Byle się dopierdolić. Byle dać chjowy argument jakim druga strona jest gównem, jaka jest naiwna, jak chce źle dla wszystkich. Byle z błotem zmieszać i nie słuchać jej, nie odpowiadać na argumenty strony przeciwnej. Po prostu zmieszać z błotem i ch/j, zaorane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy ma to, że część rezuńskiej braci podejmie pracę w PL. Otoż:

 

Chodzi o art. 52zj ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jego niedawne wprowadzenie umożliwiło obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego kraju, złożenie oświadczenia o przeniesieniu swojego ośrodka interesów życiowych do Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie statusu polskiego rezydenta podatkowego od pierwszego dnia przyjazdu do RP. Bez takiego oświadczenia, status obywatela Ukrainy podlega ocenie na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 3 ust. 1a ustawy o PIT.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/podatki/podatki-ukraincow-w-polsce-i-rezydencja,515309.html
 

Czyli bez oświadczenia : rezuny podatków w PL nie placą. 

Roochanie PL w doope level master :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, tmr said:

Czyli bez oświadczenia : rezuny podatków w PL nie placą. 

Roochanie PL w doope level master

 

O ile nie są dłużej niż 180 dni. Nie tylko Ukraińcy ale wszyscy obcokrajowcy. 

18 minutes ago, tmr said:

Dajmy ma to, że część rezuńskiej braci podejmie pracę w PL. Otoż:

 

Chodzi o art. 52zj ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jego niedawne wprowadzenie umożliwiło obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego kraju, złożenie oświadczenia o przeniesieniu swojego ośrodka interesów życiowych do Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie statusu polskiego rezydenta podatkowego od pierwszego dnia przyjazdu do RP. Bez takiego oświadczenia, status obywatela Ukrainy podlega ocenie na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 3 ust. 1a ustawy o PIT.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/podatki/podatki-ukraincow-w-polsce-i-rezydencja,515309.html
 

Czyli bez oświadczenia : rezuny podatków w PL nie placą. 

Roochanie PL w doope level master :)

 

Warto też przytoczyć opinie na końcu tego artykułu

 

"Bartosz Kubista zauważa, że trudno mu wyobrazić sobie odmienne uregulowanie kwestii rezydencji, „specjalnie” dla obywateli Ukrainy. Ekspert ma obawy, że takie postanowienia, które dla przykładu modyfikowałyby zasady opodatkowania i ustalania rezydencji podatkowej wyłącznie dla obywateli Ukrainy, miałyby dyskryminacyjny charakter. Stawiałyby bowiem wyłącznie obywateli Ukrainy - w tym trudnym dla nich okresie - w de facto gorszej pozycji niż obywateli innych Państw.

 

- Myślę, że nie ma sensu ruszać funkcjonujących od dawna rozwiązań – konkluduje Bartosz Kubista."

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RealLife napisał:

O ile nie są dłużej niż 180 dni. Nie tylko Ukraińcy ale wszyscy obcokrajowcy. 

O ile złożą dokumenty nasze braty...a jak z tym będzie? Oczywiście, że w szale polonofilii będą hurtowo składać. Aby swoimi podatkami mieć wkład w gospodarkę kraju, który ich tak serdecznie przyjął i przekazał około 25 mld zł pomocy. Oj,  jak ja w to wierzę... 

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto rodzin z Kopytkowa straci dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. 

"Firma, która dostarcza ciepłą wodę do kranów i kaloryferów mieszkańców Kopytkowa na Pomorzu, kończy tę działalność. Od października sto rodzin z popegeerowskich bloków zostanie z jedynie zimną wodą. Przedsiębiorca tłumaczy, że przy obecnych cenach węgla i jego brakach w składach groziłoby mu bankructwo. Wójt zapewnia, że "nie zostawi mieszkańców" samych z kłopotem, ale przyznaje: - Nie wyczaruję infrastruktury w kilka tygodni."
https://tvn24.pl/pomorze/kopytkowo-sto-rodzin-straci-dostep-do-cieplej-wody-i-ogrzewania-5990811

 

 

 

 

Tyle w temacie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

A ty umniejszasz zagrożenie rosyjskie zagrożenie gdy Ławrow w grudniu ogłosił oficjalnie, że chcą ruscy naszego kraju jako swoją strefę wpływów. I co? Mam ci 20 razy pierdolić dziennie, że Ruscy są największym zagrożeniem dla nas? 
 


A to nie jesteśmy już w rosyjskiej strefie wpływów?

Gdzie się nie ruszę to jakieś rosyjskie onuce, agenci, wspierający npce którzy nic nie rozumiejo, politycy co to się zarzekają że co to nie oni i szabelkami trzęsą (chociaż do wojska się sami nie wyślą, co to to nie, bardziej ojczyznę wspomogą gardłując, podnosząc podatki i zawierając umowy które pozbawiają kraju strategicznych surowców takich jak broń, waluty, surowce energetyczne) i rosyjskich surowców niet ale z drugiej kieszeni (niemieckiej) to już w porządku. Bo europa w rosyjskiej strefie wpływu niet.

