Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Patryk said:
7 hours ago, wrotycz said:

Czy my powinniśmy szanować kulturę mieszkańców Afryki?

Czy my powinniśmy szanować prawa mieszkańców Afryki?

 

Szanować? Oczywiście. 

 

To niech oni szanują nasze zwyczaje i prawa. Wg naszego prawa nie są i nigdy nie będą, ani w Polsce Ani w Europie, uchodźcami i nie tylko nie mam obowiązki ich przyjmować ale nawet mam obowiązek ich nie przyjmować.

 

On 6/5/2022 at 12:38 PM, Patryk said:

Oczywiście skrajna prawica zacznie straszyć uchodźcami jak to robi teraz

 

To interesujące.

A więc mówisz, że narodowo socjalistyczna, Polska partia robotników, "Prawo i Sprawiedliwość" jest skrajnie prawicowa?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

 

To niech oni szanują nasze zwyczaje i prawa. Wg naszego prawa nie są i nigdy nie będą, ani w Polsce Ani w Europie, uchodźcami i nie tylko nie mam obowiązki ich przyjmować ale nawet mam obowiązek ich nie przyjmować.

 

 

To interesujące.

A więc mówisz, że narodowo socjalistyczna, Polska partia robotników, "Prawo i Sprawiedliwość" jest skrajnie prawicowa?

 

Umiarkowanie prawicowa. Skrajnie prawicowa jest Konfederacja. Nieładnie wkładać komuś słowa w usta ;)

 

Ad.1 "niech oni..." Ja to zawsze w pierwszej kolejności wymagam od siebie, potem od innych.

 

Super, że masz jakieś obowiązki. Ja z kolei mam inne obowiązki, w moim interesie jest by w Polsce mieszkało jak najwięcej ludzi. I będę wspierał te grupy społeczne które do tego również dążą. Czas pokaże którzy są silniejsi i zwyciężą. Dla dobra własnego, dla dobra kraju.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu dobre linki, ale jedną rzecz nie dopowiedzieli. Każda opcja, w której Rosja użyje masowo broni ABC, może wywołać "znaleźne".

W oficjalnych raportach post-ZSRR, nie doliczyły się zachodnie komisje ponad stu bomb atomowych... nie pamiętam dokładnie, ale bodajże ponad 20 z miejscem stacjonowania w Ukrainie. Kilka z tego - "walizkowych".

Nagle paranoja Putina z występowaniem jako hologram na paradach, czy nie pojawianiem się na Kremlu, nabiera sporo sensu. Nawet całkowicie olewając wariant odpowiedzi NATO (nierealny w mej opinii).

 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1233912%2Cukrainska-armia-potwierdza-w-bitwie-pod-popasna-zginal-rosyjski-general

Co jeszcze jest ciekawe: to polowanie na najwyższych dowódców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, $Szarak$ said:

Nie ma ich obecnie tylu w Pl raczej. Bardzo dużo ludzi wróciło na Ukrainę i już od dłuższego czasu więcej wraca, niż przyjeżdża.

I tak chwatit. Kto ma nawet już nie milionową ale choćby stutysięczną, potencjalną partyzantkę? Ale widzę, że dla Ciebie, skoro nie % z 3.5 mln tylko z 1.8 mln, to spoko, nie ma problemu. Echhhh.

1 hour ago, Patryk said:

Ja z kolei mam inne obowiązki, w moim interesie jest by w Polsce mieszkało jak najwięcej ludzi.

Uoooo! Ale że np. 100 mln? 200mln? Jak najwięcej? Naprawdę? Będziemy mieszkać w beczkach po kapuście i jeść perz, bo nawet szczawiu i mirabelek nie wystarczy?

Raczej nie będziemy wspierać Twojego interesu, bo jest sprzeczny z interesem tych, którzy tutaj już mieszkają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Partyzantka złożona głównie z kobiet i dzieci. Inne statyski pokazują - jeszcze do nie tak dawna - że więcej ukraińskich facetów wyjeżdżało na Ukrainę, niż kobiet. 

