Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem trochę afery z tą Panią premier. Przecież praktycznie każdy polityk zapewne tak się zachowuje - albo i gorzej poza kamerami. 

 

Najzabawniejsze jest to, że jak są pewni politycy którzy chodzili np pijani na pogrzeby to problemu nie było, ale tu już pouczają. No cóż. :d

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zychu napisał:

Widziałem o tym dzisiaj. Niech pierwszy rzuci kamień, kto nie naj/bał się na domówce. 
Zresztą w Finlandii naj/banie się w domu ma dla siebie specjalną nazwę - kalsarikannit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RealLife napisał:

 

Niby tak ale premierka wykazała się wielką głupotą aby taką imprezę nagrywać na kamerze.

Ale w sumie, nic się nie stało

Cytat

Strzał w kolano na własne życzenie. Bardzo glupio się podłożyła, co sugeruje że za mądra nie jest.

Mądrzy ludzie rządzą w Polsce :D

 

A tak serio to mam wrażenie że nasi by robili podobnie gdyby nie spece od wizerunku wsadzający im kij w dupę. 

Cytat

Brakuje jeszcze seks taśmy.

A jakby była? To co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Któregoś deszczowego dnia kacapskie małpy same opuszczą Krym "w geście dobrej woli".

Ciekawa teoria, bardzo optymistyczna :) Z czego ją wywodzisz?

 

Poniżej ciekawy program Zychowicza z Jaruzelską. O realiźmie politycznym przeciw romantycznym durnotom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, No Gods No Masters napisał:

jest setna rocznica traktatu założycielskiego ZSRR, 30.12.1922 r.

 

Powstałe wyniki połączenia Rosji Radzieckiej, Ukraińskiej SRR, Białoruskiej SRR oraz Zakaukaskiej SRR 

50 minut temu, Obliteraror napisał:

Ciekawa teoria, bardzo optymistyczna :) Z czego ją wywodzisz?

 

Polecam tego jegomościa:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, tmr said:

A jak nie pracują

O dziwo wierzę w skurwysyństwo naszego Urzędu Skarbowego. Nawet na czarno - mogą się doczepić, znaleźć konto, zablokować środki... albo zrobić przeszukanie.

17 hours ago, zychu said:

Bardziej mnie zastanawia, dlaczego:

- tylko kobiety 

Po 300 stronach wątku, gdzie straszy się że "przyjadą mężczyźni"? Cóż, ktoś tam woli Ukrainki niż Ukraińców.

A druga strona - jest ekonomią. Każdy żołnierz mógłby rękę wyciągnąć - i zrobią się grube miliardy... kobiet raczej będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kespert napisał:

O dziwo wierzę w skurwysyństwo naszego Urzędu Skarbowego. Nawet na czarno - mogą się doczepić, znaleźć konto, zablokować środki... albo zrobić przeszukanie.

Nic takiego nie zrobią.

Będzie rozkaz : "morda w kubeł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1, to powiedz mi, w czym Sykulski się myli? ;) I czym dla Ciebie jest wygranie wojny przez Ukrainę?

Bo dla mnie wygranie wojny przez Ukrainę to powrót w pełni do stanu sprzed 24 lutego 2022 r.

 

Czyli science - fiction.

BTW. Dalej mnie fascynuje, że Sykulski jest rok młodszy ode mnie xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał:

@Strusprawa1, to powiedz mi, w czym Sykulski się myli? ;) I czym dla Ciebie jest wygranie wojny przez Ukrainę?

Bo dla mnie wygranie wojny przez Ukrainę to powrót w pełni do stanu sprzed 24 lutego 2022 r.

Czy Finlandia przegrała wojnę w 1939/40 tracąc część kraju? Zapewne, choć patrząc na dysproporcje uznaje się to za zwycięstwo. Doktorek irracjonalnie natomiast tylko patrzy jak tu przylizać anus Rosjanom udając głupka. Gdybym miał mu wierzyć, to bym zgłupiał, bo w styczniu mówił, że wojny nie będzie, w lutym mówił, że "oj nie nie przepraszam, jednak Rosja buduje imperium" i śmiał się z ochotników, zaś w marcu straszył, że Ukraińcy nam zniszczą kraj. Wcale nie jest agentem wpływu. Dobry kolega Dugina (sam to przyznawał).

 

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Czyli science - fiction.

BTW. Dalej mnie fascynuje, że Sykulski jest rok młodszy ode mnie xD

Wut
A ma fuchę na tym samym uniwerku, co słynny inny doktorek znany z hejtu. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał czy też bardziej czytał o rozstrzelaniu przez hieroji z batalionu "kraken" (gnoje i naziole jak ci z azova ) żołnierzy z 58 brygady sił upainy? Czy to fake ? Nawet przy mojej niechęci do upainców to trudno mi uwierzyć, że doszło do czegoś takiego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj.