Globalizm pojęcie znaju, czy nie znaju?

Poczekamy do stycznia (bo w grudniu jeszcze zima bywa delikatna) i zobaczymy w której strefie wpływów nam lepiej.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Niestety jak Polacy nie zwiększą swojej dzietności z własnej woli do przynajmniej 2 dzieci na kobietę

Wystarczy się zastanowić dlaczego tego NIE robią... To nie stało się wczoraj i jest w pełni celowe, każdy naród ma być podzielony, rozbity i wymieszany, aby stracił swoją tożsamość i jedność, takimi miernotami łatwo się rządzi a jeszcze łatwiej się zniewala, lepsze 10 mln Polaków patriotów niż 50mln wymieszanych nacji w czymś co nosi nazwę pl, ilość nie jest nikomu do niczego potrzebna, a jedność i jakość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/28/2022 at 2:00 PM, Obliteraror said:

chce spuścić w śmietniku jedną z najtragiczniejszych kart polskiej historii najnowszej, szukając przyjaciela i sojusznika w państwie, które przez dekady nie wykazywało (na poziomie politycznym, nie mówię o zwykłych ludziach, bo jak to ludzie - są różni) chęci przyjaźni oraz unormowania, albo i  resetu stosunków z Polską.

Na pasującej liście państw, masz Niemcy/Prusy i Rosję/ZSRR. Bo innych państw wtedy nie było...

On 7/28/2022 at 2:00 PM, Obliteraror said:

Ale irracjonalne jest dla mnie zamykanie się z powodów ideologicznych przed tak ogromnym rynkiem zbytu.

To Lenin powiedział, że kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy? Ta mentalność robienia "interesów" jak widać trwa do dziś po obu stronach żelaznej kurtyny - "interes życia", dosłownie. Ideologia i polityka bowiem ma pierwszeństwo przed wolnym handlem.

W historii najnowszej były też głosy, że jako grupa, pewna nacja nie może zamykać się na handel na niemieckim ogromnym rynku zbytu - aż do 10.11.1938r, kiedy to te głosy ucichły na zawsze - często razem z właścicielami. Z tej lekcji powinniśmy wyciągnąć naukę.

 

On 7/28/2022 at 4:00 PM, slusa said:

W 2014 roku, kiedy ludzie identyfikujący się jako Rosjanie zaczęli się organizować i pojawiły się pokojowe protesty, to rząd Ukrainy wydał rozkaz pacyfikacji tych ludzi.

Hipotetycznie: gdyby w 2023r. "zielone ludziki" identyfikujący się jako Białorusini, zaczęli się organizować i urządzać "pokojowe" protesty w sprawie oderwania wschodniej Polski i przyłączenia jej do Białorusi, to rząd Polski (jaki by wówczas nie był) - powinien wydać rozkaz pacyfikacji tych ludzi, czy powinien pozwolić na eskalację przemocy względem swoich urzędników i cywili, aż do utraty terytorium i ludności?

 

On 7/28/2022 at 9:01 PM, spacemarine said:

a tym czasem umowa z ru, PODPISANA przez wrogów. No takie są fakty. Uciekasz od tego, a masz przed oczami w którym kierunku to idzie.

No ale kilka rakiet wystrzelili więc się nie liczy według Was, czy Wy traktujecie siebie poważnie? to przestaje być śmieszne.

Śmieszne jest to, że dopiero dzisiaj pierwszy statek odważył się popłynąć w trasę, bo wcześniej jakoś nikt się nie kwapił uwierzyć rosyjskim zapewnieniom. A podpisaną umowa miała wobec tego do dziś wartość papieru, na którym ją spisano. I do WC trafi, jeśli "Razoni" nie dotrze do portu przeznaczenia, bo trafi go "kilka rakiet"...

Notabene - kapitan ma pewnie jaja ze stali. Natomiast wszyscy, którzy twierdzą że "kilka rakiet" się nie liczy, powinni się na ten statek zaokrętować - jeśli chcą być traktowani poważnie.

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-pierwszy-statek-z-ukrainskim-zbozem-wyplynal-z-odessy-6017403

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Kespert said:

Hipotetycznie: gdyby w 2023r. "zielone ludziki" identyfikujący się jako Białorusini, zaczęli się organizować i urządzać "pokojowe" protesty w sprawie oderwania wschodniej Polski i przyłączenia jej do Białorusi, to rząd Polski (jaki by wówczas nie był)

 

Żeby ta hipotetyczna sytuacja miała miejsce, nasz Polski rząd musiał by się składać z mieszaniny nazistów oraz bandytów pokroju mafii spod Warszawy. Możesz sobie darować takie przemyślenia

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.