Kobiety to napewno interesuje w większości nacjonalizm albo inne rzeczy... 

 

Jeśli ktoś tutaj wrzuca jakieś artykuły, sugerując, że przyjechali głównie faceci no to sory. Nikt jeszcze nie wpadł na to, że przed wojną było tu dużo Ukraińców - mężczyzn, którzy przyjechali na zarobek? 

 

 

U jeszcze lepsza sprawa... Jak to jest, że część z was wrzuca o patologi, bo zmuszają praktycznie każdego do walki a jednocześnie obawiacie się mężczyzn, jako cywili? A jakby była wojna w Pl i mężczyźni mogli by kraj opuścić to Niemcom też by było na rękę przyjmować ich? 

 

To pytanie do ogółu. Pamiętacie tutaj filmik, jak wyciągnęli żołnierze z busu mężczyzn którzy chcieli uciec? Z jednej strony źle bo ich nie puszczają prawie wcale a z drugiej źle, jak już przyjadą. LOL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, $Szarak$ said:

Pamiętacie tutaj filmik, jak wyciągnęli żołnierze z busu mężczyzn którzy chcieli uciec? Z jednej strony źle bo ich nie puszczają prawie wcale a z drugiej źle, jak już przyjadą. LOL 

Ty se tu LOLujesz, a jako że sporo kursuję A2, to w pierwszych dniach tzw. wojny (i to się do dziś nie zmieniło), widziałem po drodze więcej facetów w superfurach, na parkingach i stacjach benzynowych niż rodzin czy kobiet z torbami i dziećmi, które pewnie wówczas gniły na dworcach. Wyciągali z busów zwykłych jedwabników, poczciwych ludzi, żeby ich rzucić na przemiał w okopach. A Ty tu, pardon, pierdolisz jak potłuczony, że nie ma problemu bo faceci nie przyjechali. To byłoby głupie ze strony Ukrainy, gdyby nie skorzystała z okazji do zainstalowania tutaj kogo trzeba. No ale w końcu oni są głupi, tak?

2 minutes ago, Patryk said:

Haha 😆 optymizm to podstawa.

Niechaj Ci służy :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, x6eine said:

Zaczynając od punktu strachu, przez przesadne wspomaganie Ukrainy bądź Rosji, po jakieś teorie spiskowe w których zaraz nas Ukraińcy zaatakują bo twierdzisz że nas wpychają do uni ORAZ ZROBIĄ TO SIŁĄ. Stawiasz tezę, że w tydzień zrobią wjazd w Warszawę i naprawdę zastanów się co mówisz.

 

Gdzie ja tak powiedziałem? Pokaż pisałem, bo niedowidzę.

 

Powiedziałem, zgodnie z prawdą, że wśrów kontrolowanych głów (tu: Zełenskiego) i polityków partii rządzącej oraz partii nierządnych, jest obecna, głośna i proponowana przez media narracja o unii polsko-ukraińskiej.

Czy coś się nie zgadza z faktami?

 

Powiedziałem też, że jeśli ktoś myśli, że to Polska będzie przyłączać Ukrainę to, po pierwsze, król Wolodimir wyraził się chyba jasno, że będzie odwrotnie, po drugie to Ukraina jest krajem silnym militarnie a nie Polska. Polska jest, militarnie, krajem słabym i nie mamy argumentów żeby przyłączać Ukrainę do Polski, natomiast Ukraina na argument siły, a przypomnę, że jest to argument który oni rozumieją i stosują od dawna.

 

8 hours ago, x6eine said:

Stawiasz tezę, że w tydzień zrobią wjazd w Warszawę i naprawdę zastanów się co mówisz.

 

Gdzie ja tak powiedziałem?

 

 

8 hours ago, x6eine said:

Polaku wstawaj zesrałeś się

 

Gratuluję argumentu. To się nawet nazywa, argumentum ad hominem, jakbyś nie wiedział. Ale przecież wiesz, prawda?