 

https://www.tvp.info/61892619/hiszpania-portugalia-znikoma-pomoc-wladz-dla-uchodzcow-z-ukrainy-zmusza-wielu-z-nich-do-wyjazdu

 

Zapraszamy do nas. Postaramy się zadbać by standard życia nie spadł. Honor jest honor. Ja nie wiem co oni chędożyli w bajzlach braci Rysicz, ktoś na nich musi grube haki mieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, tmr said:

Czy ktoś słyszał czy też bardziej czytał o rozstrzelaniu przez hieroji z batalionu "kraken" (gnoje i naziole jak ci z azova ) żołnierzy z 58 brygady sił upainy? Czy to fake ? Nawet przy mojej niechęci do upainców to trudno mi uwierzyć, że doszło do czegoś takiego.

 

Widziałem wylko jeden taki materiał a oglądam dużo tego co wypluwa rosyjskie ministerstwo obrony, jakiś oddział zwyklaków (kilkanaście czy kilkadziesiąt ludzi nawet?) się poddał to inny (ukraiński) rozstrzelał ich od tyłu. Przełom drugiego/trzeciego miesiąca inwazji. Ogólnie trend jest taki, że jak uruki robią coś paskudnego to na wykopie pojawia się news że ruskie coś takiego zrobiły, jakbyś nie chciał śledzić ruskich źródeł. 

 

PS BTW w tym tyg Ukraina ogłosiła, że każdy kto pokusi się na rosyjska pomoc humanitarna będzie traktowany jako kolaborant, a w tym momencie już upaki zaszły tak daleko, że oznacza to śmierć takiego cywila lub tortury.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slusa napisał:

Ogólnie trend jest taki, że jak uruki robią coś paskudnego to na wykopie pojawia się news że ruskie coś takiego zrobiły, jakbyś nie chciał śledzić ruskich źródeł. 

 

Niestety jest to pokłosie przekonania, że historię (na)piszą zwycięzcy. Podobne zjawisko ma miejsce w przypadku analizy wojny w byłej Jugosławii. Serbowie do dziś robią za czarnego luda, zbrodnie chorwackie albo nie istnieją w powszechnej świadomości, albo zbrodniarze mają nadal status bohaterów narodowych (vice chorwacki generał Ante Gotovina, rzeźnik Krajiny, skazany na 24 lata więzienia w Hadze, po czym uniewinniony ;) ).

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Obliteraror said:

 

Niestety jest to pokłosie przekonania, że historię (na)piszą zwycięzcy. Podobne zjawisko ma miejsce w przypadku analizy wojny w byłej Jugosławii. Serbowie do dziś robią za czarnego luda, zbrodnie chorwackie albo nie istnieją w powszechnej świadomości, albo zbrodniarze mają nadal status bohaterów narodowych (vice chorwacki generał Ante Gotovina, rzeźnik Krajiny, skazany na 24 lata więzienia w Hadze, po czym uniewinniony ;) ).

 

 

 

Chciałem wejść w temat ale brakuje czasu żeby badać która książka ma rację.

 

A z pisaniem historii to ja się oczywiście zgadzam, działało to jak SStany najechały słabsze kraje, mozna było przymknąć oczy i udawać że jest ok, tym razem to nie przejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slusa napisał:

Chciałem wejść w temat ale brakuje czasu żeby badać która książka ma rację.

 

924019265o.jpg

 

To polecam ze swojej biblioteki ;) Dzieło nieżyjącego już niestety profesora Waldenberga, który za tę książkę by odsądzany od czci i wiary.

 

https://bohdanpietka.wordpress.com/2018/03/21/odszedl-prof-marek-waldenberg-1926-2018/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

 

924019265o.jpg

 

To polecam ze swojej biblioteki ;) Dzieło nieżyjącego już niestety profesora Waldenberga, który za tę książkę by odsądzany od czci i wiary.

 

https://bohdanpietka.wordpress.com/2018/03/21/odszedl-prof-marek-waldenberg-1926-2018/

 

No dobra, jeżeli człowiek który urodził się na wolyniu, życie poświęcił na badaniu ucisku mniejszości i pochodnych, był akceptowany w Szwajcarii, to chyba wie co mówi. Uciskanie serbskiej i romskiej mniejszości, brzmi całkiem prawdopodobnie. Byłem w albanii, na północy w regionie tropoje, to taka kraina sebixow. Serio wszyscy tak samo wyglądali xD 

 

Znam też gościa który pracuje jako niezależny dziennikarz, jest z kosowa właśnie. Przy rozmowie na temat powodów działań ruskich jest bardziej uparty niż nasze największe pro zachodnie osobistości w tym wątku, nie przesadzam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny przykład, proszę spojrzeć

https://www.wykop.pl/link/6782503/uciekl-putinowi-ujawnia-przerazajace-fakty-o-rosyjskiej-armii/

 

Wiecie już jak wygląda ukraińska racja żywnościowa xD

 

comment_1660891100mTDP2BcV2eFHCHh1BBt98M

 

To taka cwana strategia, jeżeli u Ciebie dzieje się X, oskarż wroga o X i masz dupochron.

 

Nikogo nawet nie dziwi że na tym sosie czy serku jest flaga ukrainy, no jak to, przeciez napisane jest że to SOWIECKIE ścierwo, ruska onuco XD

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.