 

8 hours ago, x6eine said:

Wycisz umysł a reszcie polecam przestać siać panikę takimi tekstami

 

Argumentum ad naturum et meditatio transcendentum.

 

8 hours ago, x6eine said:

Jestem w 100% pewny że źródła skąd czerpiecie wiedzę

 

Wiemy, wiemy, rozumiemy.

 

źródło: PAP:
Opowiadamy się za unią Polsko–Ukraińską – wspólna deklaracja polskich elit politycznych; 2022-04-14

Dnia 12.04.2022 w godzinach 15.55 - 17.35 w ramach VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach odbył się panel dyskusyjny ,,Europa w poszukiwaniu przywództwa”. W trakcie panelu padła deklaracja powtarzana przez wszystkich uczestników – To moment na utworzenie Unii Polsko – Ukraińskiej.
Zgodnie za postawioną deklaracją przez Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza pozostali uczestnicy zwracali uwagę na znaczenie utworzenia ewentualnej unii. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Poseł Maciej Gdula z Nowej Lewicy, Prezes Porozumienia Jarosław Gowin oraz Czesław Bielecki, z aprobatą wypowiadali się o takim pomyśle. Politycy zgodnie zwracali uwagę na możliwości i wagę utworzenia Unii Polsko – Ukraińskiej. Podczas debaty wskazywano, że to już realnie, nieformalnie ma miejsce poprzez otwarte domy Polaków dla wszystkich uchodźców z Ukrainy. Trudna historia obu narodów straciła znaczenie w obliczu konieczności zjednoczenia. Przytoczono także słowa Wołodymyra Zełenskiego o potrzebie powstania unii polsko-ukraińskiej, o tym, że Polaków i Ukraińców jest łącznie aż 80 milionów, tylu ilu Niemców, co zostało wkomponowane w kontekst możliwości m.in. gospodarczych, jakie mogłaby ze sobą nieść unia obu krajów.

 

--

Tak, że, że swej strony, polecam Ci medytację i wyciszenie, tak byś mógł zrozumieć co mówią do Ciebie, expesis verbis, nasi umiłowani przywódcy.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextPrzed wojną ucieka cały przekrój społeczny. To nie jest, jak emigracja zarobkowa. Skoro tutaj już chłopaki pisali na forum, 3 dni przed wojną, że już walczą na wschodzie Ukrainy to oni tym bardziej wiedzieli - z resztą każdy by się zdziwił, jakby od x miesięcy inny kraj ściągał zagony z x tysięcy km kraju. 

W tym samym czasie, jak ty widziałeś trochę ładnych aut przechodziło dziesiątki tysięcy kobiet z dziećmi. Czy w stosunku do ludzi w samochodach których widziałeś, jest to dużo? 

 

A ja mieszkam na południu Pl. 200 km od granicy. Mieszkam przy drodze krajowej - bardzo ruchliwej. Całe autobusy były zapełnione dziećmi - zatrzymywali pod sklepami na odpoczynek itd. Z resztą na granicy. 

 

Dla tych bogatych Polska nie jest atrakcyjna. Pewnie sporo wyjeb#lo do Niemiec albo gdzieś indziej. 

 

Nawet na granicy Białoruś - Pl - moich 2 kolegów stało w Kuźnicy - policjanci. Gadali mi, że to wszystko praktycznie pcha się do Niemiec. Żeby tylko przedrzeć się przez Pl i do Niemiec. Ludzie których zatrzymywali też kursy tam robili prawie zawsze. (2 kampania oddziału prewencji Warszawa, żeby nie było, że kłamie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patryk said:

(PiS jest) Umiarkowanie prawicowa

 

Vs.

 

Sprawiedliwość społeczna i myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w polityce Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rozumiem, że jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej czym jest partia od samego premiera i drugiego, najbardziej prominentnego członka tej partii.

 

Myślę, że, w takim razie, powinieneś ubiegać się o urząd bo taki talent nie może się marnować.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ nie odnosisz się, jak rasowy troll do merytoryki. Zlałeś najistotniejsze w moim wPiSie:

"A Ty tu, pardon, pierdolisz jak potłuczony, że nie ma problemu bo faceci nie przyjechali. To byłoby głupie ze strony Ukrainy, gdyby nie skorzystała z okazji do zainstalowania tutaj kogo trzeba. No ale w końcu oni są głupi, tak?"

...i odwracasz uwagę jakimiś oczywistościami o autobusach pełnych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextJa też nie twierdzę, że nie masz racji - bo masz w wielu kwestiach, ale niektórych rzeczy nie da się idealnie załatwić po prostu. 

 

Skoro w pierwszych dniach wojny były dziesiątki tysięcy ludzi na raz to kto ich sprawdzi? W jaki sposób? Nie da się przetrzepać takiej ilości ludzi. 

My mamy jawnych agentów obcych i zdjąć ich nie możemy podobno, bo UE zabrania więc tyle mamy władze we własnym kraju. XD Baba która oblała syropem ambasadora jest nietykalna - ba! Podobno spitalala z eskortą policji gdzieś tam. Tak to jest...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, $Szarak$ said:

Skoro w pierwszych dniach wojny były dziesiątki tysięcy ludzi na raz to kto ich sprawdzi? W jaki sposób? Nie da się przetrzepać takiej ilości ludzi. 

Obozy dla uchodźców. Proste. Potem weryfikacja, skoro nie nadążaliśmy. A do adaptacji były choćby dziesiątki (jeśli nie setki) tzw. "szpitali covidowych" (o obozach "pseudoFEMA" nie wspomnę). Tyle, że "władzuchna" ma zupełnie inny plan, którego nie ujawnia. I dlatego potrzebny był mix w polskie społeczeństwo, bo to przy okazji je osłabi, zwłaszcza dając wszelkiej maści, nienależne przywileje uchodźcom. 

 

13 minutes ago, $Szarak$ said:

Baba która oblała syropem ambasadora jest nietykalna - ba! Podobno spitalala z eskortą policji gdzieś tam.

To jest w ogóle skandal i żenada. Chociaż wpisuje się w namolne parcie PiSu do wojenki z Rosją. Może ochłoną jak Żoliborz trafi nuk taktyczny. Nawet kaczyści w schronie na cytadeli (a jakże!) mogą nie wyżyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wrotycz napisał:

 

Vs.

 

Sprawiedliwość społeczna i myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w polityce Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rozumiem, że jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej czym jest partia od samego premiera i drugiego, najbardziej prominentnego członka tej partii.

 

Myślę, że, w takim razie, powinieneś ubiegać się o urząd bo taki talent nie może się marnować.

 

Jest tyle definicji prawicy a także jej rodzajów, że każdy może tutaj dyskusję na swoją stronę przeciągnąć. Sojusz z kościołem, konserwatyzm społeczny, ksenofobia. PIS jest przeciw (właściwie to był) imigrantom, przeciw aborcji, przeciw postępowi społecznemu. Formalnie jest antykomunistyczny (dekomunizacja ulic). Wg mnie powyższe spełnia kryteria w Polsce żeby nazwać partię prawicową. Inaczej będzie to wyglądało w USA, Iranie, Tajlandii. Wyznaczniki prawicy w znaczeniu amerykanskim nie będą trafne w PL. Poza tym większość ludzi w PL ocenia PiS jako partię prawicową. Nie możemy oceniać terminologii w oderwaniu od tego jak jest ona rozumiana powszechnie. Tworzylibyśmy wtedy nowe pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rnext napisał:

A co to jest "postęp społeczny"?

Wkleję z wikipedii:
 

Cytat

Postęp społeczny – całościowy rozwój danego społeczeństwa w różnych dziedzinach życia społecznego, przybliżający je do określonego, wartościowanego pozytywnie stanu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Patryk said:

Postęp społeczny – całościowy rozwój danego społeczeństwa w różnych dziedzinach życia społecznego, przybliżający je do określonego, wartościowanego pozytywnie stanu

Czyli "mowa-trawa". Nie widzisz tego? ZERO konkretów, czyli zwykłe pierdolenie.

1 minute ago, $Szarak$ said:

Tusk - dla wielu ludzi nieświadomych lider opozycyjny.

A idź mi z nim w chuj.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rnext napisał:

Czyli "mowa-trawa". Nie widzisz tego? ZERO konkretów.

A idź mi z nim w chuj.

No to podam przykład z podwórka. Młodzież aktualnie jest w odwrocie od kościoła (zresztą nie tylko młodzież) co PIS nieudolnie próbuje zmienić mieszając w edukacji. Pewne trendy obawiam się, że są nieuniknione. Mądrym byłoby zaakceptować ten konkretny ''postęp społeczny'' i iść dalej.

 

Tak to widzę, nie każda może definicja jest trafna i idealnie opisana, ale nie żyjemy w doskonałym świecie. 

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Patryk napisał:

Wyznaczniki prawicy w znaczeniu amerykanskim nie będą trafne w PL.

Na pewno? :) Polemizowałbym. To, czy ktoś rozdaje bez umiaru cudze pieniądze akurat w bogoojczyźnianym anturażu nie czyni go z automatu prawicowcem.

 

Prawica - wolność, własność, odpowiedzialność, "co nie jest zabronione jest dozwolone", leseferyzm, niskie podatki

Lewica - opieka socjalna, państwo opiekuńcze, wysokie podatki itd.

 

14 minut temu, Patryk napisał:

Poza tym większość ludzi w PL ocenia PiS jako partię prawicową.

Znaczna część obywateli podobno uważa że nie płaci żadnych podatków. Nie wiem., czy to właściwy punkt odniesienia xD

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Patryk said:

Młodzież aktualnie jest w odwrocie od kościoła (zresztą nie tylko młodzież) co PIS nieudolnie próbuje zmienić mieszając w edukacji.

To fikcja, że próbuje zmienić. PiS zazwyczaj mówi co innego i robi co innego. Kłamie jak głupia baba. 

Przede wszystkim - państwo i "aparat" nie są od tego. Zresztą sama instytucja "kościoła" i jej urzędnicy przyczyniają się do tego. Jednak "wierchuszka" dba, żeby tzw. "wartości chrześcijańskie" które obiektywnie oceniając - są świetne i stanowią bardzo dobre spoiwo oraz fundament cywilizacyjny (traktując nawet czysto machiawelicznie), upodlić i powiązać z jego hierarchami a nie tzw. "Słowem Bożym". 

Dobra, ale to wątek o wojnie. Jak chcesz, to załóż odpowiedni, nowy. Koniec offtopów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

To fikcja, że próbuje zmienić.

Fikcją jest, że może to zmienić.

6 minut temu, Obliteraror napisał:

Na pewno? :) Polemizowałbym. To, czy ktoś rozdaje bez umiaru cudze pieniądze akurat w bogoojczyźnianym anturażu nie czyni go z automatu prawicowcem.

Ani lewicowcem. Mussolini oczywisty prawicowiec, a jak tam było to wiemy.

7 minut temu, Obliteraror napisał:

Prawica - wolność, własność, odpowiedzialność, "co nie jest zabronione jest dozwolone", leseferyzm, niskie podatki

Zbyt spłycony temat wg mnie. w USA prawica to wolność osobista, wolny rynek, broń palna, w Iranie fundamentalizm islamski. We Włoszech kiedyś z kolei brak wolnego rynku - był korporacjonizm społeczny, pełna kontrola. 

5 minut temu, Rnext napisał:

Dobra, ale to wątek o wojnie. Jak chcesz, to załóż odpowiedni, nowy.

EOT więc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.